1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

نقطه کور استقلال مقابل السد

شفر: دوباره بر می‌گردیم/ نویمایر مصدوم بود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
شفر: دوباره بر می‌گردیم/ نویمایر مصدوم بود
شفر: دوباره بر می‌گردیم/ نویمایر مصدوم بود - 0

سرمربی استقلال می‌گوید تیمش به زودی به دوران خوبش باز می‌گردد.

به گزارش ایسنا، وینفرد شفر بعد از شکست سه بر یک تیمش برابر السد قطر گفت: در نیمه دوم دیدیم که کیفیت مد نظر برابر السد را نداشتیم. هر چهار گل اگر تمرکز بیشتری در زمین وجود داشت، به ثمر نمی‌رسید. مجبور به تعویض در فهرست یازده نفره تیم خود شدیم. در حالت عادی علی کریمی باید بازی می‌کرد اما در زمان گرم کردن مشخص شد او نمی‌تواند بازی کند و به همین دلیل ما او را تعوض کردیم و مجبور به تغییرات تاکتیکی زیادی شدیم. در ۳۰ دقیقه پایانی مسابقه اشتباهات زیادی داشتیم و عصبانی شدیم. اشتباهاتی داشتیم که متوجه آن نمی‌شوم. در گذشته اتفاقاتی برای ما رخ داد که حرفه‌ای نبود. نمی‌خواستم قبل از بازی، بازیکنانم با عصبانیت وارد زمین شوند و می‌خواستم با اعتماد به نفس به داخل زمین بروند. نمی خواهم اکنون راجع به آن صحبت کنم و ما باید با باشگاه آن را برطرف کنیم.

وی افزود: همه می‌دانند السد تیم کاملی است و نتیجه ای که رخ داد، نتیجه مورد نظر ما نیست. خط هافبک تیم السد با حضور ژاوی، گابی و بازیکن کره‌ای که داشتند در سطح بسیار بالایی بود. الان می‌توانم بگویم که باید به بازیکنان ۲ روز استراحت بدهیم و سپس باید با آنها صحبت کنیم. شکست خوردن اتفاق مهمی نیست و مهم این است که ما از جای خود بلند شویم. در داخل تیم خود، مسائلی که خوب نیست را تغییر می‌دهیم. مطمئنم که ما بر می‌گردیم. دوباره می گویم، وقتی به زمین می خوریم، مشکلی نیست و مشکل این است که نتوانید از جای خود بلند شوید و من می گویم ما دوباره بر می گردیم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که نظری راجع به شعارهای هواداران تیمش علیه بازیکنان چیست، گفت: یکی از مشکلاتی که ما داشتیم، اردوی پیش فصل بود. زمانی‌که با السد بازی داریم فقط باید روی این بازی تمرکز کنیم. هواداران از نقاط مختلف به ایران می‌آیند و خسته هستند. من از آنها عذر خواهی می‌کنم. بسیاری از آنها شب گذشته برابر ورزشگاه بودند و حق دارند که خسته باشند اما این خوب نیست که خیلی خشن برخورد کنیم.

شفر درباره تعویض نویمایر و حضور دانشگر گفت: مشکل نویمایر خطایی بود که روی پای او انجام شد و پای او درد گرفت. او هنوز صد در صد آماده نیست و بین دو نیمه او به من گفت که می‌خواهد تعویض شود. چشمی نیز در پست مرکز زمین نمایش خوبی داشت و مشکلی بابت این تعویض نبود.

