جشن اهدای جوایز به مجریان تلویزیون و شکستن بغض فردوسی‌پور (فیلم)
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

جشن اهدای جوایز به مجریان تلویزیون و شکستن بغض فردوسی‌پور (فیلم)

شب گذشته (21 اسفندماه) در اختتامیه جشنواره جام‌جم با حضور عوامل صدا و سیما و هیات داوران، جوایز سازمان و جوایز مردمی به برنامه‌سازان منتخب جشنواره اهدا شد. عادل فردوسی‌پور پس از دریافت تندیس جایزه مردمی بهترین برنامه، سال 97 را بدترین سال کاری خود توصیف کرد و ضمن تشکر از هیات داوران و تشکر ویژه از مردم از بی‌مهری‌هایی که در حقش شده بود صحبت کرد. او هنگام سخنرانی بغضش را فرو داد و گفت: من خود را فرزند رسانه ملی می‌دانم. حالا منقلب شدم چون تصویر تمامی اتفاقاتی که امسال برایم افتاد در حال رد شدن از جلوی چشمانم هستند اما این جایزه مثل اکسیری است که تمامی ناراحتی‌هایم را از بین برد.

سایت خبری

پایان جشنواره جام‌جم با دو تندیس برای «نود»، خداحافظی علیخانی از «ماه عسل» و بغض فردوسی‌پور

انتخابخبرگزاری انتخاب
پایان جشنواره جام‌جم با دو تندیس برای «نود»، خداحافظی علیخانی از «ماه عسل» و بغض فردوسی‌پور
مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره جام‌جم شامگاه سه‌شنبه (۲۱ اسفند ماه) با حضور جمعی از مدیران، برنامه‌سازان و هنرمندان تلویزیون برگزار شد.
پایان جشنواره جام‌جم با دو تندیس برای «نود»، خداحافظی علیخانی از «ماه عسل» و بغض فردوسی‌پور - 0

مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره جام‌جم شامگاه سه‌شنبه (۲۱ اسفند ماه) با حضور جمعی از مدیران، برنامه‌سازان و هنرمندان تلویزیون برگزار شد.

مسعود احمدی‌افزایی، مدیر شبکه آموزش سیما و دبیر این دوره از جشنواره جام‌جم به عنوان اولین سخنران این مراسم، اظهار کرد: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌طلبید که جشنواره‌ای در همه ابعاد داشته باشیم. در همین راستا جشنواره در بخش‌های گوناگون مسابقات، آثار نمایشی، مستند، پویانمایی، برنامه‌های ترکیبی در حوزه‌های معارف، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، فضای مجازی، دوبلاژ، کمیته بازار و حوزه جذاب آرای مردمی کار خود را آغاز کرد. او هدف از برگزاری این جشنواره را آغاز گام‌های جدید، شناسایی استعدادهای نو و شناسایی تجربیات جدید در حوزه محتوا و ساختار دانست و یادآور شد: امیدواریم این جشنواره گام مناسبی برای اجتماع هنرمندان در مسیر یک نهضت رسانه‌ای علیه امواج رسانه‌های بیگانگان باشد. امیدوارم این جشنواره بتواند در خدمت مردمی باشد که شایستگی بهترین برنامه‌ها را در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی دارند.

در ادامه گزیده‌ای از این مراسم را می‌خوانید:

برگزیدگان فضای مجازی و چهلمین سال انقلاب

پس از صحبت‌های معاون سیما برگزیدگان برخی بخش‌های جشنواره جام جم معرفی شدند.

بر این اساس لوح تقدیر و تندیس جشنواره پنجم به ایمان گودرزی برای مستند عزت در بخش چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اهدا شد.

لوح تقدیر و تندیس جشنواره در بخش برنامه‌های گفت‌وگو محور در حوزه چهل‌سالگی انقلاب به محمد مهدی سموعی برای برنامه چهل سیزده از شبکه چهار تعلق گرفت.

لوح تقدیر و تندیس جشنواره در حوزه مستند در حوزه چهل سالگی انقلاب به مهدی نقویان برای «در برابر طوفان» و موشن‌گرافی «اولین‌ها» اهدا شد.

لوح تقدیر و تندیس جشنواره در بخش فضای مجازی به محمد ترخانی در حوزه سایت شبکه اهدا شد.

همچنین لوح تقدیر و تندیس جشنواره به سمیه فیروزفر در حوزه شبکه‌های اجتماعی تعلق گرفت و گودرز عزیزی نیز لوح تقدیر و تندیس جشنواره را در حوزه سایت و شبکه‌های اجتماعی برای برنامه «به خانه برمی‌گردیم» دریافت کرد.

شوخی‌های بهرام عظیمی با مدیران خودروسازی و تلویزیون

بهرام عظیمی که به عنوان داور بخش پویانمایی و برای اعلام اسامی روی سن آماده بود، در سخنانی کوتاه و طنز اظهار کرد: در چهار پنج سال اخیر در حوزه پویانمایی اتفاق‌های خوبی در تلویزیون افتاده است‌. اگر برنامه‌های شبکه پویا را نگاه کرده باشید، متوجه این موضوع شده‌اید که البته بعید می‌دانم تلویزیون نگاه کرده باشید. همانند مدیران ایران‌خودرو و سایپا که ماشین ایرانی سوار نمی‌شوند، به شما هم نمی‌خورد که شبکه‌های داخلی را ببینید.

