1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اجتماعی
گزارش مصباحی مقدم از جلسه ۲ کمیسیون مجمع تشخیص درباره «اینستکس»

گزارش مصباحی مقدم از جلسه ۲ کمیسیون مجمع تشخیص درباره «اینستکس»

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
عضو مجمع تشخیص مصلحت ضمن تشریح جلسه مشترک کمیسیون های قضایی و امنیتی وسیاسی مجمع تشخیص، گفت: امروز جلسه مقدماتی برگزار شد و راهکار ارائه شده اروپا برای تأمین مالی تجارت با ایران بررسی شد.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم ضمن تشریح جلسه مشترک کمیسیون‌های قضایی و امنیتی و سیاسی مجمع تشخیص، اظهار کرد: امروز جلسه مقدماتی برگزار شد و راهکار ارائه شده اروپا برای تأمین مالی تجارت با ایران بررسی شد.

وی ادامه داد: پیش‌تر مقرر بود راهکاری برای سامان دهی تجارت با ایران توسط اروپا ارائه شود و اینکه این موضوع چه میزان راهگشاست و چه نقشی در تصویب لوایح CFT و پالرمو دارد مورد بررسی قرار گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: مباحث خوبی در جلسه امروز مطرح شد، اعضای حاضر به این نتیجه رسیدند که برای جلسه روز شنبه امکان تصمیم گیری بهتر را داشته باشند.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

حجت الاسلام مصباحی مقدم یادآور شد: معمولا جلسات مشترک بین کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امروز اعضای اصلی مجمع و کارشناسانی از دیگر نهادها در جلسه حضور داشتند؛ پرویز داوودی، محمد جواد ایروانی، سیدمصطفی میرسلیم، آیت الله مجتهد شبستری، محمدی عراقی، محمد باقر قالیباف، سردار وحیدی از جمله افراد حاضر در جلسه مشترک بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم، به پیشنهاد وی مقرر شد تا این پرونده در جلسه سران سه قوه مطرح شودوکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم، به پیشنهاد دادستان کل مقرر شد تا این پرونده در جلسه سران سه قوه مطرح شود تا بتوان در مرحله دادسرا بخشی از مطالبات مالباختگان را پرداخت کرد. رسول کوهپایه زاده افزود: چهارشنبه هفته گذشته ۲۸ فروردین به اتفاق سه نفر از نمایندگان موکلان، جلسه با دادستان کل کشور برگزار شد که در این جلسه معاون دادستان کل در امور نظارت بر دادسراها نیز حضور داشت. وکیل پرونده سکه ثامن این خبر را خبری خوب و راه حلی عملی دانست و گفت: بر همین اساس درخواست کتبی خود را به وکالت از موکلان تقدیم دادستان کل کشور کردم و دادستان هم دستور داد گزارشی از پرونده مطرح شود تا هرچه سریعتر در جلسه سران سه قوه مطرح و دستور پرداخت مطالبات مالباختگان در این مرحله صادر شود. کوهپایه زاده گفت: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد، تناسب نداشتن قرار تأمین صادره برای متهم ردیف دوم پرونده با افعال ارتکابی مجرمانه و میزان خسارات وارده به موکلان بود. کوهپایه زاده گفت: این جلسه با توجه به شأن و جایگاه قانونی دادستان کل کشور و وظیفه دادستان در احقاق حقوق عامه و صیانت از حقوق جامعه و با توجه به شرایط پرونده آثار و نتایج مثبتی داشت که امیدواریم در جلسه سران سه قوه مورد موافقت قرار گیرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۷، در یکی از محلات شهر یزد به دلیل اختلافات شخصی و مزاحمت پارک خودرو و موتورسیکلت در کوچه، درگیری رخ می‌دهد. در این درگیری، ضارب با وارد کردن ضربه‌ای به سر پدر شهید مدافع حرم، باعث مصدوم شدن وی شد که بلافاصله فرد مصدوم به بیمارستان منتقل می‌شود. پلیس پس از اطلاع از این موضوع، بلافاصله به محل اعزام و ضمن شناسایی فرد ضارب، وی را دستگیر می‌کند، متاسفانه به دلیل عدم آگاهی افسر نگهبان کلانتری و نیز مداخله یکی از پرسنل، متهم آزاد می‌شود. فرمانده انتظامی استان یزد پس از اطلاع از این واقعه، ضمن دلجویی از خانواده محترم شهید مدافع حرم؛ دو پرسنل خاطی کلانتری را تا اطلاع ثانوی و روشن شدن پرونده از کار معلق و دستور سریع برای دستگیری متهم صادر کرد. پلیس استان یزد ضمن ابراز همدردی با این خانواده شهید و آرزوی سلامتی و شفای پدر بزرگوار شهید مدافع حرم؛ اعلام می‌کند تمام تلاش خود را برای دستگیری ضارب متواری به کار خواهد گرفت. چند روز قبل از این حادثه سردار میرحیدری فرمانده انتظامی استان یزد به همراه تعدادی از مسئولان از خانواده این شهید گرانقدر سرکشی و با پدر بزرگوار شهید دیدار کرده بود؛ همچنین پس از وقوع حادثه نیز فرمانده انتظامی استان به همراه جمعی از مسئولان انتظامی در بیمارستان حاضر شدند و از وی عیادت کردند.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
بهمن کشاورز، وکیل پرآوازۀ دادگستری درگذشت. به گزارش عصر ایران، خبرگزاری ایلنا گزارش داد: بهمن کشاورز در پی ایست قلبی در بیمارستان مهراد تهران چشم از جهان بست. او که در سال ۱۳۲۳ به دنیا آمده بود در فاصلۀ سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ و نیز ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ ریاست اتحادیۀ سراسری کانون‌های وکلای دادگشتری ایران را بر عهده داشت. هر چند بهمن کشاورز، حقوق دانی شناخته شده بود اما نزد افکار عمومی بیشتر به خاطر وکالت غلامحسین کرباسچی شهردار وقت تهران شهرت یافت زیرا گزارش جلسات این دادگاه‌ها در سال ۱۳۷۷ از تلویزیون پخش می‌شد و مردم مانند یک سریال جذاب یا مسابقۀ فوتبال آنها را دنبال می‌کردند. او فرزند کریم کشاورز بود و به لحاظ خاوادگی نیز اشتهار داشت و برای فرزند خود نیز نام «کریم» را برگزیده بود و خبر درگذشت او را کریم کشاورز پسر تأیید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، غلامرضا حسن پور در نشست خبرگان صنعت، صنف طلا و جواهر کشور که با حضور نائب رئیس اتاق اصناف ایران، دبیر کل اتاق اصناف ایران و رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران و جمعی از نخبگان طلا و جواهر کشور در اتاق اصناف ایران برگزار شده بود، افزود: حرفهای زیادی در صنعت طلا و جواهر کشور وجود دارد که باید مطرح شود و این صنعت دارای پتانسیل‌های بسیار بالایی است که باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب برای ایجاد اشتغال بهره گرفته شود. وی تصریح کرد: ساماندهی تولیدکننده‌های کوچک برای ورود به فضای رقابت، تولید محور کردن فضای طلای کشور با اولویت صادرات، رفع موانع واردات شمش، پیگیری موضوع قاچاق طلا و بررسی قانون کار، موضوع تامین اجتماعی و تعیین ظرفیت تولیدی‌ها و بررسی پروژه شهرک طلا، بانک طلا وصندوق توسعه صادرات و رسالت کارگروه در هماهنگی عملکرد دستگاههای مرتبط با موضوع طلا از محورهای مهم این جلسه است. رئیس بسیج اصناف کشور اظهار کرد: مشکلات و مسائل بخش صنعت طلا وجواهر باید بررسی و کارشناسی شود و راهکارهای مناسبی برای حل این مشکلات درنظر گرفته شود تا مشکلات به حداقل برسد و این کار با تعامل با نهادهای نظارتی و حاکمیتی مرتفع خواهد شد.
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
در منطقه هوراند نیز تمام مدارس روستایی در تمامی دوره‌های تحصیلی تعطیل و در مدارس شهری، پیش دبستانی، ابتدایی و استثنایی تعطیل و سایر مدارس با یک ساعت تأخیر شروع به فعالیت خواهند کرد. تمام مدارس شهری و روستایی مقاطع تحصیلی هشترود در روز سه شنبه تعطیل است. تعطیلی برخی مقاطع تحصیلی اردبیل به علت بارش برف و برودت هوابه علت بارش برف و برودت هوا روز سه‌شنبه، سوم اردیبهشت ماه برخی از مقاطع تحصیلی در استان اردبیل تعطیل است. براساس اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل، برخی از مقاطع تحصیلی سری صبح روز سه‌شنبه ۳اردیبهشت ماه در استان اردبیل به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل است. بارش برف شدید در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل باعث سفیدپوش شدن زمین و ایجاد لغزندگی در جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
شاهین آرپناهی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما و درباره اینکه پیامکی برای مشترکین همراه اول ارسال شد و آنها مبلغی را به حساب همراه اول واریز کردند اما مشخص شد که مبلغ پرداختی آنها بیش از آن چیزی بوده است که پرداخت شده، افزود: متاسفانه از ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه یک اختلال کوچک در سیستم کاری ما پیش آمد و پیامکی برای برخی‌ها که عمدتا از مشترکین پر مصرف ما بودند ارسال شد و ما در همان زمان سریعا اقدام کردیم و درگاه‌های اینترنتی را که مشترکین باید پول‌های خود را واریز می‌کردند بستیم اما به هر حال تعدادی از افراد بیش از مبلغ قبض پرداختی خودشان به حساب همراه اول پول واریز کردند که ما بعد از بررسی‌های کارشناسان فنی در حدود ساعت ۱۱ صبح مشکل را برطرف کردیم. وی درباره اینکه مشکل به وجود آمده هک سیستم همراه اول بوده است یا خیر؟ گفت: به هیچ عنوان موضوع هک شدن سیستم‌های ما نبوده است و یک اشکال فنی کوچک بوده البته با بررسی‌های انجام شده در حدود یک درصد از مشترکین ما که عمدتا افراد پر مصرف هستند درگیر این موضوع شده‌اند و از همین جا ضمن عذر خواهی از مشتریان عزیزمان اعلام می‌کنیم که تمام هدف ما این است که در آینده‌ای نزدیک پول هایی که این عزیزان پرداخت کرده‌اند به صورت بستانکاری محاسبهو با قبض‌های آینده آنها حساب شود البته بعد از این اتفاق ما سریعا به آن عزیزانی که درگیر این موضوع شدند پیامک عذرخواهی فرستادیم و توضیح دادیم که این یک مشکل سیستماتیک بوده است. صبح امروز برخی از مشترکین همراه اول پیامکی را دریافت کردند که باید مبلغی را به حساب اپراتور خود واریز کنند که در غیر این صورت خط آنها قطع می‌شود اما پس از بررسی‌های صورت گرفته همراه اول اعلام کرد که این موضوع یک مشکل سیستمی بوده است و پول واریزی مشترکین در آینده و در قبوض آنها به صورت بستانکاری محاسبه خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر