1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. فرهنگ

امیرالمومنین (ع): اعتماد به هر کسی پیش از آزمودن، نشانه کم‌خردی است

الفخبرگزاری الف |
امیرالمومنین (ع): 			اعتماد به هر کسی پیش از آزمودن، نشانه کم‌خردی است - 1

امیرالمومنین، علی بن ابی‌طالب (علیه السلام) می‌فرمایند:

الطمانینه الی کل احد قبل الاختبار من قصور العقل.

اعتماد به هر کسی پیش از آزمودن، نشانه کم‌خردی است.

غررالحکم، حدیث ۱۹۸۰

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

فیلم تقلید صدا مجید ترکمان در فینال عصر جدید ۲۹ اردیبهشت

فردا نیوزفردا نیوز14 ساعت قبل

برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
مهرمهر9 ساعت قبل
این گزاره‌ای است که هم اکنون در یکی از شدیدترین تقابل‌های تاریخ انقلاب میان ایران و غرب به میانداری آمریکا و در یکی از مهمترین مراحل تاریخی انقلاب پیوسته و دامنه دار سال ۵۷ در دستور کار ایران قرار گرفته است. حالا او شاید در سخت‌ترین مرحله زندگی‌اش قرار گرفته است و برای اولین بار با سهمگینی و اضطراب و وحشت انتخاب واقعی روبرو شده است. انتخاب می‌کند که از دنیای خیالی و نمادین زندگی روزمره بالاتر رود و به درک و یاری واقعیت حقیقت بشتابد. ما هم اکنون در یکی از حیاتی‌ترین نقطه‌های نه تنها تاریخ انقلاب ایران که تاریخ تمدن ایران قرار گرفته‌ایم. امید آن نور ما را به انتخاب مقاومت خواهد کشاند؟ یکی از سهمگین‌ترین انتخاب‌های مشخص کننده سرنوشت آینده تاریخ و تمدن ایرانی امروز پیش روی ماست.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد حسن طالبیان در نشست خبری روز جهانی موزه که با حضور محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور و فرهاد عزیزی مدیر امور پایگاه‌های میراث جهانی برگزار شده است، افزود: تاکنون ۱۰۰۰ پروانه مرمت صادر شده است. وی تصریح کرد: سامانه الکترونیکی مرمت آثار نیز برای یکپارچگی نظارت بهتر درحال آماده سازی است. محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور هم در این نشست گفت: طی سال‌های اخیر تعداد موزه‌های خصوصی به ۱۳۴ رسیده که با رشد ۲۵۰ درصدی مواجه بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر