1. خبری
  2. همه خبرها
  3. هفته‌نامه شنبه
  4. فرهنگ

رویداد Iran teck+۲۰۱۹برگزار شد/ سه طرح برگزیده موفق به دریافت جایزه شدند

هفته‌نامه شنبهخبرگزاری هفته‌نامه شنبه |

رویداد تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته ایران ۵ اسفند در ساختمان اتاق بازرگانی برگزار شد. این رویداد که با شرکت افراد زیادی از دنیای استارتاپ‌ها و علاقه‌مندان به فناوری‌های جدید و صد البته افرادی از دنیای تجارت و اتاق اصناف برگزار شد.

رویداد تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته ایران با پخش ویدیویی در زمینه لزوم اهمیت به فناوری‌های جدید استارت خورد. هدف این ویدیو عنوان موضوعیت شکل‌گیری رویداد‌های بزرگ از میان گروه‌های کوچک بود. در ادامه غلام‌حسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی و اصناف ایران با قرار گرفتن پشت تریبون با شعار «بیایید جهان را با نوآوری تقویت کنیم» سخنرانی‌اش را آغاز کرد.

رویداد Iran teck+۲۰۱۹برگزار شد/ سه طرح برگزیده موفق به دریافت جایزه شدند - 3

رییس پارلمان در این نشست با نگاهی گذرا به وضعیت کنونی اقتصاد کشور و تأکید بر وجود برخی محدودیت‌های ناشی از شرایط تحریم، به تشریح وضعیت شکاف تکنولوژیک میان ایران و دیگر کشورها پرداخت.

شافعی با اشاره به لزوم اهمیت دادن به تکنولوژی در بطن آموزشی بیان کرد: متاسفانه بخش‌های اقتصادی و دانشگاهی کم‌تر به این موضوعی پرداخته‌اند و با کم‌ترین مانور لازم به راهشان ادامه داده‌اند. شافعی ادامه داد: لزوما با اهمیت به آموزش می‌توان به از بین بردن شکاف‌ها کمک کرد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

رییس اتاق ایران در انتها اظهار امیدواری کرد که این نشست نقطه آغازی برای میدان دادن به جوانان و استفاده از توان آن‌ها در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور باشد.

در ادامه ۳ طرح به عنوان طرح‌های برگزیده از سمت نمایندگان صنعت، کمیته علمی و یک هیئت داوری منتخب دانشگاهی معرفی شدند و جوایز نقدی دریافت کردند. این طرح‌ها با سه محور موضوعی ربات جراحی، ژنتیک و ربات هوشمند کمک حرکتی اندام تحتانی معرفی شدند. در ادامه پورفلاح، مشاور عالی رئیس اتاق ایران و رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا، از آغاز کار رسمی دبیرخانه دائمی کنفرانس در اتاق ایران خبر داد.

علوی، دبیر علمی کنفرانس و حامد ساجدی، به نمایندگی از کمیته علمی فعالیت‌های آتی دبیرخانه از طرح سینرجیوم ‌پرده برداشتند.

در خلال این مراسم ۲۰ طرح به صورت مستقیم ارائه و ۲۰ طرح دیگر در قالب پوستر در نمایشگاه جانبی شرکت داشتند. شایان ذکر است از به بیست طرح برگزیده لوح یادبود اعطا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایبناایبنا1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، شاخص کل امروز با ۵۳ واحد کاهش معادل ۰٫۰۳ درصد به ۲۰۴ هزار ۳۲۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۵ واحد کاهش معادل ۰٫۰۳ درصد به ۵۸ هزار ۸۸۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۴ واحد رشد معادل ۰٫۲۳ درصد به ۴۰ هزار و ۷۴۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۵ واحد افزایش، معادل ۰٫۲۳ درصد به ۲۸ هزار و ۳۹۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۴۷ واحد افت، معادل ۰٫۱۵ درصد به ۲۳۰ هزار و ۴۷۴ واحد، شاخص بازار اول با ۲۴۲ واحد ریزش معادل ۰٫۱۶ درصد به ۱۵۲ هزار ۹۹۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۴۷ واحد صعود معادل ۰٫۲۱ درصد، به ۳۹۵ هزار و ۱۷۹ واحد رسید. نمادهای تاثیر گذاراز سویی دیگر امروز ۷ نماد «کگل با ۱۷۷ واحد، ومعادن با ۱۵۲ واحد، کچاد با ۱۲۹ واحد، وتجارت ۱۱۱ واحد و رمپنا با ۱۰۹ واحد» بیشترین تاثیر منفی و ۲ نماد «شپدیس با ۱۲۱ واحد و وغدیر با ۱۱۰ واحد» رشد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس برجای گذاشتند. نمادهای پربیننده امروز نیز ۷ نماد «وتجارت (بانک تجارت)، وبملت (بانک ملت)، خساپا (سایپا)، های وب (داده گستر عصر نوین)، خودرو (ایران خودرو)، خپارس (پارس خودرو) و رمپنا (گروه مپنا)» بوده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی ادامه داد: در واقع اگر بتوانیم شاخص فقر و نابرابری را کاهش دهیم و مشارکت، ارتباطات و رفاه را در جامعه نهادینه کنیم در این شرایط می‌توانیم ادعا کنیم که در مسیر توسعه هستیم و در این مسیر قدم بر می‌داریم. بویژه که با آموزش می‌توان اشتباه پذیری و انتقادپذیربودن را یاد گرفت و از آن در این مسیر رشد و­ توسعه استفاده کرد­. وی ادامه داد: این خواسته محقق نخواهد شد مگر اینکه از توانمندی‌های جوانان در زمینه‌های مختلف بهره بگیریم و تنها به استفاده از ظرفیت جوانان در بحث مدیریتی حاکمیتی اکتفا نشود. وی افزود: اعتماد کردن به جوانان در همه زمینه باید محقق شود همانطور که در دوران دفاع مقدس این اعتماد صورت گرفته و ثمره آن را دیدیم. استاندار تهران گفت:: ما در استانداری تهران آمادگی کامل داریم تا بتوانید در همه زمینه‌ها از جوانان بهره بگیریم و زمینه بارور شدن جوانان را فراهم کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ این نشست با همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد. این نشست استانی، از ساعت ۹ تا ۱۲ روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸، در شهرستان فومن برگزار و علاقه مندان می‌توانند برای شرکت در این نشست به شهرستان فومن، خیابان شهید بهشتی، بالاتر از پمپ بنزین، مجتمع فرهنگی – هنری سید الشهدا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن مراجعه کنند. این نشست، با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان، معاون صنایع دستی این استان، فرماندار فومن، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فومن، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن، رئیس پژوهشکده هنرهای سنتی، رئیس دبیرخانه شورای عالی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دبیر علمی همایش و یک عضو هیأت علمی پژوهشکده هنرهای سنتی برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، خانه‌ تئاتر به رسم هر سال، همزمان با هفته دوم اردیبهشت جشن هفته‌ تئاتر را با حمایت مالی بانک‌ گردشگری و برخی مؤسسه‌های دیگر برگزار می‌کند. بزرگداشت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای اجرایی همزمان در خانه هنرمندان و عمارت خانه‌ تئاتر و با برنامه‌هایی همچون نمایشگاه عکس‌ تئاتر، برنامه‌های ویژه انجمن‌های خانه تئاتر، تئاتر خیابانی، تئاتر محیطی، تئاتر صحنه‌ای، نشست‌های تخصصی همراه خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما44 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما، غلامرضا سلیمانی امیری صبح امروز در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با بیان این مطلب افزود: قرار است برای ۳۰ میلیون واحد مسکونی تا سقف ۳۰ میلیون تومان بیمه نامه صادر شود که حق بیمه هر واحد ۱۲۰ هزار تومان است که از این رقم ۶۰ هزار تومان در قالب ماهانه ۵ هزار تومان از سوی خانوار‌ها در قالب یکسال پرداخت می‌شود. رئیس شورای عالی بیمه درباره اهمیت عملکرد بانک، بورس و بیمه، اظهار داشت: سه حوزه بورس، بانک و بیمه باید در اقتصاد به طور متوازن و هماهنگ رشد کند، زیرا عملکرد بورس، بانک و بیمه متشکل از وضعیت اقتصادی هر کشوری است. وی افزود: صنعت بیمه دو نقش مهم در تأمین مالی دارد به گونه‌ای که بیمه از سرمایه خرد مردم استفاده می‌کند چرا که حق بیمه یا پرتفوی بیمه اکنون ۶۰ هزار میلیارد تومان است که قابل ارتقا به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان است. وی ادامه داد: این موضوع البته ریسک بالایی را بر عهده شرکت‌های بیمه قرار داده، ولی منجر به رشد آن‌ها خواهد شد. این در حالی است که از طریق بازار سرمایه باید اوراق بدهی برای برخی شرکت‌های بیمه منتشر کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما32 دقیقه قبل
محمدرضا درگاهی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: بااینکه در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان با ریزش‌های جدیدی در خصوص ملخ‌ها مواجه بودیم تمامی اقدامات برای مقابله با این آفت انجام شده و پیش از اینکه به زمین‌های کشاورزی برسند در عرصه منابع طبیعی دفع شده‌اند. وی خاطر نشان کرد: در خصوص تامین اعتبار مبارزه با این آفت نیز مشکلی وجود ندارد و اقدامات لازم جهت تخصیص اعتبار لازم برای این مهم انجام شده است.

نظرها

اخبار بیشتر