سرمربی استقلال در پایان اظهار کرد: یکی از مشکلات این بود که توپ سریع برابر دروازه ما بر می‌گشت. در نیمه اول نیز مشکلاتی داشتیم. نویمایر نیز در این بازی ضربات خوبی به سمت دروازه حریف زد. ژاوی گاهی اوقات به عقب می‌رفت و توپ می‌گرفت و بازی را عوض می‌کرد. ما در حمله نیز توپ را به خوبی حفظ نکردیم. در عقب زمین مانند صحنه گل دوم که دروازه بان با یک پاس پایه گذار گل شد، سازماندهی خوبی نداشتیم. دوباره این را می‌گویم که شما در بازی بعدی یک تیم جدید با قدرت بیشتر می‌بیند و من باید خیلی مسائل را اطراف تیم متوقف کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

مظلومی: استقلال بازی به السد را در نقل و انتقالات باخت/ تغییر پست چشمی اشتباه بود

الفخبرگزاری الف

پرویز مظلومی در گفت‌وگو با فارس در مورد شکست ۳ بر یک استقلال مقابل السد قطر گفت: متاسفم که استقلال مقابل این همه تماشاگر بازی را واگذار کرد این شکست به نظر من در فصل و انتقالات رقم خورد. ۲-۳ ماه قبل وقتی که آنها نتوانستند تیام و جباروف را حفظ کنند به جای اینکه به دنبال بازیکن جایگزین بگردند وقت را تلف کردند، چنین روزهایی پیش‌بینی می‌شد. وقتی امید ابراهیمی و حسینی را از دست دادند و به جای این چهار بازیکن خوب جایگزین مناسبی پیدا نکردند همین شرایط رقم می‌خورد. در نهایت مجبور شدند هر بازیکنی که باشد را جذب کنند. 

وی افزود: استقلال بازی را خیلی خوب شروع کرد فشار خوبی هم به حریف آورد و همین فشار استقلال و تماشاگران باعث شد که دروازه‌بان السد مرتکب اشتباه شود و گل اول به سود استقلال رقم بخورد. نمی‌دانم چرا بعد از گل استقلال این همه عقب‌نشینی کرد و توپ و زمین را به حریف داد. البته باید واقع‌گرا باشیم. السد سرتر و بهتر از استقلال بود. با برنامه و با هدف فوتبال بازی کرد زمانی هم که استقلال یک بر صفر از حریف پیش بود موقعیت‌های گلزنی خوبی روی دروازه استقلال ایجاد کرد حتی یکبار هم توپ را به تیرک دروازه زد و سرتر از ما بود.

مظلومی تصریح کرد: استقلال قدر حضور ۸۰ هزار نفری تماشاگران را ندانست. بازیکنان استقلال بعد از گل اول بازی فکر کردند مسابقه تمام شده است نیمه دوم هم استقلال یک حریف دست‌وپا بسته بود. دفاع استقلال بسیار آشفته کار کرد. 

سرمربی اسبق استقلال با اشاره به مسائل فنی بازی گفت: دوست ندارم از کادر فنی ایراد بگیرم اما واقعیت این است که انتقال روزبه چشمی از خط دفاع به هافبک بزرگترین اشتباه بود. در نیمه اول چشمی دو سه موقعیت را فداکارانه از حریف گرفت و پوشش خوبی داشت. به هر صورت اشتباهات فردی بازیکنان استقلال هم زیاد بود. پاس‌های اشتباه زیادی در زمین داده شد. استقلال در نیمه دوم آشفته بود بارها بازیکنان حریف در موقعیت ۳ به ۲ با مدافعان استقلال قرار می‌گرفتند. شفر هم در اواخر بازی ناامید شد و روی نیمکت نشست.

مظلومی با اشاره به حضور پرشمار تماشاگران استقلال گفت: فکر می‌کردیم حضور ۸۰ هزار تماشاگر روحیه حریف را تحت تاثیر قرار بدهد اما انگار همه چیز برعکس شد و بازیکنان استقلال مقابل ۸۰ هزار تماشاگر شرمنده شدند. 

