۵ هزار میلیارد تومان از طریق دریافت جریمه مشمولان غایب وارد خزانه شده است/ثبت نام برای پرداخت جریمه مشمولان غایب تا اسفندماه امسال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

۵ هزار میلیارد تومان از طریق دریافت جریمه مشمولان غایب وارد خزانه شده است/ثبت نام برای پرداخت جریمه مشمولان غایب تا اسفندماه امسال

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- جانشین فرمانده ناجا با اشاره به بسته شدن پرونده ثبت نام جریمه مشمولان غایب سربازی گفت:بر اساس آمار‌های موجود ۵ هزار میلیارد تومان از طریق دریافت جریمه مشمولان غایب وارد خزانه دولت شده است.
۵ هزار میلیارد تومان از طریق دریافت جریمه مشمولان غایب وارد خزانه شده است/ثبت نام برای پرداخت جریمه مشمولان غایب تا اسفندماه امسال - 0

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان سردار ایوب سلیمانی در حاشیه نشست معاونان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: مردم به نظم انظباط احتیاج دارند. ناجا رسما در قانون تامین ارامش امنیت مردم در همه ابعاد است.

وی در ادامه با اشاره به وظایف ناجا در برقراری و پایداری امنیت در جامعه اظهار داشت: امنیت اقتصادی روحی روانی کسب و کار رفت و آمد مسافرت خانواده و تحصیل علم توسط ناجا صورت می‌گیرد. ناجا بیشترین ارتباطات را در فضای مجازی با مردم برقرار کردیم.

وی درباره جرائم ناشی از غیبت سربازی گفت: افرادی که بیش از هشت سال از غیبت آن‌ها می‌گذرد بنابرنظر پلیس باید جریمه‌ای برای شان در نظر گرفته شود.

سردار سلیمانی تصریح کرد: پلیس مخالف تداوم طرح جریمه غیبت سربازی است و درلایحه بودجه سال ۹۸ خبری از این ماجرا نیست و افراد فقط می‌توانند تا پایان امسال اقدام ثبت نام کنند و پرداخت یک قسط از ۱۲ قسط را انجام دهند؛ و مابقی را سال آینده می‌تواننددپرداخت کنند.

وی افزود: حدود ۵ هزار میلیارد تومان از طریق دریافت جریمه مشمولان غایب وارد خزانه شده است.

وی گفت: در سال ۹۴ حدود دو میلیون و پانصد هزار نفر مشمول بلاتکلیف در حوزه وظیفه عمومی داشتیم. اما با اجرای قانون جریمه غایبان بالای هشت سال وظیفه عمومی الان حدود یک میلیون و نیم نفر بلاتکلیف داریم که این افراد را نمی‌توانیم بگوییم که همه آن‌ها جزو غایبان هستند وهمه این افراد می‌توانند از جریمه مربوط به غایبان استفاده کنند.

سلیمانی افزود:۳۱۸ هزار نفر دریافت کارت داشتند و با اضافه شدن افرادی که تا به امروز ثبت نام کرده‌اند امار نهایی ۳۸۳ هزار نفر می‌شود.

سردار سلیمانی درباره اعمال محدودیت‌ها برای افرادی که به خدمت سربازی نرفته‌اند گفت: قطعا افراد غایب طبق قانون از یکسری محدودیت‌ها و محرومیت‌ها برخوردار خواهند شد، ولی اگر لازم باشد محرومیت‌های اجتماعی را برای کسانی که به قانون تن نداده‌اند تشدید خواهیم کرد تا خودخواسته مراجعه کنند.

وی افزود: نیروی انتظامی و سازمان وظیفه عمومی وظیفه تأمین سرباز نیرو‌های مسلح را به عهده دارد و نیرو‌های مسلح طبق جداول سازمانی، سربازان را به کارگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس نیازمندی‌های موجود سربازان تقسیم می‌شوند گفت: رده‌های عملیاتی در نیرو‌های مسلح در اولویت و سربازان طبق روال گذشته تقسیم خواهند شد.

جانشین فرمانده ناجا افزود: توزیع نیازمندی نیرو‌های مسلح با گسترش محل سکونت سربازان منطبق نیست چرا که تمرکز استقرار نیرو‌های مسلح در جغرافیای خاصی از کشور است و مشمولان در کل کشور مستقر هستند. اما برای افراد متأهل و تک‌فرزندان خانواده‌ها یکسری مواردی را لحاظ می‌کنیم که حتی‌الامکان در نزدیک‌ترین محل سکونت خود باشند.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی در مورد کسر خدمت ایثارگران با بیان اینکه اولین بار قانون اینگونه بود که کسانی که ۶۰ ماه سابقه حضور در جبهه داشتند یک فرزندشان معاف می‌شد؛ بعد‌ها این قانون تغییر کرد و کسانی که ۳۰ ماه سابقه حضور در جبهه داشتند نیز یک فرزندشان معاف می‌شد و برای افرادی که کمتر از ۳۰ ماه سابقه ایثارگری داشتند هیچ حقی وجود نداشت افزود: طبق نظر ستادکل و توافقی که با مجلس صورت گرفت نهایتا تصمیم‌گیری شد که به ازای هر سابقه ایثارگری اعم از جانبازی و جبهه ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان ایثارگران صورت گیرد.

جانشین فرمانده ناجا اعلام کرد: ‌مسئله در حاشیه موضوعی بود که کسانی به دلایلی با غیبت دفترچه‌ای مواجه بودند نمی‌توانستند از این امتیاز استفاده کند که بعد از پیگیری و اخذ مصوبه اعلام شد که غایبان دفترچه‌ای ایثارگران می‌توانند تا ۱۲ فروردین ۹۸ ثبت‌نام کنند، ثبت‌نام در این مدت هم باعث بخشودگی غیبت‌شان می‌شود و هم اینکه می‌توانند از کسر خدمت سربازی استفاده کنند.

سردار سلیمانی درباره تغییر شیوه سربازی اظهار داشت: ما هیچ طرح روشنی در دست بررسی در مورد تغییر ماهیت و شاکله کلی خدمت سربازی نداریم.

وی افزود: حداقل دوره سربازی برای رزم مقدماتی ۷۵ روز و آموزش تخصصی تا ۱۵ روز و حداکثر یک ماه است.

سردار سلیمانی اظهار داشت: به تازگی طبق توافقی که صورت گرفته برای سربازان دوره‌های مهارت‌آموزی با هماهنگی سازمان فنی و حرفه‌ای و وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده و سربازان می‌توانند در اوقات فراغت و در زمان‌هایی که برایشان تعیین شده بنا به علاقه خود در دوره‌ها شرکت کرده تا مهارتی را بیاموزند.

وی با اشاره به پرداخت وام قرض الحسنه به سربازان گفت: طبق ابلاغیه منابعی پیش‌بینی شده تا بعد از دو ره مهارت‌آموزی به سربازانی که مهارت آموخته‌اند وام قرض‌الحسنه تعلق بگیرد تا بتوانند کسب و کاری برای خود ایجاد کنند؛ این موضوع در حال توسعه است واتفاقا مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز هست.

جانشین فرمانده ناجا درباره بازنگری جرائم رانندگی و نظر نیروی انتظامی در این حوزه گفت: نیروی انتظامی همه آسیب‌ها و فرصت‌ها را بررسی کرده و چالش‌ها را اعلام و تقدیم کرده است، اما تصمیم‌گیری به عهده ما نیست، از ما نظر خواسته شده و ما نظر خود را اعلام کرده‌ایم.

سلیمانی گفت: طبق روال همیشگی این موارد باید وارد هئیت دولت شود تا بررسی نهایی صورت بگیرد، ولی هنوز به جریان نرسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نوجوان ۱۲ساله، کم‌سن‌ترین داوطلب کنکور کارشناسی

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

پلیس حرفه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
گزارش اختصاصیپلیس حرفه ایامیدواریم مسائل ترافیکی با جدیت بیشتری پیگیری شود که از جمله سد معبرها توقف دوبله‌ها وایستادن خودرو‌ها دربزرگراه‌ها قبل از به اتمام رسیدن طرح زوج و فرد.
فارسفارس23 ساعت قبل
وی افزود: همچنین پس از زلزله بم شاهد ایجاد قانون سازمان مدیریت بحران کشور به صورت آزمایشی بودیم، در حادثه سیل اخیر نیز شاهد ایجاد هیأت ویژه برای بررسی سیلاب بودیم و این موضوع توسط اساتید دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفت که امیدواریم نتایج خوبی ارائه شود. نجار تصریح کرد: قانون مدیریت بحران کشور در سال ۷۸ تصویب شد و تقریبا در ماه نهم آن سال این قانون به اتمام رسید و برای یک سال دیگر تمدید شد. وی ادامه داد: لایحه قانون دائمی شدن مدیریت بحران کشور تقدیم دولت شد و در سال ۹۴ مجلس شورای اسلامی آن را تدوین و به تصویب مجلس رسید، شورای نگهبان نیز ایراداتی به آن گرفت و اکنون حدود ۵۰ ماه است که این قانون مهم تعیین تکلیف نشده است در حالی که این قانون باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور توضیح داد: قانون بیمه حوادث نیز از جمله قوانین حائز اهمیت است که در تسریع در اجرای این قانون اقدامی صورت نگرفته در صورتی که اجرای آن موجب رضایتمندی بیشتر افراد جامعه می‌شود اما هنوز ابلاغ نشده است. نجار با بیان اینکه انتقال باید سریع‌تر تعیین تکلیف شوند، گفت: در بحث مدیریت بحران باید نگاه فرابخشی داشته باشیم و متولیان امر به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند به صورتی که اگر هماهنگی‌های لازم در زمان بحران وجود داشته باشد حوادث به مراتب کاهش پیدا خواهند کرد.

جوی نسبتا آرام و پایدار در اکثر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز در بیشتر مناطق کشورمان جوی نسبتا آرام و پایدار داریم که این شرایط تا چند روز آینده نیز تداوم خواهد داشت. وی گفت: تنها در بخش‌هایی از نوار شمالی کشورمان از جمله شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر احتمال بروز ناپایداری‌ها بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و بخش‌هایی از استان‌های گیلان و مازندران و با شدت کمتر در استان گلستان و در برخی نقاط استان زنجان، قزوین، البرز و سمنان؛ احتمال وقوع بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و لحظه‌ای پیش بینی می‌کنیم. وی گفت: برای فردا نیز شرایط وقوع بارش در مناطق شمالی کشورمان مهیا خواهد بود. احمدی گفت: در بخش‌های شرق و جنوب شرق کشورمان نیز همچنان تداوم وزش باد را پیش رو داریم به طوری که در بخش‌هایی از استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بویژه زابل وزش باد می‌تواند به خیزش گرد و خاک منجر شود. وی افزود: همین شرایط را در جنوب شرق یعنی استان خوزستان نیز پیش بینی می‌کنیم به طوری که در مناطق مرکزی مثل قم، مرکزی و اصفهان نیز احتمال وزش باد شدید وجود دارد. کارشناس هواشناسی گفت: در ۲۴ ساعت آینده به لحاظ شرایط دمایی روند افزایش یک تا دو درجه‌ای دما را پیش رو داریم و دما در گرم‌ترین ساعات در تهران به حدود ۳۵ تا ۳۶ درجه می‌رسد و در پایان هفته در بخش‌های شمالی کشور کاهش نسبی دما را داریم. وی افزود: امروز آسمان تهران صاف همراه با رشد ابر در ارتفاعات است و دمای پیشینه به حدود ۳۵ درجه می‌رسد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سید هاشم سزاوار جراح عروق درباره بیماری واریس اظهار کرد: واریس از دریچه‌های اندام‌های تحتانی تشکیل شده که برگرداندن خون توسط شریان‌ها از اندام‌های تحتانی به قلب بر عهده آنهاست. وی درباره علائم و نشانه‌ها آن گفت: ایستادن زیاد موجب خستگی و درد در قسمت ساق پا فرد می‌شود. ممکن است فرد موقع راه رفتن دچار ورم پا شود که اگر خیلی شدید باشد به صورت زخم‌هایی در پا ایجاد می‌شود. ذبیح الله حسن زاده جراح درباره بیمای واریس اظهار کرد: واریس بیماری عروقی است که به صورت سیاهرگ‌هایی در اندام‌های تحتانی قرار دارند و به علل مختلف رخ می‌دهد. حسن زاده متذکر شد: واریس خودش یک علت مهم برای بیماران قلبی عروقی است که موجب لخته شدن خون در اندام‌های تحتانی می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
ساعت۲۴ -در دنیای روانشناسی یک سری ویژگی هایی وجود دارد که می‌تواند باعث جذب شدن جنس مخالف شود. نتایج مطالعه‌ی انجام شده در دانشگاه منچستر نشان داده که لب‌ها، جذاب‌ترین ویژگی فیزیکی زنان می‌باشد. این ویژگی‌ها شما را برای جنس مخالف جذاب می‌کندتقارن چهرهیکی از ویژگی هایی که به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های جذب کننده افراد به نظر می‌رسد طبق گفته محققان، چیزی است که در ارتباط با آن چندان انتخابی نداریم: تقارن چهره. و اگر بخواهید که واقعا حس آسیب پذیری بیشتری را در واقع احساس کنید به صحبت‌های براون تد در مورد قدرت آسیب پذیری مراجعه کنید. شجاعتیادتان می‌آید که در مورد قبلی گفتیم که آسیب پذیری به شما جرات می‌دهد؟ شجاعت (یا همان جرات) نیز یک خصلت شخصیتی جذاب است.

نظرها

اخبار بیشتر