1. خبری
  2. همه خبرها
  3. هفته‌نامه شنبه
  4. تکنولوژی

بهار کارآفرینان استارتاپی در تبریز

هفته‌نامه شنبهخبرگزاری هفته‌نامه شنبه |

رامین اکبری رئیس همایش و موسس بهار کارآفرینان استارتاپی، اولین سخنران همایش ظمن خیر مقدم به حضار از مشکلات موجود کسب و کارهای اینترنتی گفت. عادل طالبی (استراتژیست کسب‌وکارهای آنلاین و عضوء هیئت مدیره انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی) محمد فاریابی (عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز و ریاست انجمن بازاریابی آذربایجان شرقی) توحید علی اشرفی (مدیر بازاریابی علی بابا و بنیان‌گذار برندیست) آیدین نامدار (مشاور و مدرس در حوزه کسب‌و‌کار) و وحید عباسپور (متخصص حوزه انیستاگرام) مهمانان این مراسم بودند. هدف اصلی همایش توسعه دیجیتال مارکتینگ با محوریت برندسازی و فروش، به اشتراک‌گذاری تجربه‌های کسب شده با توجه به شرایط بومی و فرهنگ بازاریابی ایران است که می‌تواند خلاء ایجاد شده در چالش‌های ناشناخته را پوشش دهد.

بهار کارآفرینان استارتاپی در تبریز - 2

علی جهانگیری در همایش توسعه دیجیتال مارکتینگ با محوریت برند سازی و فروش با بیان اینکه ایران در حال حاضر در یک بزنگاه خاص قرار دارد، گفت: تحریم‌ها ما را محدود کرده است و بین ما و تکنولوژی فاصله انداخته است. این رکود نوعی تهدید است اما می‌توان آن را با تولیدات ملی و ایده‌های نوین به فرصت تبدیل کرد.

جهانگیری با بیان اینکه هزینه فرصت برای ورود به کار جدید بالا نیست، ادامه داد: چون ایران از ابتدا متکی بر اقتصاد نفتی بود، فکر می‌کنیم همه چیز را باید از دولت انتظار داشته باشیم. دولت حداقل وظایف را در اکوسیستم استارتاپی و شکل گیری یک حوزه کسب و کار نوین بر عهده دارد. بخش‌های دولتی هر اندازه از اکوسیستم استارتاپی دورتر باشد، موفقیت یک کارآفرین بیشتر می‌شود. خیلی از کالاهایی که وارد کشور می‌شد، در حال حاضر توجیه ندارد و به این دلیل فضا برای کسب و کارهایی با تولید ملی باز شده است.

جهانگیری اضافه کرد: در یکی از مقاله هایی که در خصوص افراد موفق حوزه استارت آپی نوشته بودن، یک کارآفرین اولین بار برای تامین مالی کار خوب بدون سرمایه اولیه حتی برای کسی که دیوارهای شرکت را رنگ می‌کرد سهام داده است. دیگر کسب و کارها خودشان تلاش کردند تا با حداقل سرمایه محصول خود را ارائه دهند. آیا سرمایه برای یک کارآفرین شرط لازم است یا خیر، مطمئن خیر و جذب سرمایه برای ان در مراحل بعدی قرار دارد.بازار استارتاپی کوچک تبریز

در سایت خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

جهانگیزی با تاکید بر اینکه در تبریز نسبت به تهران بازار کوچکی داریم، افزود: لذا برخی کارها توجیه پذیری کمتری دارد پس قبل از شروع یک کسب و کار باید بازار را بشناسند. هر مخترع و یا فرد فنی، لزوما کارآفرین نیست، توسعه دانش که توسط یک مخترع صورت میگیرد، راهی برای کسب درآمد است و حتما نباید کارخانه و کارگاه زد و کسب و کار بزرگی راه انداخت. وی خاطرنشان کرد: محکم به شهر خود بچسبید و مسئولیت اجتماعی را ادا کنید تا جامعه استارت آپی پویا داشته باشیم.

بهار کارآفرینان استارتاپی در تبریز - 8

سخنرانهای علمی همایش با توجه به اهداف همایش به سخنرانی پرداختن که دکتر محمد فاریابی، عضوء هئیت علمی دانشگاه تبریز، ریاست انجمن بازاریابی استان هم بر محور فروش دیجیتال مارکتینگ سخنرانی کردند توحید علی اشرفی، مدیر بازاریابی علی بابا، بنیان گذار برندیست سخنران بازاریابی در کسب و کارهای آنلاین در زمینه آخرین تعریف بازاریابی در سال ۲۰۱۸، فرمول طلایی بازاریابی، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و… سخنرانی کرد.

آیدین نامدار مشاور کسب و کار درمورد تاثیر دیجیتال مارکتینگ در توسعه برند وعوامل ضروری برندسازی برای توسعه کسب و کارهای دیجیتال و متد استفاده آن‌ها مطالبی را ارایه کرد. نامدار گفت: ریشه و اساس برندینگ در صداقت کسب و کارمان نهفته است که اگر نهادینه نشود؛ قطعا موجب شکست خواهد شد. مبالغه و بزرگنمایی یکی از آفت هایی هست که همیشه گریبان گیر کسب و کارهای ایرانی بوده و همچنان هست.

