1. خبری
  2. سرگرمی
ایمپلنت نخستین پمپ قلب بی‌سیم جهان با موفقیت انجام شد

ایمپلنت نخستین پمپ قلب بی‌سیم جهان با موفقیت انجام شد

خبرگزاری خبرآنلاین |

پمپ‌های قلب معمول علاوه بر مزایایی که دارند این موضوع که کابل شارژ آنها می‌بایست به صورت دائم قرار گیرد، مشکل است و این یکی از بزرگترین دلایلی است که پمپ‌های قلب معمولا برای طولانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. شرکت «Leviticus Cardio» و شرکت «Jarvik Heart» که به ساخت قلب مصنوعی شهرت دارند، اخیرا اعلام کرده‌اند که یک مرد در قزاقستان نخستین فرد در جهان است که ایمپلنت «دستگاه جانبی قلب» (VAD) بی‌سیم را با موفقیت دریافت کرده است.

این فرد موفق به دریافت «دستگاه جانبی قلب جارویک ۲۰۰۰» (Jarvik ۲۰۰۰ VAD) شد که نیروی این دستگاه توسط سیستم «انتقال انرژی کوپلینر» (CET) تأمین می‌شود. طراحی این دستگاه توسط شرکت «Leviticus Cardio» انجام شده است. دستگاه مذکور دارای یک حلقه مارپیچی است که در اطراف ریه‌ها قرار می‌گیرد و به دیواره قفسه سینه متصل می‌شود، هم چنین این دستگاه یک باتری داخلی و یک کنترل کننده و دستگاه سینه بند مانند دارد که انرژی را به حلقه مارپیچی منتقل می‌کند. این دستگاه بعلاوه یک باتری خارجی و کنترل کننده و یک ساعت هوشمند برای نظارت بر وضعیت سیستم دارد.

خبری: اخبار و سرگرمی روز | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

همچنین یک رایانه لوحی نیز وجود دارد که برای برنامه‌ریزی سیستم در طول فرآیند نصب، استفاده می‌شود. این سیستم برای کار با تمام دستگاه‌های موجود VAD موجود طراحی شده است. سیستم یاد شده را می‌توان حتی در حالی که بیمار در حال راه رفتن و حرکت است نیز استفاده کرد. به دلیل اینکه یک باتری درون این دستگاه تعبیه شده است بنابراین بیماران برای مدت ۶ ساعت الی بیشتر نیازی به باتری خارجی ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پس از چند روز از حادثه تلخ تروریستی زاهدان، سرعت عمل دستگاه‌های امنیتی موفقیت اطلاعاتی جالبی را رقم زده است. الف: در حادثه اخیر زاهدان یک همکاری منحصر به فرد اطلاعاتی میان نیروی انتظامی، سپاه و وزارت اطلاعات صورت‌گرفته است. ب: مجموعه همفزایی اطلاعاتی صورت گرفته نشان می‌دهد که علاوه بر شناسایی عوامل، بخش عمده‌ای از عقبه حادثه تروریستی زاهدان نیز شناسایی شده‌اند. این را بذارید کنار این نکته که مقامات اطلاعاتی اعلام کرده‌اند که مرحله شناسایی تا آخرین نفر عقبه حادثه تروریستی زاهدان ادامه خواهد یافت. ج: بنابر اظهار نظر رسمی فرمانده نیروی زمینی سپاه عامل انتحاری و یکی دیگر از اعضای تیم تروریستی حادثه زاهدان، پاکستانی هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
مهرمهر4 ساعت قبل

(تصاویر) استقبال خلاف عرف نخست‌وزیر هند از بن‌سلمان

13+
فراروفرارو6 ساعت قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

خودرو ارزان می‌شود

رکنا8 ساعت قبل

شوالیه فتنه ۸۸ باز هم تهدید کرد!

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

زیردریایی اتمی روسیه

مهر4 ساعت قبل

چشم علیپور ترسیده است!

خبر ورزشی7 ساعت قبل