1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

ناآرامی در الجزایر؛ مردم معترض به خیابان‌ها آمدند

«عبدالعزیز بوتفلیقه» برای بار پنجم در الجزایر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شده و مردم که از او ناراضی هستند، در اعتراض به این حرکت به خیابان‌ها رفتند. مخالفان گفته‌اند در صورتی به این تظاهرات پایان می‌دهند که بوتفلیقه از انتخابات انصراف دهد. حال، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این کشور 10 روز پیش از موعد تعطیل شده‌اند. دانش‌آموزان الجزایری نقش پررنگی در تجمعات دارند، به طوری که پلیس ناچار شده با محاصره مدارس از پیوستن آن‌ها به تظاهرات جلوگیری کند. گفته شده بوتفلیقه، رییس‌جمهور این کشور که گویا برای معاینات پزشکی به ژنو رفته بود امروز به الجزیره بازمی‌گردد.

حالا پس از چند روز تجمع، مطالبه مردم این کشور از انصراف بوتفلیقه از انتخابات به انحلال دولت تغییر کرده است. مطالبه‌ای که بعید به نظر می‌رسد به حقیقت بپیوندد. دولت، ارتش و سرویس‌های اطلاعاتی الجزایر نسبت به گسترش هرج و مرج هشدار داده‌اند.

سایت خبری

تعطیلی دانشگاه‌های الجزایر توسط دولت و تظاهرات دانشجویان معترض

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تعطیلی دانشگاه‌های الجزایر توسط دولت و تظاهرات دانشجویان معترض

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هر چقدر زمان به ۱۸ آوریل نزدیک‌تر می‌شود، بر دامنه مخالفت‌ها با پنجمین بار نامزدی «عبدالعزیز بوتفلیقه» در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر افزوده‌تر می‌شود. مخالفان تنها گزینه پایان دادن به اعتراضات خود را انصراف رئیس جمهور کنونی از نامزدیش در انتخابات می‌دانند. بر همین اساس، میلیون‌ها الجزایری جمعه گذشته در تظاهرات علیه بوتفلیقه شرکت کردند و قرار است اعتصاب سراسری و نافرمانی مدنی از فردا در این کشور شروع شود.

تعطیلی دانشگاه‌های الجزایر توسط دولت و تظاهرات دانشجویان معترض - 3

درحالی که تعطیلات بهاری در الجزایر از ۲۱ مارس (اول فروردین) شروع می‌شود، اما وزارت آموزش عالی این کشور در اقدامی غیر منتظره دیروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تعطیلی بهاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این کشور از یکشنبه (امروز) شروع می‌شود و تا ۴ آوریل (۱۵ فروردین) ادامه خواهد یافت.

به نوشته روزنامه «العربی الجدید»، تعطیلات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی الجزایر که ۱۰ روز زودتر از موعد مقرر اعلام شد با واکنش منفی استادان و دانشجویان مواجه گشت. دانشگاهیان با برپایی تظاهرات در پایتخت الجزایر این اقدام وزارت علوم و آموزش عالی این کشور را محکوم کردند. قرار است دانشجویان امروز در اعتراض به تعطیلی دانشگاه‌ها از در خروجی تمام دانشگاه‌ها تظاهرات کنند.

تعطیلی دانشگاه‌های الجزایر توسط دولت و تظاهرات دانشجویان معترض - 6

یکی از اعضای انجمن دانشجویان مستقل الجزایر با محکوم کردن تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این کشور گفت: دولت با این اقدام نمی‌تواند دانشجویان را از شرکت در خیزش مردمی علیه نامزدی بوتفلیقه جدا کند. دانشجویان چه در دانشگاه باشند و چه در خارج آن، در تظاهرات علیه بوتفلیقه شرکت می‌کنند.

شورای استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی الجزایر «کناس» نیز در واکنش به تعطیلی زود هنگام دانشگاه‌های این کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام وزارت علوم و آموزش عالی غیر قانونی است و باید «طاهر حجار» وزیر علوم و آموزش عالی از سمت خود کناره گیری کند.

روزنامه الجزایری «الخبر الیومی» نوشت: در این بیانیه آمده است که تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی یک اقدام ارتجاعی است که وزیر مربوطه بدون مشورت با دیگران این تصمیم را اتخاذ کرده است. ما معتقدیم این تصمیم به بخش آموزش در کشور آسیب جدی وارد می‌کند.

در همین حال، وزیر آموزش و پرورش الجزایر به مدیران تمام مدارس این کشور دستور داده است تا ۲۱ مارس (اول فروردین) از خروج دانش آموزان از مدارس جلوگیری کنند.

تعطیلی دانشگاه‌های الجزایر توسط دولت و تظاهرات دانشجویان معترض - 12

این دستور در حالی صادر شده است که دانش آموزان الجزایری حضور فعالی در تظاهرات علیه نامزدی بوتفلیقه دارند، به گونه‌ای که پلیس مجبور شده با محاصره مدارس، از شرکت دانش آموزان در تظاهرات جلوگیری کند.

به نوشته همین روزنامه الجزایری، ۵۲ اندیشمند، مهندس و سرمایه گذارالجزایری مقیم آمریکا با انتشار بیانیه‌ای مشترکی از تظاهرات هموطنان خود در مخالفت با نامزدی بوتفلیقه حمایت و اعلام کردند: ما بارها برای ساختن آینده‌ای بهتر برای کشورمان داوطلب شدیم اما هربار به حاشیه رانده شدیم اما خیزش مردم الجزایر به ما امید می‌دهد و ما را ملزم می‌کند که در ساختن کشور کمک کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

بوتفلیقه امروز به الجزایر بازمی‌گردد

ایلناخبرگزاری ایلنا
بوتفلیقه امروز به الجزایر بازمی‌گردد

بوتفلیقه امروز به الجزایر بازمی‌گردد - 1

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، یک منبع در کمپین انتخاباتی «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهور الجزایر گفت که رئیس‌جمهوری عصر امروز در کشور خواهد بود.

پایگاه الکترونیک کنترل هوائی از پرواز هواپیمای دولتی الجزائر به سمت شمال خارج از مرزهای این کشور خبر داد.

بر اساس گزارش رویترز، در بررسی‌های مرکز کنترل ترافیک هوائی، مقصد نهائی این هواپیما مشخص نیست.

حرکت عبور و مرور این هواپیمای دولتی الجزائر از زمان اعلام خبر انتقال «عبدالعزیز بوتفلیقه» به سوئیس به منظور انجام معاینات پزشکی در یکی از بیمارستان‌های ژنو کنترل نشده است.

منابع رسمی الجزائر پیش از این تصریح کردند که هواپیمای رئیس جمهوری، ژنو را بدون بوتفلیقه به مقصد الجزائر ترک کرد.

این هواپیما بامداد امروز- یکشنبه- الجزائر را پیش از ساعت هفت صبح به وقت محلی ترک کرد.

بوتفلیقه ۸۲ ساله در سال‌های اخیر و پس از سکته مغزی در سال ۲۰۱۳ به ندرت در انظار عمومی ظاهر شده است.

اعلام خبر نامزدی مجدد بوتفلیقه برای انتخابات آینده در ماه آوریل، ده‌ها نفر از مردم الجزائر را در اعتراض به این اقدام به خیابان‌ها کشاند.

مقام‌های الجزائر و همچنین مدیریت بیمارستان دانشگاه ژنو از اظهار نظر نسبت به سلامت بوتفلیقه خودداری کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

تخریب موزه قدیمی الجزایر در جریان اعتراض‌ها

ایرناخبرگزاری ایرنا
تخریب موزه قدیمی الجزایر در جریان اعتراض‌ها

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت فرهنگ الجزایر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «بزهکاران» با سواستفاده از اعتراض‌های هزاران نفری، به موزه ملی آثار باستانی و هنرهای اسلامی الجزایر که در سال ۱۸۹۷ تاسیس شد، حمله کردند.

در این بیانیه آمده است: بخشی از این موزه مورد دستبرد قرار گرفته، آثار هنری سرقت و بخش‌هایی به آتش کشیده شده، ضمن اینکه اسناد و مدارک موجود در موزه، از بین رفته است.

وزارت فرهنگ الجزایر همچنین در بیانیه خود یادآور شد که ماموران آتش‌نشان با اعزام به موزه، از گسترش شعله‌های آتش جلوگیری کردند و نیروهای پلیس نیز موفق شدند یک شمشیر به‌جا مانده از زمان فتح الجزایر از سوی نیروهای فرانسوی در اوایل سده نوزدهم را از مهاجمان پس بگیرند.

الجزایر در روزهای اخیر صحنه ناآرامی و اعتراض به تصمیم «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری این کشور برای نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری است.

اعتراض‌ها به درگیری بین معترضان و نیروهای پلیس منجر شده و پلیس برای متفرق کردن تجمع کنندگان از گاز اشک آور و نارنجک‌های گیج‌کننده استفاده کرده است.

وزارت فرهنگ الجزایر، حمله به موزه این کشور را «جنایتی علیه میراثی تاریخی که دربرگیرنده چند برهه مهم از تاریخ مردمی الجزایر است»، برشمرد.

این موزه که در جریان اشغال الجزایر از سوی نیروهای فرانسوی تاسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های آفریقاست که بیش از دو هزار و ۵۰۰ سال تاریخ و هنر را در خود جای داده است.

الجزایر از سال ۱۸۳۰ تا ۱۹۶۲ در اشغال و تحت استعمار فرانسه قرار داشت.

فراهنگ**۹۱۰۹** ۹۰۵۳

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر

برای سومین هفته متوالی، ده‌ها هزار نفر از مردم الجزایر روز جمعه به خیابان‌های پایتخت و شهرهای دیگر این کشور سرازیر شدند تا اعتراض خود را نسبت به نامزدی دوباره عبدالعزیز بوتفلیقه برای پست ریاست جمهوری، نشان دهند.

عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 1عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 3عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 4عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 5عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 6عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 7عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 8عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 10عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 11عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 12عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 13عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 14عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 15عکس/ ادامه ناآرامی‌ها در خیابان‌های الجزایر - 16

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت کشور الجزایر: مقدمات برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر خود در دست انجام است

ایسناخبرگزاری ایسنا
وزارت کشور الجزایر: مقدمات برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر خود در دست انجام است

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت کشور الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کرد: صلاح الدین دحمون، دبیرکل این وزارتخانه روز شنبه نشستی را با نهادهای اصلی وزارتخانه، گروه‌های بومی و عمرانی مسؤول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برگزار کرد که به بررسی مقدمات برگزاری این انتخابات در تاریخ ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ پرداخت.

در این نشست ابعاد مختلف انتخابات در داخل الجزایر و نیز مقدمات اخذ رای از الجزایری‌های مقیم خارج این کشور بررسی شد.

دبیرکل این وزارتخانه بر لزوم به کارگیری امکانات مادی و نیروی انسانی برای برگزاری این انتخابات در تاریخ مقرر خود و به بهترین شکل تاکید کرد و گفت: لازم است مراکز رای‌گیری در مناطق مسکونی جدید ایجاد شوند تا تمامی شهروندان به آنها دسترسی داشته باشند.

در مقابل گروهی از مخالفان پس از نشست خود در دفتر حزب «پیشگامان آزادی‌ها» در بیانیه‌ای اعلام کردند، برگزاری انتخابات در شرایط فعلی و طبق چارچوب کنونی به منزله خطری برای ثبات کشور است.

جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های الجزایر نیز مخالفت خود را با تصمیم وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی این کشور برای افزایش تعطیلات فصل بهار دانشگاه‌ها به ۲۵ روز اعلام کرده و آن را تصمیمی ناگهانی و بررسی نشده جهت مقابله با اعتراضات مردمی کنونی علیه رئیس جمهوری این کشور دانستند.

طاهر حجار، وزیر آموزش عالی الجزایر و یکی از رهبران حزب جبهه آزادیبخش ملی، حزب حاکم در این کشور اعلام کرد: طبق تصمیم جدید تعطیلات بهاره در این کشور از ۱۰ مارس تا چهار آوریل خواهد بود، به این ترتیب تعطیلات دانشگاه‌ها در این فصل از ۱۵ روز به ۲۵ روز افزایش می‌یابد.

دانشجویان خشمگین الجزایری در پی این تصمیم تهدید کردند راهپیمایی‌های گسترده‌ای را در مقابل دانشگاه‌های خود برگزار کرده و از آنجا به سمت ساختمان وزارت آموزش عالی در شمال پایتخت این کشور حرکت خواهند کرد.

دانشجویان و اساتید خشمگین طاهر حجار را به ضربه زدن به ثبات دانشگاه‌ها و سوء استفاده از مسؤولیت خود برای منافع شخصی متهم کرده و درباره برکناری او به اتفاق نظر رسیدند.

خواندن خبر در سایت منبع

راه برون‌رفت الجزایر داخلی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
راه برون‌رفت الجزایر داخلی است

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، اعتراض‌های مردمی در الجزایر که از چند هفته پیش شروع شده، کماکان ادامه دارد. در ابتدا تصور می‌شد که درخواست معترضان انصراف عبدالعزیز بوتفلیقه از نامزدی مجدد برای انتخابات ریاست جمهوری است که قرار است در ۲۹ فروردین‌ماه برگزار شود، اما اکنون معترضان در پی آن هستند که وی ضمن پس گرفتن نامزدی خود برای انتخابات پیش رو، دولت را منحل کند و به آغاز دوران فرآیند انتقالی در این کشور تن دهد که بعید به نظر می‌رسد این درخواست با موافقت همراه شود، چراکه دولت، ارتش و همچنین سرویس‌های اطلاعاتی این کشور نسبت به بروز آشوب و هرج و مرج در این کشور نگران هستند و نسبت به احتمال وجود چنین وضعیتی هشدار داده‌اند.

هرچند امکان دارد مخالفان و معترضان چنین تصور کنند که دولت و ارتش این کشور از طرح چنین هشداری می‌خواهند به عنوان ابزاری برای مهار و یا توجیه سرکوب معترضان استفاده کنند، اما در عین حال برخی موارد و شاخص‌هایی نیز وجود دارد که چنین هشدار‌هایی را قابل‌تأمل می‌کند؛ از جمله اینکه چند ماه پیش از آنکه دور جدید خیزش‌ها در برخی کشور‌های عربی همچون سودان یا الجزایر آغاز شود برخی از محافل وابسته به رژیم صهیونیستی از جمله مؤسسه تحقیقاتی بگین-سادات نسبت به وقوع چنین خیزش‌هایی هشدار داده بودند که این با توجه به بهره‌برداری‌های مستقیم و غیرمستقیمی که این رژیم از این خیزش‌ها می‌کند، قابل تأمل است. دوم اینکه هرچند رویکرد محافل خبری و رسانه‌ای صهیونیستی در قبال تحولات الجزایر (برخلاف سودان که به شدت تبلیغ می‌کردند و سعی از آن به عنوان عامل فشار بر دولت خارطوم جهت عادی‌سازی روابط با این رژیم استفاده کنند) با نوعی حزم و احتیاط همراه است، اما هم‌پیمانان امریکایی و سعودی این رژیم در این زمینه فعال هستند و در این راستا دولت ترامپ (برخلاف اتحادیه اروپا که به خاطر منافع فرانسه برخورد محتاطانه داشته است) از معترضان در برابر دولت حمایت کرده و حتی از اتباع این کشور خواسته است که در تظاهرات شرکت نکنند که این خود این تصور را ایجاد کرده که گویا تاکنون شرکت داشته‌اند و از طرف دیگر رسانه‌های سعودی نیز که تحت امر محمد بن‌سلمان عمل می‌کنند به شدت اعتراضات را در الجزایر پوشش می‌دهند.

در وضعیت کنونی چشم‌انداز روشنی برای اعتراض‌های جاری در الجزایر متصور نیست و هر یک از طرف‌ها برای خود دلایل و توجیهاتی قائلند که عقب‌نشینی از مواضع خود را غیرممکن می‌سازد. از دیگر سو نشانه‌هایی از تضاد منافع بازیگران خارجی نیز در آن مشاهده می‌شود که امکان دارد به تطویل بحران و نآارامی‌ها بینجامد. در چنین وضعیتی رسیدن به تفاهم و توافق داخلی به‌دور از دخالت خارجی کم‌هزینه‌ترین راهی است که می‌تواند الجزایر را در عبور از اوضاع حساس کنونی کمک کند. همچنان که در ونزوئلا مشاهده می‌شود هرگونه شکاف و جناح‌بندی داخلی می‌تواند زمینه را برای دخالت‌های عوامل خارجی فراهم کند که به چیزی جز منافع خود نمی‌اندیشند و در این میان برای راستگرایان حاکم بر امریکا و رژیم صهیونیستی نیز ایجاد درگیری‌های داخلی به‌خصوص در پیرامون رقبای بین‌المللی خود به یک اولویت جدی تبدیل شده است و از این دید ایجاد موج جدید درگیری‌های داخلی در کشور‌های خاورمیانه و شمال آفریقا می‌تواند چالش‌های اتحادیه اروپا را به‌خصوص از ناحیه مهاجران دوچندان سازد و این دقیقا یکی از اهداف راستگرایان امریکایی و صهیونیستی است. البته این به مفهوم نادیده گرفتن مطالبات معترضان نیست بلکه تأکید بر این نکته است که تحقق این مطالبات در فضای گفت‌وگوی داخلی می‌تواند بهترین نتیجه را در پی داشته باشد و شاید بتوان گفت: تونس که اولین خیزش مردمی را تجربه کرد در مقایسه با سایر کشور‌های این منطقه که با چنین خیزش‌هایی مواجه شده یا می‌شوند، الگوی نسبتا موفقی ارائه کرده است.

یادداشت: احمد کاظم زاده

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

علی ضیا به روحانی: چی شد که این طوری شد؟!

برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عادل فردوسی پور کاپیتان تیم رسانه ورزش (تیم خبرنگاران و عکاسان ورزشی) روز دوم فروردین با سفر به کرج با مادر زنده یاد مهدی نفر خبرنگار فقید ورزشی دیدار کرد و عید نوروز را به او تبریک گفت.

فیلم | از مراسم ویژه کلیسا تا پخش اذان از تلویزیون نیوزیلند برای همدردی با مسلمانان

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
هزاران نفر نیز در حالی که شمع به دست داشتند و به یاد قربانیان دعا می‌خواندند، در ورزشگاه شهر دونیدین گرد آمدند. همچنین امروز، جمعه، تلویزیون و رادیوی ملی نیوزیلند به نشانه همدردی با قربانیان حمله تروریستی کرایست‌چرچ که ۵۰ کشته بر جای گذاشت، صوت اذان را از محل برگزاری نماز جمعه این شهر به صورت مستقیم پخش کردند. جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند با حضور در این مراسم حدیث نبوی «مثل مؤمنان در دوستی و دلسوزی و مهربانی با یکدیگر مثل پیکر واحد است که هرگاه عضوی از آن به درد آید، سایر اعضا با عضو دردمند همکاری می‌نمایند» را قرائت و خطاب به مسلمان این کشور گفت: نیوزیلند با شما سوگواری می‌کند؛ ما (با هم) یکی هستیم.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
روزنامه شهروند نوشت: آیا‌ سال نو امسال صداوسیما را غافلگیر کرد؟ شواهد از این امر حکایت دارد. گویی صداوسیما درخصوص تهیه برنامه‌های تحویل‌ سال نو غافلگیر شده بود. احسان علیخانی با وجود آن‌که خیلی تمایلی به اجرای ویژه‌برنامه تحویل ‌سال شبکه سه سیما نداشت، اما به اصرار مدیران شبکه سه این مسئولیت را پذیرفت. او سال‌های گذشته با ویژه‌برنامه‌هایی چون «سه ستاره» و «بهار نارنج» در لحظه‌ سال تحویل میهمان خانه‌های مردم می‌شد، اما امسال که مشغول پروژه «عصر جدید» بود، برنامه تحویل‌ سال را نیز در قالب قسمت ویژه این برنامه روانه آنتن کرد. اما سبک و سیاق اجرای علیخانی در این برنامه هیچ تازگی و تفاوتی با برنامه‌های پیشین او نداشت و درواقع این برنامه هم کپی دیگری از برنامه‌های تحویل‌ سال شبکه سه سیما در سال‌های گذشته بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شهاب حسینی در بازگشت از آمریکا به ایران درگیر ساخت یک برنامه احتمالا تلویزیونی شده است. اسم پروژه آکادمی شگفت انگیزان است و دارد این کار را فعلا در اپلیکیشن روبیکا پیش می‌برد. اگرچه میرباقری معاون سیما اعلام کرده است احتمالا این برنامه در شبکه نسیم پخش می‌شود اما هنوز توافقی بین شبکه و اسپانسر رسمی نشده است. نزدیکان به اسپانسر برنامه می‌گویند عادل فردوسی‌پور هم در کنار شهاب حسینی حضور خواهد داشت تا یک زوج استثنایی شکل بگیرد. آنها امید زیادی دارند که بتوانند عادل را در برنامه شگفت انگیزان بیاورند ولی عادل فردوسی‌پور می‌گوید: «تکذیب می‌کنم و اولین بار است که چنین چیزی را می‌شنوم.» ۲۵۴ ۲۵۱
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: نظر به اینکه مقرر است ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ امشب یکم فروردین ماه ۱۳۹۸ یک ساعت به جلو کشیده شود لازم است مسافران پروازهای داخلی و خارجی ضمن تنظیم ساعت خود با ساعت رسمی کشور برنامه‌های خود را براساس زمان درج شده در بلیت‌های هواپیماها انجام داده و در فرودگاه‌ها حضور یافته واز پروازها جانمانند. بعضا مشاهده شده که مسافران به دلیل غفلت از زمان انجام پروازها یکساعت دیرتر به فرودگاه مراجعه کرده و از پروازها جا مانده‌اند.

اخبار بیشتر