وی در مورد اینکه استقلال در بازی برگشت می‌تواند این نتیجه را جبران کند، گفت: ۲۰ روز تا آن بازی فرصت است در فوتبال هم هیچ چیز قابل پیش بینی نیست البته بازیکنان استقلال در قطر راحت‌تر بازی خواهند کرد. نمی‌گویم می‌توانند ۳-۴ گل به حریف بزنند اما می‌توانند خوب و آبرومندانه بازی کنند ضمن اینکه در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد و می‌توانیم روی دیگر استقلال را ببینیم باید به فکر فوتبال آبرومندانه بود و نتیجه هم دور از دسترس نیست. البته در بازی دیروز بازیکنان استقلال اشتباهات زیادی داشتند نمی‌دانم تحت تاثیر جو بودند یا مسئله دیگر. به هر حال باید به هواداران استقلال خسته‌نباشید گفت البته ناراحتم که آنها ناراحت ورزشگاه را ترک کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

پاشازاده: استقلال را باید در آسیا حذف شده بدانیم؛ یک سری از بازیکنان در حد و اندازه استقلال نیستند

طرفداریخبرگزاری طرفداری
پاشازاده: استقلال را باید در آسیا حذف شده بدانیم؛ یک سری از بازیکنان در حد و اندازه استقلال نیستند

طرفداری- مهدی پاشازاده، پیشکسوت باشگاه استقلال درباره شکست این تیم باربر السد قطر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت از ابتدا امروز استقلال را پیش بینی می کردم. این هواداران گناه دارند.

مهدی پاشازاده درباره شکست استقلال در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال اظهار داشت:

من در اولین بازی استقلال در لیگ برتر در برنامه زنده تلویزیونی از نحوه بازی استقلال انتقاد کردم، چون امروز را می‌دیدم. هنوز آن موقع باشگاه استقلال تبریزی، همام، نیومایر و گرو را به ترکیب خود اضافه نکرده بود. آن روز گفتم تیم طرفدار دارد و یکسری از مردم با این تیم زندگی می‌کنند. مگر در بازی‌های آسیایی در بعضی از رشته‌ها حذف نشدیم و مسئولان گفتند که یک اتفاق است، این مسائل بی‌کفایتی مدیران را می‌رساند.

به نقل از تسنیم، وی ادامه داد:

از ابتدا امروز استقلال را پیش‌بینی می‌کردم. با احترام به همه بازیکنان ولی یکسری از بازیکنان در حد و اندازه این تیم نیستند. اینجا استقلال است، شاید یک تیم دیگر 3 گل بخورد مهم نباشد، اما استقلال با بقیه تیم‌ها فرق دارد و طرفداران این تیم گناه دارند.

مدافع پیشین استقلال عنوان کرد:

استقلال مقابل السد با کمک و حمایت تماشاگران توانست 20 دقیقه خوب بازی کند و باید بگویم گل‌شان را هم تماشاگران به ثمر رساندند. مسائل و مشکلات کشور روی همه چیز تاثیر گذاشته و حتی در ذهن و روان بازیکنان ما هم تاثیرگذار بوده و بازیکنان‌مان نمی‌توانند صددرصد به فوتبال فکر کنند.

پاشازاده درباره تعویض‌های شفر در این دیدار عنوان کرد:

همام و نیومایر در این دیدار خوب بازی کردند و تعویض نیومایر اشتباه بود. فرشید باقری در فرم خوبش نبود و اگر به جای نیومایر، باقری تعویض می‌شد بهتر بود. بهترین بازیکن استقلال در این دیدار روزبه چشمی بود که در حد و اندازه استقلال و لیگ قهرمانان آسیا ظاهر شد و بقیه بازیکنان به هیچ وجه خوب ظاهر نشدند.

وی در پایان گفت:

به هیچ وجه قابل مقایسه با السد نبودیم. وقتی که 20 دقیقه تا پایان بازی فرصت داریم و شفر روی نیمکت می‌نشیند یعنی به کار مدیران تیم و اینکه بازیکنان جدیدش دیر به تیم اضافه شدند، اعتراض دارد و نشان می‌دهد که به بازی برگشت هم امید ندارد. متاسفانه باید از الان استقلال را تیم حذف شده این مرحله بدانیم.

