1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

مراسم معارفه رئیسی به عنوان رییس جدید قوه قضائیه برگزار شد

مراسم تودیع صادق آملی‌لاریجانی و معارفه سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه امروز انجام شد. سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در پیامی انتصاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه را تبریک گفت. در این مراسم متن حکم رهبر انقلاب از سوی حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی قرائت شد. محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه نیز در این مراسم حمایت خود را رییس جدید قوه قضاییه اعلام کرد.

سایت خبری

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد

ایلناخبرگزاری ایلنا
مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه آغاز شد - 2

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مراسم تودیع حجت‌الاسلام صادق آملی‌لاریجانی ریاست پیشین قوه قضائیه و حجت‌الاسلام سید‌ابراهیم رئیسی رییس جدید این قوه دقایقی پیش در محل ساختمان حوزه ریاست قوه قضائیه آغاز شد.

خواندن خبر در سایت منبع

امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید
امیدوارم در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید - 0

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در پیامی انتصاب آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه را تبریک گفت.

متن پیام وزیر دادگستری به این شرح است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج سید ابراهیم رئیسی (دامت برکاته)

انتصاب حکیمانه حضرتعالی را به عنوان رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

بی تردید، سلامت نفس، امانتداری، کارآمدی حضرتعالی در کنار فقاهت آمیخته با تجربه گرانبهای سنوات طولانی خدمت در دستگاه قضایی کشور که مد نظر رهبر معظم انقلاب در این انتصاب ارزشمند بوده است، راهگشای دستیابی به منویات و تاکیدات معظم‌له خواهد بود.

اینجانب به همراه همه کارکنان خدوم وزارت دادگستری، امید دارم، در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در آفرینش تحولی درخور شرایط فعلی قوه قضائیه موفق و موید باشید و دستگاه قضایی کشور این میراث ارزشمند شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی به مدد تدبیر و مدیریت شما، با «نفسی تازه و انگیزه‌ای مضاعف و نظم و تدبیری حکمت‌آمیز، دوران جدیدی را که زیبنده‌ی گام دوم انقلاب است، با قدرت و جدیت آغاز کند.»

سیدعلیرضا آوائی.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد

برترین‌ها: مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید قوه‌قضاییه با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.

در ابتدای مراسم تودیع و معارفه رییس جدید قوه قضائیه متن حکم رهبر انقلاب از سوی حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی قرائت شد.

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 2

پس از قرائت حجت الاسلام رئیسی حکم ریاست قوه قضاییه را از رئیس دفتر مقام معظم رهبری دریافت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:

امیدوارم اعتماد مقام معظم رهبری موجب شرمندگی بنده خدمت ایشان، قضات محترم، مردم شریف و نیروهای حزب اللهی نشود.

در فاصله سه ساله‌ام از قوه قضاییه هم در دوره خدمت در آستان قدس و هم در انتخابات، فرصتی داشتم که بیش از گذشته با مشکلات زندگی مردم آشنا شوم.

تمام تلاشم آن است که از ظرفیت فعلی قوه قضاییه در جهت کاهش آلام مردم و احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت بهره بگیرم.

حکم مقام معظم رهبری را منشور هشت ماده‌ای در این دوره می‌دانم.

مردم در اجرای عدالت نگرانند و خواست مردم آن است که در سطوح مختلف اجرای عدالت را بیش از گذشته ببینند و اساس تحول قضایی در این دوره بر بستر گام دوم انقلاب، همین موضوع است و نیازمند همکاری همه قوا هستیم.

اگر بخواهیم بر یک اصل تفاهم کنیم این است که نزدیک‌ترین محور به اجرای عدالت، اجرای قانون است و هیچکس حق دور زدن قانون را ندارد.

امروز همچنان مساله اطاله دادرسی و ورودی پرونده ‌ها زیبنده نظام قضایی و نظام اسلامی ما نیست. در این رابطه پیشگیری را هر سه قوه بر عهده دارند. هیچ دستگاهی را در کشور نمی‌شناسم مگر اینکه وظیفه پیشگیری از جرم را دارد. تمامی اقدامات باید با نگاه پیشگیرانه باشد.

محسنی‌اژه‌ای خطاب به رییسی: در کنار شما خواهم بود

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در مراسم تودیع ومعارفه رییس قوه قضاییه خطاب به رییس جدید قوه قضاییه گفت: انچه در توان دارم بکار میبرم و اعلام میکنم که حتما بهتر است افراد جوان و تازه کار جایگزین بنده شود و من حتما در کنار انها و شما خواهم بود.

رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 16رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 17رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 18رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 19رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 20رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 21رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 22رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 23رئیسی رسما رئیس قوه‌قضائیه شد - 24

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با رئیس قوه قضاییه، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، علیرضا آوایی، وزیر دادگستری و سید ابراهیم رئیسی از تلگرام

💢رهبر انقلاب در اجرای اصل ۱۵۷ قانون اساسی، با صدور حکمی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند.


📽 مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه


🔻 «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

🔹سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت که قرار است سید ابراهیم رئیسی به جای آملی لاریجانی سکان دار قوه قضائیه شود. /ایسنا


📢 ظریف انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفت

◀️ وزیر امور خارجه در پیامی انتصاب سید ابراهیم رئیسی، رئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفت.

متن پیام وزیر خارجه در لینک زیر👇🏻👇🏻👇🏻


نظرها

(1)

خدابخیررضاکنه...این دگه چه خوابی دیده براملت ایران...

1 هفته قبل

در ادامه بخوانید

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر14 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
الفالف1 روز قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
انتخابانتخاب1 روز قبل
الاخبار چاپ بیروت نوشت: هماهنگی نظامی عالی بین نیروهای نظامی ایران، سوریه و عراق منحصر به چالش‌های امنیتی مشترک در مقابله با گروههای مسلح نمی‌شود. به دنبال این نشست، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار شد که به عناوین اساسی مربوط مطرح شده در نشست نظامی پرداخت. علاوه بر این، دو هیئت عراقی و ایرانی با بشار اسد دیدار کردند و در جریان این دیدار، رئیس جمهور سوریه در برابر حاضرین تاکید کرد که رابطه بین سوریه، ایران و عراق رابطه‌ای مستحکم است. نکات اساسی مطرح شده در این نشست، محل توافق با روسیه‌ای که به تفاهم هایی با ترکیه و هماهنگی هایی با اسرائیل پایبند است، نبود. روسیه خود را خارج از چارچوب درگیری با اسرائیل قرار داده و به صورت مستقیم، به پرونده ارتباط سه دولت عراق، سوریه و ایران به یکدیگر، توجهی ندارد.

اخبار بیشتر