لوح تقدیر و تندیس جشنواره در بخش متحرک‌سازی به سید مسعود صفوی برای تهیه‌کنندگی پویانمایی نازبالش تعلق گرفت.

علی احمدی برای کارگردانی مجموعه پویانمایی جوانمردان نیز لوح و تندیس جشنواره جام جم را در این بخش دریافت کرد.

همچنین ابولفضل رازانی برای میان‌برنامه بازی کنیم و بخندیم لوح تقدیر و تندیس جشنواره را دریافت کرد. در این بخش از ۵۰ سال تلاش ابوالفضل رازانی، انیماتور تجلیل شد.

مینو غزنوی: زمانی واحد دوبلاژ خاکی بود

پس از بخش پویانمایی، برگزیدگان بخش دوبله و صداگذاری هم معرفی شدند.

لوح تقدیر و تندیس جشنواره در بخش دوبلاژ و آماده‌سازی به افشین ذی‌نوری در حوزه مدیریت دوبلاژ و صداپیشگی اهدا شد. همچنین مینو غزنوی و سعید شیخ‌زاده لوح تقدیر و تندیس جشنواره را در این بخش دریافت کردند.

مینو غزنوی در این بخش در سخنانی کوتاه خاطرنشان کرد: زمانی که من و همکارام وارد این سازمان شدیم، اینجا خاکی بود و هیچ چیزی جز یک تیر چراغ برق نبود. واحد دوبلاژ قدیمی‌ترین واحد در این سازمان است. من از همه و به‌ویژه از آقای نقی‌ئی تشکر می‌کنم که باعث شدند ما دوبلورها دیده شویم.

والی‌زاده: قلبم می‌لرزد

پیش از معرفی برگزیدگان بخش دوبله، از منوچهر والی‌زاده تقدیر شد.

مسعود احمدی افزادی و مرتضی میرباقری برای تقدیر از منوچهر والی‌زاده به روی صحنه آمدند.

منوچهر والی‌زاده در این بخش گفت: ۵۰ سال است که با میکروفن سروکار دارم اما الان قلبم می‌لرزد. امشب این افتخار نصیبم شد که در این جمع قرار بگیرم و لایق این همه محبت و دوستی نیستم. نمی‌دانم چگونه جواب مردم کشور که این همه صمیمی هستند و محبت دارند را بدهم. مردم هر کجا هستم اسم من را می‌گویند و من مخلص و کوچک شما هستیم.

او ادامه داد: خدا را شکر همکارانی دارم یکی از یکی با معرفت‌تر و درخشان‌تر هستند. اگر من این جایزه را گرفتم با همکاران شریف و نجیب خود تقسیم می‌کنم و فقط مأموریت دارم آن را نگه دارم. امیدوارم جوانانی که سال‌های آینده وارد کار دوبله می‌شوند به خوبی وارد کار شوند و صدا و سیما این مأموریت دارد جوانان را وارد کند. از طرف جوانان از رئیس محترم دوبلاژ و رئیس صدا و سیما که راه را باز کردند، تشکر می‌کنم.

والی‌زاده گفت: تا زمانی که توان داریم و بتوانیم کار کنیم راه را ادامه می‌دهیم. من حدود ۵۰ سال در صدا و سیما کارکردم و با همه بی پولی، پولداری و بیکاری و پرکاری آن ساختم. از کسانی که برنامه را ایجاد کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم همه صحیح و سلامت باشند و من هم کنارشان رفت و آمد کنم.

پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم به داوری و معرفی بهترین‌های تلویزیون در قالب کمیسیون‌های ده‌گانه نمایشی، مسابقات، مستند، پویانمایی، برنامه‌های ترکیبی، دوبله و آماده سازی، انتخاب مردمی، چهل سالگی، آگهی‌ها و فضای مجازی انتخاب بهترین آثار پخش شده در یک سال گذشته می‌پردازد.

این مراسم به صورت زنده از شبکه‌های پنج و دو سیما پخش شد.

تندیس بهترین برنامه از نگاه مردم به برنامه حالا خورشید به تهیه کنندگی رضا رشیدپور تعلق گرفت.

عادل فردوسی‌پور پس از گرفتن دو تندیس جشنواره جام جم در سخنانی که چندین بار در آن تاکید کرد سخت‌ترین سال کاری‌اش را سپری کرده است، اظهار کرد که گرفتن دو جایزه از کارشناسان رسانه و نیز مردم، پاسخی بوده است به همه سختی‌هایی که به او و گروه همکارانش تحمیل شد.

او گفت: خوشحالم که امسال در سخت‌ترین سال کاری‌ام دو جایزه گرفتم؛ یکی از هیأت داوران برای بهترین برنامه ترکیبی و دیگری از مردم.

