محکومیت نسرین ستوده به 7 سال حبس و ارجاع پرونده به دادگاه تجدید نظر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

محکومیت نسرین ستوده به 7 سال حبس و ارجاع پرونده به دادگاه تجدید نظر

حکم دادگاه نسرین ستوده که بدون حضور خود او و تنها با حضور وکیلش صادر شده بود امروز به او ابلاغ شد. قاضی محمد مقیسه، ستوده را به اتهام اجماع علیه امنیت ملی به 5 سال و به اتهام اهانت به رهبری به 2 سال زندان محکوم کرده است. او از 23 خرداد امسال در زندان به سر می‌برد. این وکیل دادگستری پیش از این نیز 3 سال را در زندان گذرانده بود. ستوده این حکم را نپذیرفته از همین رو پرونده به دادگاه تجدید نظر ارجاع شده است.

سایت خبری

نسرین ستوده به ۷ سال زندان محکوم شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
نسرین ستوده به ۷ سال زندان محکوم شد
تهران- ایرنا- قاضی شعبه 28 دادگاه انقلاب گفت: نسرین ستوده در پرونده جدید به 7 سال زندان محکوم شد.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، قاضی محمد مقیسه روز دوشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران افزود: نسرین ستوده به اتهام اجتماع علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس و به اتهام اهانت به رهبری به دو سال حبس محکوم شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حکم وی غیابی صادر شده است گفت: خیر حکم غیابی نیست زیرا‌گر چه متهم در دادگاه حضور نداشت اما خانم ستوده وکیل داشته و بنابراین حکم غیابی نبوده است.

به گزارش ایرنا، نسرین ستوده وکیل دادگستری است که ۲۳ خرداد امسال با حکم جلب، بازداشت شد.

وی شهریور سال ۸۹ نیز بازداشت و به ۱۱ سال حبس، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد.

ستوده ۲۳ خرداد امسال به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد. وی چندی پیش از رئیس و معاون زندان اوین به خاطر ممنوع الملاقات کردنش به دادسرای کارکنان دولت شکایت کرد که پس از این شکایت، دستور ممنوع الملاقاتی او لغو شد.

۲۳ بهمن امسال نیز قرار بود طبق اعلام قبلی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر، جلسه رسیدگی به پرونده ستوده در ارتباط با محکومیت به ۵ سال حبس برگزار شود اما جلسه دادگاه برگزار نشد و به تاریخ دیگری که هنوز اعلام نشده، موکول شد.

او چندی پیش هم به خاطر پیدا شدن قیچی در لوازم شخصی اش، با دستور رئیس زندان اوین، سه هفته ممنوع الملاقات شد.

اجتمام * ۹۱۰۴ * ۳۰۶۳

خواندن خبر در سایت منبع

حکم نسرین ستوده به دادگاه تجدید نظر رفته است

فارسخبرگزاری فارس
حکم نسرین ستوده به دادگاه تجدید نظر رفته است
حکم نسرین ستوده به دادگاه تجدید نظر رفته است

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، ‌ قاضی مقیسه گفت: نسرین ستوده از باب اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب توهین به رهبری ۲ سال حبس محکوم شد.

وی افزود: ستوده برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشد و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، دادگاه، ستوده و مقیسه از تلگرام

حکم نسرین ستوده به دادگاه تجدید نظر رفت

قاضی مقیسه:

🔹نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد.

🔹وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است. / فارس


🔻قاضی مقیسه:

🔹نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد.

🔹وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است. /ایسنا

#قضایی


🔵 نسرین ستوده به هفت سال زندان محکوم شد

خبرگزاری ایسنا خبر داد که قاضی مقیسه از محکومیت نسرین ستوده به هفت سال حبس و ارسال پرونده او به دادگاه تجدید نظر خبر داده است. بنا بر این گزارش، قاضی مقیسه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، گفت: «نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به پنج سال و از باب اتهام توهین به رهبری به دو سال حبس محکوم شد.» به گفته مقیسه ستوده حکم را نپذیرفته است و هم‌اکنون «پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.»

نسرین ستوده که خود وکالت پرونده‌های شماری از فعالان سیاسی و اجتماعی را برعهده داشته خرداد ماه سال جاری بازداشت شد. او پیشتر در سال ۱۳۸۹هم بازداشت و به ۱۱ سال حبس، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور متهم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به شش سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

این وکیل و فعال حقوق بشر پس از گذراندن سه سال پشت میله‌های زندان، سال ۱۳۹۲ در آستانه سفر هیئتی از نمایندگان پارلمان اروپا به تهران آزاد شد.

https: //bit. ly/۲QZCPIy


قاضی مقیسه:

🔹نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد.


🔴 قاضی مقیسه: نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد

وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است/ ایسنا


📢 ‏نسرین ستوده به ۷ سال حبس محکوم شد

🗣 قاضی مقیسه:

◀️ نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد

◀️ وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است


نظرها

در ادامه بخوانید

خانه ملتخانه ملت5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، مرتضی صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود که بامداد امروز پنجم تیرماه دار فانی را دواع گفت. این نماینده نطنز، بخش قمصر و بادرورد از نوادگان صدرالعلمای نطنزی (علی محمد علیایی) نماینده اولین دوره مجلس شورای ملی بود. مرحوم صفاری نطنزی از تجربه کاری درخشانی در وزارت امور خارجه برخوردار بود. صفاری نطنزی نماینده‌ای ملی و دلسوزرضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم صفاری نطنزی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرگزاری خانه‌ملت، گفت: نماینده مردم طنز بسیار معقول، متین، دلسوز و پیگیر بود. مرحوم صفاری فرد وظیفه شناسی بودبیژن نامدار زنگنه وزیر نفت نیز در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم صفاری نطنزی به گفت‌وگو با خبرگزاری خانه‌ملت، گفت: ایشان وظیفه شناس بود، فقدان او را به خانواده و مردم نطنز تسلیت می‌گویم.
فارسفارس1 ساعت قبل
نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد رویکرد فعلی فلسطینیان در مقابله با اشغالگری این رژیم را «خودکشی ملی» توصیف کرده و گفته فلسطینی‌ها باید تسلیم شوند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد دریادداشتی گفته که فلسطینی‌ها باید تسلیم شوند. بنا بر این گزارش، مقاله این نماینده صهیونیست که با عنوان «تسلیم شدن فلسطینی‌ها چه ایرادی دارد» در روزنامه «نیویورک‌تایمز»، مدعی شده که «علم به زمان دقیق تسلیم، نخستین گام برای صلح است». دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اما گفته است که کوشنر می‌خواهد فلسطینینان شهرک‌سازی‌ها و اشغالگری‌ها و توقف مقاومت برای جذب سرمایه‌گذاری‌ را بپذیرند. (جزئیات بیشتر) معامله قرن طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه رژیم صهیونیستی با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است.
موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، روزنامه واشنگتن پست اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تبدیل به متحد ثابت قدم رژیم عربستان و قاتلان آن شده است که جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی واشنگتن پست را در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رساندند. شورای سردبیری واشنگتن پست در بیانیه‌ای گفته است: دونالد ترامپ قهرمان و مدافع ثابت قدم خاندان سعودی شده که با ارسال یک تیم ترور به ترکیه، جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی را به قتل رساندند. گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد آگنس کالامارد گفته است: دولت عربستان سعودی کاملا در موضوع قتل جمال خاشقچی مسوول است. ترامپ در ماجرای قتل خاشقچی، کاملا از محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی دفاع کرد. خاشقچی ۲ اکتبر سال گذشته در کنسولگری عربستان در استانبول به دست یک تیم ترور که از عربستان به ترکیه سفر کرده بودند، به قتل رسید.
ایرناایرنا1 روز قبل
با این حال به نظر می‌رسد پیام محرمانه‌ای که اخیرا از سوی سفارت انگلیس در تهران به وزارت خارجه این کشور مخابره شده، در تغییر گفتار وزیر خارجه انگلیس موثر بوده است. اخبار رسیده حاکی است که «راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران در پیامی به هانت، وی را در جریان جو منفی و کم سابقه به وجود آمده در افکار عمومی ایران (پس از اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه انگلیس) قرار داده است. این کنفرانس مطبوعاتی قرار بود امروز (سه شنبه) در محل سفارت انگلیس در تهران برگزار شود. سرانجام وزیر خارجه انگلیس به سفیر این کشور در تهران دستور داد تا نشست مطبوعاتی خود در سفارت انگلیس را لغو کند و این موضوع از طریق مسئولین رسانه‌ای سفارت انگلیس در تهران به خبرنگاران اعلام شد. وی حتی تصمیم گرفت این سخنان را در پارلمان انگلیس مطرح کند تا به آن اعتبار بیشتری ببخشد.
کرد آنلاینکرد آنلاین16 ساعت قبل
عصر کرد - از اولین نامه محمود احمدی‌نژاد به چهل‌و‌سومین رئیس‌جمهور آمریکا جرج دبلیو بوش حدود ۱۳ سال می‌گذرد. نامه را در اردیبهشت سال ۸۵ شمسی به جورج بوش، رئیس‌جمهور آمریکا نوشت، این نامه قریب به ۲۰ صفحه بود که در آن احمدی‌نژاد از مدیریت جهانی و حل مسائل اساسی جهان سخن گفتاحمدی‌نژاد رکورد نامه‌نگاری با سران آمریکا را زداز اولین نامه محمود احمدی‌نژاد به چهل‌و‌سومین رئیس‌جمهور آمریکا جرج دبلیو بوش حدود ۱۳ سال می‌گذرد. وزارت امور خارجه آمریکا در اولین واکنش به نامه محمود احمدی‌نژاد، آن را «تلاشی ضعیف» برای گفتگو با مردم آمریکا خواند. احمدی‌نژاد در آبان ۱۳۸۷ نامه‌ای به باراک اوباما، چهل‌وچهارمین رئیس‌جمهور آمریکا، به مناسبت پیروزی در انتخابات این کشور نوشت. چه کسی به دولت آمریکا مأموریت برقراری امنیت در جهان را داده است؟ نارضایتی از حاکمان آمریکا به‌حدی است که با انتخابات آزاد، مخالفان دولت آمریکا برنده قطعی خواهند بود».
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی»، اعلام کرد که مقامات مسکو بسیار متاسف هستند که واشنگتن خط مشی غیرمسئولانه‌ای در برخورد با ایران در پیش گرفته و اعمال فشارهای شدید و بدون ترمزی را بر تهران در پیش گرفته است. اخبار سیاسی- وی گفت: «خط مشی لغو توافقات و فشارهای شدید که بدون هیچ ترمزی بر مقامات تهران، ملت ایران و رهبران این کشور ادامه دارد، تنها منجر به افزایش مشکلات بالقوه در منطقه خواهد شد. ما با کمال تاسف اعلام می‌کنیم، بزرگ‌ترین کشور جهان از لحاظ توان بالقوه نظامی و امکانات اقتصادی سیاست غیرمسئولانه‌ای را در این رابطه دنبال می‌کند. ریابکوف توضیح داد: «همه، از جمله شرکای اروپایی، ما باید خویشتن دار باشند. در حالی که متأسفانه آنها نیز اخیرا صدای خود را به روی ایران بلند کرده‌اند که این مسئله کمکی به حل و فصل اوضاع نمی‌کند.

اخبار بیشتر