نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی غذایی گلفود ۲۰۱۹ به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های حوزه محصولات غذایی در جهان در مرکز تجارت جهانی امارات آغاز درحال برگزاری است. در این دوره از نمایشگاه که میزبان ۱۰۰ هزار بازدیدکننده از ۲۰۰ کشور جهان می‌باشد، شرکت‌های معتبر مواد غذایی جهان در ۱۲۰ غرفه تخصصی به ارائه دستاوردهای خود مشغول هستند. نمایشگاه گلفود که هر ساله صدها نوع از محصولات و فرآورده‌های غذایی و انواع نوشیدنی‌ها از مناطق مختلف جهان را در یک مکان متمرکز می‌کند، جایی است که در آن طعم‌های بین‌المللی به بازارهای جهانی معرفی می‌شوند. این رویداد بزرگ به عنوان اصلی‌ترین پایگاه توسعه تجارت شرکت‌های غذایی جهان به حساب می‌آید. گفتنی است بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی غذایی گلفود ۲۰۱۹ از ۱۷ الی ۲۱ فوریه در مرکز تجارت جهانی امارات برپا می‌باشد.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
در ادامه این پیام آمده است: مادران و همسران شهدا نمادهای صبر و ایثار هستند، آنان با صبر و استقامت خود دشواریها را تحمل کردند و هم اکنون نیز در عرصه‌های مختلف حضوری پر رنگ دارند. در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: همسران شهدا با تربیت یادگاران همسران خود، آنها را برای انقلاب و دوران شکوفایی این سرزمین آماده می‌کنند و فرزندان آنها با الگو گرفتن از پدران شهید خود در شکوفایی کشور سهیم شده‌اند. در پایان این پیام آمده است: اینجانب ضمن گرامیداشت روز مادران و همسران شهدا، از درگاه ایزد منان صمیمانه برای مادران عزیز و بانوان شریف تندرستی، شادکامی و توفیق خدمت بیشتر به این عزیزان را مسالت می‌نمایم. یک هزار و ۲۳۵ مادر و ۷۸۴ همسر شهید در استان قزوین وجود دارد. استان قزوین سه هزار شهید سرافراز به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
فارسفارس9 ساعت قبل
مهدی معین‌زاده در نشست «نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم‌شناسی فلسفی» نگاه ما به کاربردی کردن علوم را ناشی از نگاه نادرست ما به زمان به مثابه امر گاه‌شمار دانست. به گزارش خبرنگار گروه اندیشه خبرگزاری فارس؛ عصر امروز ۳۰ بهمن ماه در نشستی که در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با موضوع نسبت کاربرد و علوم انسانی برگزار شد، مهدی معین‌زاده عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به مسئله نسبت کاربرد و زمان پرداخت. او در ابتدا به مفروضی که در دیدگاه بومی‌سازی علوم انسانی یا کاربردی‌کردن علوم انسانی است، اشاره کرد و بیان داشت: «در این دیدگاه این پیش‌فرض وجود دارد که گزاره‌هایی کلی وجود دارند و باید دید چگونه آن‌ها را به مرحله اجرا در آورد. ارسطو در چگونگی سر زدن «پراکسیس» یا عمل چند مرحله را تصویر می‌کند: اولین مرحله میل است، میل به انجام یا رسیدن به چیزی. در مجموع انسان از نظر هایدگر چیزی جز «پروا» یا «اندیشه» نیست.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
محسن صادقیان روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چندی قبل در دیدار با دکتر مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور درباره واگذاری ساختمان کتابخانه مرکزی یزد به استان و پایان ۲۴ سال بلاتکلیفی و نیمه تمام ماندن این پروژه تصمیم گیری شد. معاون استانداری یزد خاطرنشان کرد: به تازگی تفاهم نامه‌ای با نهاد کتابخانه‌های عمومی به امضا رسید که بر اساس آن، این نهاد موظف است به عنوان دستگاه اجرایی و بهره بردار، این پروژه را ظرف ۶ ماه تکمیل و افتتاح کند. صادقیان با اشاره به اعتبار سفر رهبری برای تکمیل این طرح یادآور شد: تاکنون از محل اعتبار این سفر بیش از ۸۰ میلیارد ریال (با اعتبارات اخیر) برای کتابخانه مرکزی یزد اختصاص یافت، امیدواریم به زودی شاهد آغاز به کار این مجموعه باشیم. وی اظهار داشت: هزینه تکمیل این مجموعه بیش از اعتبار اخیر است طبق تفاهم نامه از محل اعتبار مذکور شهرداری یزد آزادسازی را انجام می‌دهد و نهاد کتابخانه‌ها متعهد شد تا از منابع داخلی، این پروژه را تکمیل کند. در جلسه اخیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد نیز تغییر دستگاه اجرایی و دستگاه بهره بردار این کتابخانه به نهاد کتابخانه‌ها به تصویب اعضا رسید.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حجت ایروانی، راوی کتاب «آتش به اختیار» از دیده‌بانان زمان جنگ است که در آن خاطرات خود و جمعی از همرزمانش را ذکر کرده است. خود نویسنده یکی از دیده‌بانان روزهای جنگ بود و عنوان کتاب نیز از نام یکی از خاطرات درج شده در کتاب اقتباس شده است. جمعیت المعارف لبنان ترجمه عربی این اثر را به تازگی با عنوان «امر النار بیدک» منتشر کرده است. از آن روز مدت‌ها گذشت تا اینکه یکی از بچه‌های گردان حضرت زینب (س) برای من از روز آخر شیخ محمود صحبت کرد. شیخ محمود در عملیات بیت‌المقدس ۲ از زمین کنده شد و به دیدار خدا رفت.

اخبار بیشتر