مجری و تهیه‌کننده «نود» خود را فرزند رسانه ملی دانست با بیان اینکه من به تلویزیون مدیون هستم، اظهار کرد: در این ۲۲ سال، در رسانه صادقانه و پاک کار کردم. خوشحالم در سخت‌ترین سال کاری‌ام که در رسانه‌ی خودم هم به من بی‌مهری شد، دیده شدم؛ هم از طرف مردم و هم از طرف اهالی رسانه. جایزه دوم که مردم به من دادند بسیار برایم ارزشمند است و نمی‌دانم با چه زبانی از مردم تشکر کنم.

او که در حین صحبت‌هایش منقلب شده بود، گفت: برای سختی‌هایی که امسال کشیدم منقلب شدم، ولی این جایزه که لطف مردم و سازمان بود، مثل یک اکسیر است و تمام غم‌هایم را کنارمی‌گذارم.

فردوسی‌پور با اشاره به اختلال در سیتم رای‌گیری در جشنواره جام‌جم، از وزیر ارتباطات، پلیس فتا و همچنین معاون سیما و ستاد برگزاری جشنواره که از آرای مردمی صیانت کردند، تشکر کرد و یادآور شد که صیانت از آرای مردمی همواره از خط قرمزهایش بوده است. او همچنین جایزه‌اش را متعلق به مردم دانست.

در این بخش همچنین شهیدی فر در سخنانی بیان کرد: حاکمان جهان امروز برنامه‌سازان تلویزیون هستند و می‌گویند چگونه مردم زیست کنند. ۱۴ شبکه و سه کانال داشتیم و آنچه داوران دیدند برنامه‌های شبکه‌ها بود. جشنواره جام جم برای دستیابی شیوه مناسب فاصله دارد.

همچنین احسان علیخانی در بخش برنامه ترکیبی جایزه بهترین اجرا دریافت کرد و در سخنانی، خاطرنشان کرد: ممنون از کسانی که اینجا حضور دارند. دم در ورودی عزیزی را دیدم که شاید ۱۸ سالگی با او آشنا شدم و روزهایی که گذراندم یادم آمد. من تجربه اجرای جشنواره در دور سوم را دارم و می‌توانم بگویم اوضاع سازمان صدا و سیما خراب است، زیرا هنوز پول ما را از آن زمان نداده‌اند. با مسؤولان صحبت کردیم برای پایان ماه عسل و شروع عصر جدید که روی آنتن است.

او همچنین یادآور شد: مصاحبه تکان دهنده‌ای از رضا رویگری دیدم که لنگ اجاره خانه است و از مسوولان می‌خواهم دیداری با رویگری داشته باشند و من نیز هدیه خودم را به او می‌دهم.

همچنین محمدجعفر خسروی برای برنامه زنده باد زندگی و محمد دلاوری برای برنامه پایش تقدیر شدند.

در این بخش دلاوری نیز گفت: یکی از ملزومات ما در برنامه تهدید است. چندی پیش یکی از تهیه‌کنندگان زنگ زد و گفت اگر من به کارم ادامه دهم حسرت آنتن زنده در دلم خواهم ماند و تندیس را به او هدیه می‌دهم.

همچنین تندیس بهترین اجرا و نگاه مردم در بخش اجرا هم به رضا رشید پور برای برنامه حالا خورشید تعلق گرفت.

رشیدپور گفت: از مردم و مسوولان و هفتاد نفر همکارانم سپاس گذارم. یک سانحه سقوط هواپیما رخ داد و افرادی در این سانحه شهید شدند که توازن اقتصادی ایجاد کنند. من این تندیس‌ها را به خانواده این شهدا هدیه می‌دهم.

ندا ملکی نیز برای اجرای آفتاب شرقی تقدیر شد و در سخنانی گفت: خیلی خوشحالم در این جمع هستم و ممنون از اعتماد داوران عزیز. متأسفانه در سال‌های اخیر اجرای جدی جاندار در حوزه‌های مختلف به خانم‌ها نداده‌اند و این بیانگر ظرفیت‌های بانوان نیست. از مسوولان سیما می‌خواهم این نکته را در نظر داشته باشند و از توانمندی خانم‌ها استفاده کنند.

زینب ابوطالبی برای اجرای نیمه پنهان ماه تندیس گرفت.

تندیس مجری منتخب زن از نگاه مردم هم به فاطمه امینی تعلق گرفت.

امینی گفت: ممنون از رأیی که به من دادید و از خدا می‌خواهم تا آخر عمرم کودکی کنم.

بخش ترکیبی:

در بخش تحقیق و پژوهش به توحید آتش بار برای برنامه پایش

در بخش تهیه‌کنندگی کودک:

حمیدرضا عطارد برای سر سفره خدا

سیدمهدی حسینی برای برنامه بازی ویزیون

گروه تولید تلویزیونی:

سعید رضایت برای برنامه ماه عسل

اهتمام به زبان فارسی:

علی هنرور برای صبح به خیر ایران

تلاش مستمر برای مناسبت‌های کشور:

فرشاد حسینی برای صحیفه نور

تندیس ویژه جام جم برای جریان‌سازی تلویزیون:

مصطفی احمدی و مهران مدیری برای دور همی

تیتراژ منتخب:

مهران مدیری برای برنامه دورهمی

اجرای امیدآفرین و تأثیرگذار:

رامبد جوان و سیدعلی احمدی برای برنامه خندوانه

رشیدپور بار دیگر بیان کرد: برای نجم‌الدین شریعتی و نیما کرمی هم دست بزنید. همچنین اولین اجرای خود را کنار اقبال واحدی بودم و برای او هم دست بزنید.

