1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سلامت
آنهایی که دیر می‌کنند و عجولند، عمر طولانی دارند!

آنهایی که دیر می‌کنند و عجولند، عمر طولانی دارند!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
سلامت نیوز نوشت: مطالعات نشان می دهند افرادی که همیشه تاخیر دارند و کارهای خود را در دقایق آخر و معمولا با عجله انجام می دهند، عمر طولانی تری خواهند داشت.

نشریه Southern Living با تجزیه و تحلیل مطالعات در نهایت تونسته رابطه‌ی جالبی میان تاخیر در رسیدن به قرار‌ها و طول عمر پیدا کند. می‌دانیم که استرس به طور جدی سلامت ما را تهدید می‌کند و افرادی که دائم در وضعیت تاخیر و دیر رسیدن به سر می‌برند، تمایل دارند استرس کمتری را نسبت به سایر افراد متخمل شوند. مزیت عمده این سبک از زندگی، کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی، بیماری‌های قلبی و فشار خون بالاست. این افراد همچنین نسبت به افراد دیگر جامعه، نسبت به زندگی دیدگاهی به مراتب مثبت دارند. به عنوان مثال آن‌ها فکر می‌کنند همیشه می‌توانند کل کارهای انجام شدنی خود را از لیست روزانه خط بزنند و در عین حال همیشه به موقع به قرار‌های خود برسند.

در خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

محققان تاثیر خوش بینی را این گونه توجیه می‌کنند که افراد خوش بین قابلیت بهتری برای مقابله با بیماری‌ها دارند و همچنین خوش بینی به آن‌ها کمک می‌کند تا فرایند بهبود بیماری در آن‌ها سریع‌تر انجام شود.

تحقیقات انجام شده درباره تاثیر خوش بینی بر سلامت و افزایش طول عمر نشان می‌دهند داشتن دیدگاهی مثبت و چشم اندازی امیدوارانه به زندگی، در بازه ۱۵ تا ۴۰ ساله زندگی بهتر و سلامت و طول عمر بیشتری به همراه خواهد داشت. ۶۰۲۳۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
تاریخچه مختصری از سیب زمینی شیرین سفیداگرچه امروزه سیب زمینی شیرین در کل دنیا در دسترس است، ریشه‌های آن به ۵ هزار سال قبل در آمریکای مرکزی و ۸ هزار سال قبل در آمریکای جنوبی بر می‌گردد. اخطار: عوارض جانبی سیب زمینی شیرین که باید بدانیدسیب زمینی شیرین سفید، اگرچه شیرین است، شاخص گلوکز پایین‌تری نسبت به سیب زمینی سفید دارد و بیشتر با رژیم غذایی پالئو سازگار است. دستور پخت خوشمزه برای سیب زمینی شیرینسالاد سیب زمینی شیرین: می‌تواند به عنوان یک غذای جنبی عالی باشد یا می‌تواند به عنوان یک غذای سریع در یخچال نگه داری شود. سیب زمینی شیرین سرخ شده: یک انتخاب سالم‌تر نسبت به سیب زمینی سرخ شده معمولی، در کنار غذا‌های با پروتئین بالا مکمل هم هستند. سیب زمینی سفید شیرین یک انتخاب کاملا بهتر از سیب زمینی سفید است و مصرف آن به همه پیشنهاد می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
شادی: وجود خطوط کوچک در خارج از چشم‌ها حاکی از خنده رویی و شاد بودن فرد میباشد. بررسی شکل ابروهاابرو صاف: صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه، تفکر و ایده گرایی فرد میباشد. ابرو کمانی: افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هستند از حکایت‌ها و داستانهای واقعی لذت میبرند و افرادی مهربانند. پشت چشم یا پلک بلند: بلند بودن پلک دلالت بر وابستگی شدید فرد به دیگران و نزدیکان دارد. گونه گود: علاوه بر جذابیت و زیبایی دلیلی بر خوش مشربی و سازگاری فرد میباشد.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی افزود: بر همین اساس، در سال ۱۳۹۸ نیز برای دهمین همایش داروسازی بالینی، موضوع اصلی همایش را «دارودرمانی شخصی شده» انتخاب کرده‌ایم. رئیس انجمن علمی متخصصین داروسازی بالینی ایران گفت: علاوه بر نخستین سخنرانی تخصصی در سالن اصلی همایش تحت عنوان «اصول دارودرمانی شخصی شده»، در طول ۳ روز همایش نیز در سالن‌های اقماری، سخنرانی‌های متعددی در خصوص استفاده از دارودرمانی شخصی شده برای درمان بیماری‌های مختلف و آخرین دانش موجود در این خصوص را خواهیم داشت. این بحث، حوزه جدیدی را در داروشناسی بالینی مطرح کرده است که از آن به فارماکوژنومیک یاد می‌شود. سلام زاده افزود: علاوه بر دارودرمانی شخصی شده، امروزه امر تشخیص و پیشگیری از بیماری‌ها نیز تحت عرصه جدیدی به نام «پزشکی شخصی شده» یا personalized medicine مورد توجه جدی قرار گرفته است. رئیس انجمن علمی متخصصین داروسازی بالینی ایران خاطرنشان کرد: اهمیت ورود به عرصه فارماکوژنومیک و دارودرمانی شخصی شده بر محققان حوزه داروسازی، پزشکی و ژنتیک پوشیده نبوده و در این راستا بویژه در سالهای اخیر، محققان زیادی در حال طراحی و اجرای مطالعات متعدد هستند.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
بررسی یادشده که توسط موسسه پزشکی پن در آمریکا انجام شده حاکیست بین محتوای پست‌های هر کاربر در توئیتر و شرایط احساسی وی رابطه مستقیم وجود دارد. سیستم هوش مصنوعی ابداع شده توسط این موسسه در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ موفق به بررسی ۳۳۰ میلیون حساب کاربری شده که ۶۸ میلیون حساب کاربری از این مجموعه آمریکایی بوده‌اند. علاوه بر این، افراد افسرده بیشتر تمایل دارند تا عکس‌های تکی خود را در توئیتر به اشتراک بگذارند و کمتر از عکس‌های گروهی بهره می‌گیرند. علت این مساله تمرکز بیشتر افراد مبتلا به افسردگی و هیجان بر روی خود است. افراد یادشده همچنین بیشتر به استفاده از عکس هایی همراه با متون مختلف و نیز عکس‌های حیوانات علاقه دارند.

نظرها

اخبار بیشتر