1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
ساخت ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان هدف گذاری شده است

ساخت ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان هدف گذاری شده است

خبرگزاری ایرنا |

به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه یکشنبه در نشست شورای اداری هرمزگان و افتتاح ۴۰طرح اقتصادی و زیربنایی به صورت ویدئوکنفرانسی افزود: بحث درمان و بیمارستان مهم‌ترین دغدغه مردم هرمزگان بود که در مصوبه سفر قبلی رییس جمهوری، بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس آغاز به کار کرده است.

وی بیان داشت: همچنین عملیات احداث یک بیمارستان ۲۷۰ تختخوابی نیز با مشارکت پالایشگاه ستاره خلیج فارس عملیات اجرایی آغاز شده و طبق بازدیدی که صورت گرفت، روند اجرای آن قابل قبول است.

استاندارهرمزگان اظهارداشت: عملیات اجرایی بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی کودکان، ۱۳۰ تختخوابی زنان و زایمان و ۱۶۰ تختخوابی میناب نیز آغاز شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

همتی بیان داشت: توسعه بیمارستان حاجی آباد و همچنین توسعه اورژانس‌ها در سطح بندرعباس و شهرستان‌های هرمزگان نیز در دست اجراست.

استاندار هرمزگان خطاب به رییس جمهوری گفت: به شما قول می‌دهم که سال ۹۹ محور سفر وی به این استان افتتاح و بهره برداری از بیمارستان‌ها خواهد بود که در این راستا برنامه ریزی دقیقی داریم.

**بهره برداری از طرح‌های مصوب هرمزگان تا پایان دولت دوازدهم

استاندار هرمزگان گفت: در سفر دور اول و دوم رییس جمهوری به این استان طرح‌های زیادی مصوب شد که تمام این طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم (در سال ۹۸ و ۹۹) تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

همتی افزود: در سال ۹۲ مجموعه طرح هایی مصوب سفر اول رییس جمهوری به هرمزگامن۵۰ طرح با اعتبار ۵۰ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۹۰ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال آن پرداخته شده است.

وی بیان داشت: از این تعداد ۲۵ طرح به اتمام رسیده است و پنج طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد، ۱۱ طرح با پیشرفت بالای ۷۰ تا ۹۵ درصد، چهار طرح با پیشرفت۵۰ تا ۷۰ درصد، چهار طرح با پیشرفت ۱۰ تا ۵۰ درصد و یک طرح نیز هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

استاندار هرمزگان ابرازداشت: در دور دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز، ۴۱ طرح با اعتباری افزون بر ۱۲هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال مصوب شد که تاکنون ۱۰ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

همتی اظهارداشت: ۲ مورد از این طرح‌ها به اتمام رسیده و هفت طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۵ درصد، ۱۰ پروژه با پیشرفت بالای ۵۵ درصد، ۶ پروژه با پیشرفت بالای ۴۰ درصد و ۱۶ پروژه با پیشرفت زیر ۴۰ درصد در دست انجام است.

**آلودگی فاضلاب به دریا به زیر ۶۰ رسیده است

استاندار هرمزگان یادآورشد: یکی از طرح‌های مهم مورد تاکید و مصوب سفر قبلی رییس جمهوری به این استان، فاضلاب شهر بندرعباس بود که به آب دریا می‌ریزد که این طرح به بخش خصوصی واگذار شد و هم اکنون از روند اجرایی قابل قبولی برخوردار است.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

همتی اضافه کرد: آلودگی فاضلابی که به دریا می‌ریزید از ۱۰۰ به زیر ۶۰ رسیده است و بنای ما براین است که این طرح تا پایان سال ۹۸ به اتمام برسد.

وی بیان داشت: ۲۰۰ لیتر از آب تصفیه شده فاضلاب برای فضای سبز شهر در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد و ۵۰۰ لیتر آن نیز به یکی از واحدهای فولادی منطقه ویژه خلیج فارس داده خواهد شد.

**دستاورهای سفر رییس جمهوری به هرمزگان در سال ۹۶

استاندار هرمزگان همچنین به تشریح دستاوردهای سفر رییس جمهوری به این استان در سال ۹۶ پرداخت و گفت: در این راستا ۲ نیروگاه کلاس اف ۳۰۰ مگاواتی در بندرعباس و ۵۰۰ مگاواتی در نیروگاه قشم در دستور کار قرار گرفته که برای سال ۹۸ آماده بهره برداری است.

همتی افزود: در بخش کشاورزی نیز ۸۰۰ هکتار استخر پرورش میگو و در بخش آبیاری قطره‌ای نیز حدود سه هزار و ۳۰۰ هکتار آماده شده که امشب از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

وی بیان داشت: سازه‌های آبخیزداری نیز به عنوان یک کار بسیار جدی و اساسی در هرمزگان است که از رسوب و تخریب خاک جلوگیری می‌کند و با توجه به تامین آب شرب برای بسیاری از روستاها، تامین آب برای کشاورزی و تقویت سفره‌های زیرزمینی دشت‌های پایین دست، بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان ابرازداشت: تقویت کریدور غرب به شرق استان از پارسیان تا بندرعباس و تا مرز سیستان و بلوچستان نیز از دیگر دستاوردهای سفر رییس جمهوری به هرمزگان است.

