انهدام ۳ گروهک تروریستی در غرب کشور و آزادی متهم حادثه‌ تروریستی زاهدان با وثیقه!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

انهدام ۳ گروهک تروریستی در غرب کشور و آزادی متهم حادثه‌ تروریستی زاهدان با وثیقه!

فرمانده مرزبانی کشور: یکی از مطالبات ما از پاکستان بازگرداندن مرزبانان ربوده شده است / ارتش پاکستان به‌راحتی می‌تواند گروه‌های تروریستی این کشور را شناسایی کند

انتخابخبرگزاری انتخاب
فرمانده مرزبانی کشور: یکی از مطالبات ما از پاکستان بازگرداندن مرزبانان ربوده شده است / ارتش پاکستان به‌راحتی می‌تواند گروه‌های تروریستی این کشور را شناسایی کند
فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به وضعیت مرزبانان ربوده شده، اظهار کرد: یکی از مطالبات جمهوری اسلامی ایران از پاکستان بازگرداندن مرزبانان ربوده شده به کشورمان بوده و بر این باوریم که ارتش پاکستان می‌تواند به‌راحتی گروه‌های تروریستی ساکن در این کشور را شناسایی کند.
فرمانده مرزبانی کشور: یکی از مطالبات ما از پاکستان بازگرداندن مرزبانان ربوده شده است / ارتش پاکستان به‌راحتی می‌تواند گروه‌های تروریستی این کشور را شناسایی کند - 0

فرمانده مرزبانی کشور آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم اخذ درجه و دانش‌آموختگی دوره ششم مرزبانی مرکز آموزش تخصصی ثامن‌الائمه (ع) مشهد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باوجود همه توطئه‌هایی که پیرامون مرزها وجود دارد، مرزهای کشور امن است، اظهار داشت: فرزندان این ملت شبانه‌روز از مرزهای جمهوری اسلامی ایران حراست و پاسداری می‌کنند که این چنین امنیتی خوشایند استکبار و دشمنان نظام اسلامی نیست.

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به مشکلات کشور در قاچاق سوخت و کالا افزود: به لطف خداوند، حضور و تلاش مرزبانان جمهوری اسلامی توانسته‌ایم با این پدیده‌های آسیب‌زا و شوم مقابله کنیم.

وی با اشاره به همسایگی دو کشور افغانستان و پاکستان بیان کرد: تولید مواد مخدر در شرق کشور مشکلاتی را برای مرزهای جمهوری اسلامی پدید آورده که سبب درگیری‌های پی‌درپی میان مرزبانان ما و اشرار شده، به‌طوری که در ۱۱ ماه گذشته موفق به کشف و جلوگیری از ورود ۵۶ تن مواد مخدر به کشور شده‌ایم.

سردار رضایی اضافه کرد: در سال جاری با افغانستان سه نشست برگزار کرده‌ایم و آن‌ها وعده داده‌اند که مشکلات موجود در مرزها را با کمک مرزبانان ایران حل کنند، آن‌ها از ایران درخواست کرده‌اند که بیشتر از گذشته مرزها را محافظت کنیم.

فرمانده مرزبانی کشور افزود: در مرز مشترک با پاکستان مهم‌ترین مشکل این است که این کشور بیشترین تمرکز خود را روی مرزهای مشترک خود با افغانستان و هند گذاشته و کمتر به مرز مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان اهمیت می‌دهد، از این رو از دولت پاکستان تقاضا داریم که بیشتر روی این مرز تمرکز و توجه داشته باشند، چرا که مرزهای مشترک باید به صورت مشترک اداره شوند و به‌صورت انفرادی نمی‌توان آنها را مدیریت کرد.

سردار رضایی ادامه داد: برابر گزارشات واصله، این نوید به ما داده شده که پاکستان قصد تقویت مرزهای مشترک کشورشان با جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار قرار داده و این نوید آینده‌ای روشن را برای هر دو کشور می‌دهد که امیدواریم توافقات حاصله نتیجه‌بخش باشد.

وی با اشاره به وضعیت مرزبانان ربوده شده، اظهار کرد: یکی از مطالبات جمهوری اسلامی ایران از پاکستان بازگرداندن مرزبانان ربوده شده به کشورمان بوده و بر این باوریم که ارتش پاکستان می‌تواند به‌راحتی گروه‌های تروریستی ساکن در این کشور را شناسایی کند.

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به مصاحبه چند روز پیش خود در زمینه اختصاص نیافتن بودجه انسداد مرزها به مرزبانی، تاکید کرد: برادر ما آقای نوبخت در گفت‌وگویی اعلام کرده که همه اعتبارات به مرزبانی واریز شده که طبق وعده‌های داده شده، قرار بر این بوده اعتبارات سال ۹۷ به ما اختصاص داده شود، ما بر حسب این قول، برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده بودیم، اما متاسفانه این اتفاق هنوز میسر نشده، ما از آقای نوبخت تقاضا داریم که مجدد این موضوع را بررسی کنند.

وی عنوان کرد: در سال‌های گذشته اعتباراتی از سوی دولت به مرزبانی هر چند ناقص اختصاص داده شد، اما ذکر این نکته هم ضروری است که اعتبارات به صورت تمام و کمال به حساب مرزبانی واریز نشد.

سردار رضایی با اشاره به جایگاه مرز و مرزبانی در هر کشور، گفت: وقتی مردم عزیز این کشور فرزندانشان را برای دفاع از مرزهای کشور به مناطق مرزی اعزام می‌کنند، توقع دارند که امکانات اولیه و شرایط مطلوبی را برای آنها فراهم کنیم، مگر می‌شود در پاسگاه‌های مرزی آب و برق وجود نداشته باشد، تامین این نیازها از عهده مرزبانی خارج است.

فرمانده مرزبانی کشور بیان کرد: از دولت و مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم تا به طرحی که مرکز پژوهش‌ها که طی چند ماه و در بازدید از استان‌های مرزی داشته‌اند، رای مثبت داده تا بتوانیم خلاءهای ۵۰ ساله موجود در مرزهای کشور را برطرف کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در روزهای گذشته ۳ تیم تروریستی در غرب کشور شناسایی و معدوم شدند

ایلناخبرگزاری ایلنا
در روزهای گذشته ۳ تیم تروریستی در غرب کشور شناسایی و معدوم شدند
وزیر اطلاعات گفت: در همین چند روز گذشته ما توانستیم سه تیم تروریستی در غرب کشور را که قصد تعرض به امنیت ما را داشتند شناسایی و معدوم کنیم.

در روزهای گذشته ۳ تیم تروریستی در غرب کشور شناسایی و معدوم شدند - 1

به گزارش ایلنا از آستارا، در پی سفر روحانی به استان گیلان، وزیر اطلاعات ایران به عنوان نماینده ایشان وارد این شهر شد و مورد استقبال رسمی رؤسای ادارات، فرمانده‌هان نیروی‌های نظامی و انتظامی، فرمانده سپاه، فرماندار و امام جمعه این شهرستان قرار گرفت.

علوی طی سخنانی ضمن تشکر از استقبال مردم گفت: آستارا شهرستانی است که من از دیرباز به این مکان و مردمان آن ارادت خاصی داشتم و هر وقت در سفرهای خود از این منطقه عبور می‌کردم، احساس مثبت و خوبی به بنده دست می‌داد و به همین خاطر بنده همیشه آرزو می‌کردم که خداوند متعال دلهای این عزیزان را شاد و لب‌هایشان را سرشار از خنده نماید، چرا که مردمان این منطقه شایسته تمامی خوبی‌ها هستند.

علوی در ادامه گفت: دشمنان ایران با خیال باطل خود فکر می‌کردند که ایرانیان جشن چهل سالگی انقلاب‌شان را نخواهند دید، ولی مردم ایران در شرایطی این جشن را برگزار کردند که به گواه تمام شاهدان، حضور مردم در آن مراسم بسیار گسترده‌تر از گذشته بود که باید گفت دشمن از همین حضور مردم می‌هراسید و تمامی این فشارها و تحریم‌ها در جهت هر چه کم رنگ‌تر کردن این حضور مردمی بود چرا که می‌پنداشتند هر چه فشارها را بر مردم ایران بیشتر کنند، بین مردم و نظام و دولت و رهبری فاصله خواهد افتاد و در آن صورت می‌توانند به اهداف پلید خود دست یابند که زهی خیال باطل! و باید گفت که تمامی این‌ها نتیجه نادانی آنهاست.

وی با اشاره به تشدید تحریم‌ها از طرف امریکا نیز گفت: چهل سال است که این تحریم‌ها شروع شده و مال دیروز و پریروز هم نیست چرا که آنها وقتی در گذشته دیدند که تحریم‌ها اثر ندارد حتی کشور ما را مورد حمله نظامی هم قرار دادند، اما ملت ایران در مقابل تمامی این تهدیدات ایستاد و باعث شد که دشمنان از موضوع خود عقب نشینی نمایند و این مهم جز در نتیجه وحدت و همدلی و اتحاد ایرانیان بدست نمی‌آمد.

وزیر اطلاعات همچنین گفت: هدف اصلی دشمن از تمامی این دسیسه‌ها علاوه بر مطالبی که عرض کردم ضربه زدن به امنیت ماست و برای همین با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود قصد دارد امنیت ایران و ایرانی را خدشه‌دار کند جز در یکی دو مورد هرگز موفق به این کار نبوده‌ و درست بر این اساس است که در همین چند روز گذشته ما توانستیم سه تیم تروریستی در غرب کشور را که قصد تعرض به امنیت ما را داشتند شناسایی و معدوم کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

متهم حادثه تروریستی جاده خاش- زاهدان به قید وثیقه آزاد شد

برناخبرگزاری برنا
متهم حادثه تروریستی جاده خاش- زاهدان به قید وثیقه آزاد شد
دادستان مرکز سیستان و بلوچستان:

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حجت الاسلام علی موحدی راد روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این متهم یک خانم است و روز گذشته با قرار آزاد شد، اظهار کرد: قرار تامین این خانم بازداشت موقت بود، گرچه خود به برخی از اقدامات تروریستی در زمینه همکاری با همسرش اقرار کرده بود.

وی ادامه داد: اقرارهای این متهم در پرونده موجود است و آزادی با قرار وثیقه به معنی بی گناهی وی نیست زیرا در صورت اثبات بی گناهی بصورت بلاقید آزاد می‌شد.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان تصریح کرد: آزادی این فرد با قید وثیقه تنها بخاطر عطوفت و رافت اسلامی بوده است.

وی تاکید کرد: گروهک‌های تروریستی از پوشش بانوان و کودکان برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده می‌کنند اما اگر این اعمال تکرار شود، رافت اسلامی شامل حال آنان نخواهد شد و به شدت مجازات می‌شوند.

موحدی راد خاطرنشان کرد: هم اینک هشت متهم با قرار بازداشت موقت و برای تکمیل تحقیقات در زندان و در اختیار ماموران امنیتی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر18 ساعت قبل
برخی دیگر از نامزدهای انتخاباتی اقدام به دعوت چهره‌های مشهور و معروف ورزشی به حوزه انتخابیه کرده بودند، به عنوان مثال فیروزکوه و دماوند، میزبان بهداد سلیمی، قهرمان جهان و المپیک و علی فتح اله زاده، مدیر عامل سابق استقلال برای حمایت از یک کاندیدای خاص بود. از بغض یک نامزد انتخاباتی تا ایجاد امیدواری به طرفداران توسط نامزدهای رد صلاحیت شدهدر حوزه انتخابیه پاکدشت، اما یکی از کاندیداهای انتخاباتی که در مراسمی کم جمعیت در حال سخنرانی بوده است، از آنچه وضعیت سخت اقتصادی مردم عنوان کرده است، بغض می‌کند و دقایقی با صدای بغض آلود سخنرانی کرده و سپس مطالب خود را به اتمام می‌رساند. در حوزه انتخابیه شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک نیز شاهد فعالیت برای حذف پوسترهای تبلیغاتی در محل‌های غیر مجاز هستیم، تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در این حوزه نیز اقدام به برپایی ضیافت شام تبلیغاتی برخلاف تذکرات رئیس ستاد انتخابات استان تهران کرده‌اند و این روند ادامه دارد. تعدادی از کاندیداهای رد صلاحیت شده نیز همچنان جلسات انتخاباتی تشکیل داده و به طرفداران خود امیدواری می‌دهند، آنها معتقدند هنوز احتمال تأیید صلاحیتشان وجود دارد، با این حال اعلام کرده‌اند، که در صورت عدم تأیید صلاحیت از یکی از نامزدهای انتخاباتی حمایت خواهند کرد. کم‌تر از ۲ روز تا پایان تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است و در این میان هر نامزد انتخاباتی سعی در جذب رأی حداکثری و راهیابی به مجلس شورای اسلامی را دارد، اما باید قبل از هرچیز به پسوند «اسلامی» در نام مجلس دقت داشت و از شیوه‌های غیر اسلامی و غیر اخلاقی برای رسیدن به کرسی مکانی اسلامی پرهیز کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین21 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین21 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین21 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز – شهرستان آغاجاری در استان خوزستان صبح امروز با زلزله‌ای به قدرت ۳٫۶ ریشتر لرزید. به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۸:۲۷ امروز زلزله‌ای به قدرت ۳٫۶ ریشتر شهرستان آغاجاری در استان خوزستان را تکان داد. این زمین لرزه در طول جغرافیایی: ۴۹٫۹۶، عرض جغرافیایی: ۳۰٫۶۲ و عمق ۱۳ کیلومتر به وقوع پیوست. این زلزله در ۱۵ کیلومتری آغاجاری (خوزستان)، ۲۶ کیلومتری بهبهان (خوزستان)، ۲۹ کیلومتری امیدیه (خوزستان)، ۱۴۵ کیلومتری اهواز و ۱۵۶ کیلومتری یاسوج رخ داد. هنوز گزارشی از خسارت‌های این زمین لرزه مخابره نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شکرالله حسن بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران، گفت: ۲۳۸ نامزد در سطح استان تهران تا شب گذشته از ادامه رقابت انتخاباتی برای مجلس یازدهم انصراف داده‌اند. وی با اشاره به اینکه از روز پنجشنبه ۲۴ بهمن مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی همزمان در سراسر کشور آغاز شده است، افزود: از همه نامزدهای انتخابات می‌خواهیم از فرصت تبلیغات تا ساعت ۸ صبح پنجشنبه اول اسفند برای معرفی خود و افزایش شور و نشاط انتخاباتی استفاده کنند. شورای نگهبان صلاحیت ۱۵۷۶نفر در استان تهران را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید کرده بود. منبع: ایسنا

اخبار بیشتر