1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
پیشنهاد احداث ۴ گرمخانه در شهر تهران

پیشنهاد احداث ۴ گرمخانه در شهر تهران

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ضمن درخواست افزایش اعتبارات حوزه فرهنگی شهرداری تهران به ۱۲۰۰ میلیارد تومان گفت: در صورتی که اعتبارات مصوب شود ۴ گرمخانه در شهر تهران در سال آینده احداث خواهد شد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در جریان صد و بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران؛ ادامه بررسی بودجه ۹۸ شهرداری تهران در سال ۹۸ در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران و اشاره به درخواست این کمیسیون مبنی بر افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی بودجه فرهنگی در سال ۹۸ گفت: بودجه‌ای که از سوی شهرداری تهران در ارتباط با حوزه فرهنگی در نظر گرفته شده است هزار میلیارد تومان است که ما در کمیسیون تلفیق که شب گذشته به ریاست محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران برگزار شد درخواست ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه فرهنگی شهر تهران داشتیم.

وی تصریح کرد: دلایل افزایش ۲۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات حوزه فرهنگی شهر تهران و رسیدن آن به رقم ۱۲۰۰ میلیارد تومان موارد متعددی است چرا که ما بنا داریم در سال آینده اتفاقات جدیدی را در شهر تهران در حوزه فرهنگی رقم بزنیم.

حق‌شناس ادامه داد: تکمیل پروژه شهر آفتاب، ساماندهی و مرمت خانه‌های مشاهیر، راه‌اندازی پهنه‌های فرهنگی و اجتماعی در ۵ قسمت از تهران، راه‌اندازی کانون صنایع دستی در خیابان ویلا و همچنین راه‌اندازه پهنه رودکی در محدوده تالار شهر، تالار وحدت از مواردی است که مورد توجه است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی گذر کتاب، احداث گرمخانه برای زنان و همچنین توجه به آسیب‌های اجتماعی از مواردی است که در کمیسیون فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است و ما بنا داریم این خدمات را در سال آینده اجرا کنیم که برای اجرای آنها نیاز به اعتبارات است.

وی گفت: در صورتی اعتبارات مورد نیاز حوزه فرهنگی محقق شود، در ۴ منطقه تهران چهار گرمخانه جدید احداث خواهد شد که رقم در نظر گرفته شده برای هر گرمخانه ۵ میلیارد تومان است علاوه بر اینکه ما مراکز نگهداری نیز برای آسیب دیدگان در ۴ منطقه از تهران (جنوب، غرب، شرق و مرکز) طراحی کرده‌ایم که یکی از این مراکز ویژه زنان آسیب‌دیده خواهد بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

حق‌شناس تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در سال آتی، مرمت و ساماندهی آرامستانهای تاریخی و ارزشمند است. به طوری که براساس آمار ۷۰ آرامستان در تهران وجود دارد که بخشی از آنها متروکه شده است و این در حالی است که شخصیت‌های تاریخی و فرهنگی در این آرامستانها آرمیده شده‌اند و بنا داریم حداقل ۳ آرامستان در مناطق ری، تهران و تجریش را مرمت و بازسازی کنیم که اعتبار در نظر گرفته به این بخش حدود ۹ میلیارد است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: اتمام و بهره‌برداری از دو مجموعه ورزشی که در مراحل مختلف قرار دارد از دیگر برنامه‌های کمیسیون فرهنگی است که برای این دو پروژه نیز ما نیاز به ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم که امیدواریم این رقم نیز تخصیص یابد تا ما بتوانیم این پروژه‌ها را نیز به بهره‌برداری برسانیم.

وی همچنین با اشاره به تصویب برنامه پنج ساله سوم شهر تهران و اجرای آن در سال ۹۸ بیان کرد: طبق احکام برنامه یک پنجم این برنامه در سال آینده اجرا خواهد شد و باید ۱۰ درصد از بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران نیز به اجرای برنامه تخصیص داده شده که مواردی که مورد پیشنهادی کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران بوده نیز در همین راستا است.

حق‌شناس به راه‌اندازی ۵ پهنه در ۵ نقطه از شهر تهران اشاره کرد و گفت: این پهنه‌ها در محدوده‌های سرخه‌حصار با ۵ میلیارد تومان اعتبار، بوستان ولایت با یک میلیارد تومان، خلیج فارس ۲ میلیارد تومان، خیام با ۳۰ میلیارد تومان و خانه معین‌التجار با ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم، به پیشنهاد وی مقرر شد تا این پرونده در جلسه سران سه قوه مطرح شودوکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم، به پیشنهاد دادستان کل مقرر شد تا این پرونده در جلسه سران سه قوه مطرح شود تا بتوان در مرحله دادسرا بخشی از مطالبات مالباختگان را پرداخت کرد. رسول کوهپایه زاده افزود: چهارشنبه هفته گذشته ۲۸ فروردین به اتفاق سه نفر از نمایندگان موکلان، جلسه با دادستان کل کشور برگزار شد که در این جلسه معاون دادستان کل در امور نظارت بر دادسراها نیز حضور داشت. وکیل پرونده سکه ثامن این خبر را خبری خوب و راه حلی عملی دانست و گفت: بر همین اساس درخواست کتبی خود را به وکالت از موکلان تقدیم دادستان کل کشور کردم و دادستان هم دستور داد گزارشی از پرونده مطرح شود تا هرچه سریعتر در جلسه سران سه قوه مطرح و دستور پرداخت مطالبات مالباختگان در این مرحله صادر شود. کوهپایه زاده گفت: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد، تناسب نداشتن قرار تأمین صادره برای متهم ردیف دوم پرونده با افعال ارتکابی مجرمانه و میزان خسارات وارده به موکلان بود. کوهپایه زاده گفت: این جلسه با توجه به شأن و جایگاه قانونی دادستان کل کشور و وظیفه دادستان در احقاق حقوق عامه و صیانت از حقوق جامعه و با توجه به شرایط پرونده آثار و نتایج مثبتی داشت که امیدواریم در جلسه سران سه قوه مورد موافقت قرار گیرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ درباره آخرین وضعیت جوی کشور افزود: امروز صبح دراکثر­شهرهای واقع در شمال غرب و نواحی شمالی کشور گزارش­برف و باران را داشتیم در حالی که برای نواحی جنوبی نیز مانند شهرهای استان کرمان و جنوب فارس بارش‌های پراکنده‌ای رخ داده است. وی گفت: امروز پیش بینی می‌شود که بارش‌ها همچنان در نیمه شمالی کشور ادامه داشته باشد و بارش‌ها در دامنه جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شمال غرب، و شمال شرق کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در کرمانشاه، لرستان، چهار محال بختیاری، ادامه دار خواهد بود. سرکرده افزود: امروز بارش‌ها را بیشتر به صورت برف و باران در استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، کردستان، اردبیل و زنجان داریم، ​ این در حالی است که بارش‌ها در سواحل دریای خزر بیشتر به صورت باران است و استان هایی مانند گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و رضوی نیز بارش دارند که در نواحی سرد سیر­به صورت برف هستند. ­کارشناس هواشناسی گفت: در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در شمال استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان بارش‌ها را به صورت رگباری و موقت خواهیم داشت. وی افزود: پدیده غالب در نواحی مرکزی و جنوبی کشور وزش باد شدید است به طوری که در جنوب استان تهران، قم، مرکزی، جنوب استان اصفهان، قزوین، نواحی جنوبی سیستان و بلوچستان، کرمان و جنوب استان یزد وزش باد نسبتا شدید خواهد بود به طوری که­ پیش بینی می‌شود امروز وزش باد در این نواحی به ۷۰ کیلومتر نیز برسد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، ستاد حقوق بشر طی بیانیه‌ای سرکوب و بازداشت صد‌ها شهروند معترض انگلیسی را محکوم کرد. آخرین اخبار منتشره حاکی از دستگیری و بازداشت حداقل هزار شهروند و محاکمه بیش از ۴۰ نفر تنها به بهانه اعتراض صلح آمیز و انتقاد از سیاست‌های دولت انگلستان می‌باشد. خشونت گسترده نیروی پلیس مصداق نقض آشکار حقوق شهروندی خصوصا حقوق عرفی و تعهدات بین المللی دولت انگستان در حمایت و ارتقا از حقوق بشر از جمله ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر، مواد ۲۱ و ۲۲ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، ماده ۸ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، ماده ۵ اعلامیه مدافعان حقوق بشر و نهایتا نقض آزادی و حقوق ملت‌ها در برگزاری تجمعات صلح آمیز می‌باشد. ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن اظهار نگرانی شدید از روند جاری در برخورد با تجمعات مدنی در انگلستان، بکارگیری خشونت توسط پلیس این کشور بر علیه معترضان را محکوم نموده و همچنین ضمن یادآوری ضرورت تضمین تعهدات بین المللی و رعایت حقوق شهروندی توسط دولت انگلستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌خواهد تا در راستای وظایف و ماموریت خود موضوع نقض آشکار حقوق بشری فوق را بررسی و گزارشی در این خصوص تهیه نماید. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‌؛ روز گذشته متهم عباس صمیمی یکی از مدیران وقت شرکت بازرگانی پتروشیمی، دفاعیات خود را ارائه کرد. همچنین وکیل وی و نماینده شرکت صنایع ملی پتروشیمی ایران اظهاراتی را مطرح کردند. در اولین و دومین جلسه دادگاه ۱۱ متهم حضور داشتند و به گفته قاضی مسعودی مقام سه متهم این پرونده خارج از کشور هستند. در سومین جلسه دادگاه، رضا حمزه لو مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و مظاهری وکیل وی دفاعیات خود را ارائه کردند. همچنین، نماینده شرکت ملی صنایع پتروشیمی، برای پاسخ به سوالات قاضی به جایگاه آمد و از آنجایی که مستندات شکایت همراه وی نبود، قرار شد برای طرح شکایت با مستندات به دادگاه بیاید. در چهارمین جلسه پتروشیمی‌‌ به اتهامات مرجان شیخ الاسلامی آل آقا متهم فراری پرونده رسیدگی شد. متهمان این پرونده به ترتیب، رضا حمزه لو (مدیر عامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی)؛ عباس صمیمی (عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ایران)؛ مصطفی طهرانی صفا (عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی)؛ علیرضا علائی رحمانی (عضو هیأت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی)؛ محسن احمدیان (بازنشسته پتروشیمی)؛ مرجان شیخ الاسلامی آل آقا (مدیر عامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت)؛ سید امین قرشی سروستانی، سام حامد ساعدیان دایر بر مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در توزیع ارز حاصل از صادرات پتروشیمی شرکت‌های تولید کننده صاحب محصول، سید علیرضا حسینی (مدیر عامل شرکت پتروشیمی شانگهای)؛ علی اشرف ریاحی، معصومه دری (مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی دفتر دبی)؛ ابوالفضل ملکی شمس آبادی (تولید کننده نایلون و نایلکس)؛ سعید خیری‌زاده (مدیر مالی سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی) و محمدحسین شیرعلی دایر بر معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ابراهیم درستی در حاشیه بیستمین جلسه اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: از ۲۶ فروردین امسال طرح ریجستری تلفن همراه (مسافران) قطع شد اما جلسه که امروز داشتیم این مسئله تا پایان اردیبهشت ماه به روال سابق خود برگشت تا تا آن موقع تامین کالا کنیم. وی گفت: وقتی تامین کالا و ارز مورد نظر تامین شد و تاجران توانستند آن کالاهای مورد نظر را مهیا کنند، دوباره بحث قطع ریجستری گوشی‌های تلفن همراه مسافران مطرح خواهد شد. درستی افزود: تا پایان اردیبهشت ماه طرح اصالت سنجی به صورت سابق است و مسافران گوشی‌های همراه خود را با کارت ملی به واحد‌های صنفی می‌برند و همین روال انجام می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
­ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثاگران با صدور پیامی انتصاب سردار سرلشگر حسین سلامی را به فرماندهی کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تبریک گفت. متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی به شرح زیر است: سردار سرلشکر حسین سلامیفرماندهی محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامیبا سلام و احترامانتصاب شایسته جنابعالی به عنوان «فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را که بیانگر تدبیر شایسته مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تجارب، تعهد و توانمندیهای برجسته جنابعالی در عرصه خدمت صادقانه به نظام و میهن اسلامی است، تبریک عرض نموده و امیدوارم در این مسوولیت خطیر، مهم و حساس با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در جهت اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره موفق و مؤید باشید. توفیقات روزافزون شما و همکاران خدوم آن نهاد انقلابی را از درگاه خداوند متعال مسألت می‌نمایم. سیدمحمدعلی شهیدی

نظرها

اخبار بیشتر