کتاب ارزان نخرید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. فرهنگ
کتاب ارزان نخرید

کتاب ارزان نخرید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
نگاهی به عناوین وشمارگان کتاب‌های کشف شده از انبار قاچاق کتاب حکایت از فروش بسیار خوب این شبکه زیرزمینی در سطح کشور دارد،‌ ارمغانی که در سایه غفلت مخاطب در هنگام خرید کتاب برای قاچاقچی آورده شده است.

قاچاق کتاب که در سال‌‌های گذشته مشکلات بسیاری را برای ناشران و کتابفروشان ایجاد کرده بود، ‌ تا اندازه‌ای در یکسال اخیر مهار شده است، ‌ کارگروه صیانت از حقوق ناشران با ورود نهاد قضایی به ماجرا توانست با شناسایی چندین انبار نگهداری کتب قاچاق حجم بسیاری از کتاب‌های ممنوعه و بدون مجوز و کتابهای پرفروش ناشران را شناسایی کند.

کتاب‌هایی که حالا در انباری حوالی تهران در انتظار حکم قاضی برای تعیین سرنوشت نگهداری می‌شوند. اما چرا ماجرای کتاب قاچاق تا این اندازه بی‌‌‌حد ومرز شده و این اندازه رشد داشته است. طبیعی است که دلایل اقتصادی مهمترین دلیل رشد این پدیده است، ‌ اما آمار چاپ و شمارگان برخی از عناوین کتاب‌های قاچاق حکایت از استقبال قابل توجه مخاطبان از این گونه کتاب‌ها دارد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

مخاطبانی که ندانسته موجب رکود هر چه بیشتر صنعت نشر و در درازمدت توقف انتشار کتاب از مسیرهای قانونی می‌شوند. اما چگونه می‌توان کتاب‌ قاچاق نخرید؟

راه تشخیص کتاب‌های قاچاق اگرچه چندان آسان نیست، اما غیرممکن هم نیست. بهترین اقدام تلاش برای نخریدن اینگونه کتاب‌‌هاست. اگر قصد دارید، از دستفروش‌های سطح شهر کتاب بخرید، ‌ یقین داشته باشید که قاچاق است، ‌ تمامی کتاب‌های این دستفروش‌ها توسط شبکه‌های قاچاق تأمین می‌شود.

همچنین خرید کتاب از نمایشگاه‌های دورهای که با تخفیف‌های بالاتر از ۵۰ درصد کتاب را عرضه می‌کنند، ‌ نیز کمک به قاچاقچیان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم2 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.
صدا و سیماصدا و سیما56 دقیقه قبل
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی: تمدن نوین اسلامی بر اخلاق دینی استوار است که مهمترین راه رسیدن به آن توجه به قرآن و فرامین الهی استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین مختاری در نشست «تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب» که پیش از ظهر امروز در این دانشگاه برگزار شد، افزود: سخنان هوشمندانه مقام معظم رهبری درباره تمدن نوین اسلامی نشان از درایت و توجه ایشان به جامعه اسلامی دارد. وی گفت: تمدن نوین اسلامی بر اخلاق دینی استوار است که مهمترین راه رسیدن به آن توجه به قرآن و فرامین الهی است. وی تاکید کرد: یکی دیگر از شاخص‌های تمدن اسلامی، تفکر و تعقل است که به دنبال آن اجرای کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه پردازی در دانشگاه‌های ما و دانشگاه مذاهب اسلامی برپا شد. مختاری با بیان اینکه کرسی‌ها راه ایجاد تمدن اسلامی را هموار کرده است، گفت: تحجر و قشری‌گری موجود بعضی از عالمان متعصب، دین را گرفتار عقب ماندگی کرده است و وظیفه دانشگاه مذاهب در جامعه اسلامی این است که از ترویج تفکرات متعصبانه در جامعه جلوگیری کند. رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تاکید کرد: با رهبران اسلامی و حرکت عمومی مردم در تحقق نوین اسلامی تاثیر گذار هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ این مراسم در سالن بین‌المللی خلیج فارس برگزار می‌شود و حضور برای عموم آزاد و کاملا رایگان است. عملیات انهدام ۳ سومین نسخه از مجموعه بازی‌های عملیات انهدام است که داستانی رفت و برگشتی به آینده و گذشته دارد و داستان بازی از حضور در عملیات‌های بزرگی، چون فتح‌المبین، عملیات خیبر، جنگ ۳۳ روزه و … است. عملیات انهدام ۳ نفس‌گیرترین نبرد، سال گذشته موفق به کسب مقام دوم در بخش بازی مورد انتظار از نگاه مردم در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن پاک آیین در نشست علمی تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب که پیش از ظهر امروز در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد، با اشاره به گفتمان دیپلماسی و وحدت اسامی گفت: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید وحدت اسلامی محقق شده باشد، یا به عبارتی باید میزان حداکثری از وحدت و تقریب مذاهب اسلامی را داشته باشیم تا مقدمه تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم شود. معاون بین الملل مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری) افزود: گفتمان دیپلماسی وحدت دو جهت دارد، دیپلماسی و وحدت اسلامی؛ اگر بین دو کشور اختلاف وجود دارد به طور قطع و یقین دیپلماسی بین آن‌ها ضعیف است یا اگر امروز اختلاف در جهان اسلام وجود دارد، به یقین دیپلماسی وحدت در بین آن‌ها به خوبی محقق نشده است. پاک آیین با تأکید بر اینکه، دانشجویان دیپلمات‌های آینده وحدت اسلامی هستند، گفت: یکی از دلایلی که مقام معظم رهبری مفهوم دیپلماسی را در کنار وحدت قرار می‌دهند این است که رابطه سازی‌ها انجام شود و نگاه‌ها به صورت رو در رو به هم آمیخته شود و اختلافات به حداقل برسد. وی افزود: وجه دوم گفتمان رهبری یعنی وحدت اسلامی که لازمه تمدن اسلامی است، به این معنی است که تأکید بر اشتراکات باشد و اختلافات را کاهش دهیم نه اینکه سنی شیعه شود و بالعکس. وی با تأکید بر کاربرد دیپلماسی وحدت و اهمیت دیپلماسی اسلامی است، افزود: امروز دشمن معضلات مشترک جهان اسلام از جمله معامله قرن و وحدت امت اسلامی را هدف قرار داده است؛ بنابراین باید دیپلمات‌های وحدت اسلامی را پرورش دهیم تا بتوانیم هدف مقام معظم رهبری در تحقق وحدت اسلامی را محقق کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک؛ با توجه به آنکه یکی از ماموریت‌ها و وظایف آکادمی ملی المپیک، ترویج و آموزش ارزش‌های المپیک در میان همه اقشار مختلف جامعه با هدف زندگی سالم، اجتماع سالم است؛ این آکادمی، شناسایی و هماهنگی بیشتر با سازمان‌های خود جوش و غیر دولتی که در این زمینه‌ها فعال هستند در دستور کار خود قرار داده است. پیرو هماهنگی‌های قبلی با بنیاد اجتماعی، ورزشی امام علی (ع) و اجرای برنامه‌های مقطعی و متنوع مشترک با این بنیاد، جلسه مشترک آکادمی با نمایندگان این بنیاد با هدف هم افزایی و توسعه مستمر برنامه‌های اجتماعی از طریق ورزش در میان کودکان و نوجوانان حاشیه نشین و کم برخوردار برگزار شد. نتیجه این نشست تعریف چهار برنامه جدید بود که مقرر شد در ماه‌های آتی به میزبانی آکادمی ملی المپیک و نیز در رویداد‌های ورزشی، فرهنگی این بنیاد به صورت مشترک اجرا شود. در ادامه برگزاری جلسات مشترک آکادمی ملی المپیک با سازمان‌های غیر دولتی (NGOs) فعال در زمینه فعالیت‌های اجتماعی، ورزشی، نشست مشترک آکادمی ملی المپیک با بنیاد اجتماعی - ورزشی امام علی (ع) برگزار شد. ناهید کریمی و مرجان صفاری به نمایندگی از آکادمی و واحدی و احسان فاتحی از طرف بنیاد حاضرین این نشست را تشکیل دادند.

نظرها

اخبار بیشتر