هشدار عضو شورای شهر به شهردار تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. اجتماعی

هشدار عضو شورای شهر به شهردار تهران

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، پیروز حناچی شهردار تهران را به تجدیدنظر در رای اعتماد یا فراهم کردن زمینه سقوط در بزنگاه‌های مدیریت شهری تهدید کرد.

آفتاب‌‌نیوز : محمدجواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به مورخه ۹۷/۱۱/۱ خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران، ‌ اورا به دلیل آنچه تغییر و چرخش رویه فاحش نسبت به مواضع گذشته عنوان می‌کند، تجدیدنظر در رای اعتماد یا فراهم کردن زمینه سقوط در بزنگاه‌های مدیریت شهری تهدید کرد.

تصویر و متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای حناچی

شهردار محترم تهران

برخی از اقدامات جنابعالی پس از انتخاب به عنوان شهردار تهران به نظر نشانگر چرخش و تغییر رویه فاحش از مواضع گذشته و تعهدات پیش از کسب رأی ناپلئونی شما بوده و موجبات نگرانی و دغدغه جدی را فراهم کرده است.

به عنوان یکی از اعضای شورای اصلاح‌طلب که خود را بیش از هر چیز نسبت به رأی و انتخاب مردم و بدنه اصلاح‌طلب مسئول می‌داند، ضمن متذکر شدن موارد ذیل امیدوار است سریعا نسبت به رفع مشکلات و ابهام‌های پیش آمده ناشی از مواضع و تصمیمات نادرست، همراه با تصحیح مسیر اقدام فرمایید.

۱. نیاز به یادآوری نیست که شورای شهر پنجم برخاسته از انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ حامل پیامی روشن از سوی شهروندان بیدار و هوشمند تهران، ری و تجریش بود. پیامی که به صراحت با نفی مشی و روش شورای سوم و چهارم و مدیریت شهری پایتخت و نماد آن «سردار محمدباقر قالیباف» بر امانت‌داری نسبت به آرای خود و رویکرد اصلاح‌طلبی منتخبین در گفتار و کردار، تأکیدی چندباره نمودند.

بنابراین کمترین انتظار از شهردار منتخب شورا و مدیران منصوب وی این است که خود را همسو و متعهد به این امانت و اجرای سیاست‌های این شورا و رویکردهای آن بدانند.

۲. کسانی که تصور و تبلیغ می‌کنند رویکرد انتخاباتی به اداره شهر خطرناک است دقیقا کسانی هستند که می‌خواهند رأی مردم را به نفع خود با جریانی خاص مصادره و آن را بی‌خاصیت جلوه دهند.

۳. براساس قانون اعضای شورای شهر می‌باید از مداخله مستقیم در حوزه اجرا و از جمله انتصابات خودداری کنند اما این تصور که پس از انتخابات شهردار شورای شهر تکلیف و مسئولیتی در قبال انتصاب قریب دو هزار مدیر شهرداری ندارد برداشتی نادرست و ناروا است.

۴. این گمان که شهردار پادشاه مطلقه‌ای است در جزیره‌ای مستقل به نام شهرداری که می‌تواند بنابه سلیقه و مصلحت و نفع شخصی خود و یا انتظارات بیش و کم برخی حوزه‌های قدرت حتی برخلاف رویکرد و نظر شورا کمیسیون‌های آن مدیران شهرداری را منصوب کند با اساس مدیریت شورایی همخوانی ندارد و برداشتی ناصواب است، اگر شهردار بخواهد بر این سیاق عمل کند در هر مرحله و هر شرایطی که باشد اینجانب به عنوان منتخب مردم در شورای شهر در تجدیدنظر نسبت به رأی اعتماد خود کوچکترین تعللی نخواهم کرد زیرا چنین تعللی خیانت در امانت و رأی مردم به حساب خواهد آمد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

۵. پیش از انتخاب انتظارات و تعهداتی مشخص در حفظ و حراست از رویکرد اصلاح طلبی و حفظ هماهنگی و تعامل با شورا و کمیسیون‌های آن و مواردی از این دست مبنای مذاکرات و پیش‌شرط حمایت از شما بوده است.

اینکه به محض نشستن بر کرسی قدرت فراموشی پیشه کرده و خلف وعده آغاز نمایید که متأسفانه روندی تصاعدی به خود گرفته است از عجایب روزگار ما است.

ابتدا در اظهارات و مواضع اعلامی و بعد در روند انتصاب مشاهده شد که برخلاف پیمان عمل می‌کنید و انی پیمان‌شکنی با منطق، اخلاق و عرف و قاعده کار جمعی و شورایی و حتی اصول ابتدایی زیست اجتماعی تعارضی آشکار دارد و قطعا پاسخ چنین خلف وعده‌ای سکوت و مماشات نخواهد بود.

۶. این تلقی و تصور که شورای پنجمین توان تعویض شهردار دیگری را ندارد و شهردار با قدرتی مطلق العنان؟؟؟ می‌تواند با شعار اقتدارگرایی و دم زدن از استقلال فردی با نادیده گرفتن شورا و مدیریت شورایی عمل کند یک توهم آشکار است و در تضاد کامل با انتخاب مردم، مبانی اصلاح‌طلبی و روح حاکم بر قانون شوراها است.

