1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - شنبه 18 اسفندماه

۱۱۳هزارنفر در نوبت دریافت مسکن از بهزیستی

مهرخبرگزاری مهر
۱۱۳هزارنفر در نوبت دریافت مسکن از بهزیستی

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی کوزه‌گر در مراسم انعقاد تفاهمنامه مشترک بین سازمان بهزیستی و بسیج سازندگی که به منظور احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های تحت پوشش و همچنین مناسب‌سازی منازل معلولان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اقدامات سازمان بهزیستی در راستای توانمندسازی جامعه هدف، تأمین مسکن خانواده‌های تحت پوشش است که در این خصوص دستگاه‌های مرتبط، همکاری‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت این واحدها، علاوه بر کمک‌های بلاعوض، تسهیلات بانکی نیز به مددجویان اختصاص پیدا می‌کند، افزود: در این راستا از کمک خیرین نیز بهره‌مند می‌شویم.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱۳ هزار نفر برای دریافت مسکن از سازمان بهزیستی، پشت نوبت هستند که ۵۳ هزار واحد مسکونی در دستور ساخت است و تاکنون نیز ۱۰۵ هزار واحد مسکونی با کمک سازمان‌ها و خیرین برای مددجویان احداث شده است.

کوزه‌گر خاطرنشان کرد: این ۵۰۰۰ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر احداث می‌شود و سازمان بهزیستی نیز ۱۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض به آنها کمک می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت اجاره خانه‌های نقلی در تهران

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت اجاره خانه‌های نقلی در تهران

دنیای‌اقتصاد نوشت: همزمان با قرار گرفتن در روزهای پایانی سال فایل اجاره واحدهای مسکونی ریزمتراژ در برخی از محلات و مناطق شهر تهران کمیاب شد.

قیمت اجاره خانه‌های نقلی در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

معامله واحد ۲۱۵ میلیونی در تهران

الفخبرگزاری الف
معامله واحد ۲۱۵ میلیونی در تهران

به گزارش تسنیم، در آرژانتین یک واحد مسکونی ۵۵ متری ۱۴ سال ساخت به قیمت ۵۸۵ میلیون تومان به فروش رفته است؛ هر مترمربع از این واحد حدود ۱۰ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان بوده است.

یک واحد مسکونی ۷۸ متری ۱۷ ساله در آپادانا به قیمت ۶۴۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان)، آپارتمان ۹۵ متری با عمر ۱۹ سال در تهرانپارس به قیمت ۸۱۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸ میلیون و ۵۴۴ هزار تومان)، واحد ۶۲ متری در ارامنه جنوبی که ۸ سال از ساخت آن می‌گذرد به قیمت ۵۶۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۹ میلیون تومان) و یک دستگاه آپارتمان ۴۵ متری ۱۷ ساله در جوادیه به قیمت ۲۱۵ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۴ میلیون و ۷۹۹ هزار تومان) معامله شده است.

همچنین در مجیدیه یک واحد مسکونی ۹۹ متری ۱۸ سال ساخت به قیمت ۷۳۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۷ میلیون و ۳۹۳ هزار تومان) و در شهرک نفت یک واحد ۸۲ متری ۱۷ ساله به قیمت ۷۶۳ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۹ میلیون و ۲۶۶ هزار تومان) خریداری شده است.

یک واحد مسکونی ۹۴ متری که ۵ سال از زمان ساخت آن می‌گذرد در آلستوم به قیمت یک میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۴ میلیون و ۸۵۳ هزار تومان در سامانه کد رهگیری ثبت معامله شده است. در اندیشه یک دستگاه آپارتمان ۸۷ متری ۱۵ ساله به قیمت یک میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۳ میلیون و ۳۱۴ هزار تومان فروخته شده است.

یک واحد مسکونی ۱۰۰ با عمر ۱۶ سال در شمس‌آباد نیز به قیمت کل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۱۲ میلیون و ۳۶ هزار تومان) معامله شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

خواب ۵ ساله تولید مسکن بازار را وارد رکود کرد

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
خواب ۵ ساله تولید مسکن بازار را وارد رکود کرد

به گزارش تجارت‌نیوز، ایرج رهبر عضو انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه به طور معمول قیمت واحد‌های مسکونی بعد از ایام نوروزافزایش می‌یابد، گفت: امسال با توجه به شرایطی که در اقتصاد کشور ایجاد شده نمی‌توانیم پیش‌بینی از افزایش یا کاهش قیمت مسکن داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی برنامه‌هایی برای کنترل بازار مسکن عرضه کرده است، گفت: هنوز این برنامه‌ها به مرحله اجرایی و عملیاتی نرسیده، اما امیدواریم با اجرای آنها وضعیت بازار مسکن بهبود یابد.

رهبر اظهار کرد: بازار مسکن پنج سال در رکود بوده است و ما در طول این مدت شاهد توقف در تولید مسکن بودیم و همین توقف در عرضه اثرات خود را هم اکنون در بازار مسکن نشان داده است.

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه برنامه‌های بازار مسکن کوتاه مدت نیست، گفت: اگر تولیدات مسکن را از همین امروز آ‌غاز کنیم اثرات آن تا سه سال دیگر نمایان می‌شود، بنابراین باید از همین امروز به فکر افزایش تولید و عرضه مسکن باشیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در دوران وزیر سابق تولیدی در بازار مسکن نداشتیم، تصریح کرد: افزایش ۹۲ درصدی قیمت مسکن به دلیل نبود تولید در این بازار بوده است به طوری که عرضه روز به روز کاهش و تقاضا رشد می‌کرد.

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: به هم خوردن تعادل در عرضه و تقاضا باعث ایجاد چنین مشکلاتی در بخش مسکن شده است به همین دلیل باید برنامه‌های بسیار دقیقی برای بهبود وضعیت کنونی بازار مسکن در دستور کار قرار گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو - عبور هولناک سیل از رودخانه خشک شیراز

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

ماجرای حیوان عجیبی که در شوش دیده شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، فیلمی از یک حیوان عجیب و شبیه به گونه کفتار در فضای مجازی منتشر شد و شایعه شد که این حیوان در مزارع نیشکر هفت‌تپه دیده شده است. فیروز حاج کلی رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شوش صبح امروز اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به گونه‌ای گرگ یال‌دار است که مربوط به کشور آرژانتین است و این گونه از گرگ در کشور ایران وجود ندارد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حاج کلی گفت: محیط اطراف این تصویر مزارع نیشکر است ولی مربوط به شهرستان شوش نیست.

لحظه باز شدن سه دریچه‌ی اضطراری تخلیه آب سد دز پس از حدود ۵۰ سال برای تخلیه فوری آب سد+فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دریچه‌های اضطراری سد دز در اوایل دهه ۴۰ باز شده بودند قطر دریچه‌ها ۱۴ متر و هر یک از آنها قادر به تخلیه ۳۰۰۰ متر مکعب آب در ثانیه هستند.

تهران؛ آماده باران | خسارتی گزارش نشد

همشهریهمشهری8 ساعت قبل

سعدیه شیراز غرق در آب+ فیلم

خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل

اخبار بیشتر