1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. تکنولوژی
آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

خبر تحریم کاربران ایرانی از سوی پلتفرم ادجاست، زنگ خطری را برای کسب و کارهای داخلی به صدا درآورد: با قطع دسترسی به ادجاست که برای پایش عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی بهترین سرویس ممکن بود، حالا باید از چه پلتفرمی استفاده کرد؟

یقینا سرویس‌های خارجی دیگر جزو گزینه‌ها بودند. اما آیا نمونه‌های ایرانی هم وجود دارند که به اندازه سرویس‌های خارجی امن، مقرون به صرفه و قابل اعتماد باشند؟ سرویس ایرانی «متریکس» که به تازگی راه‌اندازی شده، آمده که شانس خود را برای تبدیل شدن به جایگزین ادجاست محک بزند؛ یک پلتفرم آنالیز موبایل مارکتینگ بومی که ضمن اندازه‌گیری عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی کسب و کارها، آمده که امکان پایش کاربران را هم برای تبلیغ‌دهنده‌ها و بازاریاب‌های اپلیکیشن فراهم کند.

اما آیا متریکس برای تبدیل شدن به جایگزین ادجاست، صلاحیت لازم و امکانات کافی را دارد؟ این سؤالیست که تلاش داریم با مقایسه امکانات این سرویس بومی با رقیب مطرح خارجی به پاسخ آن برسیم. پس تا پایان با همراه ما باشید.سرویس آنالیز موبایل مارکتینگ چه کار می‌کند؟

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟ - 5

پیش از شروع پرداختن به امکانات متریکس، بد نیست وظایف یک سرویس آنالیز موبایل مارکتینگ را با هم مرور کنیم. به زبان ساده، سرویس‌های این چنینی در قامت تحلیل‌گری برای رفتار و آمار و ارقام کاربران اپلیکیشن‌های موبایل ظاهر می‌شوند و به طور کلی وظیفه پاسخ به سه پرسش مهم را به دوش می‌کشند:هر کدام از کاربران اپلیکیشن از چه منبعی جذب شده‌اند؟کاربران هر اپ چه مشخصات و رفتاری دارند؟آیا در جذب کاربران تخلف یا تقلبی صورت نگرفته است؟

دانستن پاسخ این سه سؤال، به بازاریاب‌های اپلیکیشن کمک می‌کند که ضمن یافتن بهترین منبع برای جلب کاربر، سلایق و علایق جامعه کاربری خود را شناخته و هدفگذاری خود را بر این مبنا انجام دهند که نتیجه یقینا افزایش درآمدها و به تبع آن حیات اپ خواهد بود. با این اوصاف، بهتر است به امکاناتی بپردازیم که سرویس متریکس در راستای رسیدن به این اهداف به مشتریان خود ارائه می‌دهد.سرویس Attribution برای اندازه‌گیری عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی و منابع جذب کاربران

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟ - 9

تنها زمانی می‌توان یک کمپین تبلیغاتی را «موفق» توصیف کرد که ضمن جذب کاربران باکیفیت، از تقلب‌های تبلیغاتی به دور باشد. برای شناخت و راه‌اندازی چنین کمپین‌هایی، سرویس Attribution متریکس می‌تواند به کمک‌تان بیاید.

پس از مشاهده و مقایسه نتایج کمپین‌ها در کانال‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی مختلف، می‌توانید با انتخاب بهترین منابع به لطف متریکس، بودجه تبلیغاتی خود را بهینه‌سازی کنید. این دقیقا همان کاریست که ادجاست با دریافت هزینه دلاری برایتان انجام می‌داد و حالا متریکس با چیزی کمتر از یک سوم هزینه، برایتان انجام می‌دهد. به لطف سرویس اتریبیوشن متریکس می‌توانید مهم‌ترین منبع جذب کاربران خود را کشف کنید

نکته خوب اینجاست که در پنل متریکس برای تعریف چندین کمپین تبلیغاتی با تفاوت‌های جزئی، نیازی به ایجاد لینک‌های مجزا نیست، بلکه تنها با ایجاد یک لینک در پنل سرویس و اضافه کردن چند پارامتر به آن می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی با ویژگی‌های مورد نظرتان را تعریف کنید. پارامترهای متغیر در کمپین‌های تبلیغاتی متریکس نیز شامل ۴ سطح شبکه یا کانال بازاریابی، کمپین، گروه و محتوای خلاقانه می‌شوند.

نکته بعدی، شناخت منابع جذب کاربران است. به لطف متریکس، می‌توانید بفهمید که کاربران وفادارتان از چه کانالی به اپلیکیشن شما رسیده‌اند: کافه بازار، لینک دانلود در ایمیل، یا کانال‌های تلگرامی؟ به لطف سرویس اتریبیوشن متریکس می‌توانید مهم‌ترین منبع جذب کاربران خود را کشف کرده و سرمایه‌گذاری بیشتری روی آن انجام بدهید.

و در نهایت، امکان رصد Real-Time کمپین‌های تبلیغاتی یکی دیگر از خصوصیاتی است که با پایش رفتار کاربران از ابتدا تا انتهای چرخه عمر در اپلیکیشن، می‌تواند اطلاعات ارزشمندتری از تعداد کلیک یا نصب در اختیار تبلیغ‌دهنده‌ها و بازاریاب‌های اپلیکیشن‌ بگذارد.شناسایی و تحلیل داده‌ها و رفتار کاربران درون اپلیکیشن با سرویس Analytics

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟ - 16

تحلیل داده‌ها و رفتار کاربران، می‌تواند سرنخ خوبی برای بهینه‌سازی قابلیت‌های یک اپلیکیشن باشد؛ این که بدانید کدام بخش‌ها بازخورد مناسبی ندارند و بهتر است کدام بخش‌ها برای جلب مخاطب بیشتر، بهینه سازی شوند.

متریکس مشابه ادجاست، رفتار هر یک از کاربران از ابتدای دانلود و نصب اپلیکیشن تا اولین خرید و فراتر از آن را شناسایی و تحلیل می‌کند. برای درک رفتار کاربران درون اپلیکیشن و تحلیل آنها، از شاخص‌هایی نظیر تعداد کاربران فعال، سشن (Session)، مدت زمان سشن و میانگین سشن هر کاربر و ارزش طول عمر کاربر (LTV) استفاده می‌شود و کلیه این اطلاعات در قالب گزارشات آماری به شکل عددی و روی نمودار به صاحب حساب کاربری ارائه می‌گردند.تحلیل رفتار کاربران می‌تواند سرنخ خوبی برای بهینه‌سازی یک اپلیکیشن باشد

خبری: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

بخش مهم بعدی، سرویس رخدادهای متریکس است تا بتوان کمپین‌های بازاریابی شخصی‌سازی شده را در پلتفرم تعریف کرد. به لطف این سرویس که گزارشات را در قالب نمودارهای ساده و قابل فهم ارائه می‌کند، امکان تحلیل فراهم می‌شود که نتیجه دستیابی به نرخ تبدیل (Conversion Rate) بالاتر برای اپلیکیشن خواهد بود.

متریکس حتی SDK (کیت توسعه) خود را هم در اختیار کسب و کارها قرار داده تا با پیاده‌سازی آن در اپلیکیشن، نرخ تبدیل را بسنجید و عملکرد کمپین‌های خود را پایش کنید.شناسایی و مقابله با تقلب درکمپین‌های تبلیغاتی با سرویس Anti-Fraud

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟ - 23

متأسفانه تقلب در کمپین‌های تبلیغاتی میان بازاریابان به کار مرسومی تبدیل شده، اما متریکس می‌تواند با تشخیص تقلب و جلوگیری از اتفاق افتادن آن هم از بودجه بازاریابی‌تان محافظت کند و هم جلوی ترافیک ساختگی را بگیرد.متریکس برای توسعه سیستم ضد تقلب با شرکت‌های خارجی همکاری می‌کند

متریکس بر خلاف بعضی پلتفرم‌های خارجی همچون Appmetrica که سرویس مقابله با تقلب ندارد، از چنین سرویسی بهره می‌برد و نکته عالی اینکه آن را به شکل کاملا رایگان ارائه می‌کند. این در حالیست که برای بهره‌مندی از چنین خصوصیتی در سرویس‌های خارجی، معمولا ملزم به پرداخت هزینه هستید. ضمنا باید بدانید که برای ارائه خدمات با کیفیت در حوزه مقابله با تقلب، متریکس با شرکت‌های خارجی همکاری کرده است.

اگر صاحب یک اپلیکیشن باشید، طبیعتا استفاده از این سرویس به سودتان خواهد بود. چرا که تقلب در کمپین‌های تبلیغاتی با هجوم داده‌های اضافه، نه تنها جلوی شناسایی کانال‌های تبلیغاتی پربازدیده را می‌گیرد بلکه با پایین آوردن دقت داده‌ها، توانایی تحلیل درست را از شما می‌گیرد و نمی‌گذارد که بودجه تبلیغاتی‌تان را در راه درست و اصولی هزینه کنید.آیا می‌توان سرویس بومی را جایگزین مناسبی برای ادجاست دانست؟

طبیعتا پس از تحریم ادجاست، مهاجرت از آن به سرویس‌های دیگر کار آسانی نیست. از یک سو حجم عظیمی از داده‌ها که قبلا رویشان تحلیل آماری صورت گرفته، بلا تکلیف می‌مانند و از سوی دیگر عادت کردن به پلتفرم جدید مشکلات و محدودیت‌های خاص خودش را خواهد داشت.

سؤال اینجاست که تحت این شرایط، مهاجرت به یک سرویس نوظهور داخلی چه مزایایی دارد؟ شاید مهم‌ترین اصل، مقرون به صرفه بودن این کار باشد. طبیعتا در صورت جایگزینی ادجاست با یکی دیگر از سرویس‌های خارجی، هم باید هزینه‌ها را دلاری پرداخت کنید که با توجه به اقتصاد نابسامان کشور پیش‌بینی وضعیت آن برای هیچ کس ممکن نیست.شاید مهم‌ترین دلیل مهاجرت به متریکس، مقرون به صرفه بودن این کار باشد

از سوی دیگر با استفاده از سرویس‌های خارجی، طبیعتا باز هم نگرانی بابت تحریم و از دسترس خارج شدن آن نیز بر سر جای خود باقی می‌ماند. با این حساب، استفاده از یک سرویس بومی با امکاناتی تقریبا برابر با نمونه‌های خارجی که مقرون به صرفه‌تر هم هست، می‌تواند انتخاب عاقلانه و دوراندیشانه‌ای باشد. نکته بعد، محافظت از داده‌های داخلی و دسترسی راحت‌تر به این داده‌هاست که متریکس فراهم می‌کند.

در حال حاضر تعدادی از توسعه‌دهندگان مطرح اپلیکیشن‌های ایرانی، همچون سازندگان بازی پرطرفدار آمیرزا برای آنالیز داده‌های خود به متریکس اعتماد کرده و جزو مشتریان این سرویس هستند؛ عنوانی که قریب به پنج میلیون نصب فعال دارد و هر روز حجم عظیمی از داده در آن رد و بدل می‌شود. این موضوع می‌تواند به این معنا باشد که اپلیکیشن‌های همسطح یا کوچکتر از آمیرزا با استفاده از متریکس مشکلی در آنالیز موبایل مارکتینگ خود نخواهند داشت.

البته امکانات متریکس باید در عمل سنجیده شوند تا ببینیم که چقدر در تحقق وعده‌هایش موفق عمل کرده. با در نظر گرفتن چند فاکتوری که گفته شد، آنگاه استارتاپ‌ها می‌توانند با اطمینان کامل در مورد مهاجرت یا عدم مهاجرت به سرویس بومی تصمیم قاطع را بگیرند.

