1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. حوادث
اولین مجمع خیرین سلامت و اورژانس کشور برگزار شد

اولین مجمع خیرین سلامت و اورژانس کشور برگزار شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس اورژانس تهران از نجات جان بیماران با انجام کدهای ٢۴٧ و ٧٢۴ که مربوط به مدیریت سکته‌های قلبی و مغزی است، خبر داد.

به گزارش ایسنا، بعد از ظهر امروز اولین مجمع خیرین سلامت و اورژانس کشور برگزار شد و طی این مراسم از برخی از خیرین سازمان اورژانس کشور تقدیر شد.

دکتر پیمان صابریان -رئیس اورژانس تهران- با حضور در این مراسم با اشاره به اینکه اورژانس تنها ارگانی در کشور است که از ابتدا تا انتهای فعالیت امدادرسانی خود را به صورت رایگان انجام می‌دهد، گفت: ما در سطح کشور و سطح شهر تهران کمبودهایی داریم، اما پرسنل اورژانس با وجود تمام این کمبودها تلاش می‌کنند تا استانداردهای لازم را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر زمان رسیدن بر بالین بیمار را تقریبا استاندارد و حدود ۱۶ دقیقه است، گفت: از تجهیزات مورد استفاده ما کدهای ۲۴۷ و ۷۲۴ است که در حال حاضر روزانه حدود ۱۰ بیمار این خدمات را دریافت می‌کنند و جانشان نجات داده می‌شود.

وی با اشاره به استفاده از آتل‌های یکبار مصرف نیز گفت: آتل‌های یکبار مصرف نیز خدمت نسبتا جدیدی است که برای اولین بار در اورژانس تهران در حال اجراست. پیش از این اگر فردی دچار حادثه می‌شد و در حین عملیات پیش بیمارستانی برایش آتل می‌بستند، زمان رسیدن به بیمارستان آتل را از وی جدا کرده و به اورژانس تحویل می‌دادند. اما در حال حاضر اورژانس بعد از استفاده آتل‌ها آنها را از بیماران پس نمی‌گیرد. همچنین استفاده از پتوهای یکبار مصرف برای اولین بار در اورژانس تهران از سال گذشته آغاز شده است.

همچنین قاسم جان بابایی -معاون درمان وزارت بهداشت- نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه تقریبا سابقه ندارد که وزارت بهداشت زمینی را برای ساخت و ساز خریداری کرده باشد و اکثر مرکز بهداشت و درمان و.. را خیرین ساخته‌اند، گفت: در حوزه سلامت بعد از استقرار نظام جمهوری اسلامی پیشرفت‌های بسیاری اتفاق افتاد. در حال حاضر ما پیشرفته‌ترین پیوندهای اعضای بدن را انجام می‌دهیم و حتی از کشورهای اطراف برای انجام پیوند به کشور ما مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب در کشور تنها ۵۰ عمل پیوند کلیه انجام شده بود، اما امروزه سالانه حدود٢٠٠٠ پیوند کلیه و ١٠٠٠ پیوند مغز و استخوان انجام می‌شود، گفت: بیمارستان شریعتی بیشترین آمار پیوند مغز استخوان و بیمارستان نمازی شیراز بیشترین عمل پیوند کبد را دارد. درواقع پیشرفته‌ترین عمل دنیا مربوط به پیوند است که در حال حاضر ما در انجام حداقل دو نوع پیوند در دنیا سرآمد هستیم.

خبری: اخبار حوادث واقعی در ایران

وی افزود: همچنین در حال حاضر ما در زابل حدود ١٢٠ پزشک متخصص داریم در حالی که روزی قبل انقلاب داشتن این تعداد پزشک جزو آرزو‌ها بود، در شهرهای دیگر نیز همینطور است. همچنین در سال گذشته اعزام پزشکی به خارج از کشور کمتر ۵٠ مورد بوده است وهمین امر به این معنی است که توسعه پزشکی رو به پیشرفت است.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه اظهار کرد: گام بعدی ما شروع طرح تحول توسعه اورژانس بوده است. روزی جزئی از آرزو‌ها بود که در کشور هلیکوپتر آمبولانس داشته باشیم اما در حال حاضر در استانی مثل کهگلویه و بویر احمد ۲ پایگاه هوایی اورژانس داریم و بیماران بد حال به سرعت برای درمان منتقل می‌شوند. درحالی که در سال‌های گذشته امکان انتقال بیماران وجود نداشت.

جان بابایی با اشاره دو اتفاق خوب در اورژانس تهران گفت: دو اتفاق خوبی در اورژانس تهران اتفاق افتاد که نمونه بارز آن در اورژانس تهران است، استفاده از خدمات کد ۲۴۷ و ٧٢۴ است، که توانستیم بیش از ۴۰ هزار سکته قلبی را با همکاری سازمان اورژانس به موقع به بیمارستان منتقل کنیم و ۵ هزار بیمار سکته مغزی نیز بوسیله اورژانس به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند، همچنین بیمارستان‌های ما آمادگی کامل دارند تا با تزریق داروی بازکننده رگ، رگ بیمار را باز کنند تا بیماران سکته مغزی به زندگی عادی خود برگردند، اما کمی هم باید فرهنگ سازی شود تا مردم سکته‌های مغزی و قلبی را به تعویق نیندازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راننده پورشه کورس مرگ در اصفهان در زندان! / آنها خواهر و برادر بودند! + فیلم

رکنارکنا11 ساعت قبل
همچنین موضوع برخورد با مقصران تصادف جنجالی در خیابان کارگر اصفهان یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «درخواست اشد مجازات برای دختر و پسر پورشه‌سوار اصفهانی» بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: پسر جوان راننده پورشه که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. محمدرضا خدادوست اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دوردور کردن و کورس گذاشتن در خیابان‌ها نظم جامعه را به هم بریزند. وی با بیان این که پرونده راننده خاطی تحویل مراجع قضایی شده، ادامه داد: پسر جوان که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. خدادوست خاطرنشان کرد: خانمی که در تصویر حضور دارد خواهر راننده بوده و در رابطه با برخورد با وی منتظر دستور قضایی هستیم.

اقدام فوری پدر مانع از آسیب دیدن کودک شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران17 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پدر یک بچه با اقدامی قهرمانانه توانست از آسیب رسیدن به سر فرزند خود جلوگیری کند. هنگامی که کودک خردسال این پدر مشغول بازی و پایین آمدن از مبل بود، ناگهان تعادل خود را از دست داد ولی قبل از اینکه با سر فرود بیاید، پدرش او را نجات داد. بیشتر بخوانید: سقوط دختربچه دو ساله از طبقه دوم ساختمان بر اثر اقدام دیوانه وار مربی مهد کودکانتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده آن منجر می‌شود. برترین‌ها: بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده پراید منجر می‌شود. فیلم تصادف این پورشه و پراید در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته است. اما چیزی که در این بین کمتر به آن توجه شد، از دست رفتن جان یک جوان بود. فرهاد طاهریان، آن جوان ناکامی بود که در شب تصادف جان خود را از دست داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:

نظرها

اخبار بیشتر