1. خبری
  2. فرهنگ
برگزاری جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان با تهران در اروند

برگزاری جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان با تهران در اروند

خبرگزاری مهر |

به گزارش خبرنگار مهر، همایون قنواتی عصر امروز در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند در مجتمع فرهنگی هنری خلیج‌فارس خرمشهر، اظهار کرد: در پی پیگیری‌های انجام‌شده، دبیرخانه موسیقی فجر کشور امسال مجوز اجرای این برنامه را در منطقه آزاد اروند صادر کرد و این منطقه تنها محل برگزاری در استان خوزستان و جز معدود مناطقی است که هم‌زمان با تهران اجرا خواهد داشت.

وی افزود: گروه‌هایی که در قالب جشنواره در منطقه آزاد اروند اجرا خواهند داشت جز بهترین گروه‌های هنری در سبک‌های مختلف هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند برگزاری این جشنواره که سومین جشنواره از سری جشنواره‌های فجر پس از برگزاری جشنواره تئاتر و فیلم در منطقه آزاد اروند است را هدیه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست و بر تأثیر انقلاب اسلامی در سیر روبه‌جلو هنر ایران تأکید کرد.

قنواتی در این رابطه توضیح داد: اتفاقات رخ‌داده در ۴۰ سال اخیر در حوزه هنر به‌خوبی مشهود بوده است که به‌عنوان نمونه می‌توان به تغیر قالب موضوعات فیلم‌های سینمایی از حالت رویاپردازانه به سمت سوی توجه بیشتر به جنبه‌های زندگی مردم اشاره کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

وی افزود: این سیر تکاملی در عرصه موسیقی نیز باعث شد بیشتر به آواها و موسیقی سنتی توجه شود و در سالهای اخیر کنسرت‌های مختلف از هنرمندان ایرانی در جهان اجرا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در ادامه اجرای جشنواره موسیقی فجر را دارای امتیازات مختلف دانست و گفت: با اجرای جشنواره‌های مختلف ازجمله جشنواره موسیقی می‌توان زمینه را برای آشنایی مردم و هنرمندان باکارهای برتر هنری کشور و همچنین امکان آموزش و ارتقای کیفیت آثار بومی فراهم ساخت.

