1. خبری
  2. فرهنگ
هنر موسیقی در همه دوران‌ها پشتوانه‌ای برای مردم این سرزمین بوده است

هنر موسیقی در همه دوران‌ها پشتوانه‌ای برای مردم این سرزمین بوده است

خبرگزاری خبر فوری |

به گزارش خبر فوری، در پیام سیدعباس صالحی به این جشنواره آمده است:

«انقلاب اسلامی ایران حرکتی بر مبنای خواست و اراده مردم و بر مدار فرهنگ غنی این سرزمین بوده است. مردمی بودن ویژگی برجسته انقلابی است که چهل سال قبل موجب همبستگی و اتحاد همه‌ی ایرانیان شد. اهالی فرهنگ و هنر هم دوشادوش مردم نقشی شایسته در انقلاب ایفا کردند و در این میان هنرمندان عرصه موسیقی جلوه‌های مردمی این هنر دیرین را عمق و معنا بخشیدند. هنر موسیقی در همه دوران‌ها پشتوانه‌ای برای حرکت مردم این سرزمین بوده و هنوز هم حال و هوای روزهای انقلاب با سرودها و آواهای انقلابی رنگ ‌و ‌بویی دوچندان می‌گیرد.

برگزاری سی‌و‌چهارمین جشنواره موسیقی فجر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طراوت و شکوه این رویداد فرهنگی را دوچندان کرده است.

همراهی خانواده بزرگ موسیقی از نام آوران این عرصه تا جوانان جویای نام و امیدهای آینده موسیقی کشور در رویداد امسال از ویژگی‌های ارزشمند جشنواره سی و چهارم است که در کنار ریشه‌های تنومند موسیقی ایرانی، رویش‌های انقلاب را در این عرصه به تصویر می‌کشد. حضور همه گونه‌های موسیقی در کنار یکدیگر رنگین کمانی از اصالت و خلاقیت و توانایی هنرمندان موسیقی کشورمان را پدید آورده است که در جشنواره سی و چهارم به زیبایی هر چه بیشتر رخ نمایی می‌کند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

تردیدی نیست که امکانات و ظرفیت‌های عرصه موسیقی متعلق به همه مناطق، اقوام و گروه‌ها است و از این منظر در جشنواره پیش رو به گروه‌های خارج از تهران توجهی ویژه شده است. خوشبختانه پس از چند دوره توقف، امسال جشنواره همزمان در برخی از استان‌های کشور برگزار می‌شود.

به دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره موسیقی فجر درود می‌فرستم و امیدوارم برگزاری این رویداد موجب ارتقای جایگاه موسیقی فاخر ایرانی و سربلندی هنرمندان کشور عزیزمان شود.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
رییس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان دارای رتبه نخست شاخص کمیات و تولیدات علمی بین کشورهای اسلامی و رتبه شانزدهم در جهان است. به گزارش ایرنا، محمد جواد دهقانی روز سه شنبه در جشن چهل و پنجمین سالگرد راه اندازی دانشگاه کاشان افزود: ایران از نظر استناد به مقاله‌های علمی و پژوهشی دارای رتبه ۲۸ در جهان و رتبه نخست در بین کشورهای اسلامی است. وی بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات پایگاه‌های بین المللی در۲۰ سال گذشته، سهم کشورهای اسلامی در تولید انتشارات علمی از حدود ۱٫۵ درصد به بیش از ۸ درصد رسیده است. دهقانی یادآور شد: هرچند رتبه ایران در بین کشورهای اسلامی و جهان خیلی خوب است اما با توجه به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر استمرار حرکت علمی کشور، هم اکنون نیز این حرکت با شتاب ادامه دارد تا شاخص‌های جدیدی برای توسعه علمی کشور رقم بخورد. به گفته رییس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، نزدیک به ۲۲ درصد از کل تولیدات علمی کشورهای اسلامی از نظر کمی هم اکنون از سوی جمهوری اسلامی ایران عرضه می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
نصرالله پژمانفر در جلسه علنی بعدازظهر امروز (سه شنبه) مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۸، در تذکری گفت: در جلسه نوبت صبح امروز گزارشی درباره فرار مالیاتی پزشکان ارائه کردم، در این راستا نمایندگان، مرجع فرار مالیاتی ۶۷۰۰ میلیارد تومانی پزشکان را جویا شدند و بنده نیز مرکز پژوهش‌ها را به عنوان مرجع معرفی کردم. وی خطاب به مطهری که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، گفت: شما صحت عدد را از نماینده مرکز پژوهش‌ها جویا شدید و ایشان بیان کردند ما گزارشی ندادیم. پژمان فر ادامه داد: من عین گزارش را برای شما قرائت می‌کنم، در صفحه ۳۲ این گزارش آمده است مقدار واقعی مالیات پزشکان حداقل ۶۷۰۰ میلیارد تومان در سال تخمین زده شده است؛ در حال حاضر بسیاری از پزشکان به فرار مالیاتی متهم هستند. وی یادآور شد: به نظر می‌رسد هیات رئیسه تحت تاثیر برخی فشارها قرار گرفته که با صحبت‌های بنده درباره اعداد و ارقام مربوط به مالیات پزشکان اینگونه برخورد کرد. علی مطهری در پاسخ به این تذکر گفت: نماینده مرکز پژوهش‌ها در جلسه حاضر بود و ما از ایشان در مورد صحت اطلاعات سوال کردیم این به معنای تحت تاثیر قرار گرفتن نیست.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
به گزارش ایرنا از سفارت ایران در اسکوپیه، هفته فیلم ایران با نمایش شش فیلم بلند ایرانی در مرکز سینماتک اسکوپیه افتتاح شد. مهدی شیرازی رایزن فرهنگی سفارت ایران نیز گفت: امسال ما چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن گرفتیم. در موضوعات هنری و فرهنگی نیز دستاوردهای سینمای ایران شگفت انگیز و قابل توجه است. در حاشیه هفته فیلم ایران در سالن مرکزی سینماتک در اسکوپیه، نمایشگاه عکس 'ایران امروز' و تابلوهایی از دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف از جمله علمی، پژوهشی، پزشکی و فناوری برگزار گردید. پارلمان مقدونیه ۲۱ دی ماه سال جاری برای تأمین نظر یونان و امکان عضویت این کشور در ناتو، به لایحه اصلاح قانون اساسی به منظور تغییر نام این کشور به «جمهوری مقدونیه شمالی» رأی مثبت داد.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
حجت الاسلام الهی افزود: اگر با فرمان اول انقلاب و دوران جنگ تحمیلی جلو می‌آمدیم وضع اینطور نبود، مشکلات امروز به خاطر فاصله گرفتن از ارزشهای انقلاب است. وی اظهار داشت: باید در مقایسه به صورت جامع نگاه کنیم و همه کشورها را ببینیم. وی اظهار داشت: نباید نگاه آرمان گرایانه به موضوعات داشته باشیم و باید ببینیم دینداری در عرصه اجتماعی و اخلاقی چه کاربردی داشته است. استاد تاریخ دانشگاه پیام نور مشهد افزود: افزایش بودجه مراکز و نهادهای دینی به این معناست که کارکرد دینی آنها رو به افول نهاده است. وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به نام دین است لذا باید بیشتر مراقبت شود تا دین ضربه نخورد.

اخبار بیشتر