1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. تکنولوژی

ناکامی اپل در کنترل برنامه‌های قمار و محتواهای غیر اخلاقی حاشیه ساز شد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
به نظر می رسد اپل موفق نشده در حذف برنامه های قماربازی و حاوی مضامین مستهجن موفق عمل کند. این موضوع باعث شده که بسیاری از کاربران نسبت به شرایط موجود اپل ابراز نارضایتی کنند.
ناکامی اپل در کنترل برنامه‌های قمار و محتواهای غیر اخلاقی حاشیه ساز شد - 0

به نظر می‌رسد اپل موفق نشده در حذف برنامه‌های قماربازی و حاوی مضامین مستهجن موفق عمل کند. این موضوع باعث شده که بسیاری از کاربران نسبت به شرایط موجود اپل ابراز نارضایتی کنند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، فیسبوک و گوگل بارها به علت عدم توانایی کنترل برخی برنامه هایی که توسط توسعه دهندگان ارائه می‌شود، مورد بازخواست قرار گرفته‌اند، با این وجود، به نظر می‌رسد گوگل و فیسبوک تنها شرکت هایی نیستند که با محتواهای قمار و مسائل غیراخلاقی سر و کار دارند.

تحقیقات اخیر نشان داده که حداقل ۱۲ برنامه قمار واقعی و برنامه‌های متعدد غیر اخلاقی از سیستم نظارت اپل فرار کرده و به راحتی منتشر شده‌اند.

درواقع کاربران iOS با مراجعه به اپ استور در معرض این نوع برنامه‌ها قرار دارند و هر لحظه ممکن است این نوع برنامه‌ها را دانلود کنند. نکته منفی‌تر این است که برخی از شواهد نشان می‌دهد که اپل مسئولیت خود را در حوزه امنیت کاربران نادیده گرفته و حتی مقررات داخلی خود را نادیده گرفته است.

درواقع مشکلات اپل در شرایطی پررنگ‌تر به نظر می‌رسد که به یاد بیاوریم مدیرعامل شرکت اپل، تیم کوک اغلب رقبای خود را برای سوء استفاده از داده‌ها و فساد سیاسی مانند ماجرای کمبریج آنالیتیکا مورد تمسخر و انتقاد قرار می‌داد و اکنون خود نیز گرفتار همان حواشی شده است.

از سوی دیگر فیس بوک و گوگل اخیرا اعلام کردند که از برنامه هایی ویژه برای تحقیق در مورد کاربران استفاده می‌کنند که می‌تواند تمامی اطلاعات تلفن همراه کاربران را رصد کند. این موضوع در مورد کاربران اپل با وجود قوانین سختگیرانه این شرکت نیز وجود دارد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

این مشکل نشان می‌دهد برخلاف ادعاهای اخیر این شرکت، اپل چندان قدرتی در اجرای استانداردهای خود ندارد و با مشکل ضعف در نظارت بر برنامه‌های خود مواجه است. توسعه دهندگانی که با اپل همکاری می‌کنند چندان سختی و مشکلی ندارند و به سادگی باید یک فرم آنلاین را پر کنند و سپس ۲۹۹ دلار به اپل پرداخت کنند، مراحل تایید بعدی نیز بسیار ساده است. بنابراین بسیاری از افراد می‌توانند با هویت جعلی و دروغین وارد پلتفرم اپل شده و برنامه هایی مخرب را اجرا کنند.

متاسفانه بسیاری از برنامه‌های قمار موجود در اپ استور کاملا واقعی هستند و از کاربران مبالغ نقدی سنگینی را اخاذی می‌کنند. واقعی پولی آشکارا اعلام می‌کنند که نسخه‌های iOS در دسترس هستند که برنامه گواهی سازمانی را مورد سوء استفاده قرار می‌دهند. این در حالیست که بر اساس استانداردهای پیشین اپل، استفاده از این نوع برنامه‌ها در اپ استور ممنوع اعلام شده بود.