خواندن خبر در سایت منبع

پیروز قربانی: السد در کلاس جهانی بازی می‌کند/ شفر روی تعویض نویمایر اشتباه کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
پیروز قربانی: السد در کلاس جهانی بازی می‌کند/ شفر روی تعویض نویمایر اشتباه کرد

پیروز قربانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره شکست استقلال برابر السد اظهار کرد: فکر می‌کنم حق به حقدار رسید. السد تیم قدرتمندی بود و در طول بازی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و در نهایت به آن چیزی که حقش بود، رسید. استقلال بعد از آنکه به گل رسید می‌توانست بهتر عمل کند و بازی را مدیریت کند اما این کار را نکرد تا شانسش برای صعود کمتر شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود استقلال پس از گل بازی تدافعی را در دستور کار قرار دهد، گفت: مربی در آن لحظه تدبیر خاص خودش را داشت اما من فکر می‌کنم آقای شفر روی تعویض روزبه چشمی و نویمایر اشتباه کرد.

قربانی در ادامه اضافه کرد: با این نتیجه کار خیلی سخت است. این را باید قبول کنیم که السد تیم قدرتمندی است که در کلاس جهانی فوتبال بازی می‌کند. آنها سه، چهار بازیکن داشتند که واقعا عملکرد خیره‌کننده‌ای از خود به نمایش گذاشتند مثل گابی و ژاوی که میانه زمین را به طور کامل در اختیار گرفته بودند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شانسی برای صعود استقلال قائل هستید یا خیر، گفت: کار برای صعود خیلی سخت است اما قاعدتا در بازی برگشت فشار بر روی تیم کمتر خواهد بود و بازیکنان می‌توانند راحت‌تر بازی کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳8 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، بخش بین المللی نشریه مادریدی تعداد از بازیکنان بزرگ بسیاری از کشورهای فوتبال جهان را انتخاب کرده و از کاربران خود خواسته در این نطرسنجی شرکت کرده و بهترین بازیکن هر کشور را برگزینند که نام ایران نیز در بین کشورهای مطرح شده به چشم می‌خورد. علی دایی، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا که هر سه سابقه بازی کردن در بوندسلیگا را در کارنامه دارند، سه نامزد منتخب از سوی مارکا برای کسب عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران هستند که تا این لحظه علی کریمی با کسب اکثریت آرا، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. حالب اینجاست اگرچه بازیکنانی مانند جواد نکونام و مسعود شجاعی سابقه بازی کردن طولانی مدت در لالیگا را در کارنامه دارند، اما نشریه مارکا نام این دو بازیکن را در بین نامزدهای ایرانی قرار نداده است. از برخی کشورهای صاحب فوتبال مانند برزیل، آلمان، ایتالیا و اسپانیا حتی تا شش نامزد نیز برای انتخاب بهترین بازیکن تاریخ در این نظرسنجی حضور دارند اما به عنوان مثال پرتغال تنها با دو نماینده یعنی اوزه بیو و کریستیانو رونالدو در این بخش شرکت می‌کند. شما نیز می‌توانید برای شرکت در نظرسنجی مارکا و انتخاب بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران و البته دیگر کشورها، به این سایت مراجعه کرده و رای خود را به اشتراک بگذارید.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ تیم‌های بسکتبال پتروشیمی بندرامام و شیمیدر تهران که از صعود به فینال لیگ برتر باز مانده بودند، از فدراسیون بسکتبال درخواست کردند که به جای برگزاری بازی رده بندی، هر دو تیم را سوم اعلام کنند. فدراسیون بسکتبال امروز بعد از بررسی درخواست دو طرف با این موضوع موافقت کرد و تیم‌های پتروشیمی بندرامام و شیمیدر تهران در اقدامی بی سابقه به طور مشترک سوم شدند. تیم‌های شهرداری گرگان و نفت آبادان هم از جمعه ششم اردیبهشت در فینال لیگ برتر به مصاف هم می‌روند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