بخش مسابقات و سرگرمی:

کیانوش خسروی در بخش نورپردازی کودک شو و پنج ستاره

پیمان قانع برای دکور کودک شو

سعید ابوطالب برای پژوهش دستم را بگیر

همچنین تندیس بهترین اجرا به محمدرضا گلزار تعلق گرفت.

گلزار پس از دریافت تندیس خود گفت: از هیأت محترم داوران، علی فروغی و آقای کریمان و عوامل برنده باش تشکر می‌کنم. از مردم تشکر می‌کنم که اعتبار ۱۹ سال فعالیت من صدقه سر آنهاست.

حمایت آنها باعث شده برنده باش یکی از دو برند اصلی تلویزیون شود.

همچنین در ادامه مراسم مصطفی امامی برای کارگردانی پنج ستاره تندیس گرفت.

مسابقه کودک شو هم تندیس بهترین مسابقه را گرفت.

بخش نمایش:

تهیه کنندگی: ایرج محمدی در بخش تهیه‌کنندگی برای سریال دلدادگان

کارگردانی: احمد معظمی برای سریال سارق روح

فیلمنامه: احسان جوانمرد برای بانوی عمارت

جوانمرد گفت: هفت سال یک قصه منتظر بود که چند مدیر اجازه دهند ساخته شود. هر مدیری می‌آمد فیلمنامه را کنار می‌گذاشت. امروز این فیلمنامه جایزه می‌گیرد. بررسی کنید چرا در یک سیستم که یک کار هفت سال برای ساخته شدن منتظر بماند. بگردید در این سیستم و ببینید اشکال کجاست. در همین سیستم فردی که به سختی بالا می‌آید را به راحتی از دست ندهید. عادل فردوسی‌پور و مرحوم خشایار الوند به راحتی به دست نیامده بودند. حال آثار نمایشی می‌تواند بهتر از این باشد. هیچکس به بخش فیلمنامه توجه نمی‌کنند و می‌گویند چرا فیلمنامه بد است؟ چرا بد نباشد زیرا ذهنمان به عنوان فیلمنامه‌نویس آسوده نیست و درگیر قسط و.. ‌. است. اگر می‌خواهید تحولی در آثار نمایشی سازمان به وجود بیاید فیلمنامه را دریابید. خاطر آسوده نداریم و شوراهای ما در نوشتن اذیت می‌کنند. فیلمنامه بانوی عمارت حاصل آقای کار روشن روان بود و بهتر است جلسه‌ای بگذارید و بپرسید چگونه می‌توان کار خوبی ساخته شود. اجازه دهید می‌شود.

بازیگر برتر زن: گلچهره سجادیه برای سریال آنام

بازیگر منتخب زن از نگاه مردم: مریم مؤمن برای سریال بانوی عمارت

مریم مؤمن گفت: تشکر می‌کنم از مردمی که من را انتخاب کردند و احترام قائلم برای بانوانی که شایسته‌تر از من بودند.

بهترین بازیگر مرد: حسین محجوب برای سریال محکومین

بازیگر منتخب مرد از نگاه مردم: حسام منظور برای سریال بانوی عمارت

منظور گفت: تشکر می‌کنم از کسانی که من را انتخاب کردند. این تندیس را به خانواده عزیزم تقدیم می‌کنم.

در بخش دستاورد هنری ویژه هم محسن چاووشی برای تیتراژ سریال سایه‌بان تندیس گرفت‌.

فردی که جای او تندیس را گرفت پیامی از طرف چاووشی خواند که در آن تشکر و قدردانی کرده بود.

تندیس ویژه جشنواره به مجموعه پدر برای ارائه اثر تاثیرگذار در خانواده محوری تعلق گرفت.

حامد عنقا و لعیا زنگنه به روی صحنه آمدند و تندیس گرفتند.

همچنین لوح تقدیری به گروه خردسال بازیگران سریال بچه مهندس تعلق گرفت.

تندیس ویژه جشنواره از نگاه مردم برای ارائه اثر جریان‌ساز در جذب مخاطب به سریال پایتخت تعلق گرفت.

سیروس مقدم، ریما رامین فر، محسن تنابنده و الهام غفوری به روی صحنه آمدند و لوح تقدیر و تندیس دریافت کردند.

**حاشیه‌ها**

- در حالی که رأی‌گیری میان دو برنامه نود و برنده باش با اختلال مواجه شد و حاشیه‌هایی را به دنبال داشت، محمدرضا گلزار و عادل فردوسی‌پور (مجریان این دو برنامه) در جریان برگزاری مراسم در کنار هم نشسته بودند.

- مجری در طول مراسم با عباراتی متفاوت و جدی تلاش کرد هیجان را به سالن تزریق کند که این عبارات در زمان معرفی برگزیدگان شدت می‌گرفت و به شکل دعوایی خطاب به حاضران مطرح می‌شد.

- پس از معرفی برگزیده‌های بخش دوبلاژ، مینو غزنوی درخواست کرد سخنانی را روی سن مطرح کند که مجری از او خواست کوتاه و حداکثر در یک دقیقه صحبت کند. غزنوی هم در واکنش به این مساله، گفت من تا بگویم سلام که یک دقیقه تمام شده است! در ادامه مجری گفت، از من خواسته‌اند از برگزیدگان بخواهم صحبت نکنند اما من از شما درخواست می‌کنم که صحبت کنید. این جملات مجری با استقبال حاضران همراه شد.

- پس از غزنوی، جواد قارایی که در بخش مستند تقدیر شده بود، به روی سن آمد و به‌رغم تذکرهای پیاپی مجری، متنی را از بخشی از تاریخ دو روزه ایران را قرائت کرد. قارایی در پاسخ به انتقاد مجری گفت ارزش این دو روز تاریخ که در دو صفحه خلاصه شده است بیشتر از کاری است که در ایران‌گرد انجام شد و به همین خاطر فکر می‌کنم باید آن را بخوانم.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

عادل فردوسی پور؛ محبوب مردم، مغضوب مدیران

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
عادل فردوسی پور؛ محبوب مردم، مغضوب مدیران
اقتصاد نیوز:عادل فردوسی پور شاید تنها شخصیتی در صداوسیما باشد که تا این اندازه با مدیران این سازمان دچار چالش شده و هنوز هم با قدرت در حال ادامه دادن به کار خود است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرآنلاین، عادل که می‌توان گفت با اختلاف حرفه ای‌ترین و البته پر بیننده‌ترین برنامه تلویزیون را سال هاست روی آنتن می‌برد همواره رابطه‌ای سینوسی با مدیران شبکه سه و صداوسیما داشته ولی هنوز که هنوزه است توانسته در همین فضا به کار خود ادامه دهد. عادل بر خلاف مدیران همیشه محبوب و مقبول مردم بوده و علت آن هم چیزی جز شفافیت و صراحت این برنامه نبوده و دقیقا همین مورد باعث شد عادل چالش‌های زیادی را تجربه کرده باشد.

او یکی از اولین چالش هایش را زمانی تجربه کرد که با مدیران وقت سازمان تربیت بدنی در دولت محمود احمدی نژاد وارد چالش شد. مدیرانی نظیر کیومرث هاشمی و آخوندی در شبی که صفایی فراهانی مهمان برنامه نود بود، از طریق تماس تلفنی با عادل وارد جدل شدند و نتیجه‌اش این شد که هفته بعد یکی از کوتاه‌ترین نودهای تاریخ طی ۷۰ دقیقه روی آنتن رفت و سیستم پیامکی برنامه هم با مشکلاتی مواجه بود و خیلی‌ها نتوانستند در مسابقه پیامکی شرکت کنند. عادل البته هفته بعد با قدرت و انرژی همیشگی اش برگشت و یک بار دیگر نود را روی آنتن برد.

یکی دیگر از دفعاتی که نود و فردوسی پور دچار چالشی جدی شدند، آن شبی بود که پرونده علی کریمی و مصطفی آجرلو در نود مطرح شد. جایی که علی کریمی با اتهام روزه خواری از استیل آذین اخراج شده بود و این قضیه باعث شد تا نود یکی از برنامه‌های جنجالی اش را تجربه کند. برنامه‌ای که آن شب به پایان خود نرسید و در میان پخش آیتم هایش ناگهان عادل مجبور شد برنامه‌اش را تمام کند و با گفتن این جمله که به امید روزی که بتوانیم به صورت صریح در خدمت شما باشیم، جنجال آفرین شد. آخرین چالش عادل و سازمان هم با ورود علی فروغی به شبکه سه آغاز شد. فروغی که کلا سر سازگاری با عادل نداشت، در برنامه بیست هجده هم سر ماجرای کارلوس پویول نشان داد که خیلی رابطه خوبی با مجری جوان این برنامه ندارد.

بعد از آن هم تصمیم شبکه سه مبنی بر پخش یک مسابقه فوتبال به جای برنامه نود، دلخوری شدید عادل را به همراه داشت و همین اختلافات به شکل عجیبی باعث شد برنامه نود سه هفته روی آنتن نرود. البته بعد از آن فردوسی پور با مشی محافظه کارانه یک بار دیگر به تلویزیون بازگشت و با تمکین از شرایط جدید، بار دیگر نود را روی آنتن برد. نودی که دیگر مشکلی با کم شدن تایم برنامه‌اش بخاطر مسابقات لیگ ملت‌های اروپا یا برنامه هفت نداشت اما نزد مردم چه در ٦٠ دقیقه چه در ٤ ساعت همان نود پر از خاطره بود و هست.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ چهره فردوسی‌پور پس از کسب دو جایزه

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ چهره فردوسی‌پور پس از کسب دو جایزه
در حاشیه مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم که شامگاه سه شنبه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

عکس/ حرف‌های درگوشی فردوسی‌پور و گلزار

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ حرف‌های درگوشی فردوسی‌پور و گلزار
در حاشیه مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم که شامگاه سه شنبه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

سکوت فردوسی پور در جشنواره جام جم شکست

ایلناخبرگزاری ایلنا
سکوت فردوسی پور در جشنواره جام جم شکست
عادل فردوسی‌پور تندیس جایزه مردمی بهترین برنامه و تندیس بهترین تهیه‌کننده برنامه ترکیبی از جشنواره جام جم دریافت کرد.

سکوت فردوسی پور در جشنواره جام جم شکست - 1

به گزارش ایلنا، عادل فردوسی‌پور ساعاتی قبل تندیس جایزه مردمی بهترین برنامه و تندیس بهترین تهیه‌کننده برنامه ترکیبی از جشنواره جام جم دریافت کرد و سپس به بیان توضیحاتی درباره سخت‌ترین سال کارنامه کاری خود پرداخت.

تهیه‌کننده برنامه نود با بیان اینکه سخت‌ترین سال کاری خود را امسال تجربه کرده است، گفت: گرفتن دو جایزه از داوران جشنواره جام جم و مردم پاسخ به همه سختی‌هایی است که امسال به او و همکارانش تحمیل شده است.

وی افزود: خوشحالم که در سخت‌ترین سال کاری‌ام، دو جایزه گرفتم که یکی از آنها را هیئات داوران برای بهترین برنامه ترکیبی به من دادند و دیگری را مردم. من فرزند رسانه ملی هستم و به نوعی مدیون این رسانه‌ام. بر همین اساس در این ۲۲ سال همیشه سعی کردم صادقانه کار کنم.

فردوسی‌پور در ادامه بیان کرد: خوشحالم در سخت‌ترین سال کاری که حتی در رسانه خودم به من بی‌مهری شد، در این جشنواره هم از طرف مردم و هم از طرف اهالی رسانه دیده شدم. جایزه‌ای که مردم به من دادند، بسیار ارزشمند بوده و واقعا نمی‌دانم با چه زبانی از آنها تشکر کنم. برای سختی‌های امسال منقلب شدم، ولی این جایزه که لطف مردم و سازمان بود، مثل یک اکسیر است و تمام غم‌هایم را کنارمی‌گذارد.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش با اشاره به اختلال ایجاد شده در سیستم رای‌گیری جشنواره جام‌جم، از وزیر ارتباطات، پلیس فتا و همچنین معاون سیما و ستاد برگزاری جشنواره که از آرای مردمی صیانت کردند، تشکر کرد و جایزه‌اش را متعلق به مردم دانست.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با عادل فردوسی پور، جشنواره جام جم، مدیر شبکه سه، برنامه نو و جام جم از تلگرام

#فوری

معاون صداوسیما:

🔻نمی توانیم اسم متهم «دست‌کاری» در نتایج جشنواره جام جم را اعلام کنیم.


‼️ معاون صداوسیما: نمی‌توانیم اسم متهم «دست‌کاری» در نتایج جشنواره جام جم را اعلام کنیم.


🔺شکسته شدن سکوت و بغض فردوسی‌پور در جشنواره جام جم

🔺تشکر از وزیر ارتباطات و پلیس فتا برای صیانت از آراء

🔺من فرزند رسانه ملی هستم و خوشحالم که در سخت‌ترین سال کاری ام در رسانه‌ام به من بی مهری شد، دو جایزه گرفتم


🔴بازار داغ شایعات / عادل می‌رود یا فروغی؟

🔸شایعات درباره رفتن فردوسی پور از شبکه سه دوباره اوج گرفت. او بعد از گرفتن جایزه جشنواره جام جم به انتقاد از مدیر اصولگرای شبکه سه پرداخت و باز هم پرونده اختلاف این دو باز شد.

🔸 البته بعد از این انتقادات، محمدرضا گلزار از فروغی تمجید کرد و بلافاصله کاربران شبکه‌های اجتماعی او را مجیزگو خطاب کردند و حتی فالوورهای پیج شخصی گلزار چند صد هزار نفر ریزش کرد.

🔸در خود رسانه ملی نیز مجریان از چشم آبی سینما انتقاد کردند و او را متوهم خواندند که فکر می‌کند با حضور او مخاطبان تلویزیون افزایش داشته است.

🔸امروز هم چند رسانه ورزشی از کوچ عادل به شبکه‌ای دیگر در پایان این فصل نود و حضور میثاقی به جایش نوشته‌اند.

🔸 گزارش‌های دیگری هم از پایان مدیریت علی فروغی در شبکه سه بعد از ماه رمضان حکایت دارد و در نهایت مشخص نیست که مرد محبوب ورزش ایران قرار است از شبکه سه برود یا فروغی تازه کار.


نظرها

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا13 ساعت قبل
مدیرعامل آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی برنامه‌های شب‌های قدر در این امامزادگان را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی، مهدی مزینانی در جلسه ستاد برگزاری مراسم شب‌های قدر گفت: در ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در این آستان برگزار می‌شود که برگزاری جزءخوانی قرآن کریم، بیان احکام و قرائت ادعیه، سوگواره حضرت خدیجه (س)، جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) و اطعام فقرا و مستمندان از جمله برنامه‌های برگزار شده است که با استقبال پرشور زائران و مجاوران این آستان مواجه شده است. وی با تأکید بر فضیلت احیا شب‌های قدر خاطرنشان کرد: مهمترین برنامه آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی در ماه مبارک رمضان، برنامه احیا شب‌های قدر است که هر ساله با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم غرب تهران برگزار می‌شود و اماکن مذهبی در این ایام، گسترده‌ترین اجتماع مردمی را شاهد هستند چراکه بنا بر روایات امامان معصوم (ع)، فضیلت این شب از هزار ماه بیشتر است و مقدرات انسان در یک سال آینده رقم خواهد خورد. وی در تشریح برنامه‌های شب‌های قدر آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی گفت: مراسم احیا ء شب‌های نوزدهم، بیست‌ویکم و بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲:۳۰ با قرائت دعای جوشن کبیر آغاز می‌شود و پس از آن برنامه مداحی، اجرای تواشیح، سخنرانی علمای اعلام و برگزاری مراسم احیا و قرآن به‌سر برگزار خواهد شد. مزینانی با دعوت از عموم مردم برای حضور در این مراسم معنوی گفت: آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی در محیطی معنوی، آرام و دل‌انگیز در شب‌های قدر پذیرای عموم مردم است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق بزرگراه اشرفی اصفهانی، بعد از تقاطع پونک، بلوار پونکی، کوچه امامزاده به این آستان مراجعه کنند.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
بسم الله الرحمن الرحیمسبحانک یا لا اله الا انت الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب (همچنین میتوان گفت) سبحانک یا لا اله الا انت الغوث الغوث صل على محمد وآله و خلصنا من النار یا رب یا ذاالجلال والاکرام یا اءرحم الراحمینمنزهى تو اى که نیست معبودى جز تو، فریاد فریاد برهان ما را از آتش اى پروردگار و در بلد الا مین است که در اول هر فصل بسم الله بگوید و درانتها: معبود منزهى تو اى که نیست معبودى جز تو، فریاد فریاد درود فرست برمحمد و آلش و برهان ما را از آتش اى پروردگار اى صاحب جلال و بزرگوارى اى مهربانترین مهربانان (۱) اللهم إنی أسألک باسمک یا الله یا رحمان یا رحیم یا کریم یا مقیم یا عظیم یا قدیم یا علیم یا حلیم یا حکیم (سبحانک یا لا إله إلا أنت الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب) تورا به حق نامت ای خدای بخشنده و مهربان، ای بزرگوار، ای برپا دارنده بزرگ، ای قدیم ای دانا اى بردبار اى فرزانه (تو معبود منزهی از آتش دوزخ به تو پناه میبرم که پناه دهنده بی پناهانی) یا (منزهى تو اى که معبودى جز تو نیست فریاد فریاد برهان ما را از آتش اى پروردگار من) (۲) یا سید السادات یا مجیب الدعوات یا رافع الدرجات یا ولی الحسنات یا غافر الخطیئات یا معطی المسألات یا قابل التوبات یا سامع الأصوات یا عالم الخفیات یا دافع البلیاتاى آقاى آقایان اى اجابت کننده دعاها اى بالا برنده مرتبه‌ها اى صاحب هر نیکى اى آمرزنده گناهان اى دهنده خواسته‌ها اى پذیرنده توبه‌ها اى شنونده صداها اى داناى اسرار پنهانى اى برطرف کننده بلاها (۳) یا خیر الغافرین یا خیر الفاتحین یا خیر الناصرین یا خیر الحاکمین یا خیر الرازقین یا خیر الوارثین یا خیر الحامدین یا خیر الذاکرین یا خیر المنزلین یا خیر المحسنیناى بهترین آمرزندگان اى بهترین گشایندگان اى بهترین یاران اى بهترین حاکمان اى بهترین روزى دهان اى بهترین ارث بران اى بهترین ستایشگران اى بهترین یادکنندگان اى بهترین فرو فرستندگان اى بهترین احسان کنندگان (۴) یا من له العزة و الجمال یا من له القدرة و الکمال یا من له الملک و الجلال یا من هو الکبیر المتعال یا منشئ السحاب الثقال یا من هو شدید المحال یا من هو سریع الحساب یا من هو شدید العقاب یا من عنده حسن الثواب یا من عنده أم الکتاباى که عزت و زیبایى از آن توست اى که نیرو و کمال از آن توست اى که پادشاهى و جلال از آن توست اى که بزرگ و برتر تنها توئی، اى پدید آرنده ابرهاى سنگین اى مکافات کننده‌ای حساب کش اعمال ما ای کیفردهنده سخت و پاداش دهنده خوب ای خداوند قلم و اندیشه (۵) اللهم إنی أسألک باسمک یا حنان یا منان یا دیان یا برهان یا سلطان یا رضوان یا غفران یا سبحان یا مستعان یا ذا المن و البیانخدایا تو را بحق نامت که مهرپیشه اى نعمت بخشى پاداش دهنده اى دلیل و راهنما ئى سلطانى خوشنود ى آمرزنده اى منزهى یاورى صاحب نعمت و اهل بیانی (۶) یا من تواضع کل شی‌ء لعظمته یا من استسلم کل شی‌ء لقدرته یا من ذل کل شی‌ء لعزته یا من خضع کل شی‌ء لهیبته یا من انقاد کل شی‌ء من خشیته یا من تشققت الجبال من مخافته یا من قامت السماوات بأمره یا من استقرت الأرضون بإذنه یا من یسبح الرعد بحمده یا من لا یعتدی على أهل مملکتهاى که هر چیزى در برابر عظمت وجودت فروتن هست ای که هر چیز در برابر قدرت تو تسلیم گردیده است ای که هر چیزى در برابر عزت و شوکتت ناچیز گشته است ای که هر چیز در برابر هیبتت خاضع گردیده، اى که هر چیزى در برابر قدرتت فرمانبردار و مطیع گردیده، اى که قدرت تو کوهها را از دل زمین بیرون کشیده است اى که به امر تو آسمانها برپا گشته است و کرات به اذن تو در مدار خود مستقر گشته، اى که رعد به لطف و احسان تو غرش زند، اى که بر مخلوق خود هیچ ستمی نکند. (۷) یا غافر الخطایا یا کاشف البلایا یا منتهى الرجایا یا مجزل العطایا یا واهب الهدایا یا رازق البرایا یا قاضی المنایا یا سامع الشکایا یا باعث البرایا یا مطلق الأسارىاى آمرزنده خطاها اى برطرف کننده بلاها اى منتهاى امیدها اى دهنده بزرگ عطاها اى بخشنده هدیه‌ها اى روزى ده فرازه‌ها اى برآورنده آرزوها اى شنونده شکایتها اى برانگیزنده مردمان اى رهاننده اسیران (۸) یا ذا الحمد و الثناء یا ذا الفخر و البهاء یا ذا المجد و السناء یا ذا العهد و الوفاء یا ذا العفو و الرضاء یا ذا المن و العطاء یا ذا الفصل و القضاء یا ذا العز و البقاء یا ذا الجود و السخاء یا ذا الآلاء و النعماءاى صاحب ستایش و ثناء اى داراى فخر و زیبایى اى صاحب مجد و بزرگى اى صاحب عهد و وفا، اى داراى گذشت و رضا اى دارنده نعمت و عطاء، اى که در دست توست فصل خصومات و داورى، اى داراى عزت و پایندگى اى صاحب جود و بخشش اى صاحب دهشها و نعمت‌ها (۹) اللهم إنی أسألک باسمک یا مانع یا دافع یا رافع یا صانع یا نافع یا سامع یا جامع یا ش

