جزئیات نشست ماهانه هنرمندان موسیقی فرهنگسرای ارسباران اعلام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
جزئیات نشست ماهانه هنرمندان موسیقی فرهنگسرای ارسباران اعلام شد

جزئیات نشست ماهانه هنرمندان موسیقی فرهنگسرای ارسباران اعلام شد

مهرخبرگزاری مهر |
نشست «اسفندگاه هنرمندان موسیقی» با اجرای موسیقی ارکستر «سازبند»، گروه‌های «بهار» و «فرهنگسرای ارسباران» روز شنبه ۱۸ اسفند در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست «اسفندگاه هنرمندان موسیقی» با اجرای موسیقی ارکستر «سازبند»، گروه‌های «بهار» و «فرهنگسرای ارسباران» ساعت ۱۸ بعد از ظهر روز شنبه ۱۸ اسفند در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

در این نشست گروه موسیقی «بهار» به سرپرستی داوود فیاضی با اجرای قطعات «درآمد ماهور»، «شکسته ماهور»، «نی ریزماهور»، «رنگ ماهور» استاد علینقی وزیری و همراهی مریم ساغری، امیر موفق، میلاد حسین پور، امین اسماعیلی، آرش مولوی، عارف متحدی، علیرضا فکری، ناصر نجاریان، امین قانع به عنوان نوازنده به اجرای برنامه می‌پردازند.

گروه موسیقی سنتی فرهنگسرای ارسباران هم به سرپرستی اسماعیل صفری به اجرای قطعاتی در دستگاه همایون- اصفهان با همراهی گلاره طاهریان نوازنده سنتور، علیرضا غلامیان نوازنده تار، هادی احمدی نوازنده بم تار، سمیه زیبایی نوازنده سنتور، رضا فرزان پور نوازنده کمانچه، سینا فرهمندی نوازنده تمبک و حامد زهره وند خواننده به صحنه می‌رود.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

ارکستر «سازبند» به سرپرستی حمید آقایی نیز با همراهی مهدی صابرخطیبی، زهرا حیدری، دینا زمانی، مینو عبدوسی، سبا رهنما، کوروش عبدی، کیمیا پورحسن، آریا عبدی پور، شیوا منصوری و عباس خلیلی نوازندگان ویولن، بهار موسی زاده، ترانه راوشی و یلدا یاقوتی نوازندگان ویولن، سیاوش همزه، هستی رهبری نوازندگان ویولنسل، آرمین جمشیدی نوازنده سنتور، بدیع تحقیقی نوازنده نی، امیررضا علمداری، معین سلمان نوازندگان تار، روناک رنجبین، درسا سادات موسوی نوازندگان قانون، امیر آقایی نوازنده تمبک به صحنه می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر