1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
مطهرنژاد: اقدامات بنیاد تعاون زندانیان در راستای بیانات رهبری در امر مبارزه با فساد است

مطهرنژاد: اقدامات بنیاد تعاون زندانیان در راستای بیانات رهبری در امر مبارزه با فساد است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت: اقدامات ما در بنیاد تعاون زندانیان کشور دقیقاً در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در بخش عدالت و مبارزه با فساد است.

رحیم مطهرنژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانیه اخیر رهبری خطاب به جوانان در بخش عدالت و مبارزه با فساد گفت: کار ما در بنیاد تعاون دقیقا با فرمایشات مقام معظم رهبری مرتبط است.

وی افزود: بنیاد تعاون زندانیان ۹۲۴ واحد تولیدی در کشور اعم از واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ دارد و در ۱۴ گروه محصول و سه هزار نوع کالای ایرانی تولید می‌کند. به عنوان مثال ما برای وزارت جهاد کشاورزی تولید نهال و برای بازار در رشته‌های مختلف اعم از چوب، گروه پوشاک، مبلمان شهری و قطعات بتونی فعالیت می‌کنیم.

مطهرنژاد تصریح کرد: در بنیاد تعاون زندانیان ۳۵ هزار نفر مددجوی شاغل حقوق بگیر داریم که به اقتصاد ملی و اقتصاد مقاومتی کمک می‌کنند. این مددجویان برای وزارت دفاع و نیروهای مسلح قطعه سازی می‌کنند و قطعات نظامی و مهمات را تولید کرده و برای شهرداری‌ها پارک و توسعه فضای سبز را ایجاد می‌کنند که این اقدامات در بنیاد تعاون دقیقا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای توسعه عدالت و مبارزه با فساد است.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور ادامه داد: اگر به تولیدات داخلی توجه جدی شود، یکی از گروه هایی که در این زمینه موثر هستند و هزینه‌ای برای نظام و جمهوری اسلامی ندارند، زندانیان هستند و زندانیان نه تنها هزینه و باری بر کشور وارد نمی‌کنند بلکه باری از کشور بر می‌دارند.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی با بیان اینکه بنیاد تعاون زندانیان نهاد عام المنفعه‌ای است که بیش از ۶۵ سال کارحرفه‌ای آموزی و اشتغال زندانیان را مدیریت کرده و به دولت خدمت می‌کند، گفت: این بنیاد پولی دریافت نمی‌کند و اگر توجه بیشتری به بنیاد تعاون شود، اشتغال دو برابر افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور یادآور شد: ما هفت سال متوالی است که هر سال افزایش درآمد زندانیان را داشته‌ایم و نسبت به هفت سال قبل حداقل ۳۰۰ درصد حقوق زندانیان رشد داشته است و در سال آینده نیز به این موضوع توجه می‌کنیم و حقوق زندانیان را افزایش خواهیم داد.

مطهرنژاد در پایان با اشاره به طرح پابند الکترونیک که توسط بنیاد تعاون زندانیان تولید و اجرایی شده است، گفت: این طرح را ابتدا در تهران و بعد در ۸ استان دیگر اجرایی کردیم و با همکاری دستگاه قضایی و دستگاه‌های دیگر می‌توانیم تا چند برابر آن را افزایش دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب14 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

نظرها

اخبار بیشتر