چه کسانی طرح استیضاح رئیس جمهور را امضا کردند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آخرین خبر
  4. سیاسی
چه کسانی طرح استیضاح رئیس جمهور را امضا کردند؟

چه کسانی طرح استیضاح رئیس جمهور را امضا کردند؟

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر |

فارس/ متن کامل طرح استیضاح حسن روحانی رئیس جمهور به همراه امضاکنندگان طرح توسط خبرگزاری فارس منتشر شد.

متن کامل طرح استیضاح حسن روحانی رئیس جمهور که از سوی جمعی از نمایندگان تهیه و تدوین شده و تاکنون به امضای ۱۸ نماینده رسیده، به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

با احترام، بر اساس اصل ۸۹ قانون اساسی و ماده ۲۲۹ قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ما نمایندگان ملت شریف ایران به دلائل ذیل خواستار طرح عدم کفایت و استیضاح رئیس جمهور جناب آقای حسن روحانی می‌باشیم.

خواهشمند است اقدامات قانونی لازم و مقتضی را معمول فرمائید.

١- ناتوانی، ضعف، سستی، کم کاری و عدم کفایت در اداره قوه مجریه به شکلی که آثار آن در آشفتگی، به هم ریختگی و نابسامانی امور کشور برای آحاد ملت شریف ایران مشهود و ملموس می‌باشد.

۲- سوء مدیریت در اداره بازار ارزی کشور، بطوریکه باعث افزایش شتابان و غیر متعارف ارزهای خارجی از جمله دلار گردیده است، و کاهش ارزش پول ملی، افزایش کمر شکن و سرسام آور تورم، اختلال جدی در وضعیت اقتصادی کشور و فشار سنگین بر دوش مردم را به دنبال داشته است.

٣- سوء مدیریت و ناتوانی در نظارت و کنترل قیمت‌ها، باعث نوعی هرج و مرج، نوسانات غیرمتعارف، اختلالات فراوان قیمت یک کالا در چند فروشگاه متفاوت، رها سازی مدیریت اقتصادی کشور بحال خود، که فقط یک نمونه آن آشفتگی، خودمختاری و بی سروسامانی بازار خودرو می‌باشد، نه تنها زندگی مردم را با سختی و مشکلات و اختلالات جدی روبرو کرده است، بلکه این بی ثباتی، بنگاه‌های اقتصادی و چرخه تولیدات داخلی را تحت تاثیر و در خطر جدی قرار داده است.

۴- اجرا نکردن اصول ۲۴ گانه و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که تنها راه برون رفت از شرائط بد اقتصادی موجود می‌باشد.

۵۔ صرف وقت و ریختن تمام توان و ظرفیت دیپلماسی کشور به پای برجام، بطوریکه تقویت و تحکیم روابط با همسایگان و کشورهای منطقه تقریبا بصورتی رها گردیده که حتی منافع اقتصادی رقبای جمهوری اسلامی در کشورهای عراق و سوریه بیشتر از ایران می‌باشد. روابط با همراهان دیرین جمهوری اسلامی ایران به حد مطلوبی نرسید. در فرصت سوزی چند ساله بعد از برجام پیمانهای دو جانبه و یا چند جانبه اقتصادی و پیوندهائی که منافع اقتصادی ایران به کشورهای منطقه را بطوری از برد که مانع اجرای تحریم‌های امریکا شود، ایجاد نگردید. ضعف شدید دیپلماسی اقتصادی با دیگر کشورها زبانزد خاص و عام است.

۶- ایراد خسارات سنگین به منافع ملی، اقتصاد کشور و معیشت و زندگی مردم، با نگرفتن تضمین‌های لازم از طرفهای مذاکرات برجام، على رغم پرداخت همه هزینه‌ها و عمل به تمامی تعهدات توسط جمهوری اسلامی ایران.

۷- همراه ساختن و متقاعد کردن گام به گام جامعه، افکار عمومی و مردم، برای پذیرش برجام با وعده‌های غیرواقعی و غیرصادقانه مانند وعده چرخیدن همزمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ صنعت و اقتصاد کشور، انتساب ناصواب برداشته شدن سایه جنگ از سر مردم به برجام، وعده برداشته شدن بالمره‌ی تمامی تحریمها در روز اول اجرای برجام، ادعای واهی داشتن سناریوهای متعدد برای وضعیت‌های گوناگون برای مقابله با رفتارهای طرفهای برجامی، مانند خروج آمریکا، نقض برجام و یا عدم انجام تعهدات آنان.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

۸- نداشتن صداقت و صفت امانتداری که از مهمترین شروط احراز صلاحیت تکیه بر جایگاه منیع ریاست جمهوری کشور اسلامی است، و از مصادیق آن می‌توان به وعده‌های واهی و غیر صادقانه و ارائه آمار و اطلاعات متناقض و نادرست به مردم، اشاره کرد.

۹- عدم رعایت اصل شایسته سالاری، با انتخاب بعضی اطرافیان، مدیران و مسئولینی که متهم به تخلفات، قانون شکنی، رانت خواری، ثروت اندوزی از مسیرهای نادرست می‌باشند، که این امر یکی از عوامل مهم آسیب به سرمایه ملی و ضربه به اعتماد و اعتبار عمومی است و باعث بدبینی بخشی از مردم به دولت و نظام اسلام گردیده است.

۱۰- بی کفایتی و فقدان اراده و نداشتن عزم جدی و اقدام موثر در برخورد با آسیب‌های اجتماعی مانند: حاشیه نشینی فساد اخلاقی، اداری و اجتماعی، پدیده ویرانگر اعتیاد و مقوله خانمان برانداز طلاق در دولت آقای روحانی از یک سو و ولنگاری از سوی دیگر تبدیل به یک تهدید جدی برای جامعه و کشور گردیده است.

۱۱- علی رغم مانورهای مکرر غیرصادقانه خبری و رسانه‌ای توسط آقای رئیس جمهور، مبنی بر عبور از رکود، لکن بدلیل سیاست‌های غلط اقتصادی، نداشتن برنامه‌های موثر و کارشناسانه، عجز و ناتوانی در رفع موانع تولید، رکود چندین ساله در دولت یازدهم و دوازدهم، اقتصاد کشور و معیشت مردم را به سوی چنین وضعیت نامطلوبی سوق داده است.

۱۲- عدم موفقیت در برخورد با مقوله بیکاری که باعث تنگی معیشت، مشکلات اجتماعی، رشد جرم و بزه در جامعه و فروپاشی و نابودی کانون گرم بسیاری از خانواده‌ها گردیده است.

۱۳- عدم اقدام متناسب و موثر و در نتیجه عدم موفقیت در کنترل پدیده مخرب قاچاق به عنوان مهمترین عامل تهدید تولید داخلی با وجود اینکه نمایندگان ملت چندین ماه پیش در ماجرای سوال از آقای رئیس جمهور در موضوع قاچاق، به ایشان کارت زرد دادند ولی متاسفانه پس از آن نیز نه تنها اقدام دولت در کاهش قاچاق مشهود نبوده است، بلکه ابعاد قاچاق دو سویه، در صادرات و واردات، گسترش بیشتری یافته بطوریکه تاثیر قاچاق گسترده اقلام متعددی از جمله نهاده‌های دامی و کشاورزی در کوچک سازی و تهی کردن سفره‌های مردم و ایجاد صف‌های طولانی اقلام غذائی مانند گوشت بر همگان مشهود است.