قنواتی در ادامه بیان کرد: منطقه آزاد اروند تنها منطقه‌ای در کشور است که در یک ماه و به‌صورت هم‌زمان با تهران سه جشنواره را برگزاری می‌کند که این نشان از استعداد و توانایی هنرمندان منطقه، امکانات و زیرساخت‌های فراهم‌شده و حمایت‌های انجام‌شده از هنر در این منطقه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
مدیران مسوول روزنامه‌های اصلاح طلب در دیدار با رئیس دفتر رئیس جمهور با انتقاد از انتخاب نشدن معاون مطبوعاتی، گزینه مطلوب خود را معرفی کرده‌اند. به گزارش خبر فوری، در این دیدار که دوساعت طول کشیده، مدیران روزنامه‌های اصلاح طلب، به واعظی گفته‌اند که محمدجعفر محمدزاده، رئیس دفتر محمدرضا رحیمی و معاون مطبوعاتی دولت دوم احمدی نژاد، گزینه مطلوب و مدنظرشان است! معرفی کردن معاون مطبوعاتی احمدی نژاد به عنوان بهترین گزینه از سوی مدیران دو روزنامه اگرچه با واکنش منفی برخی مدیران حاضر و شخص واعظی در جلسه مواجه شده اما نهایتا جلسه با اعلام این گزینه به پایان رسیده است. انتخاب عجیب محمدزاده، برخی شایعات در خصوص سهم خواهی اصلاح طلبان از وزارت ارشاد را تقویت می‌کند.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
به جرات می‌ توان گفت بعد از موزه هنرهای معاصر تهران، موزه صنعتی کرمان ارزشمندترین گنجینه هنرهای معاصر ایران و جهان در کشورمان را در خود گنجانده است. آثار سبک‌ها و شیوه ‌های متفاوتی از جمله مینی مالیستها، کانسپچوالها، آبسترکتها، خطاطان، مینیاتوریستها، پاپ آرتها و خاکبازان در موزه صنعتی مشاهده می‌ شود. حاج اکبر صنعتی زاده پرورشگاهی برای کودکان بی‌ سرپرست و یتیم کرمانی خصوصا کودکان هنرمند و مستعد ساخت. استاد علی اکبر صنعتی تا پایان عمر عضو پیوسته فرهنگستان هنر ایران باقی ماند و به عنوان منتخب فرهنگستان هنر برگزیده شد. ** موزه صنعتیاستاد علی اکبر صنعتی همچنین تنها هنرمند ایرانی است که دو موزه از جمله موزه صنعتی کرمان و موزه صنعتی تهران به نام ایشان ثبت شده است.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، صبح امروز با حضور ویدئو کنفرانسی تولیت آستان قدس رضوی و مسئولان استانی در سراسر کشور ۲ هزار کانون خادمیاری آستان قدس رضوی به صورت همزمان به بهره‌برداری رسید‌. سید وحید موسویان، مسئول دفاتر استانی آستان قدس رضوی در ابتدای این برنامه اظهار داشت: فعالیت دفاتر استانی در قالب کانون‌های خادمیاری شکل گرفته و تاکنون ۲۷ کانون تخصصی در استان‌ها راه‌اندازی شده که در شهرستان‌ها در قالب کانون‌های مرکزی و در مناطق محروم کانون‌های محلی است. وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰۲ هزار نفر در سامانه خادمیاری سازمان‌دهی شدند، گفت: امروز ۲ هزار کانون خادمیاری آستان قدس رضوی با حضور ویدئو کنفرانسی همه استان‌ها به بهره‌برداری می‌رسد. مسئول دفاتر استانی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه فعالیت دفاتر استانی بر پایه مشارکت مردم و در حال توسعه است، افزود: گره‌گشایی از محرومان، فعالیت‌های فرهنگی و جذب خادمیاران از مهم‌ترین اقداماتی است که دفاتر استانی انجام می‌دهند. مهدیار عنوان کرد: در استان فارس ۱۱ هزار نفر در سامانه خادمیاری ثبت‌نام کردند که مجموعه کارهای دفتر آستان قدس رضوی در فارس را پیگیری می‌کنند که از این تعداد بیش از ۵ هزار نفر تحت آموزش مستقیم قرار گرفتند و ۴۴۱ نفر نیز برای خادمی در حرم مطهر انتخاب شدند.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
بنابراین می‌توان گفت سرعت رشد اقتصاد دیجیتال امروزه رو به افزایش است. معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری همچنین خاطر نشان کرد: در کشور ما ظرفیت‌های زیادی برای تقویت اقتصاد دیجیتال وجود دارد. دلیری ادامه داد: در ایران به نسبت هر ۱۰۰ نفر ۱۲۹ خط تلفن وجود دارد و این آمار بسیار بیشتر از کشورهای آمریکا و آلمان است. لذا می‌طلبد در این عرصه بسترهای فعالیتی خود را در حوزه‌های فناوری‌های دیجیتال تقویت کنیم و در این عرصه خدمات عمومی، آموزش و … را ارائه کنیم. وی تاکید کرد: لازم است بسترهای نیروی انسانی، فناوری اطلاعات و فناوری‌های دیجیتالی در کشور تقویت شود و مشکلات ارتباط دانشگاه و حاکمیت در این عرصه را رفع کنیم.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام ظهر امروز در جلسه ستاد راهیان نور که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: برای سفر دانش‌آموزان به مناطق جنگی و یادمان‌های دفاع مقدس مشکلات فراوانی پیش روی آموزش‌وپرورش استان است. وی با اشاره به اعزام دانش‌آموزان قم به یادمان‌های دفاع مقدس افزود: از سهمیه‌ای که امسال به آموزش‌وپرورش استان قم برای اعزام به راهیان نور داده‌شده در دوره متوسطه ۵۹ دستگاه اتوبوس به تعداد ۲هزار و ۶۲۹ دانش‌آموز پسر اعزام‌شده است. مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم با بیان تعداد دختران دوره متوسط که به سفر راهیان نور اعزام‌شده‌اند، ابراز کرد: در بخش دختران دانش‌آموز نیز تاکنون ۵۴ دستگاه اتوبوس به تعداد ۲ هزار و ۴۶۵ به مناطق جنگی اعزام‌شده‌اند. وی مجموع اعزام دانش‌آموزان قم به سفر راهیان نور را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۵ و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز قم به سفر راهیان نور اعزام‌شده‌اند. مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم تأکید کرد: متأسفانه در برخی اعزام‌های راهیان نور دانش‌آموزی به دلیل عدم همکاری برخی نهادهای حوزه بهداشت آمبولانسی همراه اتوبوس‌های راهی سفر راهیان نور نمی‌شود.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

خودرو ارزان می‌شود

رکنا8 ساعت قبل

شوالیه فتنه ۸۸ باز هم تهدید کرد!

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

زیردریایی اتمی روسیه

مهر4 ساعت قبل

چشم علیپور ترسیده است!

خبر ورزشی7 ساعت قبل