1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

متزلزل شدن موقیعت بوئینگ در پی سقوط دومین هواپیمای پیشرفته این شرکت

پس از وقوع سانحه سقوط بوئینگ 737 مکس در اتیوپی که به فاصله کوتاهی از سقوط همین نوع هواپیما در اندونزی رخ داد، بسیاری از کشورها پروازهای بوئینگ را به تعلیق درآوردند. سنگاپور، کره جنوبی، مکزیک و استرالیا از آن جمله‌اند. همچنین بعد از این رخداد، ارزش سهام این شرکت هوایی 12 درصد سقوط کرد. جعبه سیاه این هواپیما پیدا شده اما هنوز علت سقوط آن مشخص نیست.

سایت خبری

تعلیق پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ در هند و کره جنوبی

ایلناخبرگزاری ایلنا
تعلیق پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ در هند و کره جنوبی

تعلیق پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ در هند و کره جنوبی - 2

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شرکت هواپیمایی «ایستر جت» در کره‌جنوبی پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ را به حالت تعلیق درآورد.

سازمان هوایی هند نیز اعلام کرد که پروازهای این هواپیما را به‌طور موقت به حال تعلیق درآورده و «با شرکت بوئینگ در حال مذاکره» است.

در پی سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماکس۸ خطوط هوایی اتیوپی، چین و شماری از کشورها اعلام کردند که پروازهای این هواپیما را به حالت تعلیق درخواهند آورد.

خواندن خبر در سایت منبع

سنگاپور هم پروازهای بوئینگ را به تعلیق درآورد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سنگاپور هم پروازهای بوئینگ را به تعلیق درآورد
سنگاپور هم پروازهای بوئینگ را به تعلیق درآورد - 0

سنگاپور نیز به دنبال چین، تصمیم گرفته است که تمامی پروازهای بوئینگ ۷۳۷ ماکس را به حالت تعلیق دربیاورد.

به گزارش ایسنا، مقامات سازمان هوانوردی سنگاپور نیز اعلام کرده که تحت تأثیر دومین سقوط سانحه هوایی بوئینگ ۷۳۷ ماکس تا اطلاع ثانوی تمامی پروازهای این نوع خاص از هواپیما به حالت تعلیق درآمده است.

دو روز پیش بود که یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ ماکس تنها ۱۳ دقیقه بعد از بلند شدن از زمین که به نایروبی، پایتخت کنیا در حال پرواز بود، سقوط کرد و تمامی ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

با اینکه هنوز علت حادثه و سقوط هواپیما مشخص نشده است، اما بسیاری از رسانه‌ها از نقص فنی که یک بار دیگر نیز در هواپیمای مشابهی در اندونزی به وجود آمد و موجب سقوط آن شد، خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، همین احتمال موجب شد که سازمان هوانوردی چین روز گذشته، دوشنبه، خطاب به تمامی ایرلاین‌های این کشور اعلام کند که در صورت در اختیار داشتن هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ ماکس، تا اطلاع ثانوی استفاده عملیاتی و پروازی آنها را به حالت تعلیق در بیاورند.

چند ماه پیش بود که یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماکس لئون ایر اندونزی نیز به سرنوشت مشابهی گرفتار شد و تنها چند دقیقه پس از بلند شدن از باند فرودگاه جاکارتا در آب‌های سواحل شرقی این کشور سقوط کرد و تمامی ۱۹۰ نفر از مسافران همراه با خدمه و کادر پروازی همگی بواسطه وقوع این اتفاق ناگوار ناپدید و کشته شدند.

این طور که به نظر می‌رسد مشکل خاصی در این نوع از هواپیمای بوئینگ وجود دارد که بارها در برخی از کشورها و ایرلاین‌های مختلف مخابره شده و تاکنون در طول چند ماه اخیر دچار دو سقوط و سانحه هوایی نیز شده است. اخبار قبلی حاکی از آن است که این دو هواپیما جدید بوده و به تازگی تحویل ایرلاین‌های مربوطه داده شده بودند.

نتایج بررسی‌های سازمان هوانوردی فدرال آمریکا با همکاری شرکت سازنده این هواپیما یعنی بوئینگ، پیشتر نشان می‌داد که سیستم جدیدی که از سنسورهای پیشرفته در نوک دماغه جت بکار برده شده، موجب سقوط آن شده است. این بدان معناست که سنسورهای موجود در دماغه هواپیما احتمالا به دلیل مشکلات نرم‌افزاری اطلاعات نادرستی به سیستم مرکزی هواپیما مخابره کرده و این بدان معناست حتی در زمانی که خلبان کنترل و هدایت هواپیما را بر روی اتوپایلوت (هدایت خودکار و اتوماتیک) می‌گذارد، این سنسورهای موجود در سیستم جدید، سر هواپیما را به سمت پایین می‌کشانند و این امر موجب می‌شود کنترل جت برای خلبان دشوار شود و به سرعت سقوط کند. همین امر موجب شد که اندونزی سفارش این نوع از هواپیما از شرکت بوئینگ را لغو کند و از مسئولان و مدیران آن درخواست بررسی دقیق و تحقیقات ویژه کند تا این غول هواپیماسازی از تکرار چنین حوادث ناگواری جلوگیری به عمل بیاورد.

خواندن خبر در سایت منبع

ارزش سهام بوئینگ ۱۲ درصد افت کرد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ارزش سهام بوئینگ ۱۲ درصد افت کرد

اعتمادآنلاین| دو روز پیش هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی در نزدیکی فرودگاه آدیس‌بابا سقوط کرد و به کشته شدن ۱۵۷ نفر منجر شد.

به گزارش راشاتودی، در پی این حادثه که دومین سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس طی ۵ ماه گذشته محسوب می‌شود، ارزش سهام بوئینگ پس از گشایش بورس وال استریت ۱۲ درصد سقوط کرد.

پیشتر در روز ۲۹ اکتبر سال گذشته میلادی یک هواپیمای دیگر ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت لاین ایر اندونزی با ۱۸۹ مسافر در دریای جاوا سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.

در واقع معاملات روز گذشته بدترین روز معاملاتی شرکت بوئینگ در وال استریت از ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۱ تاکنون محسوب می‌شود.

در سال ۲۰۰۱ و پس از حملات ۱۱ سپتامبر سهام بوئینگ به شدت سقوط کرده بود. سقوط اخیر باعث شد تا ارزش کل شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا ۲۸ میلیارد دلار کاهش یابد و شاخص داوجونز صنعتی در این کشور نیز ۱۴۰ واحد افت کند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در مکزیک نیز ممنوع شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در مکزیک نیز ممنوع شد

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز؛ ' آئرومکزیکو ' شرکت هواپیمایی مکزیک اعلام کرد که پروازهای همه شش فروند بوئینگ ۷۳۷ MAX ۸ خود را تا اطلاع ثانوی تعلیق کرده است.

در پی دومین سقوط بوئینگ در پنج ماه گذشته، آئرومکزیکو که تنها شرکت هواپیمایی مکزیکی است که این مدل هواپیمای مسافربری بوئینگ را در ناوگان خود به خدمت گرفته است، در بیانیه‌ای اعلام کرد تا زمانی که تحقیقات در زمینه علل سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی به نتیجه برسد از سایر هواپیماهای خود برای جابجایی مسافران استفاده خواهد کرد.

آئرومکزیکو بزرگترین شرکت هواپیمایی مکزیک و تنها دارنده هواپیمای بوئینگ۷۳۷ MAX ۸ است.

پیشتر شرکت‌های هواپیمایی چین، اندونزی، اتیوپی، جزایر کایمن و خطوط هوایی آرژانتین و آفریقای جنوبی نیز این مدل از هواپیماهای مسافربری بوئینگ را تا زمان نهایی شدن تحقیقات سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی ممنوع کرده بودند.

بوئینگ ۷۳۷ MAX ۸ شرکت هواپیمایی اتیوپی که ۱۹ اسفند از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند. چندی پیش نیز یکی از هواپیماهای مشابه متعلق به شرکت هواپیمایی نروژ اندکی پس از پرواز از دبی دچار نقص فنی و ناچار به فرود در شیراز شد.

دیروز ارزش سهام این شرکت در معاملات پیش گشایش بورس وال استریت نیویورک حدود ۱۰ درصد افت کرد ولی توانست تا حدی زیان‌های سهامداران را در ساعات عادی معاملات جبران کرده و از افت خود بکاهد.

اروپام**۳۰۹۲** ۱۵۴۶

خواندن خبر در سایت منبع

بقایای بوئینگ ۷۳۷ سقوط‌کرده اتیوپی + ویدئو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین

اعتمادآنلاین| تیم‌های جست‌وجو در محل سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی در نزدیکی شهر بیشفتو به جست‌وجو می‌پردازند. طبق آخرین اخبار هر دو جبعه سیاه این هواپیما پیدا شده است و به زودی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ متعلق به خطوط هوایی اتیوپی روز یکشنبه لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه آدیس‌آبابا دچار سانحه شد و سقوط کرد. در جریان این حادثه تمامی ۱۵۷ سرنشین این پرواز جان باخته‌اند.

منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

هواپیمای کشوری استرالیا پرواز‌های بوئینگ «۷۳۷ مکس» را معلق کرد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
هواپیمای کشوری استرالیا پرواز‌های بوئینگ «۷۳۷ مکس» را معلق کرد

به گزارش افکارنیوز،

سازمان هواپیمایی کشوری استرالیا پرواز‌های هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس به مقصد استرالیا یا از این کشور را به حال تعلیق درآورد.

سازمان هواپیمایی کشوری استرالیا اعلام کرد تعلیق پرواز‌های هواپیما‌هایبوئینگ ۷۳۷ مکس موقتی است و این سازمان در انتظار دریافت اطلاعات بیشتر است.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی دو روز پیش تنها چند دقیقه پس از پرواز و در مسیر خود به نایروبی، پایتخت کنیا سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن که شمار آن‌ها به ۱۵۷ نفر می‌رسید، جان باختند. این اتفاق، دومین حادثه برای هواپیما‌های ۷۳۷ مکس ۸ به شمار می‌رود که از سال ۲۰۱۷ کار خود را آغاز کرده است. به دنبال این حادثه، تعدادی از کشورهای جهان از تصمیم خود برای تعلیق استفاده از این نوع هواپیما تا اطلاع ثانوی خبر دادند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با سقوط هواپیما، بوئینگ ۷۳۷، هواپیمای اتیوپی، اجتماعی و بوئینگ از تلگرام

#اخبار_کوتاه

📌سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به مردم توصیه کرد که بلیت خود را از مبادی رسمی خریداری کنند و با استفاده از پایگاه اعتبارسنجی، از اصالت و اعتبار آن مطمئن شوند.

goo.gl/qMRuwJ

📌دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عراق: صادرات به عراق از ۹ میلیارد دلار عبور کرد/ امسال از صادرات چین به عراق هم جلو می زنیم.

goo.gl/9yRAK5

📌بعد از سقوط دومین هواپیمای بوئینگ ۷۳۷، چین پرواز هواپیماهای بوئینگ را تعلیق کرد.

goo.gl/igK1eT

اقتصادنیوز👇

t.me/joinchat/AAAAADvEktaWOJ0eLF4I-Q


#مطبوعات_جهان

📰 وال استریت ژورنال – آمریکا: ترامپ به‌دنبال بودجه بیشتر برای دیوار

🔹سقوط هواپیما در آفریقا جان 157 نفر را گرفت/ سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی، تحقیق درباره بویینگ 737 MAX‌ را احیا کرد

🆔 @EtemadOnline 👈عضویت⭕️


⭕️ ممنوعیت موقت پرواز بوئینگ‌های ۷۳۷ در اتیوپی و چین

پس از سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در نزدیکی آدیس‌آبابا، پرواز این مدل هواپیما به طور موقت ممنوع اعلام شد. در این سانحه تمام ۱۵۷ سرنشین هواپیما، از جمله شماری آلمانی و کارمند سازمان ملل جان خود را از دست دادند.

📌 متن کامل این گزارش را بخوانید:

t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/3ElXN&rhash=eda96f36fc80e0

@dw_farsi


چین پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف کرد

🔹به دنبال سقوط دو هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اندونزی و اتیوپی در عرض شش ماه، شرکت‌های هواپیمایی چین دستور داده‌اند پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ به صورت موقتی تعلیق شوند/فارس

asriran.com

@MyAsriran


✈️ بحران در بوئینگ؟

🔹چین پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف کرد

🔹به دنبال سقوط دو هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اندونزی و اتیوپی در عرض شش ماه، شرکت‌های هواپیمایی چین دستور داده‌اند پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ به صورت موقتی تعلیق شوند.

====

🔖 @eranico_com


🔷 کره جنوبی و استرالیا نیز پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه استرالیا پرواز همه هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را در آسمان این کشور متوقف کرد. کره جنوبی نیز در بیانیه اعلام کرد که پرواز هواپیماهای بوینگ ۷۳۷ مکس ۸ خود را متوقف کرده است.

در چند ماه گذشته دو حادثه هوایی مرگ‌آور برای این مدل هواپیما رخ داده است. روز یکشنبه یک فروند از این هواپیما در اتیوپی همه ۱۵۷ مسافر آن جان باختند.

اکتبر سال گذشته میلادی نیز یک فروند از همین مدل در اندونزی سقوط کرد و منجر به کشته شدن ۱۸۹ نفر شد. پیش از کره‌ جنوبی و استرالیا، چین، اندونزی، سنگاپور و اتیوپی نیز استفاده از این مدل بوئینگ را متوقف کردند.

https: //bit. ly/۲VUGars

📌 خبرهای روز را در اینجا بخوانید:

https: //bit. ly/۲HtdwJZ

@dw_farsi


نظرها

در ادامه بخوانید

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر13 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
الفالف1 روز قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
انتخابانتخاب1 روز قبل
الاخبار چاپ بیروت نوشت: هماهنگی نظامی عالی بین نیروهای نظامی ایران، سوریه و عراق منحصر به چالش‌های امنیتی مشترک در مقابله با گروههای مسلح نمی‌شود. به دنبال این نشست، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار شد که به عناوین اساسی مربوط مطرح شده در نشست نظامی پرداخت. علاوه بر این، دو هیئت عراقی و ایرانی با بشار اسد دیدار کردند و در جریان این دیدار، رئیس جمهور سوریه در برابر حاضرین تاکید کرد که رابطه بین سوریه، ایران و عراق رابطه‌ای مستحکم است. نکات اساسی مطرح شده در این نشست، محل توافق با روسیه‌ای که به تفاهم هایی با ترکیه و هماهنگی هایی با اسرائیل پایبند است، نبود. روسیه خود را خارج از چارچوب درگیری با اسرائیل قرار داده و به صورت مستقیم، به پرونده ارتباط سه دولت عراق، سوریه و ایران به یکدیگر، توجهی ندارد.

اخبار بیشتر