ونزوئلا زیر فشار تحریم‌های بیشتر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ونزوئلا زیر فشار تحریم‌های بیشتر

قطعی برق از پنجشنبه گذشته تاکنون در ونزوئلا ادامه دارد و بخشی از کشور هنوز در خاموشی به سر می‌برند. منتقدان مادور خاموشی را حاصل یک دهه فساد و سو مدیریت در این کشور می‌دانند اما مادور آن را خرابکاری آمریکا و مسئولیتش را متوجه دونالد ترامپ می‌داند. این خاموشی گسترده باعث قطع فعالیت‌های کشتیرانی در بندر خوزه شده که پیش از این بسیار فعالیت داشت. از 7 مارس هیچ نفتکشی این بندر را ترک نکرده است. حال این مشکل به نارضایتی‌های پیشین مردم ونزوئلا افزوده است.

در این میان پارلمان ونزوئلا از خوان گوایدو حمایت کرده و آمریکا نیز دیپلمات‌های خود را به خاطر حفظ امنیت از این کشور خارج و سفارت خود را تعطیل کرده است. پس از اعلام «وضعیت هشدار» به وسیله مجمع عمومی، گوایدو گفته هیچ چیز در ونزوئلا عادی نیست و ما اجازه نمی‌دهیم این وضعیت عادی جلوه داده شود.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از تحریم یک بانک در مسکو که از شرکت ملی نفت ونزوئلا حمایت کرده بود، خبر داد. پمپئو از چین و کوبا بابت حمایت از نیکلاس مادورو انتقاد کرد.

سایت خبری

صادرات نفت ونزوئلا فلج شد

الفخبرگزاری الف
صادرات نفت ونزوئلا فلج شد
شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا از زمان قطعی برق هفته گذشته، نتوانسته است صادرات نفت را در بندر اصلی خود ازسربگیرد.

به گزارش ایسنا، برق پس از خاموشی روز سه شنبه که نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا خرابکاری آمریکا در سد هیدرولیکی اصلی این کشور را عامل آن خواند، هنوز به طور کامل در سراسر کشور برقرار نشده است.

منتقدان مادورو قطعی برق را نتیجه بیش از یک دهه فساد و سوءمدیریت می‌دانند.

یکی از منابع آگاه به رویترز گفت: شرکت PDVSA یک برنامه اضطراری را برای احیای برق در بندر خوزه راه اندازی کرده است با این حال این شرکت در این برنامه اظهارنظر نکرد.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، هیچ نفتکشی از هفتم مارس بندر خوزه را ترک نکرده است و روز شنبه که برق به مدت کوتاهی بازگشت، کشتی‌های معدودی میان بنادر داخلی وجود دارند اما یک قطعی دیگر که تا روز یکشنبه ادامه داشتند، فعالیت‌ها را متوقف کرد.

قطعی برق همچنین روی فعالیت پالایشگاه پوئرتو لاکروز که پیش از این هم با حداقل ظرفیت کار می‌کرد تاثیر گذاشت.

مشکلات مربوط به فعالیت سد هیدرولیکی گوری، فعالیت میدان‌های نفتی که به این شبکه متکی هستند را متوقف کرد.

قطعی اخیر برق در ونزوئلا نسبت به گذشته گسترده‌تر و طولانی‌تر بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

پارلمان ونزوئلا از گوایدو حمایت کرد

الفخبرگزاری الف
پارلمان ونزوئلا از گوایدو حمایت کرد
در حالی که وزارت خارجه آمریکا از خروج تمامی دیپلمات‌های این کشور از خاک ونزوئلا خبر داد، پارلمان این کشور با تصویب درخواست خوان گوایدو، رهبر مخالفان رسما در مقابل مادورو صف‌آرایی کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین، در حالی که وزارت خارجه آمریکا از خروج تمامی دیپلمات‌های این کشور از خاک ونزوئلا خبر داد، پارلمان این کشور با تصویب درخواست خوان گوایدو، رهبر مخالفان رسما در مقابل مادورو صف‌آرایی کرد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد پارلمان ونزوئلا با اعلام حالت فوق‌العاده در کشور به درخواست خوان گوایدو، رهبر مخالفان که خود را رئیس‌جمهور موقت این کشور خوانده پاسخ مثبت داد و بعد از چهار روز قطعی برق در این کشور خواستار همکاری بین‌المللی برای رفع این مشکل شد.

