ضرورت تغییر در رویکرد حوزه آموزش گردشگری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

ضرورت تغییر در رویکرد حوزه آموزش گردشگری

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری از باز‌تعریف و مهندسی مجدد جایگاه و ارزش آموزش در نظام توسعه و تحول گردشگری کشور و در نهایت تغییر در رویکرد این حوزه خبر داد.

ضرورت تغییر در رویکرد حوزه آموزش گردشگری - 1

به گزارش ایلنا، زاهد شفیعی با اشاره به موضوع پایش کیفی و اولویت‌بندی راهبرد‌های دفتر آموزش و مطالعات گردشگری گفت: اهمیت نقش آموزش در صنعت گردشگری و نیز بررسی وضعیت موجود متناسب با چشم‌انداز پیش رو، زمینه تغییر و اولویت‌بندی راهبردهای این حوزه را سبب شده است.

وی با بیان اینکه پایش کیفی و طراحی شاخص‌ها یکی از اولویت‌های مذکور به شمار می‌آید؛ افزود: ایجاد نظام نظارت و رتبه‌بندی موسسات و مراکزآموزشی و نیز بازنگری دوره و محتوای آموزشی یکی از اهم اقدامات پیش‌رو در راستای توجه به پایش کیفی این حوزه به شمار می‌آید.

شفیعی همچنین ادامه داد: تنوع‌بخشی به سرفصل‌های آموزشی با طراحی دوره‌های جدید مبتنی بر نیاز بازار کشورهای هدف و نیز مقتضیات این صنعت نیز در اولویت راهبردهای بازنگری شده جای گرفته‌اند.

مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری با اشاره به اینکه در رویکرد جدید پیش رو در حوزه آموزش، همگانی و عمومی‌سازی این حوزه در دستور قرار دارد؛ تصریح کرد: این امر بدان معناست که آموزش باید مشمول تمامی اجزای زنجیره ارزش و ذی‌نفعان گردشگری شود.

وی در تشریح اجزای این زنجیره گفت: آموزش به گردشگران با انتقال شاخصه‌های: «فرهنگ گردشگری و سبک زندگی»، «گردشگری به عنوان یک مصرف عمومی نه کالای خاص» و نیز آموزش ذینفعان بخش خدمات گردشگری شامل رانندگان وسایط و ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی، اتوبوس‌های بین‌راهی، مراکز بین‌راهی و غیره بخشی از این رویکرد است.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | اخبار سرگرمی و تفریحی

شفیعی با بیان اینکه گردشگری، علم و صنعتی انسان محور است و از این رو موضوع آموزش نیروی انسانی بیش از هر حوزه‌ای اهمیت می‌یابد؛ افزود: تقویت نگاه فرابخشی سازمان با تشکیل اتاق فکر در راستای دستیابی به هدف تقویت بخش مطالعات کاربردی و پاسخ‌گویی به نیازهای آموزشی راهبردهای کلان گردشگری کشور نیز یکی دیگر از گام‌های اجرایی پیش بینی شده است.

مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری همچنین با تاکید بر اینکه ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی و استفاده از تجربیات جهانی موفق در حوزه آموزش نیز تاثیر مستقیمی بر فرآیند بومی‌سازی مباحث مربوطه خواهد گذاشت؛ گفت: نحوه برگزاری دوره توانمند‌سازی روستاهای هدف و اقامتگاه‌های بوم گردی یکی از مواردی است که مبتنی بر نگاه بین‌المللی؛ میزان تاثیرپذیری جامعه بومی و تفهیم سرفصل‌های آموزشی در این زمینه افزایش خواهد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله تند مجری صدا و سیما به رامبد جوان و نگار جواهریان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

اجراى متفاوت دو برادر دوملیتى در عصر جدید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. باشگاه خبرنگاران جوان: علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. در این قسمت مراسم عقد این زوج را به در برنامه پخش کردند. البته همسر علی یعقوبی روی صحنه حضور پیدا کرد و علیخانی درباره شرایط زندگی آن‌ها سوال کرد و او گفت: در این دوماه از ۱۰ خواسته‌ای که من می‌خواستم فقط به دو مورد آن عمل کرده است. همین صحبت باعث شد داوران عکس العمل نشان بدهند.

کارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شدکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شد.
فارسفارس1 روز قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آموزش و پرورش تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش خبر داد. وی طی توئیتی نوشت‌: امروز در کمیسیون میزبان آقای دکتر حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش بودیم. مشکل عمده بر سر وزرای مجبور به استعفای قبل، عدم همکاری رئیس جمهور و دولت با وزرای سابق در تأمین بودجه آموزش و پرورش بود. وی ادامه داده است: آیا دولت با ایشان همکاری خواهد کرد!؟ تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها.

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد

حکایت ادامه دار مدارس استیجاری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آموزش و پرورش می‌گوید برای خرید ۷۰ مدرسه استیجاری پایتخت ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در بودجه دیده نشده است و اگر تامین اعتبار نشود مشکل مدارس استیجاری پایتخت همچنان ادامه خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر