1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
آزاد راه اراک - خرم آباد سال آینده زیر بار ترافیک می‌رود

آزاد راه اراک - خرم آباد سال آینده زیر بار ترافیک می‌رود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اراک - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح آزاد راه شمال به جنوب کشور (اراک - خرم آباد) در حدفاصل استان مرکزی سال آینده به بهره برداری می رسد و زیر بار ترافیک می رود.

به گزارش ایرنا، «محمد اسلامی» شامگاه پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از تقاطع غیر همسطح فراهان در جمع خبرنگاران افزود: ۱۳۴ کیلومتر این آزاد راه در محدوده استان مرکزی قرار گرفته که ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می‌شود سال آتی تکمیل شود.

وی ادامه داد: مهمترین بخش این طرح مهم فصل راه نقطه تبادل با کمربندی اراک است که عملیات اجرایی آن آغاز شده و با سرعت در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تقاطع جاده فراهان از جمله مناطق پرحادثه استان مرکزی بود که تقاطع غیرهمسطح این جاده با هدف جلوگیری از حوادث رانندگی در آن ایجاد شده است.

اسلامی گفت: با بهره برداری از این تقاطع، مسیر اراک به سمت کمیجان و فرمهین به غیر از چهار و نیم کیلومتر این جاده کامل شده و امید می‌رود که عملیات اجرایی ادامه راه به سمت کمیجان که از خواسته‌های بحق مردم است و اکنون مطالعات آن انجام شده به زودی کلید بخورد.

وی، بهبود جاده‌های شهرستان کمیجان، ساوه، زرندیه و خنداب را خواسته‌ اولویت دار مردم این خطه دانست و گفت: بخشی از این جاده‌ها توسط پیمانکاران در حال انجام و مطالعات بخشی از آن‌ها نیز آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی، بهره برداری از هشت کیلومتر جاده دلیجان - نراق و بازدید در شهرستان محلات را از دیگر برنامه‌های به استان مرکزی دانست و گفت: به دلیل کامل نبودن این طرح‌ها راه اندازی آن‌ها به روزهای آتی موکول شده و تا پایان سال انجام می‌شود و در این راستا از مردم دلیجان و محلات و نراق عذرخواهی می‌شود.

در این سفر وزیر راه و شهر سازی ضمن بهره برداری از ۱۷ طرح راهسازی، عمرانی و روشنایی جاده‌ها از طرح تعریض جاده آهنگران ساروق- کمیجان و ایجاد راه روستایی وفس- آقچه قلعه نیز بازدید کرد.

طرح تعریض ۵۲ کیلومتر از جاده آهنگران ساروق- کمیجان از خرداد ماه امسال آغاز شده و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی بهره برداری از ۲۶ کیلومتر این جاده آغاز، چهار کیلومتر در دست اجرا و ۲۲ کیلومتر باقی مانده است که تکمیل آن نیازمند ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

عملیات اجرایی جاده روستایی وفس- آقچه قلعه به طول ۳۰ کیلومتر از خرداد ماه امسال آغاز شده و با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی هشت کیلومتر این جاده در حال انجام است که ۲۲ کیلومتر آن هنوز انجام نشده است.

تکمیل این طرح نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

بازدید از طرح ۲۲۶ واحدی مسکن امید در کوی سجادیه اراک، روند اجرایی آزاد راه اراک - خرم آباد، جاده اراک- خنداب - کمیجان و جاده کمیجان- آهنگران و دیدار با مردم کمیجان از دیگر برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به این استان است.

استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در قلب کشور قرار دارد.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر