متزلزل شدن موقیعت بوئینگ در پی سقوط دومین هواپیمای پیشرفته این شرکت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

متزلزل شدن موقیعت بوئینگ در پی سقوط دومین هواپیمای پیشرفته این شرکت

پس از وقوع سانحه سقوط بوئینگ 737 مکس در اتیوپی که به فاصله کوتاهی از سقوط همین نوع هواپیما در اندونزی رخ داد، بسیاری از کشورها پروازهای بوئینگ را به تعلیق درآوردند. سنگاپور، کره جنوبی، مکزیک و استرالیا از آن جمله‌اند. همچنین بعد از این رخداد، ارزش سهام این شرکت هوایی 12 درصد سقوط کرد. جعبه سیاه این هواپیما پیدا شده اما هنوز علت سقوط آن مشخص نیست.

سایت خبری

تعلیق پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ در هند و کره جنوبی

ایلناخبرگزاری ایلنا
تعلیق پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ در هند و کره جنوبی
شرکت هواپیمایی ایستر جت در کره جنوبی پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ را به حالت تعلیق درآورد.

تعلیق پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ در هند و کره جنوبی - 2

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شرکت هواپیمایی «ایستر جت» در کره‌جنوبی پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ را به حالت تعلیق درآورد.

سازمان هوایی هند نیز اعلام کرد که پروازهای این هواپیما را به‌طور موقت به حال تعلیق درآورده و «با شرکت بوئینگ در حال مذاکره» است.

در پی سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماکس۸ خطوط هوایی اتیوپی، چین و شماری از کشورها اعلام کردند که پروازهای این هواپیما را به حالت تعلیق درخواهند آورد.

خواندن خبر در سایت منبع

سنگاپور هم پروازهای بوئینگ را به تعلیق درآورد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سنگاپور هم پروازهای بوئینگ را به تعلیق درآورد
سنگاپور هم پروازهای بوئینگ را به تعلیق درآورد - 0

سنگاپور نیز به دنبال چین، تصمیم گرفته است که تمامی پروازهای بوئینگ ۷۳۷ ماکس را به حالت تعلیق دربیاورد.

به گزارش ایسنا، مقامات سازمان هوانوردی سنگاپور نیز اعلام کرده که تحت تأثیر دومین سقوط سانحه هوایی بوئینگ ۷۳۷ ماکس تا اطلاع ثانوی تمامی پروازهای این نوع خاص از هواپیما به حالت تعلیق درآمده است.

دو روز پیش بود که یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ ماکس تنها ۱۳ دقیقه بعد از بلند شدن از زمین که به نایروبی، پایتخت کنیا در حال پرواز بود، سقوط کرد و تمامی ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

با اینکه هنوز علت حادثه و سقوط هواپیما مشخص نشده است، اما بسیاری از رسانه‌ها از نقص فنی که یک بار دیگر نیز در هواپیمای مشابهی در اندونزی به وجود آمد و موجب سقوط آن شد، خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، همین احتمال موجب شد که سازمان هوانوردی چین روز گذشته، دوشنبه، خطاب به تمامی ایرلاین‌های این کشور اعلام کند که در صورت در اختیار داشتن هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ ماکس، تا اطلاع ثانوی استفاده عملیاتی و پروازی آنها را به حالت تعلیق در بیاورند.

چند ماه پیش بود که یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماکس لئون ایر اندونزی نیز به سرنوشت مشابهی گرفتار شد و تنها چند دقیقه پس از بلند شدن از باند فرودگاه جاکارتا در آب‌های سواحل شرقی این کشور سقوط کرد و تمامی ۱۹۰ نفر از مسافران همراه با خدمه و کادر پروازی همگی بواسطه وقوع این اتفاق ناگوار ناپدید و کشته شدند.

این طور که به نظر می‌رسد مشکل خاصی در این نوع از هواپیمای بوئینگ وجود دارد که بارها در برخی از کشورها و ایرلاین‌های مختلف مخابره شده و تاکنون در طول چند ماه اخیر دچار دو سقوط و سانحه هوایی نیز شده است. اخبار قبلی حاکی از آن است که این دو هواپیما جدید بوده و به تازگی تحویل ایرلاین‌های مربوطه داده شده بودند.

نتایج بررسی‌های سازمان هوانوردی فدرال آمریکا با همکاری شرکت سازنده این هواپیما یعنی بوئینگ، پیشتر نشان می‌داد که سیستم جدیدی که از سنسورهای پیشرفته در نوک دماغه جت بکار برده شده، موجب سقوط آن شده است. این بدان معناست که سنسورهای موجود در دماغه هواپیما احتمالا به دلیل مشکلات نرم‌افزاری اطلاعات نادرستی به سیستم مرکزی هواپیما مخابره کرده و این بدان معناست حتی در زمانی که خلبان کنترل و هدایت هواپیما را بر روی اتوپایلوت (هدایت خودکار و اتوماتیک) می‌گذارد، این سنسورهای موجود در سیستم جدید، سر هواپیما را به سمت پایین می‌کشانند و این امر موجب می‌شود کنترل جت برای خلبان دشوار شود و به سرعت سقوط کند. همین امر موجب شد که اندونزی سفارش این نوع از هواپیما از شرکت بوئینگ را لغو کند و از مسئولان و مدیران آن درخواست بررسی دقیق و تحقیقات ویژه کند تا این غول هواپیماسازی از تکرار چنین حوادث ناگواری جلوگیری به عمل بیاورد.

خواندن خبر در سایت منبع

ارزش سهام بوئینگ ۱۲ درصد افت کرد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ارزش سهام بوئینگ ۱۲ درصد افت کرد
در پی سقوط دومین هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 در اتیوپی طی 5 ماه گذشته، ارزش سهام بوئینگ پس از گشایش بورس وال استریت 12 درصد سقوط کرد.

اعتمادآنلاین| دو روز پیش هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی در نزدیکی فرودگاه آدیس‌بابا سقوط کرد و به کشته شدن ۱۵۷ نفر منجر شد.

به گزارش راشاتودی، در پی این حادثه که دومین سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس طی ۵ ماه گذشته محسوب می‌شود، ارزش سهام بوئینگ پس از گشایش بورس وال استریت ۱۲ درصد سقوط کرد.

پیشتر در روز ۲۹ اکتبر سال گذشته میلادی یک هواپیمای دیگر ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت لاین ایر اندونزی با ۱۸۹ مسافر در دریای جاوا سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.

در واقع معاملات روز گذشته بدترین روز معاملاتی شرکت بوئینگ در وال استریت از ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۱ تاکنون محسوب می‌شود.

در سال ۲۰۰۱ و پس از حملات ۱۱ سپتامبر سهام بوئینگ به شدت سقوط کرده بود. سقوط اخیر باعث شد تا ارزش کل شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا ۲۸ میلیارد دلار کاهش یابد و شاخص داوجونز صنعتی در این کشور نیز ۱۴۰ واحد افت کند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در مکزیک نیز ممنوع شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در مکزیک نیز ممنوع شد
تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز روز سه شنبه از ممنوعیت پرواز بوئینگ 737 مکس در مکزیک خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز؛ ' آئرومکزیکو ' شرکت هواپیمایی مکزیک اعلام کرد که پروازهای همه شش فروند بوئینگ ۷۳۷ MAX ۸ خود را تا اطلاع ثانوی تعلیق کرده است.

در پی دومین سقوط بوئینگ در پنج ماه گذشته، آئرومکزیکو که تنها شرکت هواپیمایی مکزیکی است که این مدل هواپیمای مسافربری بوئینگ را در ناوگان خود به خدمت گرفته است، در بیانیه‌ای اعلام کرد تا زمانی که تحقیقات در زمینه علل سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی به نتیجه برسد از سایر هواپیماهای خود برای جابجایی مسافران استفاده خواهد کرد.

آئرومکزیکو بزرگترین شرکت هواپیمایی مکزیک و تنها دارنده هواپیمای بوئینگ۷۳۷ MAX ۸ است.

پیشتر شرکت‌های هواپیمایی چین، اندونزی، اتیوپی، جزایر کایمن و خطوط هوایی آرژانتین و آفریقای جنوبی نیز این مدل از هواپیماهای مسافربری بوئینگ را تا زمان نهایی شدن تحقیقات سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی ممنوع کرده بودند.

بوئینگ ۷۳۷ MAX ۸ شرکت هواپیمایی اتیوپی که ۱۹ اسفند از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند. چندی پیش نیز یکی از هواپیماهای مشابه متعلق به شرکت هواپیمایی نروژ اندکی پس از پرواز از دبی دچار نقص فنی و ناچار به فرود در شیراز شد.

دیروز ارزش سهام این شرکت در معاملات پیش گشایش بورس وال استریت نیویورک حدود ۱۰ درصد افت کرد ولی توانست تا حدی زیان‌های سهامداران را در ساعات عادی معاملات جبران کرده و از افت خود بکاهد.

اروپام**۳۰۹۲** ۱۵۴۶

خواندن خبر در سایت منبع

بقایای بوئینگ ۷۳۷ سقوط‌کرده اتیوپی + ویدئو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
تیم‌های جست‌وجو در محل سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی در نزدیکی شهر بیشفتو به جست‌وجو می‌پردازند. طبق آخرین اخبار هر دو جبعه سیاه این هواپیما پیدا شده است و به زودی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اعتمادآنلاین| تیم‌های جست‌وجو در محل سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی در نزدیکی شهر بیشفتو به جست‌وجو می‌پردازند. طبق آخرین اخبار هر دو جبعه سیاه این هواپیما پیدا شده است و به زودی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ متعلق به خطوط هوایی اتیوپی روز یکشنبه لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه آدیس‌آبابا دچار سانحه شد و سقوط کرد. در جریان این حادثه تمامی ۱۵۷ سرنشین این پرواز جان باخته‌اند.

منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

هواپیمای کشوری استرالیا پرواز‌های بوئینگ «۷۳۷ مکس» را معلق کرد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
هواپیمای کشوری استرالیا پرواز‌های بوئینگ «۷۳۷ مکس» را معلق کرد
سازمان هواپیمایی کشوری استرالیا پرواز‌های هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس به مبدا یا مقصد این کشور را به حال تعلیق درآورد.

به گزارش افکارنیوز،

سازمان هواپیمایی کشوری استرالیا پرواز‌های هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس به مقصد استرالیا یا از این کشور را به حال تعلیق درآورد.

سازمان هواپیمایی کشوری استرالیا اعلام کرد تعلیق پرواز‌های هواپیما‌هایبوئینگ ۷۳۷ مکس موقتی است و این سازمان در انتظار دریافت اطلاعات بیشتر است.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی دو روز پیش تنها چند دقیقه پس از پرواز و در مسیر خود به نایروبی، پایتخت کنیا سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن که شمار آن‌ها به ۱۵۷ نفر می‌رسید، جان باختند. این اتفاق، دومین حادثه برای هواپیما‌های ۷۳۷ مکس ۸ به شمار می‌رود که از سال ۲۰۱۷ کار خود را آغاز کرده است. به دنبال این حادثه، تعدادی از کشورهای جهان از تصمیم خود برای تعلیق استفاده از این نوع هواپیما تا اطلاع ثانوی خبر دادند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سقوط هواپیما، بوئینگ ۷۳۷، هواپیمای اتیوپی، اجتماعی و بوئینگ از تلگرام

🔻چین پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف کرد

🔹به دنبال سقوط دو هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اندونزی و اتیوپی در عرض شش ماه، شرکت‌های هواپیمایی چین دستور داده‌اند پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ به صورت موقتی تعلیق شوند/ فارس

#بین‌الملل


✈️ بحران در بوئینگ؟

🔹چین پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف کرد

🔹به دنبال سقوط دو هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اندونزی و اتیوپی در عرض شش ماه، شرکت‌های هواپیمایی چین دستور داده‌اند پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ به صورت موقتی تعلیق شوند.

====


⭕️ ممنوعیت موقت پرواز بوئینگ‌های ۷۳۷ در اتیوپی و چین

پس از سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در نزدیکی آدیس‌آبابا، پرواز این مدل هواپیما به طور موقت ممنوع اعلام شد. در این سانحه تمام ۱۵۷ سرنشین هواپیما، از جمله شماری آلمانی و کارمند سازمان ملل جان خود را از دست دادند.


چین پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف کرد

🔹به دنبال سقوط دو هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اندونزی و اتیوپی در عرض شش ماه، شرکت‌های هواپیمایی چین دستور داده‌اند پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ به صورت موقتی تعلیق شوند/فارس


#مطبوعات_جهان

📰 وال استریت ژورنال – آمریکا: ترامپ به‌دنبال بودجه بیشتر برای دیوار

🔹سقوط هواپیما در آفریقا جان ۱۵۷ نفر را گرفت/ سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی، تحقیق درباره بویینگ ۷۳۷ MAX‌ را احیا کرد


🔷 کره جنوبی و استرالیا نیز پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه استرالیا پرواز همه هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را در آسمان این کشور متوقف کرد. کره جنوبی نیز در بیانیه اعلام کرد که پرواز هواپیماهای بوینگ ۷۳۷ مکس ۸ خود را متوقف کرده است.

در چند ماه گذشته دو حادثه هوایی مرگ‌آور برای این مدل هواپیما رخ داده است. روز یکشنبه یک فروند از این هواپیما در اتیوپی همه ۱۵۷ مسافر آن جان باختند.

اکتبر سال گذشته میلادی نیز یک فروند از همین مدل در اندونزی سقوط کرد و منجر به کشته شدن ۱۸۹ نفر شد. پیش از کره‌ جنوبی و استرالیا، چین، اندونزی، سنگاپور و اتیوپی نیز استفاده از این مدل بوئینگ را متوقف کردند.

https: //bit. ly/۲VUGars

📌 خبرهای روز را در اینجا بخوانید:

https: //bit. ly/۲HtdwJZ


نظرها

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز12 ساعت قبل
پارس نیوز، به گزارشمراسم افتتاحیه مستند قاضی و مرگ به کارگردانی حسن خادمی و با حضور ستاره اسکندری و خیام وقارکاشانی در خانه هنرمندان برگزار شد. این مستند به زندگی قاضی عزیزمحمدی یکی از معروف‌ترین و پرکار‌ترین قاضی‌های جنایی ایران می‌پردازد. عکس: الهام احمدی
فارسفارس1 روز قبل
وزیر امور خارجه آمریکا که در سفری اعلام نشده به افغانستان سفر کرده بود، با مقامات این کشور درباره مسائل مختلفی چون انتخابات و روند صلح افغانستان دیدار و گفت و گو کرد. به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا که در سفری اعلام نشده به افغانستان سفر کرده بود، با مقامات این کشور دیدار و گفت و گو کرد. بر اساس اعلام کاخ ریاست جمهوری افغانستان، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار خود با مقامات این کشور، از انتخابات ریاست جمهوری و روند صلح افغانستان حمایت کرد. در دیدار «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان و «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، افزایش تحرکات و ظرفیت نیروهای امنیتی و دفاعی، هماهنگی و همسویی روابط دوجانبه، روند صلح و انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اشرف غنی خاطرنشان کرد که انجام تلاش‌ها و پیام‌ها به صورت منسجم و متحدانه در رابطه با صلح افغانستان، نتیجه بخش خواهد بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
پیش‌تر نیز در راستای تضعیف وزارت نفت از سوی برخی مسئولان سابق دولتی در زمان ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد، ادعاهایی مطرح شده بود که البته بیش از آنکه حمله به حساب بیاید، خودزنی محسوب می‌شد. سعید جلیلی، در توییتی نوشته بود: «در سال‌های ۹۱ و ۹۲ با وجود تحریم‌ها ماهانه یک تا ۱٫۵ میلیون بشکه نفت و میعانات به فروش می‌رفت». جلیلی کانون اصلی حمله به زنگنه؟ بااین‌حال، این سخن جلیلی را زنگنه بی‌جواب نگذاشت. به‌این‌ترتیب آشکار است که مدیریت کنونی وزارت نفت، در آن دوران، بی‌ادعا و با پرهیز از رجزخوانی‌های بی‌پشتوانه، در همه موارد توانسته بود عملکردی بهتر از عملکرد دولت دهم ارائه کند». چرا حمله؟ در این گیرودار و این روزها که باید از بحران تحریم عبور کنیم، اینکه چرا هجمه و حمله به وزارت نفت تا این اندازه گسترده است و همواره از زبان برخی دلواپسان سیاسی در مجلس یا فعالان سیاسی تندرو راست‌گرا شنیده می‌شود، جای سؤال است.
فراروفرارو9 ساعت قبل
تنها تلاش علنی دولت روحانی برای آزمودن دیپلماسی با ترامپ، زمانی بود که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، پیشنهاد تبادل زندانیان را مطرح کرد. اینجا بود که دولت روحانی یقین پیدا کرد دولت آمریکا، برخلاف اظهارات علنی‌اش، تمایلی به دیپلماسی با ایران ندارد. این روز‌ها که آمریکا بار دیگر ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کند، ظاهرا دولت روحانی نسبت به امکان دیپلماسی با دولت ترامپ ناامید شده است. دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکار‌های جا افتاده بین المللی برای حفظ صلح و امنیت جهانی است.» به نظر می‌رسد ناامیدی دولت روحانی، معلول دو علت داخلی و خارجی است. از حیث خارجی نیز دولت روحانی بر این باور است که برخی مقامات دولت ترامپ، نه تنها هیچگونه تمایلی به دیپلماسی با ایران ندارند بلکه برای جنگ با ایران هم توطئه‌چینی می‌‎کنند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
یک عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که مذاکره زمانی سودمند است که منافعی را در برداشته باشد، ‌ گفت: در شرایطی که ترامپ از یک طرف تحریم می‌کند و از سوی دیگر دم از مذاکره می‌زند، قطعا مذاکره کردن برای باخت است و نباید وارد مذاکره شویم. وی در ادامه با با تاکید براین که آمریکا قابلیت مذاکره کردن را ندارد؟ گفت: فضای مذاکره قرائن و شواهدی دارد. این کارشناس مسائل بین‌الملل همچنین اظهار کرد: مذاکره زمانی سودمند است که قطعا منافع مشترک وجود داشته باشد، اما اکنون نه تنها مذاکره سودآور نیست یعنی منفعتی در پی ندارد بلکه صفر- صفر هم نیست و در نتیجه این نوع مذاکره قطعا ضرر دارد. بدیهی است هیچ عقل سالم سیاسی یا هیچ کشوری که دارای حاکمیت مستقل است برای باخت مذاکره نمی‌کند. منصوری آرانی تصریح کرد: اما این مذاکره‌ای که آمریکا از یک سو رفتار دوگانه دارد و تحریم و تهدیدهایی را اعمال می‌کند و از سوی دیگر دم از مذاکره می‌زند، قطعا مذاکره برای باخت است و در این شرایط طبیعی است که نباید وارد مذاکره شویم زیرا این مذاکره یک باخت را در پی خواهد داشت.
الفالف13 ساعت قبل
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه سپاه در تمام مسائل و مشکلات کنار مردم خواهد بود، گفت: مردم ولایتمدار ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس به کمک نیرو‌های مسلح آمدند، ما نیز امروز این تعهد را داریم که هنگام مشکلات کنار شما باشیم. فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس هنگامی که صدام با پشتیبانی ۳۳ کشور به ملت ایران تهاجم کرد، مردم ولایت‌مدار و خوب ایلام همچون دیگر استان‌ها به کمک نیرو‌های مسلح آمدند، ما نیز امروز این تعهد را داریم که هنگام مشکلات کنار شما باشیم. حاجی‌زاده ادامه داد: در واقع قول احداث پل وحدت‌آباد فقط از زبان ما گفته شد، اما زحمت ساخت آن‌را قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) متقبل شد و با کمک سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام و با حمایت استاندار کار به اتمام رسید، درواقع این یک کار دسته جمعی بوده که باعث شد این پل بعد از ۶۰ روز افتتاح شود. وی بیان داشت: حفظ امنیت، خط مرزها و تمامیت ارضی مهم‌ترین مسئله ما بوده و در سایر مشکلات نیز در کنار مردم هستیمفرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس یک جنگ در بعد نظامی مقابل دشمن بود، اما امروز جنگ در بعد اقتصادی بوده و نیاز است که ملت در کنار دولت، مجلس و مسوولین اجرایی باشند. وی در پایان گفت: ما با تکیه بر امکانات و تجهیزات داخلی و همچنین سرمایه‌های انسانی، از مشکلات عبور خواهیم کرد.

اخبار بیشتر