۷. شورای شهر اصلاح‌طلب شهرداری را انتخاب کرده است تا نماینده این شورا و رأی‌دهندگان آن در اداره امور شهر باشد اما شهرداری که به دلیل شهرت و گذشته صلاح طلبیش انتخاب شده بلافاصله در چرخشی عجیب، خود را وام‌دار انتخاب و رأی‌دهندگان ندانسته و در رویکردی عجیب همصدا با افراط‌گرایان علیه اصلاح‌طلبان و در انتصابات، خود را جزیره‌ای مستقل و خودمختار می‌داند و برخلاف رأی و نظر شورای شهر عمل می‌کند و حتی منتظر اعلام نتیجه استعلام خود نمی‌ماند.

در چنین وضعیتی دو راه پیش‌روی شورا باقی می‌ماند:

الف: یا با قاطعیت و به هر قیمت نسبت به اصلاح رویه عمل نموده و در رأی اعتمادش تجدیدنظر کند.

ب: یا در اولین بزنگاه در جاده پرخطر مدیریت شهری پشتیبانی و حمایت خود را از شهردار سلب و در نتیجه شرایط سقوط وی را فراهم کند.

امید و انتظار این است که جناب شهردار با درک این واقعیت در اسرع وقت نسبت به اصلاح امور و جبران مافات اقدام نموده و تعامل جدی و خردمندانه‌ با شورا را در دستور کار خود قرار دهد چرا که اینجانب در خصوص انجام وظیفه و حرکت بر مبانی پیش گفته بدون تردید منافع شهر و شهروندان را بر هرگونه منفعت احتمالی جریانی، گروهی و فردی ترجیح داده و انتخاب راه اول را برای حل موضوع بر راهکار دوم رجحان خواهم داد.

هشدار عضو شورای شهر به شهردار تهران - 22هشدار عضو شورای شهر به شهردار تهران - 23

منبع: خبرگزاری فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.

سلام پرابهام و سوال برانگیز ترمینال فرودگاهی «سلام» به ایرانیان!

4+
تابناکتابناک1 روز قبل

تصویر خیره‌کننده‌ای که ذوب یخ در گرینلند را آشکار می‌کند

همشهریهمشهری5 ساعت قبل
تسنیمتسنیم47 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، محمدرضا فشایی عصر امروز در جلسه شورای سالمندان این شهرستان اظهار داشت: طرح «شهر دوستدار سالمند» به صورت پایلوت در گرگان و گنبدکاووس اجرا می‌شود. در این طرح باید زیرساخت‌های لازم برای انجام فعالیت‌های اجتماعی سالمندان در شهرستان فراهم شود. وی ادامه داد: در حال حاضر در شهرستان گنبدکاووس هشت هزار و ۱۲۴ سالمند و معلول زندگی می‌کنند. فشایی گفت: در حال حاضر دو مرکز سالمندان به صورت شبانه‌روزی در شهرستان گنبدکاووس فعالیت دارند. در مرکز شبانه روزی ۷۵ نفر سالمند از شهرهای مختلف استان نگهداری می‌شوند و در مرکز روزانه نیز برای نگهداری ۵۰ سالمند ظرفیت‌سازی شده که بسیار کم است.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
سخنگوی اورژانس کشور از مصدومیت ۱۹ نفر بر اثر انفجار کپسول گاز دست ساز خبر داد. به گزارش ایلنا، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور گفت: ۵۷ دقیقه بامداد چهارشنبه ۲۹ خرداد بر اثر انفجار کپسول گاز مایع دست ساز هنگام سوخت گیری خودروی پیکان در شهرستان بوکان آذربایجان غربی ۱۰ تن مصدوم شدند که ۴ نفر بر اثر سوختگی و ۶ نفر بر اثر ترومای ناشی از انفجار به بیمارستان منتقل شدند. وی ادامه داد:۱۰ مصدوم توسط اورژانس و ۹ مصدوم توسط خودرو‌های شخصی به بیمارستان دکتر قلی پور بوکان اعزام شدند. سخنگوی اورژانس کشور تصریح کرد: تا کنون ۹ مصدوم پس از درمان از مرکز درمانی فوق ترخیص شده‌اند. ۶ مصدوم جهت ادامه روند درمان به مراکز درمانی شهرستان‌های ارومیه و تبریز اعزام شده‌اند و ۴ مصدوم در بخش اورژانس بیمارستان بوکان تحت نظر هستند.
برنابرنا12 ساعت قبل
هر جایی که در آن فعالیت این سه موجود زنده رو به کاهش برود، می‌گویند در حال بیابانی شدن و بیابان زایی است. وی اظهار کرد: بیابان در ایران شامل بیابان لوت را داریم و کویر مرکزی که جنوب گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود را در بر می‌گیرد. کردوانی با بیان اینکه بیابان زدایی اصطلاح اشتباهی است که در کشور ما رواج دارد و باید به جای آن از «مقابله با بیابان زایی» صحبت کرد، افزود: بیابان زدایی یعنی زدودن بیابان که اشتباه است. هر جایی که در آن فعالیت این سه موجود زنده رو به کاهش برود، می‌گویند در حال بیابانی شدن و بیابان زایی است. پدر کویرشناسی ایران با بیان مزایای ریگ پاشی گفت: ریگ ارزان است و در همه جا وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر