کتاب زیاد بخوانید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. فرهنگ
کتاب زیاد بخوانید

کتاب زیاد بخوانید

همشهریخبرگزاری همشهری |
سمینه خوبی، از دوران کودکی و با کتاب‌خواندن، دنیای تصویرسازی را می‌شناسد و کم‌کم احساس می‌کند که روایت‌گری تصویرسازی برایش جذاب است.

او که سال ۱۳۶۰ در تهران به دنیا آمده، تصویرگر کتاب‌های کودکان و نوجوانان است و مربی نقاشی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان. با این هنرمند تصویرگر، درباره‌ی این حرفه و جذابیت‌ها و راه و رسمش به گفت‌وگو می‌نشینیم.چه‌طور وارد حرفه‌ی تصویرگری شدید؟

از بچگی نقاشی را دوست داشتم و در مهدکودک و مدرسه یک‌سره نقاشی می‌کردم. در هنرستان، گرافیک خواندم و در دانشگاه ارتباط تصویری. تصویرسازی از زیر شاخه‌های رشته‌ی گرافیک است. خواندن کتاب‌های مختلف از دوران کودکی مرا با تصویرسازی آشنا کرد تا در نهایت احساس کردم روایت‌گری تصویرسازی برایم جذاب است.بیش‌تر به چه فعالیت هنری‌ مشغولید؟

کار اصلی‌ام تصویرسازی برای کودک و نوجوان است. با ناشرهای زیادی هم‌کاری کرده‌ام. تصویرسازی کتاب‌های درسی آموزش و پرورش را هم تجربه کرده‌ام و با مجلات متعددی هم‌کاری می‌کنم.از بین کتاب‌هایی که تصویرگری کرده‌اید، کدام را بیش‌تر دوست دارید؟

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

کتاب ناهی، نوشته‌ی جمشید خانیان از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.به کسانی که می‌خواهند تصویرگر شوند، توصیه می‌کنید که چه‌کار کنند؟

کسی که می‌خواهد تصویرگر شود، باید تخیلش را تقویت کند. گاهی داشتن تحصیلات دانشگاهی در رشته‌ی هنر برای تصویرگرشدن کافی نیست. بهتر است در کلاس‌های آموزشی مطمئن و با تحقیق درباره‌ی استادها و کارهایشان ثبت‌نام کنید.

طراحی‌تان را قوی کنید. تکنیک‌ها را یاد بگیرید. زیاد کتاب ببینید و بخوانید. خیلی مؤثر است! آرام‌آرام، وقتی احساس کردید قدرت کافی برای طراحی و تصویرسازی دارید و استادهایتان شما را تأیید کردند، کارهایتان را برای مجلات بفرستید.

سایه برین

خبرنگار جوان نشریه‌ی دوچرخه از تهران کد خبر ۴۳۳۰۱۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاهکاری کلاسیک از جاز به نام اصفهان+ فیلم

ایمناایمنا1 روز قبل
با فراگیر شدن موسیقی جاز در سراسر دنیا این سبک تاثیر زیادی بر موسیقی ملل گذاشت. آشنایی ایرانیان با جاز نیز از دهه ۴۰ آغاز شد و برای اولین بار خواننده‌ای به نام آلفرد لازاریان بود که اولین قطعه جاز را به نام «ونوس» روانه بازار کرد. قطعه اصفهان و آگرا همواره به عنوان شاهکارهای مشترک این دو هنرمند بزرگ تاریخ جاز شناخته می‌شود. «اصفهان» در محافل موسیقی جاز به عنوان یک شاهکار از «استاندارد جاز» شناخته می‌شود. هر کسی که علاقه به این سبک از موسیقی داشته باشد حتما نام الینگتون و قطعه اصفهان آن را شنیده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
حسین شهبازی گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبح امروز (۳۱ تیر) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها است. او با بیان اینکه با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه انتظار می‌رود، ادامه داد: از این رو در برخی ساعات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد. شهبازی افزود: با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۳۱ تیر) وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. او با اشاره به اینکه به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا فردا (۱ مرداد)، در برخی ساعات صبح شرایط برای افزایش موقتی آلاینده‌ها فراهم می‌شود، گفت: همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد انتظار می‌رود. شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۴ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم است.

دعوت ارتش فرانسه از نویسندگان تخیلی برای ساخت سلاح آینده

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
ارتش فرانسه «تیم سرخ» متشکل از نویسندگان علمی - تخیلی تشکیل داده است تا بتوانند تهدیدات احتمالی آینده را تصور کنند. به گزارش عصر ایران، بنابر آخرین گزارش آژانس نوآوری دفاع، نویسندگان داستان‌های علمی - تخیلی «سناریو‌هایی از تخریب و نابودی» به ذهن‌شان می‌رسد که هرگز به فکر برنامه‌ریزان استراتژیک ارتش نمی‌رسد. در این گزارش آمده است که فعالیت این گروه فوق‌سری است و در جنگ بر ضد «عناصر مخرب» بسیار مهم است. سلاح پیشرفتهٔ نرود اف ۵ برای هدف‌گیری پهباد‌هابه نوشته بی بی سی، این اقدام فرانسه به منظور نوآوری‌هایی در عرصه‌ٔ دفاعی است. در جشن‌های روز ملی فرانسه، سلاح پیشرفتهٔ نرود اف ۵ به نمایش درآمد.
مهرمهر1 روز قبل
با حمایت استاندار گلستان، باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. وی ادامه داد: در محدوده حریم در نظر گرفته شده برای جنگل‌های هیرکانی، دامسراهایی وجود دارند که قرار است جابجا شوند. موضوع تجهیز پایگاه‌های جنگل هیرکانی، یکی از مواردی است که بعد از ثبت جهانی بسیار اهمیت دارد. همچنین طرح کلی گردشگری برای ساماندهی و کنترل گردشگری انبوه در پرونده جنگل‌های هیرکانی آمده است که باید با دقت به اجرا برسد. معاون میراث فرهنگی کشور گفت: در نظر داریم تا یک روز از تقویم به نام روز جنگل‌های هیرکانی نامگذاری شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: در حوزه‌های فعالیت‌های پرورشی برنامه‌های وسیعی را با همکاری کانون پرورش فکری در نظرداریم. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: ما در مدارس ۴ هزار و ۵۰۰ کانون ورزشی درون مدرسه‌ای داریم که ۲ هزار و ۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. وی گفت: همچنین ۱۴ هزار کانون برون مدرسه‌ای داریم که یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش آموز را حمایت می‌کنیم؛ این موضوع شامل حوزه تربیت بدنی و ورزش هم می‌شود. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: محور کار ما در تابستان آماده سازی برای مهر است، سال گذشته بیش از ۹۰ هزار معلم مدارس پایه را با اصول اولیه ورزش آشنا کردیم تا دروس مختلف را با ورزش به دانش آموزان آموزش دهند. وی گفت: امسال روی چاقی و اضافه وزن دانش آموزان تمرکز خواهیم کرد با برنامه‌های عمومی و انفرادی تلاش می‌کنیم که این مشکلات حل شود و BMI آن‌ها به شکل طبیعی حرکت کند.

نظرها

اخبار بیشتر