اگرچه اپل طی ماه‌های اخیر بارها و در فواصل زمانی مشخص برخی از این برنامه‌ها را حذف کرده است، اما این تلاش‌ها کافی به نظر نمی‌رسد و اپل نیز هیچ توضیحی در خصوص این مسئله و مشکل اعلام نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
نحوه نصب تلگرام طلایی بدون مشکل نصب هاتگرام بدون ارور چونه هاتگرام و طلگرام طلایی را نصب کنیمدر روزهای گذشته تلگرام طلایی و هاتگرام به دلیل مشکلات امنیتی توسط گوگل پلی از روی گوشی‌های هوشمند و موبایل‌های مختلف حذف شده است و گوگل پلی اجازه نصب آن را نمی‌دهد احتمال وجود جاسوسی و بد افزار در این نرم افزار‌ها باعث شده است که حتی امنیتی مانع از نصب آن‌ها در گوشی شودتوصیه ما این است که هرگز از این دو نرم افزار به دلیل وجود احتمال خطرات امنیتی استفاده نکنید با این حال برخی همچنان می‌خواهند این نرم افزار‌ها را بر روی گوشی خود نصب کند برای نصب تلگرام طلایی و هاتگرام بر روی گوشی خود کافیست همانطور که در عکس‌های زیر مشاهده می‌کنید آموزش ما را اجرا کرده تا بتوانیم تلگرام طلایی و هاتگرام را بدون مشکل و ارور بر روی گوشی خود نصب کنیدبه قسمت مشخص شده در عکس بروید و تیک مربوط به حفاظت از گوشی خودتان را غیر فعال کنید و پس از آن می‌توانید تلگرام طلایی و یا هاتگرام را نصب کنید
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
ارسال پیامکی برای تعدادی از زنان در تهران در ارتباط با کشف حجاب در داخل خودرو و احضار آنها به ساختمان پلیس در خیابان وزرا باعث ترافیک در این منطقه شد. تعدادی از زنان در تهران ظرف یک ماه اخیر، پیامک‌هایی را مبنی بر «کشف حجاب» در خودرو از سوی پلیس دریافت کردند. به گفته تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی برخی از صاحبان خودرویی که این پیامک را دریافت کرده‌اند، «مرد بوده‌اند.» تعداد زیادی از دریافت‌کنندگان این پیامک امروز در مقابل ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در وزرا حاضر شدند. یک زن در تهران که این پیامک را دریافت کرده گفت: "در تاریخی که این پیامک برایم ارسال شده، من در بخش زنان یک بیمارستان بستری بودم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 ساعت قبل
ساعت ۲۴ -پیش بینی در خصوص آینده هوش مصنوعی، همانقدر پیچیده است که آینده بشر را بتوان پیش بینی کرد. بیم و امیدهای بسیاری برای آینده در نظر گرفته شده که البته برخی نیز عامدا در حال سیاه نمایی دستاوردهای هوش مصنوعی هستند و برخی دیگر از منظر بسیار خوشبینانه به آن می‌نگرند. چامسکی در مصاحبه‌ای، این نکته را یادآور می‌شود که هوش مهندسی، بیش از آنکه پایه‌های روانشناختی و ماهیتی داشته باشد، بیشتر رویکردی مهندسی دارد. هوش مصنوعی را می‌توان از جنبه‌های مثبت و منفی مورد بررسی قرار داد. الون ماسک، کار آفرین مشهور و یکی از تاثیرگذار‌ترین چهره‌های دنیای تکنولوژی و بنیانگذار شرکت هایی مانند تسلا موتورز و اسپیس ایکس در جدیدترین مصاحبه خود از خطرات هوش مصنوعی سخن گفته و هوش مصنوعی را از بمب‌های هسته‌ای خطرناک‌تر دانسته و معتقد است: «فیلم هایی که درباره هوش مصنوعی ساخته می‌شوند روزی به وقوع می‌پیوندند و انسان‌ها بایستی به سیاره دیگری سفر کنند.
دیجیاتودیجیاتو19 ساعت قبل
تیم اسنپ کیو در رویکردی تازه تصمیم گرفته که در مسابقات ساعت ۲۲ شب که در بازه زمانی ۴ تا ۱۴ اردیبهشت برگزار می‌شوند به بخش اعظم شرکت‌کنندگان جایزه بدهد. با شعار «وقتشه که برنده شی»، اسنپ کیو در مسابقات این ده شب امکانی فراهم کرده که لازم نباشد حتما به ۱۲ سؤال جواب بدهید تا برنده پول نقد باشید. البته باید بدانید که در صورت باخت در سؤال پنج و استفاده از جون اضافه، با برگشت به مسابقه جایزه سؤال پنج را نمی‌گیرید و باید روی جایزه سؤال شش و سؤالات بعدی حساب باز کنید. در نهایت بد نیست بدانید که اسنپ کیو برای سه نفری که از طریق گزینه «دعوت از دوستان» بیشترین افراد را به اپلیکیشن معرفی کرده‌اند هم جوایز ویژه‌ای در نظر گرفته است. برای آشنایی بیشتر با اسنپ کیو و روند مسابقات آن پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله دیجیاتو را از دست ندهید.

سامانه خودران «اتوپایلوت» تسلا چطور کار می‌کند؟

10+
دیجیاتودیجیاتو19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر