1. خبری
  2. اجتماعی
بازدید ۶ میلیون خارجی از ایران در سال جاری

بازدید ۶ میلیون خارجی از ایران در سال جاری

خبرگزاری خبر فوری |

در این مراسم افتتاحیه علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی در حضور سفرای کشورهای خارجی آمار گردشگران بین المللی را ارائه کرد و گفت: تعداد گردشگران بین المللی در سال ۲۰۱۷، یک میلیارد و ۳۲۳ میلیون نفر بوده است که در سال ۲۰۱۸ به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر رسید. پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ دو میلیارد گردشگر در دنیا وجود داشته باشد.

وی گفت: مقاصد جدید گردشگری هر روز در حال افزایش است و کشورهای فقیر به ظرفیت گردشگری پی برده‌اند. ایران هم چند سالی است به این حوزه پرداخته است و اکنون ۱۲ میلیارد دلار حجم سرمایه گذاری در گردشگری کشور است و دو هزار پروژه گردشگری نیز در حال اجرا است.

مونسان در این برنامه اظهار امیدواری درباره آینده گردشگری کشور کرد و افزود: در ۹ ماهه اول امسال ۶ میلیون گردشگر خارجی به کشور آمده‌اند. امیدواریم که این تعداد تا پایان سال به ۷ میلیون گردشگر برسد. این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران است.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب | جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری | اخبار سرگرمی و تفریحی

در این همایشگاه همچنین هر یک از استانهای کشور دستاوردهای خود را در حوزه صنایع دستی، موسیقی آئینی، معرفی جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی به نمایشگاه گذاشته است. در بیرون از مجموعه نیز هر روز بعدازظهر مراسم آئینی برگزار می‌شود. بازدید کنندگان می‌توانند به صورت رایگان از این کنسرت‌های موسیقی محلی استفاده کنند. این نمایشگاه تا پایان روز ۲۶ بهمن ماه برای حضور بازدید کنندگان برپا خواهد بود. در کنار این نمایشگاه نشست‌های تخصصی در حوزه گردشگری برپا می‌شود. از سوی دیگر یکی از نشست‌های تخصصی که پیرو این موضوع برگزار شده نشست اتحادیه گردشگری ترکیه و انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران بوده است که منجر به امضای تفاهمنامه همکاری بین دو طرف شد.

نشست‌های دیگری نیز از جمله معرفی جاذبه‌های گردشگری افغانستان و بلغارستان از حاشیه‌های این نمایشگاه است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بوئینگ ۷۰۷ ارتش، اشتباه چندماه قبل هواپیمای تابان در تشخیص محل فرود را تکرار و به جای فرودگاه پیام در باند غیر استاندارد فتح به زمین نشست. ایمنی مهم‌ترین مولفه صنعت حمل‌ونقل هواییبه اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ایمنی یکی از مهم‌ترین مولفه‌های صنعت حمل‌ونقل هوایی بوده است. ازجمله مهم‌ترین این حوادث که به صورت مشابه و به فاصله دو ماهه اتفاق افتاد، سانحه مرگبار فرودگاه فتح بود. باند فتح عامل مشترک سانحه بوئینگ ارتش و حادثه هواپیمای تاباندر روز یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۷، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ باری متعلق به نیروی هوایی ارتش ج. ا. ایران که از کشور قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام درحال پرواز بود به دلیل اشتباه اقدام به فرود در باند فرودگاه فتح (در ۴ کیلومتری فرودگاه پیام) نمود و در نهایت دچار سانحه شد. ضرورت به روزرسانی نقشه‌های فرودگاهیباتوجه به بررسی‌های اولیه، علت اصلی سانحه بوئینگ ۷۰۷ ارتش، وجود باند فتح در نزدیکی فرودگاه پیام، بدون وجود هیچگونه علائم هشدار در چارت فرودگاهی بوده است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
جنین سقط شده در دستشویی یک دبیرستان دخترانه پیدا شد. یک دختر نوجوان دبیرستانی در سرویس بهداشتی مدرسه‌اش زایمان کرد و یکی از کارکنان مدرسه به پلیس گزارش داد در دستشویی نوزاد مرده‌ای را یافته که به احتمال زیاد توسط یکی از دانش آموزان سقط شده است و این موضوع توسط نیروهای پلیس در دست بررسی است. به دنبال این خبر کارگاهان به دبیرستان وودرو ویلسون جهت تحقیقات بیشتر مراجعه کردند که به گفته مدیر مدرسه، مدرسه ۱۶۰۰ دانش آموز در مدرسه است وجنین مرده ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعداز ظهر در سطل زباله پیدا شده است. تحقیقات پلیس تا کنون راه به جایی نبرده و درخواست شده از افرادی که در این زمینه اگاهی دارند پلیس را در جریان بگذارند. جان لاوتون رئیس پلیس ایالت دالاس گفت: دوربین‌ها را بررسی کردیم و با معلمان مدرسه صحبت کرده‌ایم. سعی داریم بفهمیم آیا دانش آموزان در این زمینه اطلاعاتی دارند یا خیر و به خانواده‌ها توصیه شده موضوع را با فرزندان خود در میان بگذارند و چنان چه متوجه موضوع شدند فرزند خود را جهت هر گونه مشاوره و راهنمایی لازم به مدرسه ارجاع دهند.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
مرد روانی دختر معشوقه‌اش را به دلایل احمقانه به قتل رساند. مرد روانی وقتی زن مورد علاقه‌اش به وی جواب منفی داد دختر ۴ ساله او را ربود و به قتل رساند. بر اساس گزارش پلیس، مرد هندی ۲۷ ساله که هویتش فاش نشده به جرم آزار و قتل بی‌رحمانه این دختر کوچولو دستگیر شد. بنا بر گزارش‌های پلیس، متهم پس از دستگیری مدعی شد از مادر این دختر خواستگاری کرده اما وی جواب منفی داده بود او نیز برای انتقام‌جویی دست به این جنایت هولناک زده است. سخنگوی پلیس بیان کرد که جنایت هولناک در ایالت اوتارپرادش رخ داده و متهم با پدرخانواده آشنایی داشته و با آنها رفت و آمد داشته است.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
یک خودرو در آمریکا به دلیل سرعت زیاد با یک وانت که در حال حمل یک خودروی راه سازی بود برخورد کرد و بر اثر این اتفاق تعادلش را از دست داد و چپ کرد.

اخبار بیشتر