1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. حوادث

محکومیت مرد نگهبان به اتهام قتل زن معتاد

فراروخبرگزاری فرارو |
در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند و خواستار صدور حکم قانونی برای متهم شد؛ در ادامه مادر مقتول در جایگاه قرار گرفت؛ او گفت: من درخواست مجازات قصاص ندارم، چون به لحاظ روانی تحمل چنین چیزی را ندارم، اما درخواست دارم قاتل فرزندم مجازات قانونی شود و دیه هم می‌خواهم.

نگهبان کارخانه‌ای که زنی معتاد را برای کشیدن مواد به اقامتگاهش برده و سپس به او تعرض کرده و او را به قتل رسانده است، با توجه به رضایت اولیای دم به حبس و دیه محکوم شد.

به گزارش شرق، شش سال قبل زنی به پلیس ملارد مراجعه کرد و مدعی شد دخترش گم شده است. این زن به پلیس گفت: دخترم لاله چندروزی است که مفقود شده؛ او به دلیل مسئله‌ای که در زندگی شخصی‌اش داشت، حال خوبی نداشت و از شوهرش جدا شده بود. گاهی به من سر می‌زد یا با هم تلفنی صحبت می‌کردیم، اما چندروزی است که از او خبر ندارم و هرچه تماس می‌گیرم پاسخ‌گو نیست.

با اعلام مفقودشدن لاله، مأموران درباره زندگی شخصی او تحقیق کردند و مشخص شد لاله به مواد مخدر اعتیاد دارد.

بررسی‌های بیشتر نشان داد لاله یک سال بعد از اینکه ازدواج کرد، صاحب فرزندی شد، اما چند سال بعد فرزندش به خاطر بیماری جانش را از دست داد. مرگ فرزند لاله تنش بسیار جدی در زندگی او ایجاد کرد و او یک سال بعد از همسرش جدا شد. مرگ فرزند و جدایی از همسر لاله را به سمت اعتیاد کشاند و او به شدت به شیشه معتاد شد و پس از آن زندگی مستقلی را شروع کرد. این یافته‌ها به مأموران کمک کرد تا در محل‌های خاصی دنبال این زن جوان بگردند. یک هفته بعد از اعلام گم‌شدن لاله مأموران جسد او را در نزدیکی یک کارخانه پیدا کردند.

پلیس احتمال می‌داد کسانی که در آن کارخانه کار می‌کنند از سرنوشت لاله خبر داشته باشند. وقتی مدیر کارخانه مورد سؤال قرار گرفت، گفت: کارگران و کارمندان بعدازظهر تعطیل می‌شوند و به خانه‌هایشان می‌روند؛ تنها کسی که در کارخانه می‌ماند نگهبان است. ضمن اینکه در مدتی که کارخانه باز است، همه جا کنترل می‌شود و فرد غریبه‌ای وارد نمی‌شود؛ اگر کسی از موضوع این زن باخبر باشد، احتمالا نگهبان کارخانه است.

با توجه به این گفته‌ها صادق، نگهبان کارخانه، مورد پرسش قرار گرفت؛ او گفت: من نمی‌دانم لاله کیست و اصلا چرا جسدش این اطراف پیدا شده است. هرچند مرد نگهبان منکر همه چیز بود، اما وقتی مورد پرسش مداوم پلیس قرار گرفت، نتوانست پاسخ‌گو باشد و به قتل اعتراف کرد.

او گفت: بعدازظهر که کارگران به خانه می‌روند، من در کارخانه تنها می‌شوم. معمولا کسی سراغم نمی‌آید مگر اینکه اتفاقی افتاده باشد. سر شب بود که صدای زنگ درآمد؛ بیرون رفتم و دیدم زنی لاغر و بسیار جوان پشت در است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

او گفت: هوا خیلی سرد است و پول و جایی هم ندارد؛ از من خواست برای چند ساعت به او جا بدهم. من هم دلم سوخت و او را به خانه خودم راه دادم. برایش چای ریختم؛ کمی که حالش بهتر شد پایپ از کیفش بیرون آورد و فهمیدم معتاد است. گفت: می‌خواهد شیشه بکشد، مخالفتی نکردم؛ کمی هم شیشه به من داد ما هر دو شیشه کشیدیم؛ وقتی که کارش تمام شد گفتم باید برود، چون ممکن است برای من دردسر درست شود. گفت: نمی‌روم. گفتم باید بروی، چون صاحبکارم اگر متوجه شود حتما من را اخراج می‌کند. سر این موضوع با هم جروبحث کردیم و من او را هل دادم و گفتم که بیرون برود. با هم درگیر شدیم و در نهایت من او را کشتم. بعد هم جسد را بیرون بردم و در بیابان رها کردم.

بعد از اعترافات این مرد و شکایت مادر مقتول به عنوان ولی دم و سایر مدارک موجود در پرونده کیفرخواست علیه متهم صادر شد و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران رفت.

در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند و خواستار صدور حکم قانونی برای متهم شد؛ در ادامه مادر مقتول در جایگاه قرار گرفت؛ او گفت: من درخواست مجازات قصاص ندارم، چون به لحاظ روانی تحمل چنین چیزی را ندارم، اما درخواست دارم قاتل فرزندم مجازات قانونی شود و دیه هم می‌خواهم.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت؛ او گفت: اتهام قتل را قبول دارم. من لاله را کشتم، اما اصلا قصدم کشتن او نبود؛ من می‌خواستم کاری کنم که او از کارخانه بیرون برود و مشکلی هم برای من ایجاد نشود. او اصلا به حرف من گوش نمی‌کرد؛ کاملا نشئه بود و کار‌های عجیب می‌کرد. وقتی گفتم بیرون برود به سمت من حمله کرد و گفت: نمی‌رود و می‌خواهد شب را بماند؛ من هم هلش دادم و گفتم باید بروی؛ نرفت تحت تأثیر شیشه‌ای که کشیده بودم، او را با شالی که سرش بود، خفه کردم. نیمه‌جان بود؛ با او رابطه برقرار کردم و وقتی فوت شد، جسدش را بیرون بردم و رها کردم.

او در بیان آخرین دفاعیاتش گفت: من از مادر مقتول درخواست دارم حلالم کند و مرا ببخشد.

با پایان جلسه دادگاه قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند و متهم را به پرداخت دیه، ۱۰‌سال زندان و صد ضربه شلاق محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشست بررسی روند بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای با مقام معظم رهبری داشتیم که ایشان بر سرعت بخشی اقدامات برای مناطق سیل زده تاکید داشتند. وی افزود: ما دستور مقام معظم رهبری را جامه عمل می‌پوشانیم و سعی می‌کنیم کارها را با سرعت بیشتری انجام دهیم. رحمانی فضلی تصریح کرد: مصوبات بسیار مناسبی برای مناطق سیل‌زده و مردمانش انجام شده است. درواقع مسئول اجرا و عملیات برعهده استان‌های معین است و این استان‌های معین باید از منابع و امکانات استانی‌اش در این مناطق سیل‌زده مطرح کند. وی بیان کرد: همه خدمات، اقدامات و منابع باید به صورت متمرکز در مناطق سیل‌زده توزیع شود.