۱۴ - قانون گریزی، استنکاف از اجرای قانون و نقض گسترده قانون، اعم از قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام، برنامه‌های پنجم و ششم توسعه پنج ساله و قوانین بودجه سالانه، بطور گسترده در عرصه‌ها و موضوعات مختلف، که باعث هدر رفتن منابع ملی، امکانات و اعتبارات سنگین در مجلس، دولت و دستگاه‌های دیگر در جهت تدوین، بررسی و ابلاغ قوانین گردیده است و باعث عدم تحقق اهداف قوانین و برنامه‌ها و در نتیجه بروز مشکلات عدیده در اداره کشور و خسارت سنگین به منافع مردم گردیده است، خود دلیلی بر فقدان صلاحیت و عدم کفایت جناب آقای روحانی برای مسند مهم ریاست جمهوری می‌باشد.

مجتبی ذوالنوری

حسینعلی حاجی دلیگانی

جواد کریمی قدوسی

مجید ناصری نژاد

جبار کوچکی نژاد

عدل هاشمی پور

محمدعلی پورمختار

هاجر چنارانی

حسن نوروزی

ذبیح نیکفر

محمدرضا ملکشاهی راد

علی اکبر کریمی

هدایت الله خادمی

ضیاالله اعزازی

علی گلمرادی

ابوالفضل ابوترابی

یعقوب شیویاری

عبدالله سامری

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل

سیرکاران، برنده بزرگ جنگ تجاری در آمریکا

5+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، شصت و یکمین ناوگروه اطلاعاتی رزمی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن «سبلان» و ناو پشتیبانی «بندرعباس» بعد از طی پنج هزار و یکصد مایل دریایی و گذشت ۶۷ روز دریانوردی و بازدید از بنادر سلطان قابوس و صلاله عمان و شرکت در تمرین مشترک امداد و نجات دریایی ایران و عمان صبح امروز در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت. فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: یکی از مؤلفه‌های افزایش توان رزمی، ایجاد عمق راهبردی است که این دریانوردی‌ها باعث افزایش عمق راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد شد. وی ادامه داد: مأموریت دریانوردی توسط کارکنان پرتلاش نیروی دریایی راهبردی ارتش، یکی از عوامل امنیت پایدار کشورمان در منطقه است. در پایان این مراسم از فرمانده ناوگروه شصت و یکم، فرمانده ناوشکن سبلان و فرمانده ناو پشتیبانی بندرعباس و جمعی از کارکنان تجلیل شد. شصت و دومین ناوگروه اطلاعاتی رزمی نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن بایندر، ناو پشتیبانی لاوان و ناو پشتیبانی بوشهر برای انجام مأموریت دریانوردی، گشت‌های امنیتی و مقابله با دزدان دریایی طی روزهای آینده عازم دریا می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
الفالف16 ساعت قبل
عکس‌های آزار دهنده یک دادگاهگروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۸ ۳۹۸۰۳۰۱۱۳۷۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارمحسن مهدیان فعال رسانه طی توییتی درباره دادگاه محمدهادی رضوی نوشت:

نظرها

(15)

عالیه

3 ماه قبل

خداگواهه خیانتکارترین شخص دولت اسلامی همین روحانی هستش چون آلت دست آمریکاو اسرائیل هست ولاغیر

3 ماه قبل

صبح ساعت ۶ رفتم صف گوشت تا ساعت ۴ بعدازظهر که گوشت گرفت فکر کنم در ۵۰ سال که به یاد دارم بی سابقه بوده ، ده ساعت اتتظار برای دریافت گوشت سر دست . مدرک هم دارم

3 ماه قبل

سلام.رئیس جمهور محترم روحانی اصلا به فکر مردم نیست چون علی برکت الله حقوقش خوب هست و گهگاهی از رسانه ملی می شنویم از صادر شدن و داشتن گرین کارت برخی از مسئولین و خانواده های انان به چه قیمتی؟به قیمت بستن قراردادهای یک طرفه هم چون برجام و...اری رئیس جمهور محترم من کارگری هستم که چهارسال خانه نشینم19سال درس خوانده ام،فوق لیسانس روانشناسی عمومی ام بیکارم،2سال برای کشور سرباز بودم وفقط3سال کارگری کرده ام،متولد63 ام حتی دوچرخه هم ندارم،مجردم پول ندارم،عضو خانواده ایثارگرم و17سال عضو بسیج مساجد و محلات و...علی برکت الله رئیس جمهور محترم