حاشیه‌های عجیب و غریب آخر هفته تلویزیون

برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید. عذرخواهی تلویزیون را هنگامی می‌توان باور کرد که این قدر به بی سوادان میدان ندهد. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
عکس‌های منتشر شده از فضانوردان معمولا تصاویر رسمی از آن‌هاست؛ اما آموزش فضانوردان، همیشه این‌گونه نیست و لحظه‌هایی در وضعیت‌های خاص قرار می‌گیرند که رسمی نیستند و کمتر عکسی از آنها در این موقعیت‌ها منتشر می‌شود. به گزارش ایسنا، همه ما عادت کرده‌ایم که فضانوردان را ضمن تمرین‌های قبل از سفر، در لباس فضایی و یا در مراکز آموزشی و یا شبیه‌ساز سفینه‌های فضایی، ایستگاه‌های فضایی و مشابه آنها ببینیم. عکس‌هایی که می‌بینید صحنه‌هایی است از آموزش فضانوردان که کمتر دیده شده: در سه تصویر اول «گریسام» و «یانگ»، فضانوردان جمینی -۳ در حال صحبت درباره مأموریت شأن با کارشناسان ناسا هستند؛ البته در حالتی خاص! در عکس بعدی استراحت «چارلز کنراد» بعد از یک تمرین با همکارانش در مورد عملیاتی که باید در پرواز فضایی داشته باشند؛ صحبت می‌کند، البته در وضعیتی غیررسمی! نخستین گروه‌های فضانوردان، از خلبانان طراز اول به حساب می‌آمدند؛ اما همین افراد هم برای سفر به فضا مجبور بودند تن به تمرین‌هایی بدهند که ظاهرا برای خلبان‌هایی در آن سطح خنده دار به نظر برسد.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مراسم شب زنده داری نخستین شب قدر همزمان با سراسر کشور در دانشگاه تهران برگزار شده است. عاشقان اهل بیت علیهم السلام در شب ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام علاوه بر سوگواری بمناسبت شهادت مولای متقیان، دعای جوشن کبیر را در جمعی معنوی قرائت کردند و تا لحظاتی دیگر قرآن به سر، طلب آمرزش و مغفرت می‌کنند.

اخبار بیشتر