1. خبری
  2. فرهنگ
هنرمندان صنایع دستی قزوین در نمایشگاه گردشگری کشور حضور یافتند

هنرمندان صنایع دستی قزوین در نمایشگاه گردشگری کشور حضور یافتند

خبرگزاری ایرنا |

علیرضا خزائلی بعدازظهر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در غرفه قزوین این نمایشگاه، هنرمندان صنایع دستی در رشته‌های قلم زنی، نگارگری، سبدبافی و گلیم بافی با هدف معرفی صنایع دستی قزوین حضور دارند.

وی اظهار داشت: این هنرمندان در نمایشگاه گردشگری تهران به صورت زنده در قالب کارگاه (ورک شاپ) به ساخت صنایع دستی می‌پردازند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: علاوه بر حضور هنرمندان صنایع دستی استان، راهنمایان گردشگری استان در این نمایشگاه حضور یافته و به معرفی جاذبه‌های گردشگری قزوین می‌پردازند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | جدیدترین اخبار تفریحی

این مسئول با اشاره به مشارکت شهرداری قزوین در برپایی غرفه گردشگری استان، اظهار داشت: پخت نان‌های سنتی و اجرای موسیقی سنتی توسط هنرمندان قزوینی از دیگر برنامه‌های غرفه در این نمایشگاه است.

دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته از امروز سه شنبه در تهران برپا شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آخرین خبرآخرین خبر9 ساعت قبل
ماراتن لاکچری بازی به بهانه عروسی پر خرج «حنیف عمران زاده»! مراسم‌ عروسی سلبریتی‌هایی که لاکچری بودنش سر و صدا کرداز رهنما و قوچان نژاد تا فروزان و کاظمی! قبل از مراسم ازدواج حنیف، «بهاره رهنما» در ازدواج مجددش ترکانده بود و با انتشار عکس‌های زیادی از مراسم عروسی‌اش، لاکچری بودن مراسم را به رخ همه کشیده بود. چند نکته برای ما مردم عادی که این روزها در معرض فیلم‌ و عکس‌های زندگی لاکچری چهره‌ها قرار داریم. تماشای زندگی لاکچری یا شکنجه روانی؟ با دیدن فیلم زندگی‌های لاکچری چهره‌ها و درک فاصله‌ زیادی که بین زندگی خودتان با این افراد وجود دارد، دلتان گرفته و ناامید شده‌اید؟ خب اول این که باید گفت حق دارید!
آخرین خبرآخرین خبر9 ساعت قبل
سایر نکات: مقدار سبزی که به صورت خام نیاز هست: ۴ دسته تره، ۲ دسته جعفری، ۲ دسته گشنیز و ۱ دسته شنبلیلهمقدار سبزی به خودتان بستگی دارد اما نسبت تره به جعفری و گشنیز دو برابر و نسبت شنبلیله نصف جعفری هست. نسبت سبزی‌های مختلف در قورمه سبزی بستگی به ذائقه خانواده دارد. ولی در هر حال اگر تره زیاد باشد طعم خورش تند می‌شود. شنبلیله خورش قورمه سبزی نباید زیاد باشد چون خورش تلخ می‌شود. نکته: لوبیا باید با حرارت بالا و آب کافی پخته شود، چون اگر حرارت ملایم باشد و آب کم بریزندمجبورند مرتب در حین پخت آب اضافه کنندو باعث می‌شود پوست لوبیا ازش جدا شود و غلاف لوبیا باز شود. برای سرخ کردن سبزی اگر میخواهید داخل فریزرقرار دهید حتما از روغن جامد استفاده شود چون روغن مایع هم ضرر دارد و هم بوی نامطبوع میگیردو از روغن پیاز داغ هم برای سرخ کردن سبزی استفاده نشود چون سبزی بوی بد میگیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایشگاه کنوت و اینگرید راینهارد، دو هنرمند آلمانی باعنوان «روب‌آرت» در آرت‌سنتر برگزار می‌شود. این دو هنرمند درباره کارشان که ترکیبی از نقطه و خط است توضیح می‌دهند: «از نقطه شروع شد. همچنین درک ما از تجلی هنر خود به‌عنوان نوشتاری متشکل از خط‌ها و نقطه‌هاست. پنل‌های شیشه‌ای سوراخ‌شده که از پس یکدیگر نمایان می‌شوند، فضایی را با کمک نور خلق می‌کنند. نتایج تحقیقات نانو برای ما الهام‌بخش ساخت سازه‌های مشابه با ابزارهای مدرنی همچون رایانه‌ها و روبات‌ها بود.» گشایش این نمایشگاه روز جمعه سوم اسفند ماه ساعت ١٦ تا ٢١ است و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۴ اسفند ماه هر روز ساعت ١٢ تا ٢١ به آرت‌سنتر باغ مراجعه کنند.

اخبار بیشتر