کتاب رادیویی «اینک شوکران» رونمایی می‌شود/ این کتاب متفاوت با کتاب صوتی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

کتاب رادیویی «اینک شوکران» رونمایی می‌شود/ این کتاب متفاوت با کتاب صوتی است

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- مدیرعامل انتشارات روایت فتح گفت: جلد هفتی به «اینک شوکران» اضافه شده که کتاب رادیویی آن است و تفاوت‌هایی با کتاب‌های صوتی دارد.
کتاب رادیویی «اینک شوکران» رونمایی می‌شود/ این کتاب متفاوت با کتاب صوتی است - 0

محسن دریالعل مدیرعامل انتشارات روایت فتح در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی میزان گفت: کتاب رادیویی «اینک شوکران» در مرحله جعبه‌سازی است و تا پایان این هفته آماده عرضه خواهد شد و اواسط هفته آینده رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این روز‌ها تیزر این کتاب رادیویی در حال ساخت است بیان کرد: کتاب صوتی خوانش یک کتاب است که با یک یا دو صدای یکنواخت خوانده می‌شود. رادیو به عنوان یک رسانه قاعده و قانونی برای کتاب رادیویی ندارد و اگرچه با قرار دادن موسیقی روی متن خوانش صوتی یک اثر اتفاق می‌افتد، اما اساسا جذابیتی برای مخاطب ندارد. این در حالی است که کتاب رادیویی مثل برنامه رادیویی است یعنی مجری دارد و بیشتر گزارش یک کتاب است تا خوانش آن. ضمن اینکه در کتاب رادیویی رفت و برگشت‌های میان برنامه‌ای متناسب با فضاسازی وجود دارد که بر جذابیت آن می‌افزاید.

مدیرعامل انتشارات روایت فتح تصریح کرد: مجری در این برنامه با عرض سلام، خاطره‌گویی می‌کند، داستانی تعریف می‌کند و با یادآوری ذهنی متن یا مصاحبه از موسیقی باکلام یا بی‌کلام در رفت و برگشت‌ها استفاده می‌کند.

وی درباره زمان‌بندی این کتاب رادیویی تاکید کرد: زمان هر داستان نزدیک دو ساعت است یعنی هرکدام از ۶ جلد «اینک شوکران» حدود دوساعت کتاب رادیویی خواهد داشت. این کار اتفاق نو و جدیدی است که مشابه آن را تاکنون نداشته‌ایم.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

دریالعل درباره کتاب‌های رادیویی که بعد از «اینک شوکران» منتشر می‌شود بیان کرد: چند کتاب دیگر هم وجود دارد که در حال بررسی آن‌ها برای نسخه رادیویی هستیم.

وی درباره معیار‌ها و ویژگی کتاب‌هایی که نسخه رادیویی آن منتشر می‌شود اظهار کرد: داستان‌ها باید ساختار روایی داشته باشند یعنی بتوان آن‌ها را روایت کرد. برای انتشار کتاب‌های رادیویی باید دید بازخورد مخاطب چیست و چقدر توانسته با آن ارتباط برقرار کند و بعد تصمیم گرفت.

مدیرعامل انتشارات روایت فتح درباره ارزیابی بازخورد مخاطبان گفت: بررسی میزان استقبال بر اساس حواشی انتشار کتاب رادیویی، میزان فروش و بازخورد‌هایی که در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خواهد داشت، است.

وی در پایان تصریح کرد: کتاب رادیویی هر جلد «اینک شوکران» با بهای ۲۱ هزار تومان و پک شش جلد آن با قیمت ۷۰ هزار تومان در سایت و فروشگاه انتشارات روایت فتح و فروشگاه‌های معتبر به فروش می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«گاندو» نشانه تبعیض، بدعت و دهن‌کجی در تلویزیون!

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
در این راستا اطلاع رسانی کردیم و نامه به دبیر کل سازمان ملل متحد نوشتیم و اقدامات خودمان را انجام دادیم البته ما پول نداریم فیلم تبلیغاتی بسازیم! نهایتا شاید چند سال بعد نسخه‌ای معروف به «نسخه کارگردان» از آن فیلم یا سریال منتشر شود که زمان آن بیشتر است و این مهم با رضایت تهیه کننده و صاحب اثر انجام می‌شود. ۳ - در این میان مدیر روابط عمومی شبکه افق سیما از پخش سریال گاندو بدون حذفیات از این شبکه خبر داد. اما این که یک سریال که محصول خود تلویزیون است قرار باشد در ۲ کانال مختلف پخش شود که در یک کانال بخش‌هایی از آن حذف شده است در نوع خود بی سابقه است. اگر چنین اتفاقی رخ دهد پرسشی جدی‌ مطرح است که آیا شاهد موقعیت یک بام و دو هوا در صدا و سیما هستیم؟ برای پرهیز از این شائبه که این نوشتار موافق با سانسور سریال گاندو است، اتفاقا برعکس از رویکرد شبکه افق استقبال می‌کنیم و ای کاش که شبکه ۳ هم سریال گاندو را بدون هیچ گونه حذفیاتی پخش می‌کرد.

