1. خبری
  2. فرهنگ
صالحی‌امیری: ‌در ورزش به غیر از خط‌کشی‌های معمول از همه استفاده می‌شود/رویکرد سیاسی نداریم

صالحی‌امیری: ‌در ورزش به غیر از خط‌کشی‌های معمول از همه استفاده می‌شود/رویکرد سیاسی نداریم

خبرگزاری فارس |

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه نشست کمیسیون صلح و ورزش گفت: امروز یک نشست هم‌اندیشی در حوزه مباحث فرهنگی و اجتماعی مطرح شد که از دوستان علمی و دانشگاهی هم دعوت کرده بودیم تا در این نشست حضور داشته باشند. این سلسله نشست‌ها را در سال ۹۸ به صورت گسترده خواهیم داشت تا به اهداف استراتژیکی که تعریف کرده‌ایم یعنی اجتماعی کردن ورزش برسیم.

وی افزود: حضور نخبگان کمک می‌کند بتوانیم راهکارهایی را به لحاظ عملیاتی پیدا کنیم. در سال ۹۸ با جلسات منسجم‌تر این نشست‌ها را خواهیم داشت. همه فدراسیون‌های ما در سال جدید نشست‌های ملی خواهند داشت و شما نتایج علمی و عملی را خواهید دید. این اتفاق در راستای اهداف بلندمدت ما است. ورزش بستری برای رسیدن به توسعه اجتماعی و فرهنگی است.

صالحی‌امیری در پاسخ به این سؤال که سیاسیون با چه رویکردی در این نشست هستند، تصریح کرد: هیچگاه در کمیته ملی المپیک رویکرد سیاسی نخواهیم داشت ورزش نباید جولانگاه سیاسی باشد. ورزش محیط اجتماعی، فرهنگی و تخصصی خودش است بنابراین از همه غیر از خط‌کشی‌های معمول استفاده خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سؤال که چرا تکلیف انتخابات برخی از فدراسیون‌ها هنوز مشخص نشده است، عنوان کرد: مدیریت ورزش به دنبال زمینه لازم برای برگزاری انتخابات است.

وی همچنین درباره اساسنامه کمیته ملی المپیک گفت: اساسنامه هم در هیأت اجرایی و هم مجمع تصویب شده که ما در حال ترجمه آن هستیم تا بعد به هیأت دولت و کمیته بین‌المللی المپیک برود.

صالحی امیری در پایان از انتخاب سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ در نشست روز شنبه خبر داد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پس از چند روز از حادثه تلخ تروریستی زاهدان، سرعت عمل دستگاه‌های امنیتی موفقیت اطلاعاتی جالبی را رقم زده است. الف: در حادثه اخیر زاهدان یک همکاری منحصر به فرد اطلاعاتی میان نیروی انتظامی، سپاه و وزارت اطلاعات صورت‌گرفته است. ب: مجموعه همفزایی اطلاعاتی صورت گرفته نشان می‌دهد که علاوه بر شناسایی عوامل، بخش عمده‌ای از عقبه حادثه تروریستی زاهدان نیز شناسایی شده‌اند. این را بذارید کنار این نکته که مقامات اطلاعاتی اعلام کرده‌اند که مرحله شناسایی تا آخرین نفر عقبه حادثه تروریستی زاهدان ادامه خواهد یافت. ج: بنابر اظهار نظر رسمی فرمانده نیروی زمینی سپاه عامل انتحاری و یکی دیگر از اعضای تیم تروریستی حادثه زاهدان، پاکستانی هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
مهرمهر4 ساعت قبل

(تصاویر) استقبال خلاف عرف نخست‌وزیر هند از بن‌سلمان

13+
فراروفرارو6 ساعت قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

خودرو ارزان می‌شود

رکنا8 ساعت قبل

شوالیه فتنه ۸۸ باز هم تهدید کرد!

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

زیردریایی اتمی روسیه

مهر4 ساعت قبل

چشم علیپور ترسیده است!

خبر ورزشی7 ساعت قبل