اخبار روز بازار مسکن - شنبه 18 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - شنبه 18 اسفندماه

۱۱۳هزارنفر در نوبت دریافت مسکن از بهزیستی

مهرخبرگزاری مهر
۱۱۳هزارنفر در نوبت دریافت مسکن از بهزیستی
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۱۱۳ هزار نفر برای دریافت مسکن، پشت نوبت بهزیستی قرار دارند، گفت: ۵۳ هزار واحد مسکونی در دستور ساخت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی کوزه‌گر در مراسم انعقاد تفاهمنامه مشترک بین سازمان بهزیستی و بسیج سازندگی که به منظور احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های تحت پوشش و همچنین مناسب‌سازی منازل معلولان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اقدامات سازمان بهزیستی در راستای توانمندسازی جامعه هدف، تأمین مسکن خانواده‌های تحت پوشش است که در این خصوص دستگاه‌های مرتبط، همکاری‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت این واحدها، علاوه بر کمک‌های بلاعوض، تسهیلات بانکی نیز به مددجویان اختصاص پیدا می‌کند، افزود: در این راستا از کمک خیرین نیز بهره‌مند می‌شویم.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱۳ هزار نفر برای دریافت مسکن از سازمان بهزیستی، پشت نوبت هستند که ۵۳ هزار واحد مسکونی در دستور ساخت است و تاکنون نیز ۱۰۵ هزار واحد مسکونی با کمک سازمان‌ها و خیرین برای مددجویان احداث شده است.

کوزه‌گر خاطرنشان کرد: این ۵۰۰۰ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر احداث می‌شود و سازمان بهزیستی نیز ۱۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض به آنها کمک می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت اجاره خانه‌های نقلی در تهران

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت اجاره خانه‌های نقلی در تهران

دنیای‌اقتصاد نوشت: همزمان با قرار گرفتن در روزهای پایانی سال فایل اجاره واحدهای مسکونی ریزمتراژ در برخی از محلات و مناطق شهر تهران کمیاب شد.

قیمت اجاره خانه‌های نقلی در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

معامله واحد ۲۱۵ میلیونی در تهران

الفخبرگزاری الف
معامله واحد ۲۱۵ میلیونی در تهران
بررسی قیمت روز مسکن در تهران حاکی از آن است که یک واحد ۴۵ متری در جوادیه به قیمت ۲۱۵ میلیون تومان و واحد ۹۴ متری در آلستوم به قیمت یک میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان معامله شده است.

به گزارش تسنیم، در آرژانتین یک واحد مسکونی ۵۵ متری ۱۴ سال ساخت به قیمت ۵۸۵ میلیون تومان به فروش رفته است؛ هر مترمربع از این واحد حدود ۱۰ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان بوده است.

یک واحد مسکونی ۷۸ متری ۱۷ ساله در آپادانا به قیمت ۶۴۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان)، آپارتمان ۹۵ متری با عمر ۱۹ سال در تهرانپارس به قیمت ۸۱۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸ میلیون و ۵۴۴ هزار تومان)، واحد ۶۲ متری در ارامنه جنوبی که ۸ سال از ساخت آن می‌گذرد به قیمت ۵۶۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۹ میلیون تومان) و یک دستگاه آپارتمان ۴۵ متری ۱۷ ساله در جوادیه به قیمت ۲۱۵ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۴ میلیون و ۷۹۹ هزار تومان) معامله شده است.

همچنین در مجیدیه یک واحد مسکونی ۹۹ متری ۱۸ سال ساخت به قیمت ۷۳۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۷ میلیون و ۳۹۳ هزار تومان) و در شهرک نفت یک واحد ۸۲ متری ۱۷ ساله به قیمت ۷۶۳ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۹ میلیون و ۲۶۶ هزار تومان) خریداری شده است.

یک واحد مسکونی ۹۴ متری که ۵ سال از زمان ساخت آن می‌گذرد در آلستوم به قیمت یک میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۴ میلیون و ۸۵۳ هزار تومان در سامانه کد رهگیری ثبت معامله شده است. در اندیشه یک دستگاه آپارتمان ۸۷ متری ۱۵ ساله به قیمت یک میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۳ میلیون و ۳۱۴ هزار تومان فروخته شده است.

یک واحد مسکونی ۱۰۰ با عمر ۱۶ سال در شمس‌آباد نیز به قیمت کل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۱۲ میلیون و ۳۶ هزار تومان) معامله شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

خواب ۵ ساله تولید مسکن بازار را وارد رکود کرد

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
خواب ۵ ساله تولید مسکن بازار را وارد رکود کرد

به گزارش تجارت‌نیوز، ایرج رهبر عضو انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه به طور معمول قیمت واحد‌های مسکونی بعد از ایام نوروزافزایش می‌یابد، گفت: امسال با توجه به شرایطی که در اقتصاد کشور ایجاد شده نمی‌توانیم پیش‌بینی از افزایش یا کاهش قیمت مسکن داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی برنامه‌هایی برای کنترل بازار مسکن عرضه کرده است، گفت: هنوز این برنامه‌ها به مرحله اجرایی و عملیاتی نرسیده، اما امیدواریم با اجرای آنها وضعیت بازار مسکن بهبود یابد.

رهبر اظهار کرد: بازار مسکن پنج سال در رکود بوده است و ما در طول این مدت شاهد توقف در تولید مسکن بودیم و همین توقف در عرضه اثرات خود را هم اکنون در بازار مسکن نشان داده است.

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه برنامه‌های بازار مسکن کوتاه مدت نیست، گفت: اگر تولیدات مسکن را از همین امروز آ‌غاز کنیم اثرات آن تا سه سال دیگر نمایان می‌شود، بنابراین باید از همین امروز به فکر افزایش تولید و عرضه مسکن باشیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در دوران وزیر سابق تولیدی در بازار مسکن نداشتیم، تصریح کرد: افزایش ۹۲ درصدی قیمت مسکن به دلیل نبود تولید در این بازار بوده است به طوری که عرضه روز به روز کاهش و تقاضا رشد می‌کرد.

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: به هم خوردن تعادل در عرضه و تقاضا باعث ایجاد چنین مشکلاتی در بخش مسکن شده است به همین دلیل باید برنامه‌های بسیار دقیقی برای بهبود وضعیت کنونی بازار مسکن در دستور کار قرار گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آغاز به کار قطار بین‎المللی تهران-وان

مهرمهر1 روز قبل
شرکت رجا در راستای توسعه‌ همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران تحمیل کرد، اما مدعی شد که می‌خواهد با ایران به توافق برسد. وی که در دفتر کارش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، این تحریم‌ها را «شدید» توصیف کرد و گفت: «به فشار به تهران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.» در حال تکمیل …

مانور سگ‌های جستجو و نجات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دارندگان سگ‌های گروه کار علاوه بر آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر می‌توانند در زمان بروز بحران به صورت داوطلبانه کمک حال مردم باشندمانور سگ‌های جستجو و نجاتمانور سگ‌های جستجو و نجاتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دارندگان سگ‌های گروه کار علاوه بر آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر می‌توانند در زمان بروز بحران به صورت داوطلبانه کمک حال مردم باشند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دسته دوم حقوق مردمی، حقوق عامه نام دارد و این دسته شامل حقوقی که تامین کننده منافع عامه مردم است و مدعی خاصی ندارد­می شود. حجت الاسلام منتظری گفت: در قانون اساسی، یکی از وظایف مهم قوه قضائیه و دستگاه قضا، احقاق حقوق عامه است، البته نقش مردم هم این بین بسیار اهمیت دارد زیرا وقتی مردم مطالبه‌گری کنند دستگاه قضا هم موظف است که با مسئولیتی چندین برابر، حقوق عامه را پیگیری کند. بدین منظور سامانه‌ای طراحی و در دسترسی قرار گرفته که مردم از سراسر کشور می‌توانند خواسته یا مطالبات خود را به مسئولین قضایی کشور اطلاع رسانی کنند. دستگاه قضا بدون تعارف با هر متخلفی برخورد می‌کند. حتی اگر در جایی یک مسئول هم قصد تعرض به حقوق عامه را داشته باشد با برخورد ما مواجه می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، عزیز الله مهدیان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: ارزیابی‌ها مستمر انجام می‌شود چون خانه هایی هستند که به علت سیل در ظاهر آسیبی ندیده بودند اما الان با سست شدن پی و بنیاد آنها دچار آسیب شده‌اند. مهدیان از این که کار عقد قراردادها در بانک سرعت گرفته است ابراز خشنودی کرد و افزود: بانک‌ها اگر مثل بنیاد مسکن و هلال احمر از استان‌های مجاور کمک بگیرند کارها شتاب بیشتری خواهد گرفت. حق شناس استاندار گلستان نیز با ابراز رضایت از روند عقد قراردادها در بانک‌ها گفت: کار صدور پروانه‌ها در شهرداری از ۵۰ به ۵۰۰ واحد رسیده است و تا پایان هفته به ۸۰۰ واحد خواهد رسید. حق شناس با بیان این که ۱۴۶ بنگاه اقتصادی در سیل آسیب دیده‌اند افزود: میزان خسارت این واحدها ۲۴۴ میلیارد تومان برآورد شده است که هفته گذشته با کمک بانک‌ها ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شد و تا پنج شنبه نیز ۲۷ میلیارد تومان دیگر پرداخت خواهد شد. خادمی استاندار لرستان نیز درباره مهندسی رودخانه‌ها و ساخت دیوارهای محافظ گفت: ساخت دیوارهای محافظ به بنیاد مسکن و وزارت نیرو سپرده شده که کارهای طراحی آن در حال انجام است اما تاکنون متاسفانه هنوز شروع نشده، زیرا که اولویت، ساخت خانه هاست.

جایگاه هیدرو گرافی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
گزارش اختصاصیجایگاه هیدرو گرافی در ایرانسالها قبل تمام کشتی هایی که به بنادر ایران تردد می‌کردند مجبور به استفاده از نقشه‌های خارجی بودند اما حالا تمام کشتی هایی که به پهنه‌های آبی ایران تردد می‌کنند از نقشه‌های ایرانی استفاده می‌کنند و این یعنی اقتدار ایران در عرصه هیدروگرافی.

اخبار بیشتر