1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
رئیس کل گمرک ایران در مریوان: ۱۰ میلیارد دلار کالا تا پایان سال‌ به عراق صادر می‌شود

رئیس کل گمرک ایران در مریوان: ۱۰ میلیارد دلار کالا تا پایان سال‌ به عراق صادر می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
رئیس کل گمرک ایران گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال‌ جاری ۱۰ میلیارد دلار کالا به کشور عراق صادر شود.

مهدی میراشرفی عصر امروز در جمع تجار و بازرگانان مرز باشماق مریوان با بیان اینکه گمرک از توسعه مبادلات مرزنشینان حمایت می‌کند اظهار داشت: بهترین راه برای تسهیل تجارت در مرزها ایجاد دروازه مشترک مرزی است.

وی با بیان اینکه در دنیا علاوه بر بحث تسهیل تجارت، مدیریت هماهنگ و یکپارچه مرزی بسیار مورد توجه و یک راه حل موثر در حل چالش‌های موجود به شمار می‌رود گفت: گمرک ایران نسبت به مرز باشماق عنایت ویژه‌ای دارد چرا که این منطقه شرایط لازم و کافی برای توسعه تجارت و توریسم را دارد.

رئیس کل گمرک ایران تصریح کرد: کشور عراق یکی از مهمترین شرکای اصلی و عمده تجاری ایران است که تا پایان سال انتظار می‌رود بیش از ۱۰ میلیارد دلار صادرات کالا به این کشور انجام شود و حدود نیمی از این کالاها از مرز باشماق به کشور عراق صادر می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

رحمانی‌پور مدیرکل گمرکات استان کردستان در این جلسه گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده را تشریح کرد و تجار و بازرگانان نیز جهت رفع مشکلات و تسریع و تسهیل تجارت با کشور عراق پیشنهاداتی را ارائه کردند.

در این بازدید مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی، احمد ذاکری سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک و مرادی نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس رئیس کل گمرک ایران را همراهی کردند.

رئیس کل گمرک ایران در مریوان: ۱۰ میلیارد دلار کالا تا پایان سال‌ به عراق صادر می‌شود - 7رئیس کل گمرک ایران در مریوان: ۱۰ میلیارد دلار کالا تا پایان سال‌ به عراق صادر می‌شود - 8

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد از فرود اضطراری یک فروند بوئینگ ۷۷۷ ترکیش ایرلاینز که از دهلی نو عازم استانبول بود به دلیل اعلام خلبان مبنی برحضور مریض بدحال در فرودگاه مهرآباد در ساعت ۱۳:۲۲ دقیقه امروز خبر داد. میرسعید صفی نیا گفت: با اعلام خلبان قبل از فرود در فرودگاه مهرآباد، اورژانس با آمادگی کامل در پای پرواز حاضر بود، اما متاسفانه طبق اعلام اورژانس مستقر در فرودگاه، مسافر نیم ساعت قبل از فرود درگذشته بود. وی افزود: تمام مسافران این پرواز در سلامت کامل به سر می‌برند و بعد از طی مراحل قانونی، این پرواز به مسیر خود ادامه خواهد داد.

نظرها

اخبار بیشتر