1. خبری
  2. فرهنگ

(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما

خبرگزاری فرارو |

فرارو-فیلم رما در مراسم اهدای جوایز بفتا جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را دریافت کرد. این فیلم به کارگردانی آلفونسو کوارون محصول شرکت نتفلیکس است.

به گزارش فرارو، فیلم سیاه و سفید رما داستان خدمتکار خانواده‌ای را در دهه ۱۹۷۰ در مکزیکوسیتی روایت می‌کند.

در حالی که فیلم رما دو جایزه مهم بفتا را دریافت کرد برنده اصلی این جوایز فیلم سوگلی (the favourite) بود. این فیلم هفت جایزه دریافت کرد. فیلم درام سوگلی با بازی الیویا کلمن در بریتانیای قرن ۱۸ می‌گذرد.

این فیلم در مراسم جایزه برجسته‌ترین فیلم سال از بریتانیا، بهترین فیلمنامه غیراقتباسی، بهترین طراحی تولید، بهترین طراحی لباس و آرایش را دریافت کرد.

رامی ملک در هفتاد و دومین دوره اهدای جوایز بفتا جایزه بهترین هنرپیشه مرد در نقش اصلی را برای بازی در فیلم راپسودی بوهمی (bohemian rhapsody) دریافت کرد. او در این فیلم نقش فردی مرکوری، خواننده گروه موسیقی کوئین را ایفا کرده است.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

جایزه بفتای بهترین بازیگر زن در نقش اصلی به الویا کلمن برای بازی در فیلم سوگلی اعطا شد. مراسم بفتا از سوی آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا برگزار می‌شود.

جوایز بفتا هر سال پس از جوایز گلدن گلوب و پیش از جوایز اسکار اهدا می‌شود. مراسم اسکار امسال قرار است روز ۲۴ فوریه (پنجم اسفند) برگزار شود.

(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 9(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 10(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 11(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 12(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 13(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 14(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 15(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 16(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 17(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 18(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 19(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 20(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 21(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 22(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 23(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 24(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 25(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 26(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 27(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 28(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 29(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 30(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 31(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 32(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 33(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 34(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 35(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 36(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 37(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 38(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 39(تصاویر) مراسم اهدای جوایز بفتا؛ درخشش سوگلی و رما - 40

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
۲ فیلم انیمیشن «آدم خانگی» و «روباه» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به بخش رسمی جشنواره فیلم‌های انیمیشن «آتن» یونان راه یافتند. اعتمادآنلاین| چهاردهمین دوره جشنواره فیلم‌های انیمیشن «آتن» از ۲۳ تا ۲۶ اسفند ماه ۹۷ در کشور یونان برگزار می‌شود و در بخش رسمی این جشنواره، فیلم‌های انیمیشن «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرار پایدار و «روباه» به کارگردانی صادق جوادی به نمایش در می‌آیند. در این دوره از جشنواره «آتن» ۳۴۰ فیلم کوتاه انیمیشن از ۴۹ کشور دنیا روی پرده می‌روند. انیمیشن «آدم خانگی»، داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. در خلاصه داستان انیمیشن «روباه» هم آمده است: روباه جوان و چالاکی هنگام تجربه‌ اولین عشق به دست شکارچی اسیر می‌شود.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، یک فیلم مستند جدید حول محور زندگی کریس کورنل، مرد اول گروه‌های موسیقی راک ساوندگاردن و آدیواسلیو در حال حاضر در دست ساخت است. این فیلم توسط ویکی بیوه کورنل و همچنین شرکت تهیه «فیلم ۴۵» که متعلق به برد پیت و پیتر برگ بوده و تمرکز اصلی‌اش روی محتوای آثار غیرداستانی و برنددار است، ساخته می‌شود. کورنل از سال ۱۹۸۴ که گروه ساوندگاردن به وجود آمد تا زمانی که تا سال ۱۹۹۷ منحل شد، خواننده و ترانه‌سرای آن بود. گروه ساوندگاردن در سال ۲۰۱۱ دوباره متحد شد. آخرین گرمی هم هفته گذشته به خاطر بهترین اجرای موسیقی راک به آهنگ «When Bad Does Good» او تعلق گرفت.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه ستاد راهیان نور که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: عدم حضور برخی مدیران و مسئولان کمیته‌های ستاد راهیان نور پذیرفتنی و توجیه‌پذیر نیست. سرمست با اشاره به اهمیت راهیان نور خاطرنشان کرد: سفر راهیان نور از جلوه‌های پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس است، همچنین توسعه موزه‌های دفاع مقدس یکی دیگر از مهم‌ترین جلوه‌های پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی است. استاندار قم با تأکید بر تاریخ نهایی افتتاح باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس قم تصریح کرد: موزه انقلاب و دفاع مقدس باید در اسرع وقت تکمیل و راه‌اندازی شود، تأخیر بیشتر در این پروژه دیگر قابل‌قبول و توجیه‌پذیر نیست، موزه دفاع مقدس قم تا ۱۵ خرداد ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد. وی بیان کرد: در برگزاری باشکوه سفر راهیان نور باید کاستی، کمبودها و تنگناهای موجود شناسایی و برطرف شود، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های مختلف و بازخواست از آن‌ها برای رفع کاستی‌های موجود امر ضروری است. سرمست مشکلات سفر راهیان نور را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: جلسات کمیته‌های ستاد راهیان نور باید به‌صورت مستمر برگزار و نتایج جلسات نیز به دبیرخانه ستاد ارائه شود، کمیته نظارت ستاد راهیان نور نسبت به کمبودها و مشکلات پیش روی اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
هیچ مسئولی به فکر آینده کشاورزی استان نیست، جوانان نیز در به دردنبال کار دولتی در ادارات می‌گردند زیرا شغل را فقط پشت میز نشینی می‌دانند و تنها هنرستان کشاورزی یاسوج خانه به دوش است و یک روز برق ندارد و روز دیگر شرکت گاز به دلیل بدهی گازش را قطع می‌کند. توجه کیفی به هنرستان‌های کشاورزی برای تربیت نیروی انسانی ماهرمدیر امور آموزشی معاونت آموزشی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی مرکز تحقیقات کشور از توجه کیفی به هنرستانهای کشاورزی برای تربیت نیروی انسانی خبر داد. سجادی با بیان اینکه بخشی از دانش آموزان هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی در خوابگاه شبانه روزی مشغول تحصیل هستند از دانش آموزان خواست از این فرصت برای کسب مهارت‌های زندگی و مسئولیت پذیری به خوبی استفاده کنند. رشته‌های مهارتی نیاز امروز جامعه استمعاون آموزشی مرکز تحقیقات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در جمع هنرجویان هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی فرصت دانش آموزی را فرصتی گران‌بها برای علم آموزی دانست و خطاب به دانش آموزان گفت: قدر این فرصت‌ها را بدانید که در زندگی تکرار نخواهد شد. وی کنترل دانش آموزان را در فضای اداری که ارباب رجوع فراوانی دارد کار سخت و پیچیده‌ای دانست و از مسئولان خواست برای پیشگیری از هرگونه اتفاق تلخ و ناخوشایندچاره اندیشی و احساس مسئولیت بیشتری کنند.

اخبار بیشتر