ساخت ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان هدف گذاری شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
ساخت ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان هدف گذاری شده است

ساخت ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان هدف گذاری شده است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: ایجاد یکهزار و 700 تخت بیمارستانی در این استان طی دولت دوازدهم هدف گذاری شده و بخشی از آن در قالب چندین پروژه بیمارستانی دست اجرا ست که یک کار بی نظیر در این استان و کشور است.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه یکشنبه در نشست شورای اداری هرمزگان و افتتاح ۴۰طرح اقتصادی و زیربنایی به صورت ویدئوکنفرانسی افزود: بحث درمان و بیمارستان مهم‌ترین دغدغه مردم هرمزگان بود که در مصوبه سفر قبلی رییس جمهوری، بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس آغاز به کار کرده است.

وی بیان داشت: همچنین عملیات احداث یک بیمارستان ۲۷۰ تختخوابی نیز با مشارکت پالایشگاه ستاره خلیج فارس عملیات اجرایی آغاز شده و طبق بازدیدی که صورت گرفت، روند اجرای آن قابل قبول است.

استاندارهرمزگان اظهارداشت: عملیات اجرایی بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی کودکان، ۱۳۰ تختخوابی زنان و زایمان و ۱۶۰ تختخوابی میناب نیز آغاز شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

همتی بیان داشت: توسعه بیمارستان حاجی آباد و همچنین توسعه اورژانس‌ها در سطح بندرعباس و شهرستان‌های هرمزگان نیز در دست اجراست.

استاندار هرمزگان خطاب به رییس جمهوری گفت: به شما قول می‌دهم که سال ۹۹ محور سفر وی به این استان افتتاح و بهره برداری از بیمارستان‌ها خواهد بود که در این راستا برنامه ریزی دقیقی داریم.

**بهره برداری از طرح‌های مصوب هرمزگان تا پایان دولت دوازدهم

استاندار هرمزگان گفت: در سفر دور اول و دوم رییس جمهوری به این استان طرح‌های زیادی مصوب شد که تمام این طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم (در سال ۹۸ و ۹۹) تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

همتی افزود: در سال ۹۲ مجموعه طرح هایی مصوب سفر اول رییس جمهوری به هرمزگامن۵۰ طرح با اعتبار ۵۰ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۹۰ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال آن پرداخته شده است.

وی بیان داشت: از این تعداد ۲۵ طرح به اتمام رسیده است و پنج طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد، ۱۱ طرح با پیشرفت بالای ۷۰ تا ۹۵ درصد، چهار طرح با پیشرفت۵۰ تا ۷۰ درصد، چهار طرح با پیشرفت ۱۰ تا ۵۰ درصد و یک طرح نیز هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

استاندار هرمزگان ابرازداشت: در دور دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز، ۴۱ طرح با اعتباری افزون بر ۱۲هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال مصوب شد که تاکنون ۱۰ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

همتی اظهارداشت: ۲ مورد از این طرح‌ها به اتمام رسیده و هفت طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۵ درصد، ۱۰ پروژه با پیشرفت بالای ۵۵ درصد، ۶ پروژه با پیشرفت بالای ۴۰ درصد و ۱۶ پروژه با پیشرفت زیر ۴۰ درصد در دست انجام است.

**آلودگی فاضلاب به دریا به زیر ۶۰ رسیده است

استاندار هرمزگان یادآورشد: یکی از طرح‌های مهم مورد تاکید و مصوب سفر قبلی رییس جمهوری به این استان، فاضلاب شهر بندرعباس بود که به آب دریا می‌ریزد که این طرح به بخش خصوصی واگذار شد و هم اکنون از روند اجرایی قابل قبولی برخوردار است.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

همتی اضافه کرد: آلودگی فاضلابی که به دریا می‌ریزید از ۱۰۰ به زیر ۶۰ رسیده است و بنای ما براین است که این طرح تا پایان سال ۹۸ به اتمام برسد.

وی بیان داشت: ۲۰۰ لیتر از آب تصفیه شده فاضلاب برای فضای سبز شهر در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد و ۵۰۰ لیتر آن نیز به یکی از واحدهای فولادی منطقه ویژه خلیج فارس داده خواهد شد.

**دستاورهای سفر رییس جمهوری به هرمزگان در سال ۹۶

استاندار هرمزگان همچنین به تشریح دستاوردهای سفر رییس جمهوری به این استان در سال ۹۶ پرداخت و گفت: در این راستا ۲ نیروگاه کلاس اف ۳۰۰ مگاواتی در بندرعباس و ۵۰۰ مگاواتی در نیروگاه قشم در دستور کار قرار گرفته که برای سال ۹۸ آماده بهره برداری است.

همتی افزود: در بخش کشاورزی نیز ۸۰۰ هکتار استخر پرورش میگو و در بخش آبیاری قطره‌ای نیز حدود سه هزار و ۳۰۰ هکتار آماده شده که امشب از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

وی بیان داشت: سازه‌های آبخیزداری نیز به عنوان یک کار بسیار جدی و اساسی در هرمزگان است که از رسوب و تخریب خاک جلوگیری می‌کند و با توجه به تامین آب شرب برای بسیاری از روستاها، تامین آب برای کشاورزی و تقویت سفره‌های زیرزمینی دشت‌های پایین دست، بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان ابرازداشت: تقویت کریدور غرب به شرق استان از پارسیان تا بندرعباس و تا مرز سیستان و بلوچستان نیز از دیگر دستاوردهای سفر رییس جمهوری به هرمزگان است.

همتی گفت: از کریدور پارسیان تا بندرعباس حدود ۳۰۰ کیلومتر مورد استفاده قرار گرفته و هنوز افتتاح رسمی نشده است.

وی اضافه کرد: ۱۲۰ کیلومتر از این محور در دست احداث است و حدود ۲۳ کیلومتر آن باقی مانده که معاونت زیر ساخت راه و شهرسازی بیان کردند که هفته جاری به پیمانکار واگذار می‌شود.

** اختصاص ۳ هزار میلیارد ریال برای تکمیل بزرگراه پارسیان به بندرعباس

استاندار هرمزگان یاد آورشد: همچنین در سفری که روز یکشنبه رییس جمهوری به شهرستان بندرلنگه داشتند، برای سرعت بخشیدن به تکمیل بزرگراه از پارسیان تا بندرعباس سه هزار میلیاردریال اختصاص دادند.

همتی گفت: امیدواریم این طرح مهم در سال ۹۸ و ۹۹ به بهره برداری برسد که نمونه‌ای از دستاورهای سفر قبلی رییس جمهوری به هرمزگان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود این که رییس جمهوری در استان‌های دیگر تنها یک سفر استانی و مصوبه داشتند اما برای استان هرمزگان امروز نیز تبدیل به سفر استانی شد که هم دیدار مردمی و هم مصوبه در برداشت که جای خوشحالی است.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد که گروهی موسوم به «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است. این فرد حمله راکتی به اطراف سفارت آمریکا را «پیغام ما به رئیس جمهور آمریکا» اعلام کرده که «هیچ گروهی نباید آن را مصادره کند در غیر این صورت مفتضح خواهد شد». پایگاه «اولتراعراق» در پایان تأکید کرد ادعاهای این فرد را نمی‌تواند تأیید یا رد کند. شامگاه رز یکشنبه چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز در مرکز بغداد، پایتخت عراق، شلیک شد. بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا این حادثه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.

فیلم/ حاشیه‌های دیدار شاعران با رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

گزارش کامل دیدار رهبری با شاعران

الفالف23 ساعت قبل
گزارش کامل دیدار رهبری با شاعرانگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۳۸ ۳۹۸۰۲۳۱۱۰۶۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارروز گذشته رهبر انقلاب با به مناسبت میلاد امام حسن مجتی (ع) طبق سال‌های گذشته با شاعران دیدار کردند.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با هشدار درباره تلاش نتانیاهو برای تبدیل بحرین به جزیره‌ای اسرائیلی تصریح کرد: آل خلیفه در ادامه سیاست جنایت علیه مردم بحرین در حال خیانت به ملت فلسطین است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی اش در فضای مجازی با اشاره به اعلام کوشنر، داماد صهیونیست ترامپ مبنی بر رونمایی از طرح معامله قرن در بحرین نوشت: ریاض می‌خواهد سنگینی هزینه معامله قرن را متوجه بحرین کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
او می‌گوید: «بن علوی» نماینده دیپلماسی عمان است. این روزنامه‌نگار معتقد است که اکنون نیز «بن علوی» با ابتکار عمل تازه‌ای برای ایران می‌خواهد از شدت بحران بکاهد و ایران و امریکا را پای میز مذاکره بازگرداند. او می‌گوید تهران کماکان متعهد به برجام است ". او می‌گوید: «امریکا قصد دارد اقتصاد ایران را به وضعیت» غرق شدن" بکشاند. واشنگتن به جنگ اقتصادی علیه ایران ادامه خواهد داد و سپس خواهد گفت که به شرط حسن نیت ایران با آن کشور پای میز مذاکره خواهد نشست.
الفالف16 ساعت قبل
در این میان و در رقابت میان لاریجانی و عارف، رای فراکسیون اصولگرایان اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. احمد توکلی با رد از دستور کار خارج شدن این دو لایحه مهم از دستور کار مجمع، به خبرآنلاین گفت: نه این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است بلکه زمینه بررسی آن وجود ندارد. توکلی گفت: لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم. مجید انصاری هم درباره اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند به اعتمادآنلاین گفت: نه این موضوع درست نیست. به نظر می‌رسد اظهارنظر محمد صدر در این زمینه شتاب‌زده بوده است و این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر