اعترافات مادمازل چشم‌آبی داعش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
اعترافات مادمازل چشم‌آبی داعش

اعترافات مادمازل چشم‌آبی داعش

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
زن چشم آبی داعش اهل فرانسه پس از بازداشت ضمن تاکید بر بی گناهی خود به شرح زوایای پنهان زندگی‌اش پرداخت.

به گزارش افکارنیوز،

چند زن فرانسوی عضو گروه تروریستی داعش هنگام خروج از روستای باغوز توسط نیرو‌های سوریه دموکراتیک بازداشت شدند.

طی دو ماه گذشته بیش از ۳۷ هزار نفر از روستای باغوز آخرین سنگر گروه تروریستی داعش در شرق سوریه خارج شده‌اند که شماری حدود ۳۴۰۰ نفر از آنان را اتباع خارجی عضو هستند. شمار زیادی از زنان و کودکان داعشی هم اکنون در اردوگاه الحول در استان الحسکه در شمال شرقی سوریه اسکان داده شده‌اند. یکی از زنان فرانسوی عضو داعش گفته است که تمایل دارد به کشورش بازگردد و در آنجا محاکمه شود.

این زن که هم اکنون سه فرزند دارد اهل لیون فرانسه است. او گفت: ما حیوان نیستیم، ما انسانیم و یک قلب و یک روح داریم. وی افزود: ما با جنگجویان داعش موافق نبودیم، اما نمی‌توانستیم چیزی بگوییم. این زن که حدود ۳۰ سال دارد می‌گوید با دادن ۵۰ دلار به یک قاچاقچی توانسته از باغوز خارج شود.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی گفت: دو فرزند ۲ و ۶ ساله‌اش نیز بر اثر بمباران کشته شده‌اند. در همین حال صالح رئیس جمهوی عراق در دیدار با امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود درباره سرنوشت داعشی‌های فرانسوی که در سوریه به اسارت درآمده و اخیرا به عراق انتقال یافته‌اند گفت که بغداد ۱۳ نفر از داعشی‌های فرانسوی را که در سوریه دستگیر شده بودند، محاکمه خواهد کرد.

وی افزود: ۱۳ داعشی فرانسوی را نیرو‌های دموکراتیک سوریه موسوم به «قسد» تحویل عراق داده‌اند تا در یکی از دادگاه‌های این کشور محاکمه شوند. رئیس جمهور عراق اظهار داشت که درخواست مقامات فرانسه هم این بوده که این افراد در عراق محاکمه و مجازات شوند.

برهم صالح گفت که متهمان داعشی به ارتکاب جنایت علیه شهروندان عراق و تخریب تاسیسات عراقی متهم هستند و بر پایه قوانین عراق محاکمه خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
چنین فرایندی نتیجتا مقاومت را در اشکال تخیلی و غیرحقیقی‌اش نمودار کرده و مانع از بروز مقاومت حقیقی در داخل می‌شود. این مطالبه زمانی اشکال رادیکال پیدا کرد که تیم‌های مهمان در ایران توانستند تماشاگران زن را با خود به ورزشگاه بیاورند، ولی از حضور زنان ایرانی در آن دیدارها ممانعت به عمل آمد. سوم - انهدام مقاومت به سبک اخته‌هایکی دیگر از عیوب و نقصان‌های موجود در فرایند مطالبه‌گری و مقاومت در جامعه ایرانی تقلیل امر کلی و جمعی به امور فردی و اخلاقی و خصوصی است. بگذارید با یک مثال، بحث را شفاف‌تر کنیم؛ چندی پیش رامبد جوان به همراه همسرش برای به دنیا آوردن بچه‌شان به کانادا رفتند! این همان چیزی است که در کشور ما و فضای عمومی جامعه ایرانی فراگیر شده و در همین زمینه است که مع الاسف با عادی‌سازی گسترده فرهنگ مزورانه مبتنی بر ریا و نفاق مواجه‌ایم.

گام بعدی …

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در طرف‌های برجام فقط ایران بوده که به تعهداتش تا امروز عمل کرده، اما از حالا به بعد ایران در مسیر اعتمادسازی یک طرفه گام بر نمی‌دارد. ایران ۴۰ روز پیش به اروپایی‌ها فرصت داد تا در یک مهلت ۶۰ روزه به وعده‌هایی که داده‌اند عمل کنند ۲۰ روز بیشتر باقی نمانده و اروپایی‌ها صرفا از پاینبد بودن ایران به تعهداتش صحبت می‌کنند. در ۹ ماه گذشته اروپایی‌ها یا ایران را تشویق کرده‌اند که در برجام بماند یا یک بسته‌ای به نام اینستکس پیشنهاد داده‌اند که فقط روی برگه ماند و عملی نشد؛ بدقولی که مشاور ارشد خانم موگرینی درباره‌اش گفته است که به ایران حق می‌دهم هر تصمیمی بگیرد. و حالا ایران تصمیم می‌گیرد …اروپایی‌ها ۲۰ روز دیگر نشان خواهند داد که همچون تجربه تاریخی گذشته در دهه ۸۰ صرفا پای میز مذاکره می‌آیند، اما برای معامله هزینه نمی‌کنند یا برای نشان دادن چهره خوشبینانه‌ای از اروپا اقدام عملی انجام می‌دهند.
مهرمهر1 روز قبل
این فعال محیط زیست گفت: واقعیت این است که تفکر حاکم بر محیط زیست اکنون فقط پیاده کردن طرح هاست ولی قوانین زیرپا مانده است. وی با انتقاد از محیط زیست از انتقال طرح‌های آب گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با استفاده از حمایت مردمی در مدارس محیط زیست می‌توانست بیشتر مورد حمایت قرار گیرد. معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست به دنبال آموزش درباره محیط زیست است و طرح ۸۰ میلیون محیط بان نیز با همین هدف پیگیری می‌شود. معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان زمانی در اجرای قانون موفق است که نیروی انتظامی و دستگاه‌های حاکمیتی کنار حفاظت محیط زیست باشد و مجلس نیز حمایت کند. وی با بیان اینکه کمتر از یک دهم درصد از سطح مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کم شده، گفت: اما در مقابل نزدیک به یک میلیون هکتار در سطح مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست افزوده شده است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد. به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند. از سوی دیگر، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های پارلمانی تا بیستم ماه جاری میلادی مهلت داده است تا اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست وزارتی باقی‌مانده را ارائه کنند. هنوز هم درباره نامزدهایی که نخست‌وزیر عراق برای تکمیل کابینه خود به پارلمان پیشنهاد کرده اختلاف‌هایی وجود دارد. جریان‌های سیاسی درباره فالح الفیاض نامزد وزارت کشور و نامزدهای وزارت دفاع و دادگستری اختلاف دارند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه از ژنو، سازمان ملل اعلام کرد ۷۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اواخر سال ۲۰۱۸ بی خانمان شدند که این رقم بی سابقه است.

بررسی حوادث فوتبال در مجلس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ همانطور که انتظار داریم بازیکنان در وسط میدان یک بازی جوانمردانه از خود به نمایش بگذارند این انتظار نیز از هواداران روی سکوها وجود دارد، هرچند که باید زیرساخت‌های ورزشگاه‌ها تامین شود.

نظرها

اخبار بیشتر