1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. تکنولوژی
آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟

خبرگزاری دیجیاتو |

خبر تحریم کاربران ایرانی از سوی پلتفرم ادجاست، زنگ خطری را برای کسب و کارهای داخلی به صدا درآورد: با قطع دسترسی به ادجاست که برای پایش عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی بهترین سرویس ممکن بود، حالا باید از چه پلتفرمی استفاده کرد؟

یقینا سرویس‌های خارجی دیگر جزو گزینه‌ها بودند. اما آیا نمونه‌های ایرانی هم وجود دارند که به اندازه سرویس‌های خارجی امن، مقرون به صرفه و قابل اعتماد باشند؟ سرویس ایرانی «متریکس» که به تازگی راه‌اندازی شده، آمده که شانس خود را برای تبدیل شدن به جایگزین ادجاست محک بزند؛ یک پلتفرم آنالیز موبایل مارکتینگ بومی که ضمن اندازه‌گیری عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی کسب و کارها، آمده که امکان پایش کاربران را هم برای تبلیغ‌دهنده‌ها و بازاریاب‌های اپلیکیشن فراهم کند.

اما آیا متریکس برای تبدیل شدن به جایگزین ادجاست، صلاحیت لازم و امکانات کافی را دارد؟ این سؤالیست که تلاش داریم با مقایسه امکانات این سرویس بومی با رقیب مطرح خارجی به پاسخ آن برسیم. پس تا پایان با همراه ما باشید.سرویس آنالیز موبایل مارکتینگ چه کار می‌کند؟

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟ - 5

پیش از شروع پرداختن به امکانات متریکس، بد نیست وظایف یک سرویس آنالیز موبایل مارکتینگ را با هم مرور کنیم. به زبان ساده، سرویس‌های این چنینی در قامت تحلیل‌گری برای رفتار و آمار و ارقام کاربران اپلیکیشن‌های موبایل ظاهر می‌شوند و به طور کلی وظیفه پاسخ به سه پرسش مهم را به دوش می‌کشند:هر کدام از کاربران اپلیکیشن از چه منبعی جذب شده‌اند؟کاربران هر اپ چه مشخصات و رفتاری دارند؟آیا در جذب کاربران تخلف یا تقلبی صورت نگرفته است؟

دانستن پاسخ این سه سؤال، به بازاریاب‌های اپلیکیشن کمک می‌کند که ضمن یافتن بهترین منبع برای جلب کاربر، سلایق و علایق جامعه کاربری خود را شناخته و هدفگذاری خود را بر این مبنا انجام دهند که نتیجه یقینا افزایش درآمدها و به تبع آن حیات اپ خواهد بود. با این اوصاف، بهتر است به امکاناتی بپردازیم که سرویس متریکس در راستای رسیدن به این اهداف به مشتریان خود ارائه می‌دهد.سرویس Attribution برای اندازه‌گیری عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی و منابع جذب کاربران

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟ - 9

تنها زمانی می‌توان یک کمپین تبلیغاتی را «موفق» توصیف کرد که ضمن جذب کاربران باکیفیت، از تقلب‌های تبلیغاتی به دور باشد. برای شناخت و راه‌اندازی چنین کمپین‌هایی، سرویس Attribution متریکس می‌تواند به کمک‌تان بیاید.

پس از مشاهده و مقایسه نتایج کمپین‌ها در کانال‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی مختلف، می‌توانید با انتخاب بهترین منابع به لطف متریکس، بودجه تبلیغاتی خود را بهینه‌سازی کنید. این دقیقا همان کاریست که ادجاست با دریافت هزینه دلاری برایتان انجام می‌داد و حالا متریکس با چیزی کمتر از یک سوم هزینه، برایتان انجام می‌دهد. به لطف سرویس اتریبیوشن متریکس می‌توانید مهم‌ترین منبع جذب کاربران خود را کشف کنید

نکته خوب اینجاست که در پنل متریکس برای تعریف چندین کمپین تبلیغاتی با تفاوت‌های جزئی، نیازی به ایجاد لینک‌های مجزا نیست، بلکه تنها با ایجاد یک لینک در پنل سرویس و اضافه کردن چند پارامتر به آن می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی با ویژگی‌های مورد نظرتان را تعریف کنید. پارامترهای متغیر در کمپین‌های تبلیغاتی متریکس نیز شامل ۴ سطح شبکه یا کانال بازاریابی، کمپین، گروه و محتوای خلاقانه می‌شوند.

نکته بعدی، شناخت منابع جذب کاربران است. به لطف متریکس، می‌توانید بفهمید که کاربران وفادارتان از چه کانالی به اپلیکیشن شما رسیده‌اند: کافه بازار، لینک دانلود در ایمیل، یا کانال‌های تلگرامی؟ به لطف سرویس اتریبیوشن متریکس می‌توانید مهم‌ترین منبع جذب کاربران خود را کشف کرده و سرمایه‌گذاری بیشتری روی آن انجام بدهید.

و در نهایت، امکان رصد Real-Time کمپین‌های تبلیغاتی یکی دیگر از خصوصیاتی است که با پایش رفتار کاربران از ابتدا تا انتهای چرخه عمر در اپلیکیشن، می‌تواند اطلاعات ارزشمندتری از تعداد کلیک یا نصب در اختیار تبلیغ‌دهنده‌ها و بازاریاب‌های اپلیکیشن‌ بگذارد.شناسایی و تحلیل داده‌ها و رفتار کاربران درون اپلیکیشن با سرویس Analytics

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟ - 16

تحلیل داده‌ها و رفتار کاربران، می‌تواند سرنخ خوبی برای بهینه‌سازی قابلیت‌های یک اپلیکیشن باشد؛ این که بدانید کدام بخش‌ها بازخورد مناسبی ندارند و بهتر است کدام بخش‌ها برای جلب مخاطب بیشتر، بهینه سازی شوند.

متریکس مشابه ادجاست، رفتار هر یک از کاربران از ابتدای دانلود و نصب اپلیکیشن تا اولین خرید و فراتر از آن را شناسایی و تحلیل می‌کند. برای درک رفتار کاربران درون اپلیکیشن و تحلیل آنها، از شاخص‌هایی نظیر تعداد کاربران فعال، سشن (Session)، مدت زمان سشن و میانگین سشن هر کاربر و ارزش طول عمر کاربر (LTV) استفاده می‌شود و کلیه این اطلاعات در قالب گزارشات آماری به شکل عددی و روی نمودار به صاحب حساب کاربری ارائه می‌گردند.تحلیل رفتار کاربران می‌تواند سرنخ خوبی برای بهینه‌سازی یک اپلیکیشن باشد

خبری: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

بخش مهم بعدی، سرویس رخدادهای متریکس است تا بتوان کمپین‌های بازاریابی شخصی‌سازی شده را در پلتفرم تعریف کرد. به لطف این سرویس که گزارشات را در قالب نمودارهای ساده و قابل فهم ارائه می‌کند، امکان تحلیل فراهم می‌شود که نتیجه دستیابی به نرخ تبدیل (Conversion Rate) بالاتر برای اپلیکیشن خواهد بود.

متریکس حتی SDK (کیت توسعه) خود را هم در اختیار کسب و کارها قرار داده تا با پیاده‌سازی آن در اپلیکیشن، نرخ تبدیل را بسنجید و عملکرد کمپین‌های خود را پایش کنید.شناسایی و مقابله با تقلب درکمپین‌های تبلیغاتی با سرویس Anti-Fraud

آیا سرویس ایرانی متریکس می‌تواند جایگزین ادجاست باشد؟ - 23

متأسفانه تقلب در کمپین‌های تبلیغاتی میان بازاریابان به کار مرسومی تبدیل شده، اما متریکس می‌تواند با تشخیص تقلب و جلوگیری از اتفاق افتادن آن هم از بودجه بازاریابی‌تان محافظت کند و هم جلوی ترافیک ساختگی را بگیرد.متریکس برای توسعه سیستم ضد تقلب با شرکت‌های خارجی همکاری می‌کند

متریکس بر خلاف بعضی پلتفرم‌های خارجی همچون Appmetrica که سرویس مقابله با تقلب ندارد، از چنین سرویسی بهره می‌برد و نکته عالی اینکه آن را به شکل کاملا رایگان ارائه می‌کند. این در حالیست که برای بهره‌مندی از چنین خصوصیتی در سرویس‌های خارجی، معمولا ملزم به پرداخت هزینه هستید. ضمنا باید بدانید که برای ارائه خدمات با کیفیت در حوزه مقابله با تقلب، متریکس با شرکت‌های خارجی همکاری کرده است.

اگر صاحب یک اپلیکیشن باشید، طبیعتا استفاده از این سرویس به سودتان خواهد بود. چرا که تقلب در کمپین‌های تبلیغاتی با هجوم داده‌های اضافه، نه تنها جلوی شناسایی کانال‌های تبلیغاتی پربازدیده را می‌گیرد بلکه با پایین آوردن دقت داده‌ها، توانایی تحلیل درست را از شما می‌گیرد و نمی‌گذارد که بودجه تبلیغاتی‌تان را در راه درست و اصولی هزینه کنید.آیا می‌توان سرویس بومی را جایگزین مناسبی برای ادجاست دانست؟

طبیعتا پس از تحریم ادجاست، مهاجرت از آن به سرویس‌های دیگر کار آسانی نیست. از یک سو حجم عظیمی از داده‌ها که قبلا رویشان تحلیل آماری صورت گرفته، بلا تکلیف می‌مانند و از سوی دیگر عادت کردن به پلتفرم جدید مشکلات و محدودیت‌های خاص خودش را خواهد داشت.

سؤال اینجاست که تحت این شرایط، مهاجرت به یک سرویس نوظهور داخلی چه مزایایی دارد؟ شاید مهم‌ترین اصل، مقرون به صرفه بودن این کار باشد. طبیعتا در صورت جایگزینی ادجاست با یکی دیگر از سرویس‌های خارجی، هم باید هزینه‌ها را دلاری پرداخت کنید که با توجه به اقتصاد نابسامان کشور پیش‌بینی وضعیت آن برای هیچ کس ممکن نیست.شاید مهم‌ترین دلیل مهاجرت به متریکس، مقرون به صرفه بودن این کار باشد

از سوی دیگر با استفاده از سرویس‌های خارجی، طبیعتا باز هم نگرانی بابت تحریم و از دسترس خارج شدن آن نیز بر سر جای خود باقی می‌ماند. با این حساب، استفاده از یک سرویس بومی با امکاناتی تقریبا برابر با نمونه‌های خارجی که مقرون به صرفه‌تر هم هست، می‌تواند انتخاب عاقلانه و دوراندیشانه‌ای باشد. نکته بعد، محافظت از داده‌های داخلی و دسترسی راحت‌تر به این داده‌هاست که متریکس فراهم می‌کند.

در حال حاضر تعدادی از توسعه‌دهندگان مطرح اپلیکیشن‌های ایرانی، همچون سازندگان بازی پرطرفدار آمیرزا برای آنالیز داده‌های خود به متریکس اعتماد کرده و جزو مشتریان این سرویس هستند؛ عنوانی که قریب به پنج میلیون نصب فعال دارد و هر روز حجم عظیمی از داده در آن رد و بدل می‌شود. این موضوع می‌تواند به این معنا باشد که اپلیکیشن‌های همسطح یا کوچکتر از آمیرزا با استفاده از متریکس مشکلی در آنالیز موبایل مارکتینگ خود نخواهند داشت.

البته امکانات متریکس باید در عمل سنجیده شوند تا ببینیم که چقدر در تحقق وعده‌هایش موفق عمل کرده. با در نظر گرفتن چند فاکتوری که گفته شد، آنگاه استارتاپ‌ها می‌توانند با اطمینان کامل در مورد مهاجرت یا عدم مهاجرت به سرویس بومی تصمیم قاطع را بگیرند.

به عنوان یک بازاریاب اپلیکیشن یا تبلیغ‌دهنده، شما در مورد سرویس متریکس چه نظری دارید؟ آیا بعد از ادجاست حاضر به مهاجرت به سرویس ایرانی هستید؟ با ما در میان بگذارید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(7)

امان از تحریم‌ها

3 هفته قبل

خوب است. خوشمان آمد.

3 هفته قبل

امیدوارم ازش حمایت شه

3 هفته قبل

اگه اینایی که گفته رو داشته باشه به نظر میشه از ادجاست مهاجرت کرد

3 هفته قبل

واقعا خوبه

3 هفته قبل

تو نمونه‌های ایرانی بهترینه

3 هفته قبل

جالب بود فکر نمیکردم ایرانی داشته باشیم

3 هفته قبل

در ادامه بخوانید

افتصادنیوزافتصادنیوز23 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصر ایران، نوزدهمین روز از طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۰ صبح امروز دوشنبه ۲۷ اسفند ماه با خودروهای پژو ۴۰۵، ۲۰۶ تیپ ۲ و ۲۰۶ تیپ ۵ و سمند آغاز می‌شود. خودروهای عرضه شده در این طرح با مدل ۹۸ تحویل خریداران می‌شود. عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز22 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصر ایران، خودروهای ساینا، تیبا، کوییک، وانت زامیاد، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۵۱ در این طرح به فروش می‌رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید خودرو می‌توانید به وبسایت فروش سایپا مراجعه کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، طبق آمار‌های رسمی در بازه زمانی نوروز ۹۷ مصرف روزانه سوخت به بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر رسیده بود. او گفته: مصرف بنزین در سال ۹۷ در مجموع رشد ۹٫۵ درصدی داشته است که این میزان با برآورد‌های ابتدایی سال با انحراف معیار یک درصد محقق شد. او می‌گوید: در ایام نوروز مصرف بنزین در تهران به شدت کم می‌شود و مصرف پایین می‌آید اما در کل کشور، معمولا مصرف بنزین بین ۸ تا ۱۲ درصد رشد می‌کند. حاج محمدرضا در مورد بازگشت مجدد کارت سوخت در سال ۹۸ نیز می‌گوید: خودرو‌های تا ۲۰۰۰ سی سی می‌توانند از کارت سوخت استفاده کنند، اما خودرو‌های ۶ سیلندر سهمیه‌ای ندارند و از کارت جایگاه‌ها استفاده می‌کنند. او می‌گوید: در سال جدید احتمال آنکه بر روی بهای سوخت تجدید نظر شود وجود دارد، اما آنچه تاکنون اعلام کرده‌اند برای سال ۹۸ همچنان بهای بنزین معمولی لیتری ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر لیتری ۱۲۰۰ تومان است.
دیجیاتودیجیاتو16 ساعت قبل
دستور حذف اپلیکشین‌ها از مارکت‌های اندرویدی داخلی هر از گاهی به برخی از آنها ابلاغ می‌شود و اینطور که «علی نوربخش» مدیر عملیات «کافه بازار» به دیجیاتو می‌گوید این تصمیمات باعث برهم خوردن بازار رقابت شده، بر تمامی بیزینس‌ها و مارکت‌های اندرویدی کشور تاثیر می‌گذارد و همچنین ترافیک کاربرانی ایرانی را به گوگل پلی منتقل می‌کند. نوربخش در توضیح تبعات این دستورات به دیجیاتو توضیح داد که مهمترین نکته، اعمال نشدن کلی و سراسری این دستورات است؛ اقدامی که از نظر او موجب انتقال ترافیک کاربران به سایر مارکت‌ها و در نهایت گوگل پلی می‌شود: «کاربران اپلیکیشن‌ها را از مارکت‌های دیگری دریافت می‌کنند و این به معنای حل مسئله نیست و تنها ما هستیم که از این تصمیمات آسیب