ماجرای تشکر بهروز وثوقی از کویتی‌پور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. فرهنگ

ماجرای تشکر بهروز وثوقی از کویتی‌پور

انتخابخبرگزاری انتخاب |
چندی پیش سید عزت الله ضرغامی، با غلامعلی کویتی‌پور مداح و خواننده قطعات حماسی و مذهبی زمان جنگ، دیدار کرد. او درباره این دیدار نوشته است: وقتی «بهروز وثوقی» با او تماس می‌گیرد و از مردانگی و صفای او تشکر می‌کند، حاضر نیست عبارات و تعابیر متواضعانه او را خبری کند و از من هم می‌خواهد این کار را نکنم.
ماجرای تشکر بهروز وثوقی از کویتی‌پور - 0

چندی پیش سید عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی فضای مجازی و رئیس پیشین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با غلامعلی کویتی‌پور مداح و خواننده قطعات حماسی و مذهبی زمان جنگ، دیدار کرد. او از این دیدار پستی در اینستاگرام خود منتشر کرد. متن پست او به این شرح است:

«حاج غلام! نه! داش غلام!

غلام ژاندارم! نه! غلام بسیجی!

خیلی‌ها حج می‌روند، ولی از جنس «اکثر الضجیج و اقل الحجیج» اند! عنوان «حاجی» آنان حکایت «عجب حکایتی داشتی کل علی!» است!

غلام ژاندارم، رو خواستند به زور تو کت مردم کنند، آخرش هم قربون صدقه‌ی اون «قزاق» برن، نشد! مردم انقلاب کردند.

غلام ما بسیجی و مشتی است. جز این دو صفت، هیچ عنوان دیگری برازنده‌ی او نیست.

«جانماز» آب نمی‌کشد، به «می» سجاده رنگین می‌کند و حواس‌اش به اصل ارزش‌های امام و انقلاب است تا کلیشه‌های نخ‌نما و دستوری!

همکارمان با دوربین گوشی از چند دقیقه آخر صحبت ۲ ساعت‌مان تصویر گرفت که تقدیم می‌شود. ببینید، قشنگه!. ***پی نوشت***

۱- داش غلام بسیجی، ملودی را خوب می‌فهمد و می‌داند که برای ماندگاری ترانه، ملودی آن، کلیدی است. از سابقه‌ی ملودی «ممدی نبودی» برایم می‌گوید.

۲- منزل‌اش اطراف شهریار است. ارزش نام «کویتی پور» که با ارزش‌های هنری جبهه و جنگ آمیخته شده را به خوبی می‌داند و با هیچ چیز معاوضه نمی‌کند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

۳-، چون منافعی ندارد که با دیگران گره بخورد، با آزادی و شجاعت، کلمه‌ی حقی را که می‌فهمد با صراحت مطرح می‌کند.

۴- وقتی «بهروز وثوقی» با او تماس می‌گیرد و از مردانگی و صفای او تشکر می‌کند، حاضر نیست عبارات و تعابیر متواضعانه او را خبری کند و از من هم می‌خواهد این کار را نکنم.

۵- به دلیل علاقه‌ی مشترک‌مان به «قیصر» و «زینال بندری» و «حاج کاظم» حرف‌هایمان را بهتر می‌فهمیم!

با تقسیم بندی سیاسیون به «مرد و نامرد» کاملا موافق است.

۶- می‌گوید در فضای مجازی به او حمله می‌کنند که چرا به دلیل تشجیع رزمندگانی که باعث شهادت آنان شد؟! «وجدان درد» ندارد! و او می‌گوید که محبت و لطف دائمی خانواده‌های شهدا به او را کجای دلش بگذارد؟! صاحبان اصلی که همراهند. دیگران چرا کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند؟!

۷- به رهبری عشق می‌ورزد و گله‌مند، از کوتاهی دست امثال او به ایشان است. داستان «اویس قرن» و یا «چیده شدن شهدا از آخر مجلس» را که به او می‌گویم قدری آرام می‌گیرد.

نگذاریم نماد‌های جبهه و جنگ در پیچ و خم دنیای جدید فراموش شوند.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین18 ساعت قبل
عصر کرد - تبریز - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه تکنولوژی خریدنی نیست، بلکه یاد گرفتنی است، گفت: در دانشگاه‌های ما اگر دانشجو به دنبال پذیرش دانشگاه خارجی باشد مایه تأسف است و دانشجو باید کارآفرین بوده و چند نفر را نیز استخدام کند. ستاری خاطرنشان کرد: ما به عنوان دولت می‌توانیم زیرساخت‌ها را ایجاد کنیم که پارک‌های علم و فناوری زیرساخت‌ها هستند. وی تاکید کرد: باید توجه داشت که پارک‌های موفق، پارک‌هایی هستند که نسبت سرمایه گذاری بخش خصوصی به دولتی در آنها حدود ۹ به ۱ بوده است. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح و از نمایشگاه خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی دانشگاه هنر تبریز نیز دیدن کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.

جان تازه موسیقایی در کالبد تبلیغات سینمایی/پیوست‌هایی که می‌مانند

مهرمهر22 ساعت قبل
بهره‌گیری از ظرفیت موسیقی در راستای تولید موزیک ویدئوهایی مستقل از فیلم‌های سینمایی، در چندسال اخیر به صورت ویژه در دستور کار سینماگران قرار گرفته و از این منظر جریانی نو، متفاوت و تأثیرگذار را به‌وجود آورده است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴آنچه در نماهنگ فیلم «شبی که ماه کامل شد» به مخاطبان این فیلم سینمایی ارائه شده است، دقیقا همان هدفی را محقق می‌کند که گویی از پیش برای آن طراحی و برنامه‌ریزی شده بود. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. حواشی این حوزه طی سال‌های اخیر برخی از تهیه‌کنندگان و خوانندگان موسیقی را در چالشی با اصحاب سینما قرار داد که برخی تبادلات اقتصادی پنهان و مافیاگونه مهمترین دستاورد این چالش‌ها بوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی ضمن عذر خواهی از شهروندانی که علی رغم تهیه بلیط موفق به تماشای این برنامه نشدند، بیان کرد: هزینه بلیط‌ها توسط مؤسسه مجری در اسرع وقت به حسابشان برگردانده می‌شود. سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: اجرای سوم از روز دوم کنسرت فرزاد فرخ در بجنورد با حکم دادستان لغو شد. وی اظهار کرد: علاوه بر این، جلسه هماهنگی دیگری با حضور نمایندگان فرمانداری، نیروی انتظامی، مجموعه داریوش و مدیر مؤسسه مجری قبل از اجرای کنسرت برگزار شد. اما علی رغم همه تلاش‌ها و پیگیری‌ها اجرای سوم که آخرین اجرای برنامه بود با موافقت دادستان محترم همراه نشد و به انجام نرسید. سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی ضمن عذر خواهی از شهروندانی که علی رغم تهیه بلیط موفق به تماشای این برنامه نشدند، بیان کرد: هزینه بلیط‌ها توسط مؤسسه مجری در اسرع وقت به حسابشان برگردانده می‌شود.
فارسفارس23 ساعت قبل
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد ۹۹ هزار و ۹۲۳ نفر برای شرکت در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ ثبت‌نام کردند و ظرفیت پذیرش در این دوره ۲۵۵ هزار و ۶۰۸ است. حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: داوطلبان دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ تا پایان روز پنج شنبه ۳۰ خردادماه مهلت دارند که با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. sanjesh. org برای ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند. به گفته وی، تعداد ۹۹ هزار و ۹۲۳ نفر برای شرکت در این دوره‌ها ثبت‌نام کردند و ظرفیت پذیرش در این دوره ۲۵۵ هزار و ۶۰۸ است. توکلی اظهار داشت: پذیرش در رشته‌های امتحانی دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ در ۹ رشته امتحانی الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، تأسیسات مکانیکی، نقشه کشی معماری، حسابداری، تربیت بدنی، گرافیک و صنایع غذایی به صورت با آزمون صورت می‌گیرد و آزمون این رشته‌ها در روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ برگزار می‌شود. انتهای پیام/
موسیقی ماموسیقی ما22 ساعت قبل
موسیقی ما - کتاب «چهل تمرین انگشت‌گذاری برای تنبور» با تألیف «رضا علی‌آبادی» پژوهشگر، آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و انجمن موسیقی ایران، جمعه ۳۱ خرداد ماه ساعت ۱۷ در تالار رودکی رونمایی می‌شود. آئین رونمایی این کتاب با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و انجمن موسیقی ایران برگزار می‌شود. «رضا علی‌آبادی» درباره تازه‌ترین فعالیت‌ خود گفت: «انتشار کتاب «چهل تمرین انگشت‌گذاری برای تنبور» دومین اثر تألیفی من در حوزه تنبورنوازی پس از انتشار کتاب «مقام باستانی تنبور» بوده که حاصل ۱۳ سال آموزش و تخصص در عرصه نوازندگی است. این کتاب صرفا جنبه آموزشی دارد و به عنوان کتاب مکمل در کنار تمرین‌ها و قطعات می‌توان از آن استفاده کرد.» همزمان با رونمایی از این کتاب، پیرامون کتاب «مقام‌های باستانی تنبور» اولین کتاب رضا علی‌آبادی بحث و گفتگو می‌شود. شرکت در مراسم رونمایی این کتاب برای عموم آزاد است.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
وی ادامه داد: امروز نیز به برکت انقلاب اسلامی مردم ایران در زمینه‌های مختلف علمی به پیشرفت‌های فراوانی رسیده‌اند. وی ادامه داد: باید نخبگان و افراد انقلابی را برای تدریس در دانشگاه‌ها انتخاب کرد و نسبت به علوم انسانی و اسلامی بسیار حساس بود. آیت الله نوری همدانی گفت: باید علوم انسانی بر اساس آموزه‌های اسلامی تدوین شود و در این زمینه کارهای تحقیقاتی لازم صورت گیرد. آیت الله نوری همدانی گفت: مردم ایران انسان‌هایی هوشمند هستند که به برکت انقلاب اسلامی زمینه عزت مندی بیشتر آنان فراهم شده است. منصور غلامی افزود: اکنون نیروی انسانی مورد نیاز بخش‌های علمی کشور در رشته‌های مختلف در داخل ایران تربیت می‌شوند و توجه به عرصه‌های تحقیقاتی و پژوهشی بسیار افزایش یافته است.

نظرها

اخبار بیشتر