1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سرگرمی
کلاهبرداران حرفه‌ای موسسه خیریه داشتند!

کلاهبرداران حرفه‌ای موسسه خیریه داشتند!

خبرگزاری خبرآنلاین |

سرهنگ «محمد اقبالی» گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده شکایت خانمی به پلیس فتا مبنی بر برداشت ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات اولیه از شاکی محرز شد که وی به قصد کمک و انجام عمل خیرخواهانه وارد برنامه‌ای (اپلیکیشن) با نام بچه‌های بهشت شده که پس از ورود به لینک ارائه شده از وی درخواست شده که مبلغ ۲ هزار تومان واریز کند که در این هنگام با پیغام عملیات ناموفق مواجه و سپس بعد از حدود یک ساعت مبلغ فوق (۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) در چند مرحله از حساب وی برداشت شده است.

سرهنگ اقبالی افزود: بلافاصله در این رابطه تیم ویژه‌ای تشکیل و طی استعلام از حساب شاکی مشخص شد که موجودی به صورت انتقال وجه و خرید اینترنتی از حساب وی برداشت شده و به حساب شخص دیگری واریز شده که حساب مذکور مسدود و در بررسی پرینت حساب مشخص شد که خریدهای اینترنتی از درگاه یک شرکت تبلیغاتی صورت گرفته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در استعلام از شرکت مذکور مشخص شد که این شرکت در امر تبلیغات به صورت گسترده در سطح کشور فعالیت دارد و بنا به درخواست شخصی، جهت تبلیغات کمک به کودکان بهشت یک شماره تلفن همراه و لینک کانال مربوطه برای انجام تبلیغات در اختیار شرکت قرار داده شده و مبلغ واریز شده به حساب شرکت نیز به عنوان هزینه تبلیغات دریافت شده است.

سرهنگ اقبالی بیان کرد: پرونده در حال بررسی بود که چندین پرونده شکایت دیگر مشابه پرونده مذکور به پلیس فتا ارجاع شد که با تحقیقات صورت گرفته تمامی شماره تلفن‌های ارائه شده جهت واریز وجه استعلام و فردی که این شماره‌ها را تهیه و معرفی کرده بود شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

خبری: اخبار سرگرمی و تفریحی

رئیس پلیس فتا استان البرز افزود: متهم دستگیر شده اظهار داشت که با شماره ملی افراد مختلف که اغلب معتاد بودند اقدام به خرید چندین فقره سیم کارت کرده و آن‌ها در اختیار فرد دیگری قرار داده و آن شخص نیز با درج آگهی در سایت‌های تبلیغاتی معروف که در تمامی کشور در حال فعالیت است اقدام به تبلیغ در این خصوص کرده است که در بازرسی از محل اختفای وی چندین فقره سیم کارت بانکی که در زمینه فیشینگ از آن‌ها استفاده می‌شد، مدارک شناسایی اصلی و خام کشف شد.

با ۲ هزار تومان، حساب کاربران تخلیه می‌شد

این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و اقدامات اطلاعاتی، همدست وی دستگیر و در بازجویی‌های تکمیلی ماموران به جرم خود مبنی بر راه اندازی یک برنامه در فضای مجازی (اپلیکیشن) و یا تبلیغات در سایت‌های مختلف تبلیغاتی، با ادعای استخاره گرفتن و یا کمک به بچه‌های بی سرپرست در قالب موسسه خیریه «بچه‌های بهشت» از طعمه‌های خود می‌خواست تا مبلغ ۲ هزار تومان به عنوان کمک واریز کند که بلافاصله با ارسال این پیغام که بانک تراکنش کمتر از ۵ هزار تومان را پشتیبانی نمی‌کند و عملیات بانکی شما ناموفق است، اطلاعات و مشخصات صاحب حساب و کارت را از طریق درگاه جعلی (فیشینگ) سرقت و اقدام به برداشت از حساب مال باختگان و انتقال وجه به حساب ۴ نفر دیگر از اعضای این باند کرده و با وجوه برداشت شده اقدام به خرید در خارج از کشور و یا برداشت از دستگاه خودپرداز در مکان‌های مختلف و یا خرید اینترنتی می‌کردند.

سرهنگ اقبالی گفت: با تلاش ماموران سایر اعضای باند نیز دستگیر و تمامی اعضای باند جعل و کلاهبرداری که در مجموع ۶ نفر بودند و گستره فعالیت آن‌ها کل کشور بود تا کنون به ۲ میلیارد تومان کلاهبرداری از شهروندان به صورت فیشینگ اعتراف کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
شرح: میدان تفسیم (تکسیم) - استانبولاین روزها به واسطه حضورم در ترکیه، رفت و آمدهای روزانه خود را مورد بررسی قرار می‌دهم. جالب اینکه هرچه به ایام پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، حضور ایرانی‌ها در معابر و خیابان‌های استانبول ملموس‌تر است. این شدت حضور ایرانی‌ها هرچه به منطقه آکسارای و میدان تکسیم (تقسیم) نزدیک‌تر می‌شوید، مشهود‌تر است. چه بسا توریست‌های خارجی بیش از مسافران داخلی با جاذبه‌های گردشگری کشورمان آشنا باشند! در مسافرت‌های خارجی نیز نشانی از فرهنگ استاندارد توریستی در بین گردشگران ایرانی دیده نمی‌شود و شاهد رفتارهای بعضا نامتعارف هستیم که تعجب دیگر گردشگران خارجی را برمی انگیزد.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
نتیجه آزمون و خطای شخصی و تجربه بیش از ۴۰۰ هزار کیلومتر سفر در ایران است. ۳۰_ کفش پاشنه‌بلند برای خانم‌ها و دمپایی برای آقایان مناسب سفر تفریحی نیست. ۳۲_ در سفر آب و مایعات زیاد بنوشید. ۳۵_ زاویه تابش آفتاب در بیشتر نقاط ایران به شکلی است که در فصل گرم استفاده از عینک آفتابی لازم است. آنچه نوشته‌ام ۵۰ نکته است و می‌شود آن را به صد و حتی هزار نکته بسط داد اما همین اندازه هم در محضر مارکوپلوها جسارت بود.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
پیمان سنندجی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این‌که طبق هماهنگی‌های انجام شده با ستاد گردشگری شهرداری تهران در رینگ گردشگری پایتخت اتوبوس‌های شرکت واحد مستقر می‌شوند؛ گفت: مسیر مشخصی که پیرامون رینگ گردشگری تهران مشخص شده به نام «مسیر آبی» نامگذاری شده است. او گفت: برای اولین بار با هماهنگی شرکت واحد اتوبوسرانی و ستاد گردشگری، ۱۰ دستگاه اتوبوس تک‌کابین قرمز رنگ که شعار امسال گردشگری تهران به نام «دور تهران بگردیم» روی آن نوشته شده است، در این مسیر حرکت می‌کنند. برای این اتوبوس‌ها، ایستگاه‌هایی در رینگ گردشگری و در نزدیکی اماکن تاریخی تعبیه شده که گردشگران تهران می‌توانند دسترسی بهتری به اماکن تاریخی تهران داشته باشند. سنندجی با بیان این‌که در این اتوبوس‌ها، راهنمایان گردشگری نیز حضور دارند، گفت: اتوبوس‌های قرمز گردشگری از ساعت ۱۰الی ۱۷ در مسیر گردشگری آبی تردد کرده و به ارائه خدمات می‌پردازند.

جشن مژده بهار - سنندج (عکس)

16+
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
الفالف20 ساعت قبل
خلاصه کلام اینکه هر کسی از ظن خود، یار «تبریز ۲۰۱۸» می‌شد و مدینه فاضله‌ خود از این عنوان خشک‌وخالی می‌ساخت. نیمی از تبریز ۲۰۱۸ که گذشت، نماینده تام‌الاختیار استاندار و شهردار، به نشانه اعتراض، از کار کنار کشید. «تبریز ۲۰۱۸» یا «برجام گردشگری»؟ اما نکته‌ای که شاید بتوان آن را از آخرین راه‌های گریز تبریز ۲۰۱۸ دانست، اشاره مسئولان امر به اختلاف تقویم میلادی و شمسی است. بلکه در سه ماه آخر، فرجی حاصل شود و گره از بخت گردشگری تبریز، گشوده شود. «تبریز ۲۰۱۸» را شاید بتوان گونه خفیفی از «برجام گردشگری» دانست.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
اما اگر یک سفر نوروزی دلچسب با لذت بردن از مکان‌های دیدنی و طبیعی را انتخاب کرده‌اید زمان بیشتری در مسیرخواهید بود. در سفرزمینی تهران به خراسان جنوبی از مسیرهای متعدد، طبس، اولین شهر این استان است که با جاذبه‌هایش گردشگران را به خود می‌خواند. پس اگر ترغیب به سمت نایبند شدید بدانید یک اقامتگاه بوم گردی خوب دارد که می‌توانید با ورود به سایت nayband. البته اگر تمایل به استفاده از اقامت گاه‌های بوم گردی‌ هم دارید، بیرجند و مناطق اطرافش از این اقامتگا ه‌ها برخوردارند. در این روستا هم اقامت گاه بوم گردی میرزا پذیرای شماست.

اخبار بیشتر