علیخانی سلطان اعتماد به نفس تهران را معرفی کرد!

الفالف1 روز قبل
شکوفه عزیزی؛ دومین شرکت کننده برنامه دوم از مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید بود. شکوفه عزیزی در روز‌های اول می‌خواست از برنامه انصراف بدهد، اما با اراده خود توانست استعدادش را در برنامه عصر جدید کشف کند. علیخانی عنوان کرد: شما با سلطان اعتماد به نفس تهران صحبت کردید و چیزی غیر از این نیست. رضا آرمند پیشه آخرین اجرا را در دومین مرحله نیمه نهایی در عصر جدید به نمایش گذاشت. در پایان دومین قسمت مرحله نیمه نهایی داوران شکوفه عزیزی و محمد زارع را برگزیدند و حالا باید منتظر بمانیم که مردم کدام گروه را انتخاب می‌کنند.

فیلم | جان باختن ۱۷نفر در دو حادثه رانندگی در خوانسار و ایرانشهر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
این اتفاق حذف بخشی از محصول تولید شده در هر جای جهان ممکن است رخ دهد ولی وقتی که سریال یا فیلم در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد سابقه ندارد که همزمان با آن بخش‌های حذف شده هم منتشر شود. نهایتا شاید چند سال بعد نسخه‌ای معروف به «نسخه کارگردان» از آن فیلم یا سریال منتشر شود که زمان آن بیشتر است و این مهم با رضایت تهیه کننده و صاحب اثر انجام می‌شود. در این میان مدیر روابط عمومی شبکه افق سیما از پخش سریال گاندو بدون حذفیات از این شبکه خبر داد. اما این که یک سریال که محصول خود تلویزیون است قرار باشد در ۲ کانال مختلف پخش شود که در یک کانال بخش‌هایی از آن حذف شده است در نوع خود بی سابقه است. اگر چنین اتفاقی رخ دهد پرسشی جدی‌ مطرح است که آیا شاهد موقعیت یک بام و دو هوا در صدا و سیما هستیم؟ برای پرهیز از این شائبه که این نوشتار موافق با سانسور سریال گاندو است، اتفاقا برعکس از رویکرد شبکه افق استقبال می‌کنیم و ای کاش که شبکه ۳ هم سریال گاندو را بدون هیچ گونه حذفیاتی پخش می‌کرد.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پارس نیوز، به گزارشیک دهه از حضور «سحر قریشی» در سینمای ایران گذشت. ‌خانم قریشی شما در سه سال اخیر، تنها در سه فیلم بازی کردید و طی دو سال اخیر هم فیلمی روی پرده نداشتید. سال‌ها در شرایط سلامت سینما کار کرده‌ام. برای من اهمیتی ندارد که جزو بازیگران بفروش هستم یا نه، مهم این است که مردم به‌اندازه ۱۰ سال حضور من در سینما، از من راضی هستند. من سحرم؛ این قریشی و پسوندی که برجسته شده، به‌خاطر حضور و لطف همین مردم است.
برنابرنا1 روز قبل
پیش فروش بلیت‌های نمایش «افعال بی قاعده آغاز شد. در این نمایش صابر ابر و پانته آ پناهی‌ها با صدای خود، بازیگران را همراهی می‌کنند. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نمایش «افعال بی قاعده» به نویسندگی و کارگردانی پویا سعیدی مردادماه ۹۸ در تماشاخانه ملک روی صحنه می‌رود. صابر ابر و پانته‌آ پناهى‌ها هم با صدای خود این نمایش را همراهی می‌کنند. مشاور پروژه: صابر ابر، مجری طرح: امیر سپهر تقی‌لو، مشاور کارگردان: صالح علوى زاده، نفیسه زارع، دستیار کارگردان و برنامه ریز: مهدیه صمدى، طراح صحنه: پوریا اخوان، طراح نور: علیرضا میرانجم، طراح لباس: مهدیه صمدى، گرافیست: امیر صداقتی، تیزر و موشن: محمد نوحى از عوامل دیگر این نمایش هستند.

نظرها

اخبار بیشتر