1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. فرهنگ

وزیر ارشاد: استعفانامه‌ای وجود ندارد/ شرایط خوبی در محوطه تئاتر شهر نیست

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
وزیر ارشاد: استعفانامه‌ای وجود ندارد/ شرایط خوبی در محوطه تئاتر شهر نیست - 0

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با وجود برخی حاشیه‌ها استعفانامه‌ای وجود ندارد درباره ساماندهی وضعیت اطراف تئاتر شهر بیان کرد: ما در این مسیر با دو نگاه مواجه هستیم. معیشت عده‌ای مهم است اما هنر را باید به اندازه آن جدی بگیریم.

سید عباس صالحی در حاشیه سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین وضعیت پیگیری‌ها درباره ساماندهی فضای پیرامونی تئاتر شهر توضیح داد: متاسفانه شرایط خوبی را در اطراف محیط تئاتر شهر نمی‌بینیم و با توجه به حضور پیاپی در این فضا شاهد این شرایط بوده‌ام. دوستان ما در تئاتر شهر و معاونت هنرهای نمایشی و همچنین معاونت هنری اقدامات متنوعی انجام داده‌اند اما متاسفانه گاهی ما در تصمیم‌گیری بین خوب و خوب‌تر یا بد و بدتر گرفتار می‌شویم.

او ادامه داد: ما نگاهمان این بوده که تئاتر شهر به عنوان یک فضای نوستالژیک شهری و کشوری و یک هنر جدی در کنار هنرهای کشور این حرمت و احترام را باید داشته باشد که بتواند فضایی آرام داشته باشد تا متناسب با این فضای هنری گروه‌های هنری داخلی، مخاطبان و همچنین مهمانان خارجی احساس نکنند که مناسباتی بین متن و پیرامون وجود ندارد.

صالحی با تاکید بر اینکه این نگاه بین وزارت ارشاد و شورای شهر در این مسأله یکسان است، ادامه داد: در این‌میان نگاهی وجود دارد که می‌گوید در این شرایط که مشکلات معیشتی وجود دارد و نزدیک شب عید هستیم باید به معیشت مردم توجه شود. با توجه به این دو نگاه ما با شورای شهر و شهرداری تلاش داریم که این مسیر را به درستی طی کنیم. معیشت عده‌ای مهم است اما هنر را باید به اندازه آن جدی بگیریم.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی دیگر درباره حضور دیرهنگام در جشنواره تئاتر فجر و اینکه آیا این‌اتفاق به دلیل مطرح‌شدن بحث استعفای او بوده است، توضیح داد: من از روز چهارشنبه هفته گذشته در کرمان بودم و دیشب به تهران رسیدم. بحثی مطرح نبوده و به دلیل اینکه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در کرمان و جمعه هم در بافق بودم نتوانستم در جشنواره حضور پیدا کنم. امروز در اولین فرصت ممکن به جشنواره تئاتر فجر آمدم.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

وزیر ارشاد ادامه داد: آقای واعظی چهارشنبه درباره این موضوع توضیح دادند و استعفانامه‌ای وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره ورود دادستانی به تئاتر و اعتراضاتی که از طرف اهالی خانه تئاتر انجام شده است، بیان کرد: وقتی ما در تعامل با این سازمان‌ها هستیم نمی‌توانیم برخورد هیجانی داشته باشیم. این برخوردهای هیجانی به پیچیده کردن آن می‌انجامد. ما یک جریان رو به رشد در تئاتر کشور داریم بنابراین باید از هیجانی برخورد کردن فاصله بگیریم زیرا می‌تواند در کوتاه‌مدت راضی‌کننده به نظر بیاید و عده‌ای را راضی کند اما می‌تواند یک فضای رکود را هم برای چند سال به وجود بیاورد.