از سوی دیگر شبکه اسکای نیوز در خبری به نقل از مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا خبر داد واشنگتن برای حفظ جان دیپلمات‌های خود تمامی آنها را از ونزوئلا خارج می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مجمع ملی ونزوئلا اعلام «وضعیت هشدار» کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
مجمع ملی ونزوئلا اعلام «وضعیت هشدار» کرد
مجمع ملی ونزوئلا که در کنترل اپوزیسیون است، به دنبال پنج روز قطعی برق در این کشور که صادرات نفت کاراکاس را فلج کرده و میلیون‌های شهروند این کشور را در مضیقه آب و غذا قرار داده، اعلام "وضعیت هشدار" کرد.

به گزارش ایسنا، با اینکه برق در بیشتر نقاط کاراکاس وصل شده اما بخش‌های زیادی از این کشور همچنان بدون برق مانده‌اند. این قطعی برق از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد و نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا آن را خرابکاری کسانی می‌داند که تحت حمایت آمریکا هستند.

قطعی برق همچنین به نارضایتی‌های موجود در این کشور که درگیر بحران سیاسی است نیز افزوده است. این بحران سیاسی به دنبال اعلام ریاست جمهوری خود خوانده خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا آغاز شد که با به رسمیت شناختن او از سوی چندین کشور از جمله آمریکا همراه شد.

گوایدو که رهبری قوه مقننه این کشور را بر عهده دارد، در جلسه‌ای اظهار کرد: در وزوئلا هیچ چیز عادی نیست و ما اجازه نمی‌دهیم این وضعیت عادی تلقی شود. به همین دلیل نیازمند اعلام وضعیت هشدار هستیم.

قانون اساسی ونزوئلا به رییس جمهور اجازه می‌دهد در میانه فجایعی که «امنیت کشور را به طور جدی تحت تاثیر قرار می‌دهند»، اعلام وضعیت هشدار کند اما به صراحت به تاثیرات عملی اعلام وضعیت هشدار اشاره نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با اینکه ریاست جمهوری گوایدو از سوی اکثر کشورهای غربی به رسمیت شناخته شده، اما این مادورو است که همچنان کنترل نیروهای مسلح و نهادهای دولتی را برعهده دارد و روسیه و چین نیز در کنار کشورهای دیگری همچنان از او حمایت می‌کنند.

منابع وابسته به بخش صادرات نفت ونزوئلا گفته‌اند، صادرات از بندر خوزه به دلیل نبود برق متوقف شده و منبع درآمد اصلی ونزوئلا را قطع کرده است.

گوایدو در جلسه مجمع ملی ونزوئلا خواستار توقف صادرات نفت به کوبای حامی مادورو شد که نزدیک به دو دهه است که نفت وارداتی خود را با تخفیف دریافت می‌کند. او همچنین در این اقدام از جامعه بین‌الملل درخواست همکاری کرد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز در حمایت از اظهارات گوایدو در توییتر خود نوشت: به شرکت‌های بیمه و شرکت‌های حمل‌ونقل که انتقال نفت ونزوئلا به کوبا را تسهیل می‌کنند، هشدار داده شده است.

او اما به اقدامات احتمالی آمریکا در این خصوص اشاره‌ای نکرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز پیش‌تر یک بانک روس را بر سر همکاری با شرکت نفت دولتی ونزوئلا تحریم کرد و مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز از شرکت نفت و گاز «روس‌نفت» روسیه برای خرید نفت از شرکت دولتی نفت ونزوئلا انتقاد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

آمریکا یک بانک مشترک در روسیه را بابت ونزوئلا تحریم‌ کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
آمریکا یک بانک مشترک در روسیه را بابت ونزوئلا تحریم‌ کرد
دولت ترامپ یک بانک مشترک مستقر در مسکو میان روسیه و شرکت‌های دولتی ونزوئلا را بابت دور زدن تحریم‌های این کشور آمریکای جنوبی تحریم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در همین حال مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از کوبا و چین بابت ادامه حمایت از نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا و مشارکت در بحران اقتصادی این کشور انتقاد کرد. او گفت، هاوانا و مسکو مستقیما مسوول افزودن به درد و رنج مردم هستند.

کنترل دارایی‌های خارجی در دفتر وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد «اوروفایننس موسناربانک» بابت حمایت از شرکت ملی نفت ونزوئلا موسوم به «پترولئوس دی ونزوئلا» که قبلا در ماه ژانویه هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفت، تحریم می‌شود.

این بانک مشترک در بیانیه‌ای اعلام کرد، به‌رغم انتشار این اخبار فعالیت عادی این نهاد ادامه می‌یابد و ارائه خدمات به مشتریان و شرکا به صورت کامل صورت می‌گیرد.

استیون منوچن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت: این اقدام نشان می‌دهد که ایالات متحده اقداماتی علیه موسسات مالی خارجی انجام می‌دهد که رژیم غیر قانونی مادورو را حفظ می‌کنند و به سقوط اقتصادی و بحران‌های انسانی علیه مردم ونزوئلا کمک می‌کنند.

براساس گزارش‌ها «اوروفایننس موسناربانک» پروژه‌های زیرساختی و نفتی مشترک میان روسیه و ونزوئلا را تامین مالی می‌کند. این بانک دفاتری در کاراکاس و پکن دارد و دارایی خالص آن تا سپتامبر گذشته بیش از ۸۳۰ میلیون دلار بود.

خواندن خبر در سایت منبع

آمریکا همه دیپلمات‌های خود را از ونزوئلا خارج می‌کند

فارسخبرگزاری فارس
آمریکا همه دیپلمات‌های خود را از ونزوئلا خارج می‌کند
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن طی هفته جاری، همه پرسنل دیپلماتیک و اعضای سفارت خود در ونزوئلا را از این کشور خارج می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که طی هفته جاری همه اعضای سفارت واشنگتن در ونزوئلا از این کشور خارج می‌شوند تا به گفته او گفت که واشنگتن برای اجرای مواضع مداخله‌جویانه خود در امور این کشور آمریکای لاتین، با «فشار و محدودیت» ناشی از حضور دیپلمات‌های خود مواجه نباشد.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا که در نشست خبری بامداد امروز سه شنبه (به وقت تهران) با انتقاد از حمایت کوبا و روسیه از دولت قانونی ونزوئلا، مدعی شده بود که این حمایت عامل تضعیف دموکراسی در ونزوئلا است، در پیامی توییتری از خروج همه دیپلمات‌ها و پرسنل سفارت واشنگتن در کاراکاس خبر داد.

او در توییتر نوشت: «ایالات متحده طی این هفته همه پرسنل باقیمانده سفارت آمریکا در ونزوئلا را خارج خواهد کرد. این تصمیم نمایانگر وخامت اوضاع در ونزوئلا و همچنین این جمعبندی است که حضور کارکنان دیپلماتیک آمریکا در سفارت، برای اجرای مواضع آمریکا به یک قید و بند و محدودیت تبدیل شده است».

در حال تکمیل

خواندن خبر در سایت منبع

مادورو: ترامپ مسئول حمله سایبری به سیستم برق‌رسانی ونزوئلاست

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
مادورو: ترامپ مسئول حمله سایبری به سیستم برق‌رسانی ونزوئلاست
رئیس‌جمهور ونزوئلا در نطقی تلویزیونی همتای آمریکایی خود را شخصا مسئول حمله سایبری به سیستم برق‌رسانی ونزوئلا دانست.

به گزارش افکارنیوز،

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، روز دوشنبه، دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود، را شخصا مسئول حمله سایبری به سیستم برق‌رسانی ونزوئلا دانست.

او در سخنرانی که از تلویزیون این کشور پخش شد، گفت: «ترامپ مسئول اصلی حمله سایبری به سیستم برق‌رسانی ونزوئلاست. او گفته بود همه سناریوها [علیه کاراکاس] محتمل است و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی وی، اظهاراتش را تکرار می‌کنند. حمله سایبری بزرگی علیه ونزوئلا صورت گرفته است و فقط دولت آمریکا فن‌آوری [انجام این نوع حمله را] دارد.»

رئیس‌جمهور ونزوئلا در ادامه اظهاراتش از بازداشت دو نفر که قصد خرابکاری در نیروگاه برق آبی سیمون بولیوار را داشتند، خبر داد و اعلام کرد جرم این دو نفر در واقع جنایت علیه بشریت و خیانت به کشور است و باید در برابر قانون پاسخگو باشند.

شایان ذکر است، از تاریخ هفتم مارس ساکنان دست‌کم ۲۰ ایالت از مجموع ۲۳ ایالت ونزوئلا برق ندارند. شرکت دولتی «کورپوالک» ونزوئلا اعلام کرد این خاموشی و قطعی برق به دلیل وقوع حادثه‌ای در نیروگاه برق آبی سیمون بولیوار است. مادورو نیز در اظهاراتی «امپریالیسم آمریکا» را مسئول این حادثه دانست. در همین حال، وزارت امور خارجه آمریکا هرگونه دست داشتن در این موضوع را رد کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با خوان گوآیدو، کوبا، ونزوئلا، روسیه و پارلمان ونزوئلا از تلگرام

💠آمریکا می‌خواهد منابع مالی ونزوئلا را به دست مخالفان مادورو برساند

🔹جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، گفته که آمریکا جلوی منابع مالی ونزوئلا را بگیرد تا به دست نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور نرسد.

🔹این اظهارات یک روز بعد از آن بیان شد که ونزوئلا تمام ارتباطات دیپلماتیک خود با آمریکا را قطع کرد.

🔹آمریکا، خوان گوایدو، رهبر خودخوانده ونزوئلا، را به رسمیت شناخته و همین امر، آقای مادورو را عصبانی کرده است.

بی بی سی


🔶 شدت گرفتن جنگ قدرت در ونزوئلا پس از بازگشت خوان گوایدو

خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از تشدید فشار بر دولت مادورو خبر داده است. نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور نیز گفته است که به زودی به آشوب این «اقلیت مجنون» که خواستار سرنگونی او هستند، پایان خواهد داد.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EVj۹&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔶 بازگشت گوایدو به ونزوئلا همزمان با تظاهرات بزرگ سراسری

خوان گوایدو از شهروندان ونزوئلا خواست مصمم و یکپارچه در تظاهرات سراسری علیه دولت نیکلاس مادورو شرکت کنند. او که خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا می‌خواند از کارکنان دولت خواسته دست از کار بکشند و به جمع معترضان بپیوندند.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EOcA?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


⭕️ دفتر شرکت نفت ونزوئلا به مسکو منتقل می‌شود

نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا به شرکت نفت دولتی این کشور دستور داد که دفتر خود را از لیسبون پرتغال به مسکو منتقل کند.

به گزارش رویترز، دلسی رودریگز، معاون رئیس‌جمهوری ونزوئلا روز جمعه گفت این تصمیم برای محافظت از دارایی‌های کشور اتخاذ شده است.

حکومت روسیه از نیکلاس مادورو در برابر خوان گوایدو، رئیس‌جمهور خودخوانده مورد حمایت اکثر کشورهای غربی و به خصوص آمریکا، پشتیبانی می‌کند.

به گفته رودریگز، اروپا نشان داده است که برای حفظ دارایی‌های ونزوئلا قابل اعتماد نیست. او با اشاره به عدم تمایل بانک مرکزی بریتانیا به انتقال ذخیره طلای این کشور گفت: «کاراکاس اکنون مصمم است تا همکاری‌های بیشتری با روسیه داشته باشد.»

https: //bit. ly/۲Tn۸۱CP

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳EHwf


🔴 معاون اول ترامپ خطاب به مخالفان مادورو: آمریکا با شماست

مایک پنس، معاون اول رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا با انتشار عکسی از دیدار خود با ایوان دوکو، رئیس‌جمهوری کلمبیا و خوان گوایدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا برحمایت آمریکا از مخالفان نیکلاس مادورو تأکید کرد.

او در حساب توییتر خود نوشت: «خوان گوایدو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، این دیدار موجب افتخار بود. من پیام روشن دولت دونالد ترامپ را برای شما و رئیس‌جمهوری کلمبیا آورده‌ام: آمریکا ۱۰۰ درصد با شما است.»

https: //bit. ly/۲IC۶iFx

📌 اخبار روز دویچه وله را در این آدرس دنبال کنید:

https: //p. dw. com/p/۳E۱gB


✅ صادرات نفت ونزوئلا فلج شد

شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا از زمان قطعی برق هفته گذشته، نتوانسته است صادرات نفت را در بندر اصلی خود ازسربگیرد.


نظرها

در ادامه بخوانید

ایران، یک - آمریکا، هیچ؛ بلوف‌های «نورثروپ گرومن» سازنده پهپاد ساقط‌شده RQ-۴ درباره جنگ با جمهوری اسلامی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
توضیح، این‌که «گلوبال هاک» (Global Hawk) به معنای «شاهین جهانی» نامی است که معمولا برای اشاره به سری پهپادهای خانواده RQ-۴ از آن استفاده می‌شود و «نورثروپ گرومن» نیز ابرکمپانی نظامی-صنعتی سازنده این پهپادهاست (جزئیات بیش‌تر). اما برای درک بهتر این‌که نورثروپ گرومن چگونه پنتاگون و اکنون ترامپ را فریب داده است، ادامه این گزارش را بخوانید. در آن سند که تبلیغ نورثروپ گرومن برای محصولش به شمار می‌رفت، جنگ «در آن زمان تخیلی» با ایران به شدت پررنگ شده بود. روی هم رفته، نورثروپ گرومن به پنتاگون پیشنهاد کرده است تا ۱۵۷ پهپاد گلوبال هاک از این کمپانی خریداری کند. این‌بار نیویورک‌تایمز گزارش داد که ترامپ دستور حمله به ایران را صادر کرده، اما ناگهان این دستور را پس گرفته است [۷].
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اسکای نیوز عربی اعلام کرد تحریم‌های وعده داده شده آمریکا که از دوشنبه علیه ایران آغاز می‌شود، بسیار سنگین خواهد بود. به گزارش خبر فوری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد. برخی منابع عربی هم می‌گویند محصولات کشاورزی و خشکبار ممکن است فهرست روز دوشنبه ترامپ علیه ایران باشد. در این میان، برخی نیز گمان دارند که این تحریمها شامل فضای مجازی و کاربری رایانه‌ها و اینترنت است و می‌تواند کاربری ایرانیان در اینستاگرام و یا حتی گوگل را شامل شود. اکنون باید صبر کرد و دید که تحریمهای ترامپ شامل چه چیزهایی می‌شود.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۴۰۲۰۴۲العام نوشت: در حالی که تقریبا کمتر مقوله‌ای را در ایران می‌توان یافت که مشمول تحریم آمریکا واقع نشده باشد ترامپ مجددا از تحریم‌های جدید علیه ایران از فردا دوشنبه خبر داد. تحلیل: نفس تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران یعنی انکه برنامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به نتیجه مطلوب کاخ سفید نرسیده است. معنای دیگر اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران این است که از یک سو تهدید به گزینه نظامی علیه ایران کارساز نیست و از دیگر سو همچنان گزینه تحریم اقتصادی نسخه نجات بخش ترامپ از باتلاقی به نام ایران محسوب می‌شود. ترامپ علی رغم گذشت بیش از یک سال از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران همچنان امیدوار به این سیاست است. درچنین شرایطی بدیهی است که بر میزان عصبانیت ترامپ افزوده شود و تنها راه باقیمانده فراروی خود یعنی تشدید تحریم علیه ایران را حداقل با هدفی تبلیغاتی توسعه دهد هر چند هیچ فضایی برای اعمال تحریم جدید باقی نمانده باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد. وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود. وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد. نماینده مردم اصفهان افزود: ‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته همین‌جاست؛ تأکید بر استفاده از زنان در کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌های تخصصی زنان. چند ‌سال پیش بود که بیمارستان مهدیه که یک بیمارستان تخصصی زنان است، با مشکل جذب نیرو مواجه شد. قدمت بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان به قبل از انقلاب می‌رسد. برای توسعه بیمارستان‌های زنان تکلیفی نداریممسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که بیمارستان‌های جامع زنان، با توجه به فرهنگ کشور، برای تأمین آرامش زنان ایجاد می‌شوند. تأکید دستجردی بر راه‌اندازی بیمارستان‌های جامع زنان بود؛ بیمارستان‌هایی که به ‌طور کامل و در همه تخصص‌ها مربوط به زنان است و فقط زنان در آن تردد می‌کنند؛ یعنی یک بیمارستان زنانه تمام‎‌عیار.
برنابرنا1 روز قبل
یک پایگاه خبری ساعاتی قبل در گزارشی مدعی شد که در پی بروز مباحثه‌ای در جلسه‌ای در روز شنبه، بین روحانی و جهانگیری معاون اول رییس جمهور تصمیم به ترک جلسه مذکور گرفت که علی لاریجانی او را منصرف کرد. براساس گزارش ادعایی این پایگاه خبری، جهانگیری بعد از این ماجرا در محل کار خود حاضر نشد. همچنین حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در توئیتی که به نظر می‌رسد بی ارتباط با این ماجرا نباشد، نوشت: "جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است، نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری. بزرگان کشور در این جلسات، دیدگاه‌های سازمانی مختلف و گاه متعارض را با صراحت تمام مطرح و تبادل نظر را تا رسیدن به بهترین تصمیم برای بهبود زندگی مردم دنبال می‌کنند. " جلسات هیئت وزیران هر هفته عصر روزهای یکشنبه و صبح روزهای چهارشنبه در ساختمان ریاست جمهوری و به ریاست رئیس جمهوری و با حضور معاون اول رئیس جمهوری و اعضای کابینه برگزار می‌شود.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1