عادل طالبی درمورد استراتژی کسب و کار‌های شهرستانی سخنرانی خود را ارایه کرد. طالبی گفت: استراتژی به عنوان برنامه و شگرد و الگو و جایگاه و دیدگاه کسب و کارتان عمل می‌کند. همچنین نکاتی را درمورد علت عدم پیشرفت تیم‌های شهرستانی بیان کردند. وحید عباسپور، سخنرانی خود بر محور شبکه اجتماعی اینستاگرام را ادامه داد و |اطلاعات و آماری در خصوص آمار اینستاگرام، در آمد زایی ورزشکاران و هنرمندان، آمار ایران، فروش و درآمدزایی از اینستاگرام و… در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب23 ساعت قبل
بازداشت بی‌دلیل شهروندان آمریکایی را متوقف کنید.» بسیاری گمان می‌کردند با افزایش بهای نفت، آمریکا معافیت‌های نفتی ایران را تمدید کند. علی‌رغم تمایل اروپایی‌ها به حفظ روابط با ایران، ترامپ و بولتون به دنبال افزایش فشار بر ایران بودند. هر سه کشور خریداران عمده نفت ایران هستند و در کنار هم یک میلیون بشکه نفت ایران را خریداری می‌کنند. نفت همه کشورها باهم شباهت ندارد و سایر کشورها نفت سنگینی از نوع نفت ایران تولید نمی‌کنند که مورد مطالبه اغلب پالایشگران است. کارشناسان معتقدند چین در نهایت برای این توافق اهمیت بیشتری نسبت به چند صد هزار بشکه نفت ایران قائل خواهد شد.
الفالف17 ساعت قبل
علی مطهری از نظر سابقه سیاسی مانند فرزند برخی از اعضای مجمع است. شایسته بود علی مطهری استدلال مخالفین لوایح را نقد می‌کرد نه‌اینکه به ایشان توهین کند. محور بحث‌های وی در این یادداشت به FATF اختصاص داده شده است. امروز سه‌شنبه هم با توجه به اخباری که از گذشته درباره سفر رییس‌جمهوری به مناطق سیل‌زده وجود داشت، اخباری منتشر و براساس آن اعلام شد رییس‌جمهوری پنجشنبه به کرمانشاه سفر می‌کند. با توجه به روش‌هایی که وزارت نفت برای فروش در نظر گرفته به نظر نمی‌رسد، بود و نبود معافیت‌ها تغییری در فروش نفت داشته باشد.»
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم تکریم و معارفه فرمانده کل سپاه، گفت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) اوامر موکدی به سردار سلامی فرموده‌اند که ان شاالله دنبال می‌کنند و اجرا می‌شود. اوامر ایشان در حکم سردار سلامی و سردار جعفری باید مورد دقت و پژوهش قرار گیرد و به صورت کاربردی درآید. وی افزود: در خصوص قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه الله (عج) نیز باید بازتعریف صورت گیرد و همینطور درباره راهبردهای اصولی سپاه، گام‌های تکاملی باید تبیین و به فرمانده معظم کل قوا گزارش شود. سردار شیرازی ادامه داد: یکی از اوامر مؤکد رهبری در جابجایی و انتصابات، استفاده از نقاط قوت کارهای انجام شده و برطرف کردن ضعف‌ها و اشکالات است. رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در پایان تاکید کرد: امروز سپاه با سابقه ٤٠ ساله به جایگاه متعالی رسیده اما انتظارات رهبری بیشتر است که باید دنبال شوند.
الفالف20 ساعت قبل
هیئتی اما در این کشور زندگی می‌کنند که تابلو ندارند، هفته‌ای یا سالی یکبار هم کنار هم جمع نمی‌شوند، چراغی هم روشن نمی‌کنند تا شناخته شوند، اما به واقع گویی اهالی جای دیگری هستند و فعلا در ایران مقیم‌اند: «هیئت سوئیسی‌های مقیم ایران» است و از این دست اهالی کشورهای دیگر - ژاپنی‌ها، دانمارکی‌ها، آلمانی‌ها یا آمریکایی‌های مقیم ایران – هم داریم. «هیئت سوئیسی‌های مقیم ایران» نیز اصرار دارند به دیگران و از جمله کودکان امروز بیاموزند که هیچ چیز نمی‌شوند و ایستادن پای این وطن، بی‌حاصل است. حاصل کنش‌های «هیئت سوئیسی‌های مقیم ایران» روح‌های خسته، ناامید و مستأصلی است که فقط از آن‌چه هستند شاکی‌اند و از آن‌چه می‌خواهند به آن برسند تصویری دارند مبهم و معلوم نیست چقدر واقعی، و به هر گامی مثبتی که زمزمه رو به جلو بودن دارد، بی‌اعتماد و ناامیدند. ایران ما حالش خوب نیست، اما «هیئت سوئیسی‌های مقیم ایران» هم حالش را اگر بدتر نکنند، درمانش هم نخواهند کرد. آن‌ها الزاما هم مقیم ایران نیستند، شاید گوشه‌ای از دنیا، فقط شهروند ایران در دنیای مجازی هستند.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، منابع محلی در ایالت فراه افغانستان از حمله موشکی طالبان به پایگاه هوایی تروریست‌های امریکایی خبر داده‌اند. بر اساس این گزارش، در جریان این حمله منازل مسکونی تروریست‌های آمریکایی هدف اصابت موشک‌های طالبان قرار گرفته است. تا کنون اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر