اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 20 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 20 اسفندماه

قیمت امروز مرغ و مشتقات آن در بازار+ جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت امروز مرغ و مشتقات آن در بازار+ جدول
اقتصادنیوز: بر اساس نرخنامه سازمان مدیریت میادین میوه‌وتره‌بار شهرداری تهران هر کیلو مغز ران بدون پوست و بدون استخوان ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، بر اساس نرخنامه سازمان مدیریت میادین میوه‌وتره‌بار شهرداری تهران قیمت انواع مرغ آلایش شده در بازار به شرح زیر است:

قیمت امروز مرغ و مشتقات آن در بازار+ جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۷/۱۲/۲۰|یورو ۱۴ هزاری شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۷/۱۲/۲۰|یورو ۱۴ هزاری شد
شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۴ هزار و ۸۳۷ تومان اعلام کرده‌اند.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است، تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می‌توانند ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۴ هزار و ۸۳۷ تومان و ۶ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌ شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد‌ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 32 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 56 دلار و 39 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز 30 سنت معادل نیم درصد افزایش داشت و به 65 دلار و 4 سنت رسید.

به رغم این افزایش‌ها، پس از آنکه آمارهای ضعیف بازار کار آمریکا نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی در آسیا و اروپا و احتمال سرایت آن به اقتصاد آمریکا را شدت بخشید، رشد قیمت‌ها محدود بود.

بنجاین لو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در سنگاپور در این باره گفت: «کاهش پیش بینی‌ها از رشد اقتصاد جهانی مانع از رشد بیشتر قیمت نفت شده است.»

در سال جاری میلادی و به دلیل کاهش تولید‌های اوپک و متحدانش بازار نفت به طور کلی از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده است. اوپک و متحدانش متعهد شده‌اند که به منظور برقراری توازن در بازار تولید خود را روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش دهند.

اوپک قرار است روزهای ۱۷ و ۱۸ آوریل در وین تشکیل جلسه دهد. همچنین یک نشست دیگر برای روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن برنامه ریزی شده است.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان دیروز گفت، خیلی زود است بخواهیم در نشست ماه آوریل سیاست کاهش تولید اوپک و متحدانش را تغییر دهیم.

دیگر عامل تقویت قیمت نفت گزارش موسسه بیکر هاگز بود که نشان داد تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا در هفته گذشته با ۹ مورد کاهش به ۸۳۴ سکو رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
قیمت هر اونس طلا امروز با حدود ۰.۱ درصد کاهش به ۱۲۹۷ دلار و ۳۵ سنت رسید.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار تقویت شده و انتشار آمارهای ضعیف از بازار کار آمریکا نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی را شدت بخشیده است، قیمت طلا امروز نوسان چندانی نداشت و در حدود بالاترین رقم بیش از یک هفته گذشته که هفته پیش به ثبت رسید در نوسان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با حدود ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۲۹۷ دلار و ۳۵ سنت رسید. در جلسه قبل قیمت فلز زرد برای اولین بار از ابتدای ماه مارس برای مدتی کوتاه به بالای ۱۳۰۰ دلار رسید.

قیمت طلا روز جمعه یک درصد افزایش داشت که بیشترین رشد یک روزه از ۱۹ فوریه تاکنون بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۱ درصد افت به ۱۲۹۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با ۰٫۱ درصد افزایش مواجه بود و در نزدیکی بالاترین رقم حدود ۳ ماه گذشته که در هفته قبل به ثبت رسیده بود در نوسان بود. همین مسئله موجب شد تا طلا برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند گرانتر شود.

جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «کاهش قیمت صبح امروز قیمت طلا موقتی بوده و به دلیل برداشت سودهای بعد از رشد قیمت روز جمعه رخ داده است. ضمن اینکه شاخص ارزش دلار عمدتا بالا بوده و این مسئله فشارهای کاهشی را بر طلا وارد می‌کند … از نظر ساختاری قیمت طلا احتمالا در طی ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت. با توجه به ادامه کند شدن رشد اقتصاد جهانی و افزایش فضای عدم قطعیت، قیمت طلا شاهد رشد خواهد بود.»

در هنگام بروز وضعیت‌های آشفته اقتصادی و سیاسی طلا معمولا محلی امن برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع گوساله بسته بندی شرکتی در غرفه تره بار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع گوساله بسته بندی شرکتی در غرفه تره بار
سردست پاک کرده گوساله با مبلغ ۹۳ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قیمت انواع گوساله بسته بندی شرکتی در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است:

قیمت انواع گوساله بسته بندی شرکتی در غرفه تره بار - 1

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت و مشخصات ویوو S۱ لو رفت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت و مشخصات ویوو S۱ لو رفت
مشخصات ویوو S1 به اینترنت راه پیدا کرد. این گوشی هوشمند به نمایشگر 6.59 اینچی با فناوری IPS LCD مجهز می شود.

ویوو به تازگی از گوشی V۱۵ در کشور هند رونمایی کرده که نسخه ضعیف‌تر ویوو V۱۵ پرو محسوب می‌شود (گوشی ویوو V۱۵ به صورت رسمی معرفی شد). شایعات جدید به عرضه گوشی Vivo V۱۵ با نام ویوو S۱ در کشور چین اشاره می‌کنند.

به تازگی مشخصات ویوو S۱ لو رفته است. این دستگاه اولین گوشی هوشمند از سری S این کمپانی بوده که انتظار می‌رود با قیمت ۲۹۷ دلار روانه بازار شود.

مشخصات ویوو S۱ به استفاده از صفحه نمایش ۶٫۵۹ اینچی با رزولوشن فول اچ دی پلاس و نسبت تصویر ۱۹٫۵:۹ در این محصول اشاره می‌کند. قدرت این گوشی هوشمند را چیپست مدیاتک هلیو P۷۰ تامین می‌کند که توسط ۶ گیگابایت رم همراهی می‌شود.

بر اساس شایعات، این دستگاه دارای ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی به همراه درگاه حافظه خارجی است. انرژی این اسمارت فون را یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی تامین می‌کند و ویوو برای آن سیستم عامل پیش فرض اندروید پای به همراه FunToucj ۹ UI را در نظر می‌گیرد.

در حالی که ویوو V۱۵ با دوربین سلفی پاپ آپ ۳۲ مگاپیکسلی معرفی شده است، گوشی هوشمند جدید این کمپانی چینی دارای دوربین سلفی ۲۴٫۸ مگاپیکسلی است.

در بخش پشتی این اسمارت فون دوربین اصلی سه گانه قرار می‌گیرد. این دوربین دارای سنسورهای ۱۲، ۸ و ۵ مگاپیکسلی است.

پس از دریافت تاییدیه TENAA از سوی گوشی ویوو V۱۸۳۱A/T، برخی گزارش‌ها از این دستگاه با نام ویوو Z۵ یاد کردند. در این میان بیشتر افشاگری‌ها به نام ویوو S۱ اشاره می‌کنند.

در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با این گوشی هوشمند از سوی Vivo در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. احتمال عدم وجود محصولات سری S شرکت ویوو وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با گوشی هوشمند، گوشی ویوو، آخرین قیمت‌ها، قیمت طلا و پوست از تلگرام

🔴 سین لاسک: کف مستحکم طلا در ۱۲۸۰ دلار

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

این تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که سطح حمایتی و مستحکم قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۸۰ دلار است.

به گزارش بلومبرگ فارسی به نقل از کیتکو سین لاسک تحلیلگر ارشد موسسه والش تریدینگ تاکید کرد: طلا کف حمایتی مستحکمی روی ۱۲۸۰ دلار در هر اونس تشکیل داده است.

به نظر من روند صعودی قیمت طلا بار دیگر به سرعت از سرگرفته خواهد شد. اوضاع نگران کننده اقتصاد جهانی می‌تواند موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا شود.

وی افزود: کاهش شاخص سهام در بازارهای بین المللی می‌تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت جهانی طلا طی هفته‌های آینده باشد.

موسسه سرمایه گذاری اس آی ای ولس منجمنت نیز در تازه‌ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا در کوتاه مدت روندی صعودی خواهد داشت ولی در میان مدت به ثبات خواهد رسید.

انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در آمریکا نیز می‌تواند فدرال رزرو آمریکا را برای افزایش نرخ بهره طی ماه‌های آینده تحت فشار قرار دهد و این عامل به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که قیمت طلا طی هفته‌های آینده به ۱۳۲۵ دلار خواهد رسید و در صورت شکسته شدن این سطح تا ۱۳۵۰ دلار افزایش خواهد یافت.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. kitco. com/news/۲۰۱۹-۰۳-۰۸/Wall-St-Main-St-Look-For-Gold-To-Maintain-Renewed-Luster. html


کاهش فروش گوشی‌های هوشمند برای سومین سال

🔸‌موسسه تحقیقاتی IDC پیش‌بینی‌ خود برای بازار گوشی‌های هوشمند طی سال ۲۰۱۹ را منتشر کرده که براساس آن باید بار دیگر شاهد کاهش فروش در بازار جهانی موبایل طی سال جاری میلادی باشیم.

🔸 طی سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱٫۳۹ میلیارد واحد گوشی هوشمند فروخته خواهد شد که این مقدار ۰٫۸ درصد کمتر از از سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.


قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۲۰ اسفند/ بازار در مسیر نزولی

🔸همزمان با کاهش قیمت طلا و سکه در بازار، قیمت دلار و یورو هم در بازار ارز کاهش پیدا کرد به طوری که قیمت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان بازگشت.


🔻 پسته ایرانی بیش از ۱۰۰ هزار تومان ارزان‌تر به خارجی‌ها فروخته می‌شود

🔹بررسی‌ها از آمار گمرک ایران در ۲۰ روز اول بهمن ماه نشان می‌دهد طی این مدت ۱۲۸ هزار تن پسته با پوست و ۶۴هزار تن مغز پسته به کشورهای مختلف صادر شده است که پسته با پوست هر کیلویی به قیمت ۷۳هزار تومان و مغز پسته نیز هر کیلو به قیمت ۱۱۲هزار تومان صادر شده‌اند. /نوداقتصادی


پیش بینی ۲ بانک از قیمت طلا

بانک آمریکایی مریل لینچ و بانک هلندی ای بی ان امرو پیش بینی کرده‌اند که قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ میلادی رکورد ۱۴۰۰ دلاری را خواهد زد.

مایکل ویدمر تحلیلگر بانک مریل لینچ آمریکا گفت: در حال حرکت به سوی یک فضایی هستیم که به شدت از قیمت طلا حمایت می‌شود. پیش بینی ما این است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید.

تحلیلگران بانک سیتی نیز بر این باورند که نوسانات شدید بازار سهام در سال ۲۰۱۹ موجب افزایش قیمت طلا تا ۱۴۰۰ دلار خواهد شد.


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم| هجوم مردم به پمپ بنزین‌ها

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل

اجرای طرح اقدام ملی مسکن‎‎؛ محرکی برای خروج از رکود

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمود محمودزاده با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری پنجشنه شب شبکه دو سیما افزود: در اقدام ملی مسکن بنا بر تاکید و سیاستگذاری وزارت راه وشهرسازی، عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، امسال باید آغاز شود. وی، تولید مستمر مسکن را از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و تاکید کرد: ساخت واحد‌های مسکونی به این ۴۰۰ هزار واحد، محدود نمی‌شود و ادامه خواهد داشت. آقای محمودزاده افزود: بر اساس پیش بینی‌های برنامه ششم توسعه و طرح جامع مسکن، کشور در سال، بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد، اما به این معنی نیست که دولت این میزان مسکن را تولید کند، زیرا چنین توانی ندارد و همچنین برخی دهک‌ها نیاز به کمک دولت ندارند. او ادامه داد: این ۴۰۰ هزار واحد بیش از ۴۰ میلیون مترمربع زیربنا دارد و بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی این طرح است به جز زمینی که برای آن تخصیص داده شده است و امیدواریم نقش ویژه‌ای را در رونق تولید در حوزه صنعت ساختمان بر عهده بگیرد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۴ استانی که ثبت نام کردیم از سه روز پیش از آن اطلاع رسانی نمودیم، گفت: ثبت نام در هر استان فقط یک بار نیست بلکه هر استانی که بتواند پیش نیاز‌های ساخت واحد‌های مسکونی از جمله زمین را تامین کند، در چند مرحله ممکن است نام نویسی انجام شود بنابراین کسانی که در این مرحله به آن‌ها نوبت نرسیده است در صورتی که استان‌ها زمین تامین کنند در مراحل بعدی نام نویسی می‌شوند. آقای محمودزاده افزود: در مرحله اول نام نویسی، ظرفیت استان قم پر شد و ظرفیت برخی شهر‌های استان خراسان شمالی هنوز باقیمانده است. خراسان جنوبی تا روز بعد ادامه داشت و در استان سیستان و بلوچستان هم ظرفیت برخی شهر‌ها تا دیروز پر نشده بود. او اضافه کرد: مشکل فقط در استان قم بود به علت حجم تقاضا و زمین کمی که تامین شده بود. امیدواریم با تلاش مسئولان این استان برای تامین زمین و ظرفیت ساخت، بتوانیم دفعات مکرری برای طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کنیم. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا کنون در استان قم ۴۴۰۰ نفر، در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۰ هزار نفر، در خراسان جنوبی حدود ۲۵۰۰ و در استان خراسان شمالی نیز حدود ۲۴۰۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن، نام نویسی کرده‌اند. وی گفت: نام نویسی در این مرحله طرح اقدام ملی مسکن به اینترنت پرسرعت نیاز نداشت، زیرا فقط کد ملی افراد گرفته می‌شد و بارگذاری مدارک دیگر را به مرحله بعد واگذار کردیم. او ادامه داد: البته هر کسی که موفق به نام نویسی شد به این مفهوم نیست که ثبت نام نهایی شده است بلکه بعدا باید مدارک آن‌ها بررسی شود و از سامانه ثبت احوال، سامانه ثبت اسناد و سامانه بانک باید استعلام‌های مربوط را انجام دهیم. آقای محمودزاده با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها مانند استان‌های شمالی زمین دولتی وجود ندارد، گفت: تاکنون حدود ۷ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: هر طرح که به خانه دار شدن مردم و تعادل عرضه و تقاضا و تعادل بخشی به بازار مسکن کمک می‌کند به کاهش رکورد مسکن هم کمک می‌کند. آقای مجید کیانپور افزود: از حدود یک سال و نیم پیش تا کنون صحبت از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن است. این کار قطعا برای تاثیر در بازار مسکن، محرک است، اما نحوه توزیع این واحد‌ها میان اقشار و دهک‌های مختلف جامعه، نامشخص است و بسیاری از مردم از نحوه ثبت نام این طرح هم ناراضی هستند و برخی به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند. وی ادامه داد: برای ایجاد عدالت و اینکه همه اقشار جامعه هدف این طرح موفق به ثبت نام شوند باید زمان مناسبی در نظر گرفته شود و خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان در اولویت باشند.

رمز دوم یکبار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی، رمز دوم یکبار مصرف از اول دی امسال برای کاربران شبکه بانکی اجباری می‌شود. کاربران برای فعال کردن رمز پویا می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مورد نظرشان یکی از ۲ روش نرم افزار و پیامک را انتخاب و بر اساس راهنما عمل کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
)، ٦٫٩ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان لرستان با ٢٣٫٦ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان شرقی با ٢٫٧ درصد افزایش می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان لرستان با ٣٧٫٢ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ١١. درصد افزایش است. در جدول زیر شاخص اجاره بها واحدهای مسکونی خانوارهای شهری و درصد تغییر ان قابل مشاهده است.

اخبار بیشتر