مراسم معارفه رئیسی به عنوان رییس جدید قوه قضائیه برگزار شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

مراسم معارفه رئیسی به عنوان رییس جدید قوه قضائیه برگزار شد

مراسم تودیع صادق آملی‌لاریجانی و معارفه سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه امروز انجام شد. سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در پیامی انتصاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه را تبریک گفت. در این مراسم متن حکم رهبر انقلاب از سوی حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی قرائت شد. محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه نیز در این مراسم حمایت خود را رییس جدید قوه قضاییه اعلام کرد.

سایت خبری

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد

ایلناخبرگزاری ایلنا
مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد
مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه دقایقی پیش آغاز شد.

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد - 2

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مراسم تودیع حجت‌الاسلام صادق آملی‌لاریجانی ریاست پیشین قوه قضائیه و حجت‌الاسلام سید‌ابراهیم رئیسی رییس جدید این قوه دقایقی پیش در محل ساختمان حوزه ریاست قوه قضائیه آغاز شد.

خواندن خبر در سایت منبع

امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید
خبرگزاری میزان- سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در پیامی انتصاب آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس قوه قضاییه تبریک گفت.
امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید - 0

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در پیامی انتصاب آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه را تبریک گفت.

متن پیام وزیر دادگستری به این شرح است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج سید ابراهیم رئیسی (دامت برکاته)

انتصاب حکیمانه حضرتعالی را به عنوان رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

بی تردید، سلامت نفس، امانتداری، کارآمدی حضرتعالی در کنار فقاهت آمیخته با تجربه گرانبهای سنوات طولانی خدمت در دستگاه قضایی کشور که مد نظر رهبر معظم انقلاب در این انتصاب ارزشمند بوده است، راهگشای دستیابی به منویات و تاکیدات معظم‌له خواهد بود.

اینجانب به همراه همه کارکنان خدوم وزارت دادگستری، امید دارم، در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید و دستگاه قضایی کشور این میراث ارزشمند شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی به مدد تدبیر و مدیریت شما، با «نفسی تازه و انگیزه‌ای مضاعف و نظم و تدبیری حکمت‌آمیز، دوران جدیدی را که زیبنده‌ی گام دوم انقلاب است، با قدرت و جدیت آغاز کند.»

سیدعلیرضا آوائی.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد
مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید قوه‌قضاییه با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.

برترین‌ها: مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید قوه‌قضاییه با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.

در ابتدای مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه متن حکم رهبر انقلاب از سوی حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی قرائت شد.

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 2

پس از قرائت حجت الاسلام رئیسی حکم ریاست قوه قضاییه را از رئیس دفتر مقام معظم رهبری دریافت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:

امیدوارم اعتماد مقام معظم رهبری موجب شرمندگی بنده خدمت ایشان، قضات محترم، مردم شریف و نیروهای حزب اللهی نشود.

در فاصله سه ساله‌ام از قوه قضاییه هم در دوره خدمت در آستان قدس و هم در انتخابات، فرصتی داشتم که بیش از گذشته با مشکلات زندگی مردم آشنا شوم.

تمام تلاشم آن است که از ظرفیت فعلی قوه قضاییه در جهت کاهش آلام مردم و احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت بهره بگیرم.

حکم مقام معظم رهبری را منشور هشت ماده‌ای در این دوره می‌دانم.

مردم در اجرای عدالت نگرانند و خواست مردم آن است که در سطوح مختلف اجرای عدالت را بیش از گذشته ببینند و اساس تحول قضایی در این دوره بر بستر گام دوم انقلاب، همین موضوع است و نیازمند همکاری همه قوا هستیم.

اگر بخواهیم بر یک اصل تفاهم کنیم این است که نزدیک‌ترین محور به اجرای عدالت، اجرای قانون است و هیچکس حق دور زدن قانون را ندارد.

امروز همچنان مساله اطاله دادرسی و ورودی پرونده ‌ها زیبنده نظام قضایی و نظام اسلامی ما نیست. در این رابطه پیشگیری را هر سه قوه بر عهده دارند. هیچ دستگاهی را در کشور نمی‌شناسم مگر اینکه وظیفه پیشگیری از جرم را دارد. تمامی اقدامات باید با نگاه پیشگیرانه باشد.

محسنی‌اژه‌ای خطاب به رییسی: در کنار شما خواهم بود

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در مراسم تودیع ومعارفه رییس قوه قضاییه خطاب به رییس جدید قوه قضاییه گفت: انچه در توان دارم بکار میبرم و اعلام میکنم که حتما بهتر است افراد جوان و تازه کار جایگزین بنده شود و من حتما در کنار انها و شما خواهم بود.

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 16رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 17رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 18رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 19رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 20رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 21رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 22رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 23رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 24

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با رئیس قوه قضاییه، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، علیرضا آوایی، وزیر دادگستری و سید ابراهیم رئیسی از تلگرام

📽 مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه


💢رهبر انقلاب در اجرای اصل ۱۵۷ قانون اساسی، با صدور حکمی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند.


🔻 «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

🔹سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت که قرار است سید ابراهیم رئیسی به جای آملی لاریجانی سکان دار قوه قضائیه شود. /ایسنا


📢 ظریف انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفت

◀️ وزیر امور خارجه در پیامی انتصاب سید ابراهیم رئیسی، رئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفت.

متن پیام وزیر خارجه در لینک زیر👇🏻👇🏻👇🏻


نظرها

(1)

خدابخیررضاکنه...این دگه چه خوابی دیده براملت ایران...

3 ماه قبل

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا15 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، هر چند هنوز تعداد زنان شاغل در ایران نسبت به مردانی که کار می‌کنند بسیار کم است، اما در سال‌های اخیر تمایل زنان به کار افزایش یافته و تعداد زنان شاغل هم بیشتر شده است. کار کردن زنان پدیده نوظهوری نیست، اما افزایش تمایل زنان به کار کردن پدیده تازه‌ای است که می‌تواند با افزایش تعداد زنان تحصیل‌کرده، نقش‌پذیری اقتصادی زنان و … در ارتباط است. می‌توان تشکل‌های کارگری را ملزم کرد که حتما از زنان کارگر هم در این تشکل‌ها عضوگیری کنند. اینکه کار زنان به افزایش بیکاری مردان منجر می‌شود یا اینکه زنان حاضر هستند با حقوق کمتری کار کنند و کارفرمایان تمایل بیشتری به جذب زنان دارند. تشکل‌های کارگری عمدتا مردانه هستند و تشکلی نیست که به طور خاص از حقوق زنان کارگر دفاع کند.
فارسفارس1 ساعت قبل
نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد رویکرد فعلی فلسطینیان در مقابله با اشغالگری این رژیم را «خودکشی ملی» توصیف کرده و گفته فلسطینی‌ها باید تسلیم شوند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد دریادداشتی گفته که فلسطینی‌ها باید تسلیم شوند. بنا بر این گزارش، مقاله این نماینده صهیونیست که با عنوان «تسلیم شدن فلسطینی‌ها چه ایرادی دارد» در روزنامه «نیویورک‌تایمز»، مدعی شده که «علم به زمان دقیق تسلیم، نخستین گام برای صلح است». دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اما گفته است که کوشنر می‌خواهد فلسطینینان شهرک‌سازی‌ها و اشغالگری‌ها و توقف مقاومت برای جذب سرمایه‌گذاری‌ را بپذیرند. (جزئیات بیشتر) معامله قرن طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه رژیم صهیونیستی با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ فاطمه عباسی گفت: مراسم اختتامیه فاز تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در ۳ روز پایانی هفته نخست تیر ماه برگزار می‌شود. وی افزود: در روز اول، «کنفرانس مبارزه با مواد مخدر سایکولوژیک و بیولوژیک با محوریت نقش ستاد گام دوم انقلاب»، «رویکرد ۷ فصل گام دوم انقلاب» و «گرایش شبیه سازی مدل‌های داده کاوی و بهینه سازی» برگزار خواهد شد و ضمن تجلیل از خانواده شهدای مبارزه با مواد مخدر، از پیمان نامه ستاد با شهدا نیز رونمایی می‌شود. وی افزود: در روز دوم کنفرانس، از ۱۴ نفر برگزیده تبلیغ و تبیین بیانیه تقدیر می‌شود و ۱۱۰ نفر از نخبگان جوان، به نمایندگی از ستاد گام دوم انقلاب، ضمن شرکت در مراسم تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس، پیمان نامه مذکور را اعلان می‌دارند. دبیر سیاست‌گذاری عمومی مراسم اختتامیه فاز تبیین بیانیه گام دوم انقلاب ادامه داد: در روز سوم، کنفرانس حقوق بشر و بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌شود و ضمن گرامیداشت شهدای هفتم تیر، پیمان نامه یاد شده تقدیم بنیاد شهید می‌شود. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
عموما تصور بر این است که روابط اقتصادی با کشورهای پیشرفته، باعث رشد و پیشرفت می‌شود اما بررسی دیپلماسی اقتصادی ترکیه در آفریقا نشان می‌دهد که یکی از عوامل رشد ترکیه در ۲۰ سال اخیر، روابط اقتصادی این کشور با کشورهای آفریقایی و صادرات کالاهای ترک به این قاره است. در همین راستا در این یادداشت سعی میشود با نگاه به عملکرد اقتصادی جمهوری ترکیه در آفریقا، نظری بر عملکرد دیپلماسی اقتصادی این کشور در این قاره بیندازیم. جایگاه آفریقا در سیاست خارجی ترکیه به قدری با اهمیت است که سال ۲۰۰۵ در ترکیه به نام «سال آفریقا» نام گذاری شده بود. در این چارچوب پیش از آنکه دیپلماسی اقتصادی ترکیه در آفریقا فعال شود ابتدا دیپلماسی فرهنگی در قالب کمک‌های بشر دوستانه، آموزش زبان ترکی و مسائل درمانی و بهداشتی در این قاره فعال شده بود. این موضوع میتواند به عنوان مدلی کاربردی و عملگرایانه برای دیپلماسی اقتصادی جمهورری اسلامی ایران نیز مطرح شود.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
اجباری کردن نصب دستگاه‌های کارتخوان صرفا زمانی می‌تواند منجر به پایان دادن به فرار مالیاتی مشاغل پر درآمد شود که منافع دریافت‌کنندگان کالاها و …اجباری کردن نصب دستگاه‌های کارتخوان صرفا زمانی می‌تواند منجر به پایان دادن به فرار مالیاتی مشاغل پر درآمد شود که منافع دریافت‌کنندگان کالاها و خدمات به پرداخت‌های الکترونیکی گره زده شود. *آیا نصب دستگاه‌های کارت‌خوان می‌تواند از فرار مالیاتی پزشکان جلوگیری کند؟ پس از کش‌و قوس‌های فراوان و اظهارنظر‌های گوناگون درباره فرار مالیاتی پزشکان و الزام آن‌ها به استفاده از دستگاه کارتخوان، خبرگزاری با انتشار گزارشی به نقد راهکار قانون‌گذار برای جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان پرداخت. درحال حاضر برای مشاغل و اشخاص حقوقی، ظرفیتی به نام «هزینه‌های قابل قبول مالیاتی» وجود دارد که سازمان امور مالیاتی می‌تواند با وضع قواعدی از آن به عنوان ابزاری جهت کاهش فرار مالیاتی استفاده نماید. *چرا جلوگیری از فرار مالیاتی صاحبان مشاغل پردرآمد مهم است؟ مالیات بر مشاغل یکی از بخش‌های مهم مالیات بر درآمد است. حال سوال این است که آیا قانونگذار قصد دارد برای شفافیت میزان درآمد صاحبان مشاغل پردرآمد و جلوگیری از فرار مالیاتی آن‌ها از راهکارهای هوشمندانه استفاده کند یا خیر؟
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
معتقدم اصلاح طلبان امروز در مسیر نوعی افکارسازی برای آقای روحانی پیش می‌روند. آنها می‌خواهند آقای روحانی زیر پای خود را شل ببیند و استعفا دهد. روحانی از اول هم روحیه نداشتآقای روحانی روز گذشته گفته بود «اذیت کردند و غر زدند که نگذاشتند یک روز لذت ببریم»، آیا می‌توان گفت تاب آوری دولت روحانی کم شده است؟ آقای روحانی از اول هم روحیه نداشت. جهانگیری یکجاهایی از دست روحانی کلافه و عصبانی می‌شودآیا آقای جهانگیری نقش کاتالیزور را برای استعفای آقای روحانی ایفا می‌کند؟ خیر این ناراحتی‌های آقای جهانگیری از آقای روحانی را برنامه ریزی شده نمی‌دانم. دولت روحانی به پایان ۹۸ می‌رسد؟ زمان نمی‌توانم بدهم چون دولت حتی یک نقطه اتکا ندارد که براساس آن بتواند سایر حوزه‌ها را ترمیم کند.

اخبار بیشتر