بوشهر|تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت در منطقه تنگ ارم دشتستان مستقر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سلامت
بوشهر|تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت در منطقه تنگ ارم دشتستان مستقر شد

بوشهر|تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت در منطقه تنگ ارم دشتستان مستقر شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر گفت: تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت در منطقه تنگ ارم دشتستان مستقر شد و تا پایان اسفند ماه خدمات تخصصی چشم‌پزشکی و دندان‌پزشکی رایگان به محرومان ارایه می‌کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فاطمه دهقانی ظهر امروز در نشست با مسئولان امور روستایی استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های خدماتی به روستائیان اظهار داشت: بر اساس ظرفیت نقاط روستایی طرح‌هایی در راستای تحقق مطالبات مردم تدوین و عملیاتی می‌شود.

وی از استقرار تیم درمانی نورآوران سلامت در دشتستان خبر داد و گفت: در راستای ارایه خدمات درمانی رایگان در مناطق محروم، تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت از اوایل دی ماه امسال در منطقه تنگ ارم دشتستان مستقر شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر با بیان اینکه این تیم درمانی تا پایان اسفندماه در تنگ ارم حضور داردافزود: بعد از بررسی‌های انجام شده توسط اعضای هماهنگ کننده این تیم و مسئولان استان، منطقه تنگ ارم در شهرستان دشتستان برای استقرار این تیم تعیین شد.

دهقانی با بیان اینکه تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت دارای اتاق عمل سیار است افزود: این تیم درمانی در حوزه چشم پزشکی، خدمات درمانی را برای افراد بالای ۴۰ سال و در حوزه تخصصی دندان پزشکی، خدمات درمانی را برای افراد زیر ۱۲ سال ارایه می‌دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

وی از ویزیت بیش از ۳ هزار نفر تاکنون خبر داد و بیان کرد: از زمان استقرار تیم خیریه نورآوران خیریه سلامت در تنگ ارم دشتستان تاکنون بیش از ۳ هزار ویزیت چشم انجام شده و یک‌هزار ۱۱۲ عینک برای مراجعه کنندگان تجویز شده است.تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت در بوشهرمستقر می‌شود طعم شیرین خدمت بی‌منت ‌نورآوران سلامت در خراسان جنوبی؛ 7 هزار نفر‌ درمان می‌شو‌ند 4700 بیمار چشمی به صورت رایگان در شهرستان دشتی درمان شدند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر با اشاره به اینکه تا دو هفته آینده عینک­‌های تجویز شده توسط بنیاد خیریه نورآوران سلامت تهیه و به صورت رایگان به بیماران تحویل می‌شود تصریح کرد: ۱۵۰ بیمار نیاز به عمل چشم نیاز داشته‌اند که تاکنون ۶۸ عمل در محل بیمارستان انجام شده است و مابقی در روزهای آینده انجام می‌شود.

دهقانی از ویزیت دندانپزشکی در این تیم خبرداد و بیان کرد: از دی ماه تاکنون یک‌هزار و ۳۷۴ ویزیت دندان پزشک انجام شده و در روزهای آتی نیز خدمات دندان پزشکی به سایر بیماران معرفی شده ارائه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
فشار خون بالا یک مشکل سلامت شایع در جهان است. به گزارش «مدیکال دیلی»، خبر خوب این است که فشار خون بالا یا پرفشاری خون شرایطی قابل پیشگیری است. مصرف میوه و سبزیجات بیشتر نیز می‌تواند به مدیریت فشار خون کمک کند. نوشیدنی‌ها یکی از گزینه‌های راحت برای کاهش خطر فشار خون بالا و پرهیز از عوارض سلامت بالقوه دیگر هستند. چای سبزمطالعه‌ای در سال ۲۰۰۴ نشان داد که چای سبز می‌تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، گنجاندن یک پیاز در رژیم غذایی روزانه می‌تواند مشکلات و بیماری‌ها را درمان کرده و سرطان را از شما دور کند. برخی از خواص پیاز به شرح زیر هستند: - پیاز ضد انعقاد خون است. - پیاز خون ساز است. - پیاز ضد درد است. - پیاز ضد فشارخون است.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر انصاری، گفت: با استقرار پرونده الکترونیک سلامت، امکان دریافت برخی خدمات عمومی بر روی تلفن همراه مردم میسر شد و این مزایا ارزش افزوده‌ای است که نظام سلامت الکترونیک می‌تواند به مردم ارائه کند که در صرفه جویی وقت، هزینه و انرژی مؤثر است. وی اظهار داشت: یکی از خدماتی که استفاده از آن روز به روز رو به گسترش است، نوبت دهی و نوبت گیری است که البته از چندین جهت قابل ارائه است؛ یکی اینکه به صورت عمومی، برخی از مراکز درمانی دولتی، خصوصی و مطب‌ها، ظرفیت‌های خود را به صورت الکترونیکی ارائه می‌کنند که مردم بدون مراجعه حضوری جهت اخذ نوبت ویزیت، از روزهای قبل اقدام به نوبت گیری کند. انصاری تصریح کرد: شیوه دیگر نوبت دهی و نوبت گیری مربوط به نظام ارجاع است و وقتی بهیار یا پزشک در سطح یک خدمات، تشخیص می‌دهد که بیمار باید به سطوح بالاتر از جمله پزشک متخصص یا فوق تخصص مراجعه کند، امکان ارجاع و نوبت گیری در چندین مرکز برای بهیار یا پزشک در سطح یک خدمات وجود دارد و بیمار گرفتار نوبت گیری نیست و این خدمت در حال گسترش است. معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به وجود سامانه‌های متعدد و گاها مشابه و همسو در وزارت بهداشت، گفت: در وزارت بهداشت از نظر وجود سامانه‌های متعدد و مشابه و همسو، شاهد تضییع منابع هستیم و برخی سامانه‌ها بدون اینکه یه یک معماری یکپارچه وفادار باشند، راه اندازی شده و در یکپارچگی داده‌ها و فرآیندها، موفقیت چندانی تا کنون نداشته‌ایم. انصاری یادآور شد: حتما مدیران وزارت بهداشت باید مکلف و ملزوم شوند که سامانه‌های حوزه معاونت خود را با هماهنگی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، با یک معماری و برنامه مشخص، تهیه کنند تا بتوانیم منابع را مدیریت کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 ساعت قبل
این تعداد زنان و دختران ایرانی به صورت تفننی یا دائمی قلیان مصرف می‌کنند. وی افزود: یکی از دلایلی که باعث استقبال از استعمال قلیان در میان زنان شده است، موضوع فرهنگی و تاریخی است. در گذشته در مصرف قلیان خانواده‌های پادشاهان به خصوص در دوره قاجار این شیوه رواج داشته است. بسیاری از عکس و نقاشی‌هایی که از آن زمان باقی مانده زنان دوران قاجار را در حال کشیدن قلیان نشان می‌دهد. «مرضیه لطیفی» افزود: صرف نظر از تاثیر دود بر ناباروری زنان، استعمال دود بر پوست هم تاثیر زیانباری می‌گذارد.

حمله قلبی را بیشتر بشناسید+علائم

3+
الفالف1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر