1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

زیدان نیمکت رئال‌مادرید را پس گرفت

«بازگشت»، واژه‌ای پرابهام برای قهرمانان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
«بازگشت»، واژه‌ای پرابهام برای قهرمانان

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برخلاف تصور عموم و اخبار منتشر شده قبلی، زین‌الدین زیدان ۸ ماه پس از ترک رئال مادرید بار دیگر به نیمکت تیم بحران‌زده برگشت تا تداعی‌کننده روزهای خوب نه‌چندان دور باشد اما آیا این بازگشت موفقیت‌آمیز خواهد بود؟

شروع ماجرا از فصل آینده

هر اتفاقی رخ دهد، کار اصلی زیزو از ابتدای فصل آینده آغاز می‌شود؛ زمانی که به طور کامل با گروه جدید آشنا شده و می‌تواند یا فراغ بال، همان طور که در کنفرانس خبری قول داد، تغییرات و دگرگونی لازم را انجام دهد. این فصل با توجه به حذف دردناک از ۲ جام حذفی اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا، تنها انتظار از زیدان، کسب رتبه مناسب (حداکثر نایب‌قهرمانی) در لالیگاست. کسی انتظار قهرمانی لالیگا را ندارد اما ایستادن بالاتر از اتلتیکومادرید آن هم با انجام بازی‌های خوب می‌تواند هدف واقع‌بینانه‌ای باشد. همین انتظارات کم باعث آرامش ذهنی زیدان و معطوف شدن بخشی ازتمرکزش به فصل آینده می‌شود.

«بازگشت»، واژه‌ای پرابهام برای قهرمانان - 5

خداحافظی با عناصر نامطلوب

با حضور زیدان، خیال رئال مادرید از ماندن کاپیتان راموس راحت شد. گویا سرخیو تهدید کرده بود در صورت انتخاب مورینیو به عنوان سرمربی، باشگاه را ترک می‌کند اما حالا آن کسی که باید هر چه زودتر چمدانش را ببند، گرت بیل است که نه تنها زیدان بلکه سولاری به عملکرد اخیرا پرفراز و نشیبش اعتقادی نداشت. وایخو، به عنوان یکی دیگر از بازیکنان نه‌چندان دوست با زیزو هم باید دنبال تیم بگردد. سرمربی فرانسوی علنا اعلام کرده برخلاف نظر پرس علاقه چندانی به خرید نیمار ندارد و در عوض ترجیح می‌دهد امباپه را به تیم بیاورد. پرس یک بار به خاطر دخالت در کار زیدان، متهم اصلی جدایی او و ضعف عمده اخیر رئال نام گرفت و حالا اصلا دوست ندارد با دخالت دوباره، خاطرات تلخ جدایی قبلی ستاره سابق دنیای فوتبال را زنده کند پس به حرفش گوش خواهد داد!

واژه‌ای به نام بازگشت

در این بین، آنچه اندکی هواداران را نگران می‌کند، نافرجام بودن اکثریت قریب به اتفاق بازگشت‌های بزرگ در تاریخ فوتبال است. آیا زیدان هم در بازگشت، سناریوی مشابهی را تجربه خواهد کرد یا اینکه مجددا تیم را به بزرگی گذشته می‌رساند؟ فعلا فقط می‌توان نافرجام بودن بازگشت‌ها را تنها دلیل بدبینی دانست و گرنه باید نتایج ادامه فصل رئال را دید و درباره رئال جدید مدل زیزو قضاوت کرد.

«بازگشت»، واژه‌ای پرابهام برای قهرمانان - 11

مرد رکوردهای لیگ قهرمانان، دور از هیجان قاره سبز

هر چه باشد فعلا همه زیدان را با اولین‌های و رکوردهایی که در لیگ قهرمانان اروپا ثبت کرد، می‌شناسند؛ اولین مردی که ۳ بار متوالی به عنوان مربی فاتح لیگ قهرمانان شد، دومین مردی که با یک تیم ۳ قهرمانی در این جام را تجربه کرد و سومین شخصی که ۳ بار به عنوان سرمربی، ارزشمندترین جام باشگاهی اروپا را بالای سر برد. امسال اما او و تیمش نظاره‌گر تلاش دیگران برای قهرمانی در ملک شخصی ۳ سال قبل رئال مادرید هستند و ماجرا از فصل آینده آغاز می‌شود! به همین دلیل شبکه‌های اجتماعی پر شده از جملات ساختگی منتسب به زیزو با این مضمون: من به رئال برگشتم. بقیه تیم‌ها، فقط این فصل فرصت قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را دارید!

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش جالب کاسیاس به بازگشت زیدان

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
واکنش جالب کاسیاس به بازگشت زیدان

اعتمادآنلاین| باشگاه رئال مادرید بعد از نتایج کابوس واری که در فصل جاری به دست آورد، تصمیم گرفت که بار دیگر زینالدین زیدان را به عنوان سرمربی خود انتخاب کند.

رئال مادرید با زیدان تا سال ۲۰۲۲ قرارداد امضا کرد تا او رسما جایگزین سولاری شود.

ایکر کاسیاس به بازگشت زیدان واکنش جالبی داشت. سنگربان سابق رئال مادرید نوشت: فکر می‌کردم که فصل دوم فیلم «بازگشت به آینده» بهترین فیلم در جهان است اما باید بگویم که بازگشت زیدان به رئال بهترین است.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش جالب سیمئونه به بازگشت زیدان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش جالب سیمئونه به بازگشت زیدان

سیمئونه معتقد است یوونتوس بازیکنان بزرگی در خط حمله دارد و اتلتیکومادرید نباید تنها به دنبال مهار کریستیانو رونالدو در بازی فردا شب باشد.

سیمئونه گفت: "اگرچه کمتر از یوونتوس استراحت کرده‌ایم اما به دنبال بهانه جویی نیستیم. در دیدارهای اینگونه که حذفی هستند، تنها تیمی که قادر به ارائه نمایش بهتر در زمان برگزاری مسابقه باشد به دور بعدی صعود خواهد کرد. در این رقابت‌ها تنها تیمی موفق به صعود خواهد شد که از فضاها بهتر استفاده کرده و نمایش موفق‌تری در زمین ارائه دهد.

علیرغم پیروزی ۰-۲ در بازی رفت، نمی‌توان اتلتیکومادرید را بخت اول صعود به دور بعدی دانست و ما شانس بیشتری نسبت به یوونتوس برای صعود نداریم. چیزهایی وجود دارد که قابل توضیح دادن نیست و به همین دلیل فوتبال ورزشی شگفت انگیز است. "

بازیکنان مصدوم: «دلتنگ و نگران همه بازیکنانی هستم که قادر به همراهی اتلتیکومادرید در بازی فردا شب نیستند خواهد بود اما سعی می‌کنم از بازیکنانی که به تورین سفر کرده‌اند مراقبت کنم تا احساس مهم بودن برای این دیدار داشته باشند.»

حضور زیدان روی نیمکت رئال مادرید: «ضمن احترام زیادی که برای زیدان قائلم، فکر می‌کنم اگر در این مقطع بسیار برای اتلتیکومادرید، اگر در مورد موضوع دیگری صحبت کنم بی احترامی به باشگاهم خواهد بود.»

رویارویی با رونالدو: «یوونتوس یک تیم بزرگ با ستاره‌های بسیار ارزشمند در خط حمله است و ما فقط روی مهار کریستیانو رونالدو تمرکز نمی‌کنیم.»

دیگو گودین: «وی در تمرینات حضور یافته و من تصور می‌کنم فردا او در زمین حاضر خواهد بود.»

خواندن خبر در سایت منبع

نخستین واکنش زیدان پس از بازگشت به رئال

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
نخستین واکنش زیدان پس از بازگشت به رئال

به گزارش مشرق، زیدان که در میانه‌های فصل ۱۶-۲۰۱۵، جانشین رافا بنیتس در رئال مادرید شد، در دو فصل و نیم حضور در این باشگاه، سه قهرمانی در چمپیونزلیگ و یک قهرمانی در لالیگا به دست آورد اما در تابستان گذشته در اقدامی غیرمنتظره، این باشگاه را ترک کرد.

اما نتایج ضعیف رئال با خولنلوپتگی و پس از آن سانتیاگو سولاری باعث شد تا مدیران رئال بار دیگر به سراغ او بروند. او که امروز تا سال ۲۰۲۲ با رئال مادرید قرارداد امضا کرد، در گفتگو با خبرنگاران گفت: «وقتی که رفتم، زمان درستی برای جدا شدن بود. من از آن زمان، پیشنهاد مختلفی داشتم اما می‌خواستم اینجا در شهر مادرید بمانم. اولین واکنش من بعد از اینکه رئیس با من تماس گرفت این بود که برگردم. حالا هم اینجا هستم.»

بعد از جدایی زیدان از رئال، گمانه زنی‌های زیادی در مورد دلیل جدایی او مطرح شد. او در مورد اینکه چرا چنین تصمیمی گرفته بود، گفت: " من از باشگاه جدا شدم زیرا فکر می‌کردم که بعد از بردن همه جام‌های ممکن، بازیکنان نیاز به تغییر دارند.

نخستین واکنش زیدان پس از بازگشت به رئال - 3

من برگشتم زیرا رئیس با من تماس گرفت و اینجا هستم، چون عاشق او و باشگاه هستم. و خوشحالم که برگشتم اما این مسئولیت بزرگی است زیرا آدم‌های زیادی عاشق این باشگاه هستند. ما فصل گذشته قهرمان چمپیونزلیگ شدیم اما خیلی زود رقابت قهرمانی لیگ را واگذار کردیم و همین طور جام حذفی و این اتفاقات زمانی رخ داد که من سرمربی بودم.

میدانم که فصل گذشته چه اشتباهاتی داشتم و قصد دارم تمام تلاشم را بکنم تا مطمئن شوم تیم این بار بهتر عمل می‌کند.

ما باید تغییراتی ایجاد کنیم اما اکنون زمان داریم که صحبت کنیم و برنامه بریزیم. هنوز ۱۱ بازی از فصل باقی مانده است. اوضاع در لیگ بد پیش می‌رود اما من فصل قبل مربی تیم بودم و آن زمان هم در تیم شرایط همین بود.

گفته می‌شود یکی از دلایل جدایی زیدان، نارضایتی او از جدایی کریس رونالدو بود. او در مورد ستاره فعلی یوونتوس هم گفت: «همه رونالدو را می‌شناسند. او یکی از بهترین‌ها و بخشی از تاریخ باشگاه است اما ما هنوز ۱۱ بازی دیگر داریم و باید روی آن تمرکز کنیم.»

سرمربی جدید رئال در مورد اینکه آیا احساس می‌کند بازگشتش به این تیم یک ریسک است یا نه، گفت: «من به این مسئله فکر نمی‌کنم. استراحت کردم و وقتی رئیس تماس گرفت، می‌خواستم برگردم؛ فقط همین. اشتیاق من، چیزی است که من را به اینجا کشید.»

زیدان با همان کادر فنی قبلی به سانتیاگو برنابئو برگشته و از کادر فنی فعلی تیم، تنها آنتونیو پینتوس، مربی بدنساز، به کارش ادامه خواهد داد.

در زمان حضور سولاری، بازیکنانی مانند ایسکو و مارسلو، جایگاه شان را در ترکیب اصلی از دست دادند و گرت بیل هم در ماه‌های اخیر با هواداران دچار مشکل شد. زیدان در مورد این مسائل هم گفت: " این بازیکنان با رئال به جام‌های زیادی رسیدند. من قصد ندارم وارد مسائلی که برای آنها در این فصل رخ داد، بشوم.

نخستین واکنش زیدان پس از بازگشت به رئال - 11

من همه بازی‌ها را تماشا کرده ام. بازیکنان اولین کسانی هستند که می‌دانند سال سختی را پشت سر می‌گذارند. نمی‌توان همیشه پیروز شد. گاهی اوقات باید شکست خورد تا به جایی که قبلا بودی، برگردی.

وقتی من از رئال جدا شدم، بعضی‌ها تشکر کردند اما بعضی‌ها هم حرف‌های بدی زدند. اگر فکر می‌کردم چیز ناخوشایندی وجود دارد یا این بازگشت ریسکی دارد، برنمی گشتم.

من آدم مثبتی هستم و در چند ماه گذشته هم خوب استراحت کردم. رئیس باشگاه رئال با من تماس گرفتم و من می‌خواستم برگردم. شاید اگر ۴ ماه پیش بود، برنمی گشتم، کسی چه می‌داند؟

اما این زمان بندی مناسبی برای بازگشت است و یک فرصت فوق العاده. من واقعا منتظر این چالش هستم. "

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید، که در ماه‌های اخیر با انتقادهای زیادی روبرو شده، گفت: " ما در مقطع دشوار و پیچیده ای قرار داریم. ما این فصل به نتایج مورد نظرمان نرسیدیم. می‌خواهم از حرفه ایگری سانتیاگو سولاری در یک دوران دشوار تشکر کنم و اگر خودش مایل باشد، ما می‌خواهیم که در باشگاه بماند.

اما ما می‌خواهیم یک عصر طلایی تازه را شروع کنیم. زیزوی عزیز، ما می‌خواهیم که همه بدانند بهترین مربی دنیا به رئال برگشته است. "منبع: ورزش سه

خواندن خبر در سایت منبع

زیدان رسما و دوباره سرمربی رئال مادرید شد

تابناکخبرگزاری تابناک
زیدان رسما و دوباره سرمربی رئال مادرید شد

ساعاتی قبل شایعات حضور دوباره زیدان روی نیمکت رئال مادرید مطرح شد و حالا باشگاه رئال مادرید خبر جدایی سانتیاگو سولاری و انتصاب زیزو را رسما اعلام کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، تنها ۲۸۴ روز بعد از جدایی غیرمنتظره زیدان از رئال مادرید بعد از فتح سومین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، وی برای احیای تیم شکست خورده رئال مادرید دوباره سرمربی این تیم خواهد شد و از فردا بر تمرینات این تیم نظارت خواهد کرد. قرارداد جدید سرمربی فرانسوی تا تابستان سال ۲۰۲۲ اعتبار خواهد داشت.

زیدان رسما و دوباره سرمربی رئال مادرید شد - 3

ساعتی قبل جلسه رسمی هیات مدیره رئال مادرید به ریاست فلورنتینو پرز برگزار شده و در نهایت مدیران این باشگاه به این نتیجه رسیدند که با سولاری قطع همکاری کرده و دوباره زیدان را به عنوان سرمربی جدید تیم خود انتخاب کنند. قرار است رئال مادرید خدمات سولاری تعهد و وفاداری همیشگی او به این باشگاه قدردانی می‌کند. تا ساعتی دیگر کنفرانس مطبوعاتی رسمی زیزو بعد از بازگشت به رئال مادرید برگزار خواهد شد. سرمربی فرانسوی در اولین دوران حضور خود در رئال مادرید نیز در اواسط فصل و به جای رفا بنیتس هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

زیزو طی دو فصل و نیم حضور روی نیمکت رئال مادرید موفق به فتح سه لیگ قهرمانان، یک لالیگا، دو جام باشگاه‌های جهان، دو سوپر کاپ اروپا و یک سوپرکاپ اسپانیا گشته و عملکردی فوق العاده را از خود بر جای گذاشته بود. اما زیزو بعد از برتری رئال مادرید برابر لیورپول در فینال لیگ قهرمانان مدعی شد زمان جدایی فرا رسیده و حالا بعد از چند ماه دوباره قصد دارد ویرانه‌ای که به وی تحویل داده شده را تبدیل به قدرت اول اروپا کند.

همه آنچه زیدان در اولین دوره حضورش در رئال مادرید به آن دست یافت؛

زیدان رسما و دوباره سرمربی رئال مادرید شد - 8

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با زیدان، رئل مادرید، لیگ قهرمانان اروپا، تیم ملی فوتبال ایران و رئال مادرید از تلگرام

زیدان سرمربی رئال مادرید می‌شود

⚽️ رسانه‌های اسپانیایی در اخباری اعلام کرده‌اند که امشب زین الدین زیدان سرمربی رئال خواهد شد و همزمان سانتیاگو سولاری از این تیم اخراج می‌شود./فارس

asriran.com

@MyAsriran


🔶 رسمی؛ زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید شد

🔹 پاسخ مثبت در دومین تماس به پرز داده شد؛ قرارداد زیدان با رئال مادرید تا سال 2022 اعتبار خواهد داشت.

❇️ @eslahaat_press


زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید شد

قرارداد زیدان با رئال مادرید تا سال ۲۰۲۲ اعتبار خواهد داشت./ورزش 3

asriran.com

@MyAsriran


🔴 زیدان سرمربی رئال مادرید می‌شود

🔹 رسانه‌های اسپانیایی در اخباری اعلام کرده‌اند که امشب زین الدین زیدان سرمربی رئال خواهد شد و همزمان سانتیاگو سولاری از این تیم اخراج می‌شود./فارس

❇️ @eslahaat_press


🔻رسمی؛ زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید شد

🔹 پاسخ مثبت در دومین تماس به پرز داده شد؛ قرارداد زیدان با رئال مادرید تا سال 2022 اعتبار خواهد داشت.

#ورزشی

🆔 @EtemadOnline 👈عضویت⭕️


زیدان: مارسلو باید در برنابئو بماند

براساس گزارش روزنامه آبولا برزیل، «زین الدین زیدان» سرمربی رئال مادرید از «فلورنتینو پرز» رئیس این باشگاه خواسته است تا مانع جدایی «مارسلو» شود. /ایرنا

asriran. com

@MyAsriran


نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مایکل چرچ یکی از خبرنگاران فوتبال «رویترز» و سایت «ESPN» در قاره آسیا است که با کنفدراسیون فوتبال آسیا هم همکاری می‌کند. چرچ که در طول جام ملت‌های آسیا از قدرت دفاعی تیم ملی ایران و برنامه‌های کی روش دفاع می‌کرد، بعد از برد کلمبیا مقابل ژاپن در یک دیدار دوستانه، از انتقام سرمربی پیشین تیم ملی یاد کرد. چرچ نوشت: «پنالتی فالکائو، کارلوس کی روش را با کلمبیا به پیروزی یک بر صفر مقابل ژاپن رساند و تا حدی انتقامش را از ژاپن که تیم ملی را از جام ملت‌های آسیا حذف کرده بود، گرفت.» به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن شکست خورد و از دور این مسابقات کنار رفت. کی روش بعد از جام ملت‌ها به همکاری اش با ایران خاتمه داد و به عنوان سرمربی تیم کلمبیا انتخاب شد.

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا21 ساعت قبل
تابناکتابناک8 ساعت قبل
محمدحسین میثاقی مجری جوان شبکه سه و ورزش سیما که گفته می‌شد بعداز اجرای برنامه فوتبال ۱۲۰ حالا مد نظر مدیران شبکه سه قرار گرفته و قرار است جای عادل فردوسی پور از او استفاده شود، به خارج از کشور رفته است. به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر و مجری که توسط فردوسی پور به سیمای سراسری معرفی شد، رسما شاگرد نخست سبک و شیوه عادل در اجرای برنامه‌های ورزشی محسوب می‌شود و گزینه‌ای بهتر از او برای نشاندن جای فردوسی پور پیدا نکرده‌اند. البته گفته می‌شود سفر او طولانی نیست و او در روزهای جنجالی مدیر شبکه سه علیه فردوسی پور نمی‌تواند تا مدتها خودش را کنار بکشد. میثاقی که ظاهرا بعد از یک دوره فشار کاری، در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که اگر رخ ندهد کار برای میثاقی سخت می‌شود.
ورزش۳ورزش۳15 ساعت قبل
ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی، فاصله چندانی تا انتقال به رئال مادرید ندارد. به گزارش «ورزش سه»، با بازگشت زین الدین زیدان به نیمکت رئال مادرید، دوباره شایعات حضور ادن هازارد در برنابئو تقویت شده است و علیرغم محرومیت چلسی از دو پنجره نقل و انتقالاتی متوالی، به نظر می‌رسد کار هازارد برای انتقال به رئال مادرید نهایی شده است. میرر مدعی شد سرمربی فرانسوی رئال مادرید اخیرا با هازارد تماسی برقرار کرده و وی را مجاب به انتقال به این تیم کرده است. هازارد امروز در مصاحبه‌ای از زیدان به عنوان ستاره‌ای نام برده که به خاطر او فوتبالیست شده و شواهد حاکی از رابطه فوق العاده بین طرفین است. به جز ادن هازارد، اخباری در مورد احتمال انتقال کیلیان امباپه و نیمار، دو ستاره گرانقیمت پاری سن ژرمن هم به برنابئو مطرح شده، اما به نظر می‌رسد شانس هازارد فعلا از دیگر گزینه‌ها بیشتر است.
ورزش۳ورزش۳9 ساعت قبل
‏این چکمه‌های سفید رنگ بیشتر از همه آن کفش‌های مارک‌دار به سردار آزمون می‌آید، او بزرگترین گل زندگیش را زد. سردار آزمون شروعی فوق العاده در فوتبال ایران داشت و شاید جز معدود ستاره هایی بود که پیش از درخشش در رده باشگاهی و تیم‌های محبوب، به نوعی استارت موفقیت خود را با لباس سفید تیم ملی زد و با اعتماد کارلوس کی روش، خیلی زود به مهره ثابت تیم ملی تبدیل شد. در حقیقت سردار آزمون برآیند نسل جوان ماست. سردار در جام جهانی مطابق خواسته‌های کارلوس کی روش و تاکتیک تیم ملی ایران، نمایش قابل قبولی داشت و حداقل موقعیت آنچنانی از دست نداد. گرچه مصاحبه او در مورد از دست دادن تعطیلات و جنگیدن برای تیم ملی اشتباه بود، اما درر این معادله غلط، نقش هجمه بی پایان خودمان و توهین به خانواده سردار با حضور خودش در رستوران را فراموش نکنیم.
ورزش۳ورزش۳16 ساعت قبل
امیدوارم تیم ملی امید فعلی با همه دست اندکارانی که شرایطی را مهیا کردند برای ایجاد تیم ملی جدید برنامه جدید را به اجرا بیاوریم. زمانیکه من خودم در سپاهان بودم یادم است با الهلا عربستان بازی داشتیم امید ابراهیمی، رحمان احمدی، احسان حاج صفی و مهدی شریفی به اردوی تیم ملی رفتند. کی روش در آن زمان از تصمیم فدراسیون استفاده کرد که بازیکنان موظف بودند در اردوی تیم ملی حاضر شوند. نمایش تیم ملی و بازی در جام جهانی روسیه خیلی نسبت به جام جهانی برزیل بهتر بود. کیفیت خود را به حداکثر می‌رسانند تا به باشگاه و لیگ و تیم ملی کشورشان خدمت کنند.

اخبار بیشتر