3 ماه قبل

باید استیضاح بشه

3 ماه قبل

آفرین به شما نمایندگان محترم

به نظر بنده مردم هر چه قدر تو این ده دوازده سال اخیر پس انداز کرده بودن که خونه یا ماشین بخرن بعضی ها هم قصد ازدواج و خریدن جهیزیه داشتن

همه اینها را این شخص ( آقای روحانی ) پنبه کردن و باز ما به ده سال پیش و اختلاف طبقاتی و بالا بودن آمار فقر برگشتیم و این یعنی ضربه مهلک به مردم که جبران کردنش با این وضعیت واقعا سخته...

مگر با ظهور آقا امام زمان

اللهم عجل الولیک الفرج

3 ماه قبل

از ماست که بر ماست. تا موقعی که ما مردمی بی فکر داریم, همچین حاکمانی هم داریم. اگر نرین برای گوشت صف ببندین گوشت ارزون میشه بجای گرون شدن.

3 ماه قبل

بس

3 ماه قبل

خدا کنه استیضاح بسه شاید از این بدبختی راحت بشیم.قبل برجام که راحت تر بودیم .یا همین یارانه که بعد 6سال هنوز 45000هزار تومان هست.فکر کنم از80ملیون جمعیت78ملیون نفر دیگه نتونن گوشت بخورن.

3 ماه قبل

باسلام اگر این خبر هم برای سرگرم کردن مردم نباش اولین باری هست که چند نمایند به وظیفه قانونی وشرعی خود عمل کردهاند

درصورت استیظاح روحانی بی کفایت

3 ماه قبل

سلام علیکم

جناب آقای روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران نتوانسته مسئولیتهای یک رئیس جمهور دلسوز و مقتدر را انجام دهد و هر حرکتی که کرده است اگر نگوییم خیانت بوده ولی به شدت خلاف منافع ملی چه از لحاظ سیاسی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی بوده و در کارنامه ایشان نمرات مثبت بسیار کم است و اگر بخواهیم به ایشان به طور کلی نمره بدهیم ایشان مردود است و باید خودش قبل از استیضاح ، استعفا دهد و مملکت را بیشتر از این درگیر خودش نکند.

3 ماه قبل

سلام.نمایندگان محترم باید حداقل دوسال پیش رئیس جمهور محترم روحانی را استیضاح می کردند و در صورت نیاز رد صلاحیت با برجام هم صنایع هسته ای کشور بیشترش پلمپ شد و هم اقتصاد کشور اشفته بازار از طرفی انقلابیون به حاشیه رانده شدند.محسن.فوق لیسانس روانشناسی.بیکار.دهه 60 ای.با تشکر

3 ماه قبل

واقعا" چرا فقط 18 نماینده ؟؟؟ بقیه نماینده ها ترس چیرو دارن ؟ اگه امانتدارای مردم اینجور باشن همون بهتر که این مملکت نباشه که چنین نماینده های ترسو و بی لیاقتی داشته باشه ، اگه اینجور وضعیتی ادامه پیدا کنه و مردم تحت فشار بیشتری قرار بگیرن مطمئنا" سکوت رو خواهند شکست و نتیجه اون چیزی جز آشوب نخواهد بود که هزینه های سنگینی رو به این مملکت وارد خواهد کرد البته شاید آرزوی آقای روحانی و دارو دستش همین باشه . انشاالله خدا ریشه همه منافق ها رو زودتر بکنه و نقشه و نیرنگشون رو هرچه زودتر برملا بکنه

3 ماه قبل

بی تفاوت ها با دولت همسو هستند و مدیون ملت ما

3 ماه قبل

شما رو به خدا نگذارین با ابروی نظام کسی بازی کند حتی اگر ان شخص رئیس جمهور باشد مردم حتی برای تهیه نان شب موندن

3 ماه قبل

اخبار بیشتر