قاسم پور و کریمی قهرمانان اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرمقاسم پور و کریمی قهرمانان اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرمبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما، کامران قاسم پور نماینده کشورمان در فینال وزن ۸۶ کیلو گرم، گاد گیف قرقیزستانی را ۱۰ بر صفر شکست داد و مدال طلای این وزن را ازان خود کرد. علیرضا کریمی در فینال وزن ۹۲ کیلو گرم ۱۱ بر صفر وی کی هندی را از پیش رو برداشت طلا گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
­ به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، یدالله محبی پس از پشت سر گذاشتن حریفان خود در مرحله مقدماتی، در دیدار نهایی وزن ۱۲۵ کیلو گرم، ۲ بر یک ژی وی دنگ چینی را شکست داد صاحب آخرین مدال طلای کاروان کشتی آزاد کشورمان شد. تیم کشتی آزاد ایران با کسب ۷ مدال طلای رضا یزدانی، بهمن تیموری، رضا اطری، بهنام احسان پور، کامران قاسمپور، علیرضا کریمی و یدالله محبی و ۳ مدال برنز پیمان بیابانی یونس امامی و محمد نخودی، قهرمان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا شد.
ورزش۳ورزش۳10 ساعت قبل
زین الدین زیدان، سرمربی رئال در نشست خبری این بازی گفت: «برای ما این بازی حساسیتی مثل همیشه دارد. تمام.» هشت قهرمانی در یازده سال، سلطه بارسا بر لالیگا: «این قضیه دلایل زیادی دارد و نباید فقط روی یک نکته تمرکز کرد. به شما می‌گویم که فصل بعد، لالیگا را قدرتمندتر از همیشه شروع خواهیم کرد. بارسا در سال‌های اخیر در لالیگا نتایج بهتری گرفته و این یک واقعیت است. باید به این تیم تبریک گفت و برای کارشان ارزش قائل بود؛ اما رئال ۳۳ قهرمانی دارد و بارسا چند تا؟ وقتی صحبت از اعداد و ارقام می‌شود، بازهم ما جلوتر از بارسا هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، تیم کشتی آزاد ایران با ۷ مدال طلا رضا یزدانی، بهمن تیموری، رضا اطری، بهنام احسان پور، کامران قاسمپور، علیرضا کریمی و یدالله محبی و ۳ مدال برنز (پیمان بیابانی یونس امامی و محمد نخودی، قهرمان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا شد. در دیدار‌های نهایی و رده بندی ۵ وزن دوم مسابقات کشتی قهرمانی آسیا که عصر امروز در شی آن چین برگزار شد، در فینال وزن ۶۱ کیلو گرم بهنام احسان پور ۲ بر یکبرابر لیو کشتی گیر چینی به برتری رسید و صاحب مدال طلای شد. در دیدار رده بندی وزن ۷۴ کیلو گرم محمد نخودی مقابل هکپوف حریف قرقیزستانی ۹ بر ۸ موفق پیروز شد و مدال برنز گرفت. کامران قاسم پور دیگر نماینده کشورمان در فینال وزن ۸۶ کیلو گرم، موفق شد، گادگیف قرقیزستانی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و مدال طلای این وزن را ازان خود کند. در فینال وزن ۹۲ کیلو گرم نیز علیرضا کریمی، ۱۱ بر صفر وی کی هندی را شکست داد و مدال طلای این وزن شد؛ و در مهمترین مسابقه و دردیدار نهایی وزن ۱۲۵ کیلو گرم یدالله محبی نماینده دیگر کشورمان ۲ بر یک ژی وی دنگ چینی را شکست داد صاحب مدال طلا شد.

اخبار بیشتر