بهار کارآفرینان استارتاپی در تبریز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. هفته‌نامه شنبه
  4. تکنولوژی

بهار کارآفرینان استارتاپی در تبریز

هفته‌نامه شنبهخبرگزاری هفته‌نامه شنبه |

رامین اکبری رئیس همایش و موسس بهار کارآفرینان استارتاپی، اولین سخنران همایش ظمن خیر مقدم به حضار از مشکلات موجود کسب و کارهای اینترنتی گفت. عادل طالبی (استراتژیست کسب‌وکارهای آنلاین و عضوء هیئت مدیره انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی) محمد فاریابی (عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز و ریاست انجمن بازاریابی آذربایجان شرقی) توحید علی اشرفی (مدیر بازاریابی علی بابا و بنیان‌گذار برندیست) آیدین نامدار (مشاور و مدرس در حوزه کسب‌و‌کار) و وحید عباسپور (متخصص حوزه انیستاگرام) مهمانان این مراسم بودند. هدف اصلی همایش توسعه دیجیتال مارکتینگ با محوریت برندسازی و فروش، به اشتراک‌گذاری تجربه‌های کسب شده با توجه به شرایط بومی و فرهنگ بازاریابی ایران است که می‌تواند خلاء ایجاد شده در چالش‌های ناشناخته را پوشش دهد.

بهار کارآفرینان استارتاپی در تبریز - 2

علی جهانگیری در همایش توسعه دیجیتال مارکتینگ با محوریت برند سازی و فروش با بیان اینکه ایران در حال حاضر در یک بزنگاه خاص قرار دارد، گفت: تحریم‌ها ما را محدود کرده است و بین ما و تکنولوژی فاصله انداخته است. این رکود نوعی تهدید است اما می‌توان آن را با تولیدات ملی و ایده‌های نوین به فرصت تبدیل کرد.

جهانگیری با بیان اینکه هزینه فرصت برای ورود به کار جدید بالا نیست، ادامه داد: چون ایران از ابتدا متکی بر اقتصاد نفتی بود، فکر می‌کنیم همه چیز را باید از دولت انتظار داشته باشیم. دولت حداقل وظایف را در اکوسیستم استارتاپی و شکل گیری یک حوزه کسب و کار نوین بر عهده دارد. بخش‌های دولتی هر اندازه از اکوسیستم استارتاپی دورتر باشد، موفقیت یک کارآفرین بیشتر می‌شود. خیلی از کالاهایی که وارد کشور می‌شد، در حال حاضر توجیه ندارد و به این دلیل فضا برای کسب و کارهایی با تولید ملی باز شده است.

جهانگیری اضافه کرد: در یکی از مقاله هایی که در خصوص افراد موفق حوزه استارت آپی نوشته بودن، یک کارآفرین اولین بار برای تامین مالی کار خوب بدون سرمایه اولیه حتی برای کسی که دیوارهای شرکت را رنگ می‌کرد سهام داده است. دیگر کسب و کارها خودشان تلاش کردند تا با حداقل سرمایه محصول خود را ارائه دهند. آیا سرمایه برای یک کارآفرین شرط لازم است یا خیر، مطمئن خیر و جذب سرمایه برای ان در مراحل بعدی قرار دارد.بازار استارتاپی کوچک تبریز

در سایت خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

جهانگیزی با تاکید بر اینکه در تبریز نسبت به تهران بازار کوچکی داریم، افزود: لذا برخی کارها توجیه پذیری کمتری دارد پس قبل از شروع یک کسب و کار باید بازار را بشناسند. هر مخترع و یا فرد فنی، لزوما کارآفرین نیست، توسعه دانش که توسط یک مخترع صورت میگیرد، راهی برای کسب درآمد است و حتما نباید کارخانه و کارگاه زد و کسب و کار بزرگی راه انداخت. وی خاطرنشان کرد: محکم به شهر خود بچسبید و مسئولیت اجتماعی را ادا کنید تا جامعه استارت آپی پویا داشته باشیم.

بهار کارآفرینان استارتاپی در تبریز - 8

سخنرانهای علمی همایش با توجه به اهداف همایش به سخنرانی پرداختن که دکتر محمد فاریابی، عضوء هئیت علمی دانشگاه تبریز، ریاست انجمن بازاریابی استان هم بر محور فروش دیجیتال مارکتینگ سخنرانی کردند توحید علی اشرفی، مدیر بازاریابی علی بابا، بنیان گذار برندیست سخنران بازاریابی در کسب و کارهای آنلاین در زمینه آخرین تعریف بازاریابی در سال ۲۰۱۸، فرمول طلایی بازاریابی، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و… سخنرانی کرد.

آیدین نامدار مشاور کسب و کار درمورد تاثیر دیجیتال مارکتینگ در توسعه برند وعوامل ضروری برندسازی برای توسعه کسب و کارهای دیجیتال و متد استفاده آن‌ها مطالبی را ارایه کرد. نامدار گفت: ریشه و اساس برندینگ در صداقت کسب و کارمان نهفته است که اگر نهادینه نشود؛ قطعا موجب شکست خواهد شد. مبالغه و بزرگنمایی یکی از آفت هایی هست که همیشه گریبان گیر کسب و کارهای ایرانی بوده و همچنان هست.

عادل طالبی درمورد استراتژی کسب و کار‌های شهرستانی سخنرانی خود را ارایه کرد. طالبی گفت: استراتژی به عنوان برنامه و شگرد و الگو و جایگاه و دیدگاه کسب و کارتان عمل می‌کند. همچنین نکاتی را درمورد علت عدم پیشرفت تیم‌های شهرستانی بیان کردند. وحید عباسپور، سخنرانی خود بر محور شبکه اجتماعی اینستاگرام را ادامه داد و |اطلاعات و آماری در خصوص آمار اینستاگرام، در آمد زایی ورزشکاران و هنرمندان، آمار ایران، فروش و درآمدزایی از اینستاگرام و… در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

در «باستی هیلز» لواسان چه می‎گذرد؟

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون عمران در ادامه تاکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه باید به ساخت و ساز چنین شهرک‌هایی ورود پیدا کنند. علوی در پایان گفت: در جامعه‌ای که رهبر انقلاب در وسط شهر زندگی می‌کنند وجود چنین خانه‌هایی با قیمت‌های نجومی ناباورانه است. ویلا شبیه کاخ ساخته‎اندامام‌جمعه لواسان نیز با اشاره به ساخت و سازهای غیرقانونی گفت: ویلا شبیه کاخ سفید ساخته‌اند. وی افزود: یکی از سرمایه‌دارها به من گفت هیچ کاری نمی‌توانی بکنی چون معیار، پول است و پول هم دست من است. تعداد بازدید: ۶ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیامام جمعه لواسان با بیان اینکه «فساد سیستماتیک در کشور نداریم»، گفت: اگر من آخوند در این مملکت از مبارزه با فساد حرف نزنم، چه کسی حرف بزند؟

اولین فیلم از حادثه تیراندازی در ماشین نماینده مجلس اصفهان

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش اختصاصی رکنا، راننده وی نیز در خیابان دانشگاه، تقاطع خیابان لبافی‌نژاد منتظر اتمام ضبط برنامه بودند تا پس از آن به همراه نماینده مردم اصفهان به دفتر کار مراجعت کنند. حدودا ۱۵ دقیقه از توقف خودرو کنار خیابان گذشته و راننده داخل خودرو مشغول کار با تلفن‌همراه بود که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین حدودا ۱۷ تا ۱۸ ساله نزدیک این خودرو شدند. نفر ترک‌نشین ضمن پیاده شدن از موتورسیکلت ظاهرا به قصد سرقت نزدیک خودرو شد که راننده متوجه موضوع شده و به دنبال آنها دوید. راننده حین حرکت به سمت سارقان، با مسلح کردن اسلحه یک تیر هوایی شلیک کرد. در نهایت حین قراردادن اسلحه داخل غلاف، با توجه به مسلح بودن اسلحه یک تیر شلیک شده و به پای راست این فرد اصابت کرد که وی بر اثر این حادثه مجروح شد.

دو رئیس پیشین دستگاه قضا و یک استخدام/ اکبر طبری را بهتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
سخنگوی قوه‌قضائیه، اعمال نقوذ در پرونده‌ها و بعضی روابط ناصواب را از دلایل بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌قضاییه اعلام کرد. عصر ایران؛ بهنام اکبری - در حالیکه چند روز پیش دفتر آیت الله آملی لاریجانی اتهامات علیه معاون اجرایی پیشین قوه قضائیه را تکذیب کرده بود، روز گذشته رسانه‌ها خبر از بازداشت اکبر طبری دادند. هنوز اتهام طبری روشن نیست، اما پیش‌تر چند نماینده مجلس ادعا‌هایی مالی درباره او مطرح کرده بود.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
شبکه العربیه خبری را از جنازه صدام حسین دیکتاتور سرنگون شده عراق منتشر کرد که بار دیگر گمانه زنی‌ها در خصوص جنازه وی را افزایش داد. این شبکه سعودی به گفته خود به نقل از منابع نزدیک به خانواده صدام حسین بدون ارائه هیچ سند و مدرکی مدعی شد که آنها با علم به امکان نبش قبر و انفجار قبر صدام توسط نیروهای حشد الشعبی شبانه قبل از ورود نیروهای حشد به روستای العوجه (محل دفن صدام) جنازه وی و دو فرزندش عدی و قصی را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. کارشناسان در پاسخ به این خبر گفته‌اند این ادعاهای بی پایه واساس به هیچ وجه واقعیت ندارد و «منبع نزدیک به خانواده صدام» نمی‌تواند منبع موثقی به شمار بیاید، رسانه‌های سعودی همواره با انتشار خبرهایی از این دست سعی در ایجاد تفرقه و فتنه بین فرزندان ملت عراق را دارند. آنها در ادامه این خبرها را تلاشی ناکام از سوی نظام وهابی عربستان مرتبط با گروههای تروریستی در جهت احیای صدام و نظام سرنگون شده حزب بعث در عراق توصیف کرده و حشد الشعبی که برای نجات عراق از همه چیز خود مایه گذاشت را هدف اصلی این فتنه انگیزی‌ها دانستند. در همین راستا عمار الجبوری استاندار استان صلاح الدین عراق در کنفرانس خبری از برگزاری نشستی امنیتی با حضور سران ارشد نیروهای نظامی و امنیتی از جمله ابومهدی المهندس نائب رئیس حشد الشعبی با هدف تسریع عملیات بازگشت آوارگاه به منازل خود خبر داد.

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران - سردار محمدجعفر اسدی، فرمانده سابق مستشاران ایرانی در سوریه، گفت‌وگویی مفصل با خبرگزاری تسنیم انجام داده است. او به نکاتی درباره جنگ در سوریه و همچنین دیدار سردار سلیمانی با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرده است. خلاصه‌شده این مصاحبه را به نقل از شرق در ادامه می‌خوانید: ‌بساطی که در سوریه به‌وجود آمد، بر سر شخص بشار اسد انقلابی فرزند حافظ اسد بود. ‌سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که «سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند». همچنین ارتشی در سوریه به‌وجود آمد که دفاع وطنی نام دارد و سردار سلیمانی و شهید حاج‌حسین همدانی برای به‌وجودآمدن آن بسیار تلاش کردند.

نظرها

اخبار بیشتر