می‌بینیم.» به گفته او این ابلاغیه‌ها منحصر به اپلیکیشن‌های خارجی نیستند و کافه بازار در مقاطع مختلف، ابلاغیه هایی برای حذف اپلیکیشن‌ها دریافت کرده که تاکنون برخی‌شان در گروه پیام‌رسان‌ها و برخی دیگر در دسته لوکیشن بیس‌ها بوده‌اند. مدیر عملیات کافه بازار در پاسخ به این سوال دیجیاتو که چه عواملی برای حذف اپلیکیشن‌ها مطرح می‌شود گفت: «دستور حذف اپ‌ها در هر دوره بنا به شرایط خاص یا نتایج تحقیقاتی که روی آنها صورت گرفته صادر می‌شود و برخی از اپلیکیشن‌های ایرانی که حذف شده‌اند می‌توانند با پیگیری و اصلاح اپلیکیشن‌های خود، دوباره محصول‌شان را در مارکت‌های اندرویدی قرار دهند. منتها به طور کلی باید گفت که آئین‌ نامه‌ای در این خصوص وجود دارد که در ابلاغیه‌ها، به بند‌های آن استناد می‌شود و دستور حذف اپ‌ها بر اساس بندهای همان آئین‌نامه صادر می‌شود.» نوربخش در پاسخ به سوال دیگر دیجیاتو مبنی بر اینکه کاربران هم‌اکنون به همین اپ‌ها در گوگل پلی دسترسی دارند و استدلال یا هدف تصمیم‌گیران برای ارسال چنین دستوراتی چیست، توضیح داد که تصمیم‌گیران قطعا از این موارد اطلاع دارند اما آنها تنها روی مارکت‌های داخلی می‌توانند نظارت داشته باشند و قوانین را در آنها اجرا کنند و بر گوگل‌ پلی به عنوان بزرگترین مارکت اندرویدی دنیا نظارتی وجود ندارد و راهی برای اعمال قوانین داخلی کشورمان در گوگل پلی پیدا نکرده‌اند. «وحید رحیمیان» مدیر عامل مارکت اندرویدی «مایکت» به دیجیاتو گفت که نظارت بر محتوای دیجیتال به نحو نامتقارن و ناعادلانه صورت می‌گیرد و این تصمیمات باعث ضربه خوردن به پلتفرم‌های بومی و افزایش ترافیک گوگل‌پلی خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو14 ساعت قبل
خودروهایی که بیش از چهار سال در ایران تولید می‌ شدند اکنون به خاطر تحریم ‌ها و عدم تدبیر خودروسازان تعطیل شده‌اند. اینبار نوبت به ترمزهاى پژو ۲۰۶ تیپ ۵ رسید. با توجه به اطلاعات دریافتی از شرکت ایران خودرو، آپشن ترمز دیسکی از چرخ‌های عقب پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حذف شده است. شرکت ایران خودرو قرار است پژو ۲۰۶ تیپ ۵ را از سال آینده با کد کلاس ۲۶۸۱۸ و با آپشن‌های کمتر روانه بازار کند. حذف ترمزهای دیسکی از مدتی قبل در محصولات ایران خودرو آغاز شده و هم اکنون به خودروی ۲۰۶ تیپ ۵ رسیده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محققان آمریکایی به تازگی اعلام کرده‌اند که سیاره عطارد از نظر گردش مداری به دور خورشید نزدیک‌ترین سیاره به زمین است. اگرچه زهره سیاره‌ای است که از نظر مداری، نزدیک‌ترین فاصله به زمین را دارد، ولی هنگام گردش مداری به دور خورشید، سیاره عطارد به مدت بیشتری در نزدیک‌ترین فاصله به زمین باقی می‌ماند. زمانی‌که مردم فاصله میان دو سیاره را محاسبه می‌کنند، معمولا فاصله دو سیاره از خورشید را از هم کم می‌کنند. زمانی‌که محققان با این تکنیک فاصله بین سیارات را اندازه‌گیری کردند، به این نتیجه رسیدند که در اغلب مواقع نه‌تنها سیاره عطارد نزدیک‌ترین سیاره به زمین است، بلکه عطارد نزدیک‌ترین سیاره به زحل و نپتون و باقی سیارات به حساب می‌آید. در واقع در طول زمستان افرادی که یک خانه آن طرف‌تر زندگی می‌کنند نزدیک‌ترین همسایه به شما خواهند بود.

اخبار بیشتر