تهیه شیوه‌نامه رنگ برای شهر تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. اجتماعی
تهیه شیوه‌نامه رنگ برای شهر تهران

تهیه شیوه‌نامه رنگ برای شهر تهران

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری‌آنلاین: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: با برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان حوزه رنگ، شیوه‌نامه‌ای برای اقدام شهرداری‌های مناطق تهیه و به امضا شهردار تهران رساندیم.

به گزارش شهرنوشت، برزین ضرغامی، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در نشست اعلام برنامه‌های نوروزی شهر تهران با اشاره به شیوه رنگ آمیزی المان‌های شهری اظهار کرد: پس از تأکیدات شهردار تهران در مورد استفاده از رنگ در فضای شهری، این مهم در دستور کار قرار گرفت و با برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان حوزه رنگ، شیوه‌نامه‌ای برای اقدام شهرداری‌های مناطق تهیه و به امضا شهردار تهران رساندیم، این شیوه‌نامه ملاک عمل شهرداران مناطق برای استفاده از رنگ خواهد بود که این مهم در روزهای عید نمود بیشتری خواهد داشت.

او با اشاره به دیگر برنامه‌های این حوزه ادامه داد: امسال یکی از طرح‌های ویژه طرح عکاسی از بهارستان است که از عکاسان آماتور و حرفه‌ای درخواست شده است که در این فستیوال شرکت کنند.

ضرغامی تاکید کرد: کشیدن دیوارنگاره در کوچه پس کوچه‌های شهر را در اولویت قرار دادیم که بر این اساس ۱۳۰۰ طرح توسط ۶۴۲ شرکت‌کننده به دبیرخانه سازمان زیباسازی ارسال شد که از این میان ۹۰ طرح انتخاب شد که جانمایی‌های آن نیز در خیابان‌های شهر انجام شده و به زودی بر روی دیوارهای شهر نقش خواهد بست.

او در مورد عدم برگزاری طرح «نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر» در نوروز، توضیح داد: این طرح مختص نوروز نبود، اما برای سال جدید تبلیغات محیطی را با موضوعات مشخصی همچون پیام‌های آموزشی که نشاط و شادی زیادی دارند خواهیم داشت که فراخوانی میان گرافیست‌ها صادر شده است و ۶۳ اثر نیز برگزیده شده که به زودی روی سطح شهر اکران می‌شود.

ضرغامی در پاسخ به سوالی درباره محتوای پیام دیوار نگاره میدان ولیعصر (عج) با بیان این‌که در مورد این دیوارنگاره در جام جهانی حواشی ایجاد شد که بلافاصله نهاد مسئول آن را تعویض کرد، عنوان کرد: مسئولیت دیوارنگاره با شهرداری نیست. کد خبر ۴۳۳۴۴۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت: فریب و نیرنگ در ذات استکبار جهانی است و با همین فریب و سالوس، شعار مبارزه با تروریسم سر می‌دهند. با به شهادت رساندن شهید بهشتی و ۷۲ تن از مسؤولان نظام، قصد تضعیف نظام را داشتند که با استحکام پایه‌های نظام اسلامی، توطئه‌ای که صورت گرفته بود نقش بر آب شد. وی افزود: همین تروریست‌ها تحت حمایت کشورهای مدعی حقوق بشر قرار گرفتند و بر همگان مشخص شد که این فریب و نیرنگ است که استکبار جهانی به کار می‌برد. آنها از طرفی شعار حمایت از حقوق بشر و حتی حقوق حیوانات می‌دهند و از طرف دیگر تروریست‌ها بوسیله آنها حمایت می‌شوند. رئیس دیوان عدالت اداری در پایان به بیان فرازهایی از سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی و نیز رهبر معظم انقلاب درباره قضا و قضاوت پرداخت و پیروی از منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در این موارد را تصریح کرد.

سلام پرابهام و سوال برانگیز ترمینال فرودگاهی «سلام» به ایرانیان!

4+
تابناکتابناک1 روز قبل
ایرناایرنا22 ساعت قبل
هاشمی نژاد ادامه داد: برنامه غرب این است که این گروهک را بدون توجه به پیشینه آنان، به عنوان نیروهای آزادیخواه، دموکراسی طلب و ناجی ملت ایران جا بزند. «بسیاری از سیاستمداران درجه اول غربی پیشینه منافقان را می‌دانند اما عموم رسانه‌های غربی و سیاستمداران درجه چندم از سوابق اعضای این گروهک ناآگاهند». سومین نشست تاریخ شفاهی ترور با موضوع تاریخ شفاهی ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ در سی و هشتمین سالگرد شورش مسلحانه منافقان به همت بنیاد هابیلیان برگزار شد. پیش از این، نشست «تاریخ شفاهی ترور در ایران» پانزدهم اردیبهشت با همکاری مرکز اسناد آستان قدس رضوی و بنیاد هابیلیان در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان برگزار شده بود. یکی از اهداف برگزاری این نشست‌ها، راه اندازی ستاد دبیرخانه بازخوانی دهه شصت و ثبت تاریخ شفاهی مربوط به آن است.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع بعد از ظهر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید بهزیستی گیلان که در سالن همایش‌ها بانک صادرات برگزار شد، اظهار کرد: از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه یافتگی هر جامعه‌ای نیروی انسانی است. وی افزود: در حوزه مدیریتی هر کشوری که رویکردی متناسب با سند چشم انداز توسعه خود تعریف و تدوین کند می‌تواند در اجرای برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت موفق عمل کند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در ادامه با بیان اینکه بر اساس شرع مقدس اسلام و کرامت انسانی رسالت عظیمی برای سازمان بهزیستی تعیین شده است، گفت: سازمان بهزیستی تلاش کرده تا بر اساس شناخت آسیب‌های موجود در جامعه و بر مبنای کار کارشناسی و علمی اقدام کند. وی با تأکید بر اینکه فعالیت در حوزه‌های اجتماعی مستلزم نگاه راهبردی مورد تاکید در برنامه ششم توسعه است، بیان کرد: سازمان بهزیستی تنها متولی انجام فعالیت‌های تخصصی در حوزه اجتماعی نبوده بلکه سایر سازمان‌های نیز باید در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام دهند. وی با بیان اینکه استان گیلان در زمینه راه اندازی NGO و در حوزه‌های اجتماعی در سطح کشور پیشتاز است، تأکید کرد: باید از آنها به عنوان یک ظرفیت در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهره گیری شود.

نظرها

اخبار بیشتر