ذوق مستی در برج آزادی پیچید/ تاثیر نبود بودجه در صدای سالن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
ذوق مستی در برج آزادی پیچید/ تاثیر نبود بودجه در صدای سالن

ذوق مستی در برج آزادی پیچید/ تاثیر نبود بودجه در صدای سالن

مهرخبرگزاری مهر |
اجرای کنسرت های برج آزادی با کنسرتی از قطعات موسیقی سنتی، شامگاه ۲۴ بهمن در برج آزادی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین اجرای برج آزادی در اولین شب از سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر که شامگاه چهارشنبه ۲۴ بهمن به صحنه رفت به گروه «خنیاگران خیام» تعلق داشت. سرپرستی این گروه را صمد برقی و خوانندگی آن را مهدی تفکری بر عهده داشت.

در این کنسرت تصنیف‌ها و قطعات موسیقی سنتی همچون تصنیف «خیال محال» در دستگاه همایون، قطعه چهار مضراب و تصنیف «ذوق مستی» اجرا شد.

مهدی تفکری خواننده این کنسرت بعد از پایان اجرای خود درباره سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر عنوان کرد: هنوز استانداردهای لازم برای اجرا مهیا نیست، این استاندارد چه به لحاظ سالن و چه به لحاظ صدابرداری از سطح کیفی مناسبی برخوردار نیست. ما شب گذشته صدایی را که در تمرین‌های خود می‌شنیدیم در صدابرداری سالن برج آزادی نشنیدیم. به هرحال کسی که موسیقی کار می‌کند باید بتواند به بهترین نحو ممکن کار خود را بشنود تا بتواند اجرایش را با خیال راحت ادامه دهد.

این خواننده درباره هماهنگی با گروه دیگر برای اجرای کنسرت عنوان کرد: سالن برج آزادی در زمان مناسب در اختیار ما قرار گرفت ولی به دلیل نبود هماهنگی با گروه دیگر که آنها هم شب گذشته اجرا داشتند ساندچک ما دیرتر و بی دقت انجام شد، البته ساندچک گروه دیگر هم خیلی خوب نبود و مشکل سالن برای هر ۲ گروه احساس می‌شد و طبیعتا سالن‌های خوب به گروه‌های شناخته شده‌تر تعلق می‌گیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

تفکری در پایان درباره بودجه و امکانات جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد: امسال مدیران توانمندی در جشنواره حضور دارند اما مشکل اینجاست که بودجه‌ای برای جشنواره در نظر گرفته نمی‌شود که به صورت ساختاری جشنواره را با مشکل مواجه می‌سازد به طور مثال ما شب گذشته متوجه شدیم که باندهای صدا در سالن قدیمی بودند و به همین دلیل کیفیت لازم را نداشتند.

اعضای گروه خنیاگران خیام شامل سیامک برقی، مهدی تفکری، علی فربودنیا، صمد برقی، علی ربوبیان، مهدی کهیازی، بهروز عطایی، سروش ترابی بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.

نظرها

اخبار بیشتر