به عنوان یک بازاریاب اپلیکیشن یا تبلیغ‌دهنده، شما در مورد سرویس متریکس چه نظری دارید؟ آیا بعد از ادجاست حاضر به مهاجرت به سرویس ایرانی هستید؟ با ما در میان بگذارید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بررسی بی‌ام‌دبلیو ۶۴۰ آی گرن توریسمو ۲۰۱۸

تابناکتابناک16 ساعت قبل
«بی‌ام‌دبلیو ۶۴۰ آی گرن توریسمو / BMW ۶۴۰i Gran Turismo» یکی دیگر از خودروهای سری ۶ است. این خودرو استیشن واگن همانطور که از وجود گرن توریسمو در نامش پیدا است انتخابی عالی برای سفرهای طولانی با رانندگی‌های طولانی مدت است. این خودرو از نظر اندازه در رده «میان‌سایز لاکچری /mid-size luxury» قرار می‌گیرد ولی داخل خودرو بسیار جادارتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. این خودرو بسته به سفارش مشتری می‌تواند از چند نوع موتور بنزینی و استفاده کند ولی تنها جعبه‌دنده موجود برای آن، «هشت سرعته استپترونیک اتوماتیک / ۸-speed Steptronic automatic» است. در این ویدیو مدل ۲۰۱۸ این خودرو مورد نقد و بررسی دقیق قرار می‌گیرد.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
ایران خودرو در ادامه طرح فروش فوری اینترنتی خود، فروش پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۷ دستی را از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت آغاز می‌کند. ایران خودرو در ادامه طرح فروش فوری اینترنتی خود، فروش پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۷ دستی را از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت آغاز می‌کند. به گزارش خبرنگار عصر ایران، طرح فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح نیز افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته از شرکت ایران خودرو محصولی را ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این شرایط فروش را ندارند. طرح‌های پیش فروش ایران خودرو در حالی اعلام می‌شود که خریداران همواره از بسته شدن سایت و تکمیل شدن ظرفیت فروش در دقایق ابتدایی گلایه داشته و عنوان می‌کنند به هیچ عنوان امکان ثبت نام در این طرح را پیدا نکردند.

اقدامات جالب شهرهای مختلف برای نجات این سیاره

7+
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
فردیناند پورشه، مؤسس شرکت پورشه، می‌خواست که یک نسخه‌ی سبک‌تر، سریع‌تر از خودروی KdF-Wagen که همان نسخه اصلی و اولیه فولکس‌واگن بیتل بوده است را تولید کند. درست مانند همین پورشه Type ۶۴ مدل سال ۱۹۳۹ که در کنار این قدمت ۸۰ ساله خود، قدیمی‌ترین خودروی شرکت اشتوتگارتی پورشه نیز بوده و همچنین خودروی شخصی هر دو نفر فردیناند و فری (Ferry) پورشه بوده است. فردیناند پورشه، مؤسس شرکت پورشه، می‌خواست که یک نسخه‌ی سبک‌تر، سریع‌تر از خودروی KdF-Wagen که همان نسخه اصلی و اولیه فولکس‌واگن بیتل بوده است را تولید کند. شرکت فولکس‌واگن نیز، سفارش تولید سه خودروی بادوام مسابقه‌ای از روی خودروی KdF-Wagen را به همان تیم طراحی داده بود که بعدازآن، خودروی پورشه ۳۵۶ را تولید کردند. اگرچه ممکن است قدیمی‌ترین خودروی پورشه، از قوای محرکه و سیستم تعلیقی مشابه با فولکس‌واگن Type۱ استفاده کرده باشد، اما این خودرو، در بسیاری از مؤلفه‌های دیگر، زمین تا آسمان با خودروی فولکس‌واگن تفاوت دارد.

حقایقی جالب درباره سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردرهای دنیای تکنولوژی

13+
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل

نظرها

(7)

جالب بود فکر نمیکردم ایرانی داشته باشیم

2 ماه قبل

اگه اینایی که گفته رو داشته باشه به نظر میشه از ادجاست مهاجرت کرد

2 ماه قبل

امیدوارم ازش حمایت شه

2 ماه قبل

تو نمونه‌های ایرانی بهترینه

2 ماه قبل

واقعا خوبه

2 ماه قبل

خوب است. خوشمان آمد.

2 ماه قبل

امان از تحریم‌ها

2 ماه قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز20 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما14 ساعت قبل

ماهور الوند با موهای برق گرفته!

پارس نیوز15 ساعت قبل

شیوا خنیاگر متفاوت‌تر از همیشه

پارس نیوز16 ساعت قبل

اعمال شب پانزدهم ماه رمضان

صدا و سیما8 ساعت قبل