مراسم معارفه رئیسی به عنوان رییس جدید قوه قضائیه برگزار شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

مراسم معارفه رئیسی به عنوان رییس جدید قوه قضائیه برگزار شد

مراسم تودیع صادق آملی‌لاریجانی و معارفه سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه امروز انجام شد. سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در پیامی انتصاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه را تبریک گفت. در این مراسم متن حکم رهبر انقلاب از سوی حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی قرائت شد. محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه نیز در این مراسم حمایت خود را رییس جدید قوه قضاییه اعلام کرد.

سایت خبری

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد

ایلناخبرگزاری ایلنا
مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد
مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه دقایقی پیش آغاز شد.

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد - 2

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مراسم تودیع حجت‌الاسلام صادق آملی‌لاریجانی ریاست پیشین قوه قضائیه و حجت‌الاسلام سید‌ابراهیم رئیسی رییس جدید این قوه دقایقی پیش در محل ساختمان حوزه ریاست قوه قضائیه آغاز شد.

خواندن خبر در سایت منبع

امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید
خبرگزاری میزان- سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در پیامی انتصاب آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس قوه قضاییه تبریک گفت.
امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید - 0

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در پیامی انتصاب آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه را تبریک گفت.

متن پیام وزیر دادگستری به این شرح است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج سید ابراهیم رئیسی (دامت برکاته)

انتصاب حکیمانه حضرتعالی را به عنوان رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

بی تردید، سلامت نفس، امانتداری، کارآمدی حضرتعالی در کنار فقاهت آمیخته با تجربه گرانبهای سنوات طولانی خدمت در دستگاه قضایی کشور که مد نظر رهبر معظم انقلاب در این انتصاب ارزشمند بوده است، راهگشای دستیابی به منویات و تاکیدات معظم‌له خواهد بود.

اینجانب به همراه همه کارکنان خدوم وزارت دادگستری، امید دارم، در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید و دستگاه قضایی کشور این میراث ارزشمند شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی به مدد تدبیر و مدیریت شما، با «نفسی تازه و انگیزه‌ای مضاعف و نظم و تدبیری حکمت‌آمیز، دوران جدیدی را که زیبنده‌ی گام دوم انقلاب است، با قدرت و جدیت آغاز کند.»

سیدعلیرضا آوائی.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد
مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید قوه‌قضاییه با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.

برترین‌ها: مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید قوه‌قضاییه با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.

در ابتدای مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه متن حکم رهبر انقلاب از سوی حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی قرائت شد.

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 2

پس از قرائت حجت الاسلام رئیسی حکم ریاست قوه قضاییه را از رئیس دفتر مقام معظم رهبری دریافت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:

امیدوارم اعتماد مقام معظم رهبری موجب شرمندگی بنده خدمت ایشان، قضات محترم، مردم شریف و نیروهای حزب اللهی نشود.

در فاصله سه ساله‌ام از قوه قضاییه هم در دوره خدمت در آستان قدس و هم در انتخابات، فرصتی داشتم که بیش از گذشته با مشکلات زندگی مردم آشنا شوم.

تمام تلاشم آن است که از ظرفیت فعلی قوه قضاییه در جهت کاهش آلام مردم و احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت بهره بگیرم.

حکم مقام معظم رهبری را منشور هشت ماده‌ای در این دوره می‌دانم.

مردم در اجرای عدالت نگرانند و خواست مردم آن است که در سطوح مختلف اجرای عدالت را بیش از گذشته ببینند و اساس تحول قضایی در این دوره بر بستر گام دوم انقلاب، همین موضوع است و نیازمند همکاری همه قوا هستیم.

اگر بخواهیم بر یک اصل تفاهم کنیم این است که نزدیک‌ترین محور به اجرای عدالت، اجرای قانون است و هیچکس حق دور زدن قانون را ندارد.

امروز همچنان مساله اطاله دادرسی و ورودی پرونده ‌ها زیبنده نظام قضایی و نظام اسلامی ما نیست. در این رابطه پیشگیری را هر سه قوه بر عهده دارند. هیچ دستگاهی را در کشور نمی‌شناسم مگر اینکه وظیفه پیشگیری از جرم را دارد. تمامی اقدامات باید با نگاه پیشگیرانه باشد.

محسنی‌اژه‌ای خطاب به رییسی: در کنار شما خواهم بود

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در مراسم تودیع ومعارفه رییس قوه قضاییه خطاب به رییس جدید قوه قضاییه گفت: انچه در توان دارم بکار میبرم و اعلام میکنم که حتما بهتر است افراد جوان و تازه کار جایگزین بنده شود و من حتما در کنار انها و شما خواهم بود.

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 16رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 17رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 18رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 19رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 20رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 21رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 22رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 23رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 24

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با رئیس قوه قضاییه، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، علیرضا آوایی، وزیر دادگستری و سید ابراهیم رئیسی از تلگرام

📽 مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه


💢رهبر انقلاب در اجرای اصل ۱۵۷ قانون اساسی، با صدور حکمی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند.


🔻 «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

🔹سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت که قرار است سید ابراهیم رئیسی به جای آملی لاریجانی سکان دار قوه قضائیه شود. /ایسنا


📢 ظریف انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفت

◀️ وزیر امور خارجه در پیامی انتصاب سید ابراهیم رئیسی، رئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفت.

متن پیام وزیر خارجه در لینک زیر👇🏻👇🏻👇🏻


نظرها

(1)

خدابخیررضاکنه...این دگه چه خوابی دیده براملت ایران...

8 ماه قبل

در ادامه بخوانید

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ونیز زیر آب رفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز ایتالیا، موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هم اکنون بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز زیر آب رفته است. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در اب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا امدن اب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. تعدادی از گردشگران خارجی نیز در میدان معروف «سان مارکو» که بزرگترین میدان اصلی و عمومی ونیز است با شنا کردن جا به جا می‌شوند. ۲ شهروند ایتالیایی نیز در جزیره پالسترینا در نزدیک ونیز بر اثر برخورد صاعقه و شرایط نامساعد جوی، جان خود را از دست دادند.

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف23 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای موسوی در خصوص اظهارات یک مسئول اماراتی مبنی بر تمایل نداشتن این کشور بر تشدید بحران و حل مشکلات بر اساس گفتگو و اجتناب از وقوع جنگ در منطقه اظهارداشت: ایران بر اهمیت گفتگو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات و مسائل منطقه تاکید دارد و از همه توان خود برای ایجاد فضای گفت: وگو بین کشور‌های منطقه استفاده و در این عرصه پیش قدم بوده است. وی افزود: پیشنهاد «تشکیل مجمع گفتگو‌های منطقه‌ای» و «پیمان عدم تجاوز» و همچنین نهایتا رونمایی از «پویش صلح هرمز» در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس جمهور اسلامی ایران در این چارچوب است. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ارائه «پویش صلح هرمز» به سران کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق افزود: این طرح بر امنیت مشترک ما و کشور‌های همسایه مبتنی بر پایبندی به اصول مشترک از جمله خودداری از تهدید به استفاده از زور، حل بحران‌ها به شکل مسالمت آمیز، احترام به حاکمیت کشور‌ها و خودداری از دخالت در امور داخلی کشور‌ها و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها تاکید دارد. اقای موسوی با تصریح این نکته که جمهوری اسلامی ایران معتقد است با آغاز این فرایند ضمن احترام به اختلاف نظرها، منافع مشترک همۀ کشور‌های منطقه تأمین می‌شود افزود: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشور‌های منطقه با پذیرش پویش صلح هرمز و شروع گفتگو‌های جامع و فراگیر منطقه‌ای، ریشه اختلافات در این منطقه را بخشکانند و در راستای حل بحران‌های منطقه گام‌های عملی، جدی و موثر بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی افزود: کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نقش مهمی در از بین بردن تفرقه بین مسلمانان دارد، زیرا وحدت یکی از ارکان جهان اسلام است. سالم عماد گفت: اگر اقداماتی برای احیای وحدت امت اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل اسلام انجام نشود و کنفرانس‌هایی در این زمینه برگزار نشود، موضوع وحدت اسلامی در حاشیه قرار می‌گیرد. وی افزود: گسترش فرهنگ اسلامی، مطالعه همه مذاهب اسلامی و تعامل با دیگر مذاهب، تنها راه حل از بین بردن تفرقه است. این کارشناس علوم اسلامی یمن گفت: آمریکا و اسرائیل دیگر فرصت به فراموشی سپردن آرمان فلسطین را از دست داده‌اند. وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام بیدار شده است، افزود: فراموش کردن آرمان فلسطین دیگر امکان پذیر نیست.

اخبار بیشتر