وزیر ارشاد: استعفانامه‌ای وجود ندارد/ شرایط خوبی در محوطه تئاتر شهر نیست - 10

او اضافه کرد: باید فهم مشترکی از این مسیر رشد به وجود بیاید و این باور ایجاد شود که تئاتر، هنری جدی است و به نظام، کشور و انقلاب خدمت می‌کند. نسل جوان به کشورشان علاقه‌مند هستند و سلیقه‌ها ممکن است مختلف باشد اما در یک جریان عمومی در حرکت هستیم. رسیدن به این تفاهم‌ها ممکن است زمان‌بر باشد. ما با قوه قضاییه گفت‌وگو کردیم و امیدواریم این گفت‌وگوها تاثیرات خود را داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ما قوانینی داریم که شاید همه آنها درست نباشد اما تا وقتی قانون هستند باید از آنها پیروی کرد و در کنار آن باید برای اصلاح قوانین تلاش کنیم. وزارت ارشاد پای مجوزهای خود ایستاده است و تا الان بیش از هفت هزار عنوان نمایش و هزار اجرا داشته است. همیشه این ایستادگی بوده اما همه آنها به معنی تعارض یک مجموعه با مجموعه دیگر نمی‌تواند باشد.

به گزارش ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ششمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در مجموعه تئاتر شهر حضور پیدا کرد و به تماشای نمایش «نامیرا» به کارگردانی امیرحسین شفیعی نشست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
در جریان معاملات بازار آزاد تهران، نرخ سکه طرح جدید ۲۹ اردیبهشت ۹۸ به ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان رسید. در عین حال، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون تومان است. هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۲۷۸ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۴۰ هزار و ۹۲۳ تومان است.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی افزود: بر همین اساس، در سال ۱۳۹۸ نیز برای دهمین همایش داروسازی بالینی، موضوع اصلی همایش را «دارودرمانی شخصی شده» انتخاب کرده‌ایم. رئیس انجمن علمی متخصصین داروسازی بالینی ایران گفت: علاوه بر نخستین سخنرانی تخصصی در سالن اصلی همایش تحت عنوان «اصول دارودرمانی شخصی شده»، در طول ۳ روز همایش نیز در سالن‌های اقماری، سخنرانی‌های متعددی در خصوص استفاده از دارودرمانی شخصی شده برای درمان بیماری‌های مختلف و آخرین دانش موجود در این خصوص را خواهیم داشت. این بحث، حوزه جدیدی را در داروشناسی بالینی مطرح کرده است که از آن به فارماکوژنومیک یاد می‌شود. سلام زاده افزود: علاوه بر دارودرمانی شخصی شده، امروزه امر تشخیص و پیشگیری از بیماری‌ها نیز تحت عرصه جدیدی به نام «پزشکی شخصی شده» یا personalized medicine مورد توجه جدی قرار گرفته است. رئیس انجمن علمی متخصصین داروسازی بالینی ایران خاطرنشان کرد: اهمیت ورود به عرصه فارماکوژنومیک و دارودرمانی شخصی شده بر محققان حوزه داروسازی، پزشکی و ژنتیک پوشیده نبوده و در این راستا بویژه در سالهای اخیر، محققان زیادی در حال طراحی و اجرای مطالعات متعدد هستند.

ویدیو/ ۱۰ نکته درباره خیام که احتمالا نمی‌دانستید / فقط ابوعلی سینا را قبول داشت! / وقتی ویل دورانت، راهکار خیام برای معادله سه مجهولی را شاهکار ریاضی دانست

انتخابانتخاب17 ساعت قبل

بهاریه فیلم کوتاه

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون که زمینه برای نمایش گسترده فیلم‌های کوتاه به وجود آمده است اهالی این عرصه باید تلاش کنند آثارشان ضمن تنوع، محتوا و کیفیت، منعکس کننده فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی باشد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
خبرگزاری صدا و سیما؛ اعمال شب چهاردهم ماه رمضان به این شرح است: و در شب چهاردهم: این شب دومین شب از شب‌های ایام البیض است، در این شب نیز همان نمازی که در شب سیزدهم آمده بود خوانده ‌می‌شود، اما در این شب به صورت چهار رکعت با دو سلامدر هر رکعت پس از سوره «حمد» سوره‌های «یس» و «تبارک الذى بیده الملک» و «قل هو الله احد» را بخواند. در این شب همانند دو شب دیگر ایام البیض، خواندن دعای مجیر سفارش شده است.

نظرها

اخبار بیشتر