همتی گفت: از کریدور پارسیان تا بندرعباس حدود ۳۰۰ کیلومتر مورد استفاده قرار گرفته و هنوز افتتاح رسمی نشده است.

وی اضافه کرد: ۱۲۰ کیلومتر از این محور در دست احداث است و حدود ۲۳ کیلومتر آن باقی مانده که معاونت زیر ساخت راه و شهرسازی بیان کردند که هفته جاری به پیمانکار واگذار می‌شود.

** اختصاص ۳ هزار میلیارد ریال برای تکمیل بزرگراه پارسیان به بندرعباس

استاندار هرمزگان یاد آورشد: همچنین در سفری که روز یکشنبه رییس جمهوری به شهرستان بندرلنگه داشتند، برای سرعت بخشیدن به تکمیل بزرگراه از پارسیان تا بندرعباس سه هزار میلیاردریال اختصاص دادند.

همتی گفت: امیدواریم این طرح مهم در سال ۹۸ و ۹۹ به بهره برداری برسد که نمونه‌ای از دستاورهای سفر قبلی رییس جمهوری به هرمزگان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود این که رییس جمهوری در استان‌های دیگر تنها یک سفر استانی و مصوبه داشتند اما برای استان هرمزگان امروز نیز تبدیل به سفر استانی شد که هم دیدار مردمی و هم مصوبه در برداشت که جای خوشحالی است.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر بیانیه سفارت الجزایر که روز دوشنبه در اختیار ما قرار گرفت، آمده است با توجه به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بزرگ انقلاب الجزایر و سلوک آمیخته با صداقت و شجاعت و صبر شهدا و رزمندگان آن، که دشمنان بیش از دوستان بر آن صحه می‌گذارند و با توجه به هدف متعالی این انقلاب در دفاع از ملت‌ها برای تعیین سرنوشتشان، بی شک انقلاب الجزایر، یکی از بزرگترین انقلاب‌های قرن بیستم بوده است. این بیانیه می‌افزاید: دولت مستقل الجزایر به خاطر ایستادگی، مبارزه طلبی و حمایت بی قید و شرط خود از موج جنبش‌های آزادیخواهانه جهان در دهه‌های ششم و هفتم قرن بیستم، با شایسستگی و اقتدار تمام به «قبله انقلابیون و آزادگان» ملقب شد. در این بیانیه آمده است: «در حالی که الجزایر خواب را از چشم کشورهای استعمارگر ربوده و آنها را در همه جبهه‌ها در هم کوبیده تا یک نظام سیاسی و اقتصادی جهانی و عادل بنا کند که مردم همه کشورهای در حال توسعه از آن بهره جویند» در یک سخنرانی، الجزایر تحت سیطره دشمن عنوان شده است. بر پایه بیانیه سفارت الجزایر، «دیپلماسی الجزایر همواره همراه با دوراندیشی، تعقل و تلاش بی وقفه و آرام در زمینه حمایت از صلح و ثبات بین المللی بوده و تلاش کرده تا از طریق اصول نهادینه شده در سیاست خارجی خود، بدون هر گونه دخالت بیگانه، توافقی ایجاد کند که به موجب آن، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها حفظ و انسجام سیاسی و اجتماعی تحکیم یابد.» این بیانیه با اشاره به اینکه «تاریخ گواه این حقیقت است که کشور الجزایر در مدت ۱۳۲ سال حضور استعمار سیاه، بیش از ۱۰ میلیون شهید فدا کرده است»، می‌افزاید: «انقلاب اسلامی ایران و انقلاب الجزایر دارای ارزش‌ها و اصول مشترکی هستند و بر ماست که از آن دفاع کنیم و با هدف ایجاد وحدت و دوری از تفرقه، بر آنها تاکید کنیم و دیگران را به التزام نسبت به این اصول فرا خوانیم.» این بیانیه حاکی است: «کشور الجزایر در بسیاری از مسائل مهم، دارای رویکردی مشترک با ایران است و در محافل بین المللی و منطقه‌ای به ویژه در مسائلی همچون حق استفاده از انرژی هسته‌ای در اهداف صلح آمیز، حمایت از برجام، حقوق بشر و دفاع از دستاوردهای سازمان اوپک، با ایران همسو هماهنگ است.» در این بیانیه با تاکید بر اینکه روابط دیرینه ایران و الجزایر، باید مایه افتخار و مباهات طرفین باشد، از آنچه را عیب جویی بی محابا از انقلاب الجزایر بوده ناشی از عدم توجه به روابط مطلوب دو کشور در همه زمینه‌ها، دانسته است. این بیانیه در این باره می‌افزاید: «ارزیابی انقلاب الجزایر و نظر دادن درباره آن، صرفا حق مردم الجزایر است، زیرا تنها ایشان می‌توانند عمق فداکاری اجداد خود و حجم مصیبت هایی که زشتی آن را به چشمان خود دیده‌اند، دریابند.» در همایش «طلایه داران فجر فاطمی» که یازدم بهمن ماه در اصفهان برگزار شد، در خبری که به نقل از سردار نقدی منتشر شده بود، آمده است: انقلاب فرانسه بعد از ۱۰ سال استحاله شد، انقلاب روسیه بعد از مدتی بر ضد خود آن شد، انقلاب‌های چین، مصر، تونس به سرعت منحرف شد، انقلاب الجزایر با یک میلیون کشته، انقلاب افغانستان با یک میلیون تلفات انسانی نتوانست به هدف خود برسد و مردم ویتنام با سه تا پنج میلیون کشته هنوز تحت استعمار مستکبران هستند.
الفالف15 ساعت قبل
به نظر بنده کسانی که آقای روحانی را می‌شناسند، می‌دانند که اگر آقای روحانی رئیس‌جمهور نبود و به عنوان یکی از شخصیت‌های سیاسی بود و شرایط کشور سخت می‌شد ایشان کسی است که با تمام وجود می‌آمد مسئولیت می‌پذیرفت بر اینکه مشکلات مردم حل شود. واعظی: هیچ استعفایی در سال‌های ریاست جمهوری روحانی مطرح نبوده است/ توضیحات درباره دلیل عدم حضور ظریف در دیدار اسدرئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: هیچ استعفایی در این سال‌های ریاست جمهوری آقای روحانی مطرح نبوده است. قیمت جوراب در آستانه روز پدرایسنا نوشت: آخرین روز امسال (۲۹ اسفند) مصادف شده با روز پدر. با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند. آفتاب یزد در ادامه نوشت: به هر حال آنچه در شبکه‌های اجتماعی درباره این رویداد آمده با آنچه مسئولان شهرداری برازجان می‌گویند متفاوت است.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
نامه نیوز بررسی کردپیشنهاد صفار هرندی مبنی برچیده شدن جایگاه ریاست جمهوری و پارلمانی شدن نظام سیاسی شاهدی است بر این مدعا که طیفی در درون مجمع تشخیص مصلحت میل دارند روحانی آخرین رئیس جمهور ایران باشد. گروه سیاست نامه نیوز – شاهدی دیگر از غیب رسید تا معلوم شود گزاره «نامه نیوز» مبنی بر آخرین رئیس جمهور بودن روحانی هر روز جدی‌تر می‌شود. ا» شبکه ۴ تلویزیون پیشنهاد کرد که در ساختار اداره کشور نخست وزیر جایگزین رئیس جمهور شود. هرچه پیش می‌رود شواهد بیشتری از جدی بودن گزاره پارلمانی شدن نظام مشاهده می‌شود و این طور که معلوم است روحانی آخرین رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی خواهد بود. نام روحانی به عنوان آخرین رئیس جمهور کشور در تاریخ ایران ثبت می‌شود و آن طور که آقایان طرفدار پارلمانی شدن نظام می‌گویند خدشه‌ای هم به جمهوریت نظام وارد نمی‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از درخشش سردار آزمون در جام ملت‌های آسیا، او تصمیم گرفت به سن‌پترزبورگ مهاجرت کند و فوتبالش را در باشگاه زنیت ادامه دهد. اما درخشش او در زنیت باعث شد تا باشگاه قدرتمند روسی تحت تاثیر بازی‌های آزمون قرار بگیرد. آزمون که در کنار پدرش نشسته آماده سفر دوباره به ایران است. به نظر می‌رسد سردار و پدرش تنها مسافران این هواپیما هستند. شاید این جت شخصی را سردار آزمون اجاره کرده تا سفر کوتاه و راحتی را برای پدرش فراهم کرده باشد.

تصاویر: بازی کودکان حلبچه با تجهیزات نظامی صدام

24+
انتخابانتخاب1 روز قبل
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
شبکه نهم تلویزیون دولتی استرالیا روز شنبه ۱۶ مارس در شهر گرافتون در ایالت نیو ساوت ولز این کشور با مادربزرگ و دایی مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند مصاحبه کرد. به گزارش یورونیوز برنتون هریسون تارنت، مظنون استرالیایی الاصل حمله به مساجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، روز گذشته در دادگاه این شهر تفهیم اتهام شد. ماری فیتز جرالد مادربزرگ این مهاجم ۲۸ ساله در این مصاحبه تلویزیونی گفت: «ما همه شوکه هستیم و نمی‌دانیم چه باید بکنیم. از زمانی که به خارج کشور سفر کرد با پسری که ما می‌شناختیم خیلی متفاوت شد.» مادربزرگ و دایی این مهاجم می‌گویند که وضعیت سختی را می‌گذرانند و آنچه برنتون ترنت انجام داده آنها را نیز خرد کرده است. تری فیتز جرالد، دایی برنتون ترنت در این مصاحبه گفت: «اولش می‌گفتم ممکن نیست.

اخبار بیشتر