لحظه ربودن موبایل یک خبرنگار در کریم‌خان تهران

تابناکتابناک8 ساعت قبل
هجوم مارهای سمی به مناطق سیل زده پس از وقوع سیل در سیستان و بلوچستان، هجوم مارهای سمی به مناطق سیل زده …سیل‌زدگان: غذا داریم، لباس نداریم در اردوگاه سیل زدگان خوزستان فوری و روزمره تامین می‌شود اما سایر نیازهای …روستایی که تبدیل به جزیره شد حاجی آباد روستایی از توابع بخش چشمه‌ساران شهرستان آزادشهر در استان …مادرانی برای سیل‌زدگان نان می‌پزند پس از وقوع سیل در استان‌های متعدد کشور که آثار مخرب آن به صورت عمده در …لحظه وقوع انفجار در سریلانکا وقوع شش انفجار در هتل‌ها و کلیساهای سری‌لانکا دست کم ۱۶۰ کشته و حدود …جاری شدن آب در هیرمند پس از ۱۸ سال ورود سیلاب از کشور افغانستان به سدها و رودخانه‌های سیستان، پس از قریب به …ماموریت تیم عملیات ویژه اورژانس تیم عملیات ویژه اورژانس متشکل از پزشکان و تکنسین پرسابقه و مسلط به امور …پاسخ استاندار خوزستان به ابهامات درباره سیل غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در گفت و گو با تیم خبری اعزامی تابناک به …رفیع از محاصره سیل خارج می‌شود؟ رفیع شهری در بخش نیسان شهرستان هویزه استان خوزستان است. این شهر در …ملاثانی شهری که به دریاچه تبدیل شد شهر ملاثانی در ۲۵ کیلومتری اهواز و در امتداد شرق رود کارون قرار گرفته‌، …پیرمردی که یک تنه به کمک‌ سیلزده‌ها آمد پس از سیل خوزستان، بسیاری از آنهایی که توان اندکی نیز داشتند تلاش کردند …نابودی پنجاه هزار هکتار زمین کشاورزی در سوسنگرد بسیاری از روستاها در مسیر جاده سوسنگرد به بستان با آسیب جدی مواجه شدند و …روستایی که در سیل لرستان محو شد روستای چم حسین در جاده خرم آباد - پلدختر بر اثر سیل لرستان به کلی از …تداوم امدادرسانی ارتش به سیل زده‌ها نیروهای مسلح همچنان به شکل گسترده در حال امدادرسانی به سیل زده‌ها هستند …. غافلگیر شدن مزدوران سعودی توسط یمنی‌ها اعلام الحربی وب‌سایت نزدیک به نیروهای مقاومت روز جمعه ویدیویی را از …
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
او گفت: این قتل‌ها را از قبل طراحی کرده و بعد از بیهوش‌کردن مقتولان آنها را کشته ‌است. وقتی به خانه آمدم، مقدار زیادی شیرموز درست کردم و داروی خواب‌آور در آن ریختم و به اعضای خانواده‌ دادم. بعد از اینکه آنها به خواب رفتند، به آشپزخانه رفتم و یک چاقو برداشتم و به اتاق خواب دخترانم رفتم. دختر بزرگم را که دانشجو بود، کشتم و سپس دختر کوچکم را به قتل رساندم. متهم درباره اینکه چرا دخترانش را کشته، گفت: آنها را کشتم، چون نمی‌خواستم شبیه مادرشان شوند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بازسازی‌ها و نوسازی‌ها در مناطق سیل‌زده زیر نظر این قرارگاه با فرماندهی وزیر کشور انجام می‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی دست به دست هم داده و در این راستا کمک خواهند کرد. نجار با بیان اینکه موضوع بازسازی، نوسازی و تأمین خسارت به عنوان اصلی‌ترین دغدغه مردم مبنای تشکیل قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده در وزارت کشور است تصریح کرد: در سال‌های اخیر ساخت و سازهای زیادی در مسیل‌ها صورت گرفته که این مساله با تغییر مسیر در طبیعت منجر به بروز خسارت‌های جبران ناپذیر در کشور شده است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر پیش‌بینی، پیشگیری، آمادگی و مقابله، بازسازی و بازتوانی در خصوص حوادث طبیعی تأکید کرد و با اشاره به تسریع در روند بازسازی مناطق سیل‌زده افزود: راه‌حل اساسی در این گونه حوادث صنعت بیمه است و باید تقویت شده و گسترش یابد. وی خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل‌زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می‌شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از سازمان مدیریت بحران کشور، گفتنی است تهران، اصفهان، البرز، فارس، کرمان، خراسان رضوی، قم، یزد، سمنان و همدان به عنوان استان‌های منتخب در روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده تعیین شده‌اند.

مردم سیلزده روستای خسرج حمیدیه ۳ هفته بعد از سیل (عکس)

19+
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ​ فائزه‌ السادات بهشتی از ارسال بسته حمایتی­ از سوی­ بانوان بسیجی تهران به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال در قالب ۶۰۰ بسته به‌منظور کمک به سیل‌زدگان در استان‌های خوزستان و لرستان خبر داد. مسئول بسیج خواهران اقشار و متخصصین سپاه تهران بزرگ افزود: این محموله کمک‌های بهداشتی مورد نیاز کودکان در قالب پک کودک بسته‌بندی و ارسال می‌شود. همچنین بسته‌های بهداشتی شامل انواع شامپو، صابون، دستمال حوله‌ای و وسایل بهداشتی ­­تهیه و امروز­به مناطق سیل‌زده در استان‌های خوزستان و لرستان ارسال می‌شود. وی افزود: با توجه به ارزیابی صورت گرفته توسط کارشناسان در مناطق سیل‌زده یکی از نیازهای آسیب‌دیدگان در این مناطق لوازم بهداشتی به‌ویژه برای کودکان است که بسیج خواهران تهران در یک برنامه خودجوش اقدام به تهیه و ارسال چنین محموله‌ای کردند. وی یادآور شد: خوشبختانه تاکنون محموله‌های حمایتی از سوی مردم ایران اسلامی به مناطق سیل‌زده به‌خوبی انجام‌گرفته است که بانوان بسیجی تهران نیز با ارسال این بسته‌های حمایتی خواستند در این کار خیرخواهانه سهیم شوند.

نظرها

اخبار بیشتر