1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اقتصادی

میانگین افزایش حقوق در لایحه بودجه ۲۰ درصد

خبرگزاری ایران‌جیب |

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طبق لایحه بودجه درآمد تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معاف از مالیات است، گفت: میانگین افزایش حقوق در لایحه بودجه سال آینده، ۲۰ درصد است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از ایبنا، محمدحسین حسین زاده بحرینی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: بر اساس بودجه ۱۳۹۸ حقوق کارمندان تا ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان مالیات ندارد و پس از آن مالیات در پنج پله به صورت تصاعدی ۱۰ تا ۳۵ درصد خواهد بود.

وی با بیان اینکه دولت در شرایط سختی لایحه بودجه را به مجلس ارائه کرده است، افزود: رهبر معظم انقلاب به لایحه بودجه سال ۹۸ ایراد گرفتند که متناسب با شرایط نوشته نشده است، ضمن اینکه گزارش کمیسیون تلفیق مجلس هم همین مساله را نشان می‌دهد. وی گفت: تا آذرماه تورم کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بودند، کمتر بود اما در ۲ ماه اخیر این تورم افزایش یافته است.

نماینده مردم مشهد با بیان اینکه مبالغ قابل توجهی از ارز کشور را با نرخ ۴۲۰۰ تومانی هزینه کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: بر اساس برآورد دولت در سال آینده، درآمد نفتی کشور ۲۱ میلیارد دلار است که دو سوم آن برای واردات کالاهای اساسی اختصاص می‌یابد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی در عین حال افزود: معتقدم ۱۴ میلیارد دلاری که از این رقم برای تامین کالاهای اساسی خواهد یافت، حیف و میل می‌شود. حسین زاده گفت: در لایحه بودجه، درآمد دولت در سال آینده ۲۰۸ هزار میلیارد تومان بود که در کمیسیون تلفیق مجلس این مبلغ به ۲۳۴ میلیارد تومان افزایش یافت.

هادی قوامی؛ نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم که در این برنامه حضور یافته بود، گفت: اصلاحات ساختاری در بودجه نیازمند اجماع عمومی و عزم اساسی در دولت و مجلس است. وی افزود: در حالی که امسال، ۳۰ میلیارد لیتر بنزین مصرف کردیم، پیش بینی‌ها در لایحه بودجه سال آینده می‌گوید مصرف ۳۵ میلیارد لیتر بنزین هزار تومانی و ۳۰ میلیارد لیتر گازوئیل ۳۰۰ تومانی است.

وی گفت: با این حساب یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه از تولید نفت خام کشور را به نفت و گاز تبدیل می‌کنیم تا در داخل کشور مصرف کنیم. این یک واقعیت است که در طول سال‌های مختلف ثروت تولید نکرده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صحبت‌های مرجان شیخ الاسلامی آل آقا یکی از متهمان پرونده پتروشیمی در دفاع از خود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

صحبت‌های جنجالی وزیرنفت درباره احمدی‌نژاد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

افزایش حقوق‌ها

همشهریهمشهری1 روز قبل

حمله تخم‌مرغی به سناتور منتقد مسلمانان در استرالیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
فریزر آنینگ در حالی که داشت در مصاحبه با یک رسانه استرالیایی در ملبورن از انکار ناپذیر بودن رابطه مهاجرت مسلمانان به قاره اقیانوسیه و افزایش سطح خشونت‌ها سخن می‌گفت، از سوی یک نوجوان ۱۷ ساله هدف اصابت تخم‌مرغ قرار گرفت. اقدامی که خشم آقای آنینگ را برانگیخت و موجب درگیری او با نوجوان استرالیایی شد. پلیس نیز بلافاصله این نوجوان را دستگیر کرد ولی ساعتی بعد از آزادی او خبر داد.

توضیحات روحانی درباره افزایش حقوق سال ۹۸

مهرمهر1 روز قبل

فیلم | روش عجیب و تماشایی بومیان نیوزیلند برای هم‌دردی با مسلمانان!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

اخبار بیشتر