1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
۵۴ درصد منازل روستایی کشور نیازمند مقاوم سازی است

۵۴ درصد منازل روستایی کشور نیازمند مقاوم سازی است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
گچساران- ایرنا - معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: 54 درصد از واحد های مسکونی روستایی کشور نیازمند مقاوم سازی است.

محمدرضا شاملو روز سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های هادی روستاهای شهرستان باشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:

هم اکنون بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور در حال مقاوم سازی است.

وی بیان کرد: ۲ میلیون واحد روستایی تاکنون برای مقاوم سازی از تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی بهره مند شده‌اند.

شاملو ابراز کرد: از سال ۹۴ تاکنون عملیات آسفالت و بهسازی معابر بیش از هفت هزار روستای کشور با استفاده از ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع عملیات آسفالت، انجام شده است.

شاملو ابراز کرد: هم اکنون طرح هادی در بیش از ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور تهیه شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد روستای دارای طرح، تاکنون عملیان بهسازی روستایی در قالب طرح هادی در ۱۸ هزار روستای آن انجام شده است.

شاملو میزان اعتبارات برای اجرای طرح‌های عمران روستایی کشور را ۲۰ هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۵۰ درصد تخصیص داده شده است.

شاملو اظهار داشت: با همکاری و مشارکت سازمان ثبت اسناد و املاک بنیاد مسکن تاکنون برای سه میلیون و ۴۵۰ هزار واحد روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در کشور اسناد مالکیت صادر شده است.

افزون بر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: اجرای طرح‌های هادی روستاهای شهرستان باشت نسبت به شهرستان‌های دیگر کشور کند است.

شاملو ادامه داد: روستاهای شهرستان باشت برای اجرای طرح‌های هادی اولویت‌های خواهد شد و اعتبارات لازم اختصاص پیدا خواهد کرد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: هدف از سفر به شهرستان باشت بازدید از فعالیت‌های عمران روستایی بنیاد مسکن و ارزیابی فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته بنیاد مسکن است.

وی افزود: بازدیدهای دوره‌ای از مناطق کشور بر اساس شیوه ایی که در بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی جاری است انجام می‌شود و در پایان این بازدیدها یک ارزیابی کلی از اقدامات و فعالیت‌های بنیاد مسکن صورت گرفته و در نهایت با بررسی مسائل و مشکلات موجود تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۵ روستا در شهرستان باشت وجود دارد که تاکنون طرح هادی برای ۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار آن تهیه شده است.

حسین جنتی ابراز کرد: ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار امسال به طرح‌های هادی شهرستان باشت اختصاص و جذب شد.

وی گفت: این میزان اعتبار برای اجرای ۵۰ طرح در نظر گرفته شده که میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بیش از ۷۰ درصد است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی از طرح‌های هادی روستاهای لیراب، تلخاب بیدک علیا و سفلی، سرابیز و چاه تلخ در شهرستان باشت بازدید کردند.

شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراححمد قرار دارد.

۲۰۸۲/۱۶۶۲

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر